صفحه 112 از 123 نخستنخست ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 1222

موضوع: زندگی در قبرس (تهیه بلیط، مسائل مربوط به ویزا،هزینه های زندگی، وسایل ضروری...)

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : زندگی در قبرس (تهیه بلیط، مسائل مربوط به ویزا،هزینه های زندگی، وسایل ضروری...)

نقل قول نوشته اصلی توسط gsm2526 نمایش پست ها
    با سلام ممنون بابت جواب کاوه ی عزیز اما دقیقا حرف منم همین هست من می خوام بدونم وقتی مثلا یک ترم اونجا بودم درس برداشتم شهریه تا اون موقع رو پرداخت کردم بعد از اون موقع بخوام برم مبلغ دیگه ای علاوه بر شهریه ترم یک باید پرداخت کنم یا نه دیگه نه اینکه اگر چیزه دیگه ای هم باشه می تونم بیام بیرون یا نه !
    شما همون شهریه ترم 1 رو بدین و موقع خروج از قبرس هم از دانشگاه انصراف بدین...
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در قبرس (تهیه بلیط، مسائل مربوط به ویزا،هزینه های زندگی، وسایل ضروری...)

با تشکر از راهنمایی کاملت برای رفتن سفارت کانادا در ترکیه گفتین مشکل خاصی نیست وقتی توی قبرس هستم ؟ کلا یه توضیح می دین مثلا روزی که احتیاج بود برم ترکیه دقیقا چی کار کنم ؟

رشته و دانشگاه

با تشکر از راهنمایی کاملت برای رفتن سفارت کانادا در ترکیه گفتین مشکل خاصی نیست وقتی توی قبرس هستم ؟ کلا یه توضیح می دین مثلا روزی که احتیاج بود برم ترکیه دقیقا چی کار کنم ؟
    یه توضیح مختصری در خصوص سفارت کانادا و همینطور محل آزمون GRE تو آنکارا تو تاپیک " چطور از قبرس شمال سکو بسازیم" دادم ، حوصله داشتین مطالعه کنین.
    در خصوص سفارت کانادا ، سفارت تو آنکاراس ، خیلی راحت با یه پرواز میتونین برین آنکارا ، هتلی در نزدیکی سفارت هست به اسم Niza Park Otel که هتل 3 یا 4 ستاره اس ولی سرویسش از ستاره هاش بیشتره و هزینه اش هم معقوله ، از همه مهم تر تو 5 دقیقه ای سفارت هست.
    از فرودگاه آنکارا هم با تاکسی و هم با اتوبوس میشه رفت تا سفارت ( یا هتلی که گفتم ). با تاکسی کمه کم با 70 لیر پول بدین که اصلا به صرف نیست. با اتوبوس فکر کنم 5-6 لیر میشد ولی در نظر داشته باشین که هم خیلی طول میکشه و هم این که نهایتا باید خط عوض کنین تا جلوی سفارت (یا هتلی که گفتم) پیاده بشین.
    من چون تابستون سال پیش رفتم خیلی اسامی یادم نیست ولی اگه اشتباه نکنم ، خط اتوبوس اول از فرودگاه شما رو میبره به بلوار آتاتورک و از بلوار آتاتورک یه خط دیگه هست که میبرتتون سمت سفارت که الان اصلا شماره اش یادم نیست. میشه با یه جستجو تو همین فروم اطلاعات دقیقش رو بدست بیارین...

در خصوص بلیط هواپیما:
    حتما از قبل سه تا هواپیمایی معروف ترکیه رو زیر نظر بگیرین تا بهترین نرخ رو بدست بیارین ، منظورم Turkish Airlines , Atlas Jet و pegasus هست ، خیلی وقتها نرخ های عالی ای گیر میارین...
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

بچه ها سال 90 تفریحی رفته بودم قبرس و 30 روز موندم غافل از اینکه روزای اضافی رو روزی 60 تله جریمه میکنن. و سر جمع 900 تله تو فرودگاه جریمه شدم ولی ندادم ولی بهم گفتن دیگه نباید بیایی قبرس و اگه بیایی باید این پولو بدی گفتم باشه.
    از بخت بد و ضیغ وقت دوباره از سر اجبار قبرس پذیرش گرفتم. سوالم اینه تو فرودگاه باید این یک ملیون و سیصد هزار تومنو حتما بدم؟ هیچ مفری نیست یعنی؟ نامه پذیرش نشون بدم اینا امکانش هست نگیرن؟

Junior Member

با سلام ممنونم ازت کاوه ی عزیز مثل همیشه با راهنمایی کاملت بعد وقتی بریم ترکیه تا چند مدت می تونیم اونجا بمو نیم ؟ و مثلا واسه دبی اگر بخوایم بریم باید مثل همون ویزای توریستی 14 روزه یا 2 ماهه که آژانس های مسافرتی اینجا در میان اونجا هم می شه این کارو کرد ؟ ( پاسپورتی که اینجا می گیرم که با کسایی که کارت پایان خدمت داشتن هیچ فرقی نمی کنه ؟ مثلا اینجوری نیست که من چون وثیغه گذاشتم محدودیتی توی پاس لحاظ کرده باشن که مثلا از اونجا باهاش جای دیگه ای جز قبرس نمی تونم برم؟ بینهایت شرمنده اگر اینو زیاد پرسیدم چون در واقع مهمترین قسمت کار من همین هست. )

