صفحه 113 از 123 نخستنخست ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 1222

موضوع: زندگی در قبرس (تهیه بلیط، مسائل مربوط به ویزا،هزینه های زندگی، وسایل ضروری...)

Junior Member Ali021 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : زندگی در قبرس (تهیه بلیط، مسائل مربوط به ویزا،هزینه های زندگی، وسایل ضروری...)

خب از خوابگاه های داخل دانشگاه چرا استفاده نمیکنید؟

پیش فرض پاسخ : زندگی در قبرس (تهیه بلیط، مسائل مربوط به ویزا،هزینه های زندگی، وسایل ضروری...)

سلام
    خوبید؟
    از خوابگاه های زیر کدوم یکی رو دوستانی که توی قبرس هستند پیشنهاد میدن؟
    می خوام زیاد گرون در نیاد.
    ضمنا نوشته سالانه شهریه میگیرن یعنی برا 12 ماه هستش؟
    ALFAM Dormitory
    Ugursal (Sanel) Dormitories
    Akdeniz Student Dormitory
    Marmara Dormitory

ضمنا دوستان کدوم یکی in campus هستش؟
    مرسی از پاسختون

همشون پر هستن تك و توك خالي هست منتها يا بايد با تركا هم اتاق بشم يا سياهپوستا

تو خوابگاها مارمارا به نظرم از همه بهتر وتميزتر بودش و يه تك تخت خوابه بود تا جون ميگفت ٤٠٠٠ دلار اجاره اشه. و اجاره ٦ ماه رو يه جا ميگيرن و ماه ماه قبول نميكنن . تنها جايي كه ماه ماهوقبول كرد از من همين novel بود. Novel هم از لحاظ تميزي و .. خوبه.
    الفام خيلي بد بود يكي دو تا اتاقشو نشونم داد. اكدنيز معمولي

دوست عزیز مرسی از پاسخ سریعتون
    این Novel که میگید کجاست؟
    آدرس سایتشو میدید؟

Www.novelfirst.com
    نزديك لlemar هستش يعني داخل شهر هستش و داخل campus نيست

نقل قول نوشته اصلی توسط kunglao32003 نمایش پست ها
    سلام
    خوبید؟
    از خوابگاه های زیر کدوم یکی رو دوستانی که توی قبرس هستند پیشنهاد میدن؟
    می خوام زیاد گرون در نیاد.
    ضمنا نوشته سالانه شهریه میگیرن یعنی برا 12 ماه هستش؟
    ALFAM Dormitory
    Ugursal (Sanel) Dormitories
    Akdeniz Student Dormitory
    Marmara Dormitory

ضمنا دوستان کدوم یکی in campus هستش؟
    مرسی از پاسختون
    این خوابگاهها همه داخل campus هست.
    از بین لیست شما در حال حاضر مرمره و آکدنیز بهترین هستند.
    خوابگاههای لانگسان و حسن اوزوک هم هستند که داخل لیست شما نیستند و شرایط بهتری نسبت به اینها دارن و قیمت بیشتری.
    تمامی خوابگاهها 10 ماه تحصیلی هستند و اون 2 ماه تابستون جدا باید پرداخت بشه پس قیمتها برای 10 ماه یعنی 2 ترم پاییز و بهار هستش.

ممنون از توضيحات
    يكي از اشتباهاتي كه تو اين مدت كردم اين بود كه واسه چنج ١٠٠ دلاري، ميرفتم سوپر ماركت و .. ٢٠٠ تله ميگرفتم. رفتم صرافي ديدم ٢١٥ تله داد.
    تو فروشگاه ها بسكت گرون فروشه و لمار قيمتاش بهتره. نوسان قيمت بيداد ميكنه مثلا نوشابه يه جا ١.٥ تله ميده و يه جا مثلا تو رستورات ميده ٨ تله رو همين حساب واسه خريد هر چيزي بايد كلي قيمت گرفت از جاهاي مختلف

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    ممنون از توضيحات
    يكي از اشتباهاتي كه تو اين مدت كردم اين بود كه واسه چنج ١٠٠ دلاري، ميرفتم سوپر ماركت و .. ٢٠٠ تله ميگرفتم. رفتم صرافي ديدم ٢١٥ تله داد.
    تو فروشگاه ها بسكت گرون فروشه و لمار قيمتاش بهتره. نوسان قيمت بيداد ميكنه مثلا نوشابه يه جا ١.٥ تله ميده و يه جا مثلا تو رستورات ميده ٨ تله رو همين حساب واسه خريد هر چيزي بايد كلي قيمت گرفت از جاهاي مختلف
    حالا همین چنج رو هم اگه تو حساب ایش بانک به شکل آنلاین اگه انجام بدین ، دقیقا قیمت لحظه ای مارکت رو میگیرین. صرافی معمولا تو 100 لیر باز 2-3 لیر زیر قیمت واقعی هست !
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    power electrical engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط Taboo نمایش پست ها
    سلام بر شما دوستان گرامی!
    من الان نزدیک چهار سال که قبرس هستم. و دوست دارم یک اطلاعات کلی درباره ی اینجا به شما بدم تا ندانسته انتخاب نکنید.
    1- اینجا آب، برق و گاز مشکل داره و به کررات در زمستان و تابستان مشکل قعطی برق دارید. سیستم سرمایش و گرمایش منازل با برق کار می کند و بسیار گران است به طوری که بیشتر دانشجویان ایرانی از ترس هزینه ها در فصل گرم و سرد به ایران برمی گردند.
    2- مردمان قبرس در ظاهر مهمان نواز و در باطن زیاد با خارجی ها خوب نیستند و به شما به شکل اسکناس نگاه می کنند. به قول معروف بسیار مردمان بی معرفتی هستند.
    3- دانشگاه ای ام یو بهترین دانشگاه اینجاست اما مشکلات