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    بچه ها سال 90 تفریحی رفته بودم قبرس و 30 روز موندم غافل از اینکه روزای اضافی رو روزی 60 تله جریمه میکنن. و سر جمع 900 تله تو فرودگاه جریمه شدم ولی ندادم ولی بهم گفتن دیگه نباید بیایی قبرس و اگه بیایی باید این پولو بدی گفتم باشه.
    از بخت بد و ضیغ وقت دوباره از سر اجبار قبرس پذیرش گرفتم. سوالم اینه تو فرودگاه باید این یک ملیون و سیصد هزار تومنو حتما بدم؟ هیچ مفری نیست یعنی؟ نامه پذیرش نشون بدم اینا امکانش هست نگیرن؟
    ببینین ، قبرس خیلی بی در و پیکره. یه جا سیستمشون قاطی میشه یه جا مو رو از ماست میکشن بیرون !! من هنوز نفهمیدم قضیه سیستمشون چیه !
    من پیشنهاد نمیکنم برین چون احتمالش زیاده بگن جریمه رو بدین.
    مثلا تو فرودگاه به دوست من گفتن که چرا جریمه ماشینت رو نمیدی !!!!؟ (در این حد آفیسر اطلاع داره !)
    یا مثلا برای من یه قبض آب اومد به مبلغ 1000 لیر !!! رفتم سازمان آب گفتم عمو جان من عمرا اینقد آب مصرف نکردم (همین یه جمله رو گفتم) طرف گفت فک میکنی چقدر مصرف کردی ؟ منم گفتم 20 لیر !! اونم گفت باشه بده 20 لیر رو !!!! همین !
    یا جای دیگه جریمه ماشینم رو یادم رفت بدم و طبق قانون جدیدشون بعد یه مدتی باید برین دادگاه اگه ندینش ، رفتم پلیس گفتم من یادم رفته بودم بیام جریمه رو بدم ، اونم گفت فدا سرت ، جریمه رو بده ، دادگاهم رو هم لغو کردن !!!
    بگیر نگیر داره
    1. این پست برای شروع

رشته و دانشگاه

با سلام ممنونم ازت کاوه ی عزیز مثل همیشه با راهنمایی کاملت بعد وقتی بریم ترکیه تا چند مدت می تونیم اونجا بمو نیم ؟ و مثلا واسه دبی اگر بخوایم بریم باید مثل همون ویزای توریستی 14 روزه یا 2 ماهه که آژانس های مسافرتی اینجا در میان اونجا هم می شه این کارو کرد ؟ ( پاسپورتی که اینجا می گیرم که با کسایی که کارت پایان خدمت داشتن هیچ فرقی نمی کنه ؟ مثلا اینجوری نیست که من چون وثیغه گذاشتم محدودیتی توی پاس لحاظ کرده باشن که مثلا از اونجا باهاش جای دیگه ای جز قبرس نمی تونم برم؟ بینهایت شرمنده اگر اینو زیاد پرسیدم چون در واقع مهمترین قسمت کار من همین هست. )
    عرض کردم خدمتتون ، هیچ ریسکی متوجه شما نیست. هرچقدر بخواین میتونین ترکیه باشین. ویزا کانادا رو هم باید تنها از سفارتش تو آنکارا بگیرین.
    1. این پست برای شروع

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    ببینین ، قبرس خیلی بی در و پیکره. یه جا سیستمشون قاطی میشه یه جا مو رو از ماست میکشن بیرون !! من هنوز نفهمیدم قضیه سیستمشون چیه !
    من پیشنهاد نمیکنم برین چون احتمالش زیاده بگن جریمه رو بدین.
    مثلا تو فرودگاه به دوست من گفتن که چرا جریمه ماشینت رو نمیدی !!!!؟ (در این حد آفیسر اطلاع داره !)
    یا مثلا برای من یه قبض آب اومد به مبلغ 1000 لیر !!! رفتم سازمان آب گفتم عمو جان من عمرا اینقد آب مصرف نکردم (همین یه جمله رو گفتم) طرف گفت فک میکنی چقدر مصرف کردی ؟ منم گفتم 20 لیر !! اونم گفت باشه بده 20 لیر رو !!!! همین !
    یا جای دیگه جریمه ماشینم رو یادم رفت بدم و طبق قانون جدیدشون بعد یه مدتی باید برین دادگاه اگه ندینش ، رفتم پلیس گفتم من یادم رفته بودم بیام جریمه رو بدم ، اونم گفت فدا سرت ، جریمه رو بده ، دادگاهم رو هم لغو کردن !!!
    بگیر نگیر داره
    متاسفانه مجبورم برم..ثبت نام تو قبرسم باید تو نشا ثبت بشه
    فوقش اونجا کلی چک و چونه باهاشون میزنم که اگه خواستن بگیرن حداقل نصفشو بگیرن. میخام بگم سری قبلی بخاطر اشتباه emu بوده و از این حرفا که بیشتر موندم و الا من خودم میخاستم یه هفته بمونم! بعد پذیرش جدیدمو نشون میدم امیدوارم نگیرن پولو.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار

سلام دوستان
    من برای ماه فوریه 2014 عازم قبرس هستم.. پذیرش ارشد از دانشگاه EMU دارم.
    به دنبال همسفر :-)
    مرسی..

Junior Member Ali021 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

در این که شکی نیست که آدامای دزدو گشنه ای ان؛ البته توهین به کسی نشه همه جا همه جور آدمی هست، مثل کشور خودمون... ولی آدم زورش میگیره پول زور بده به اینها!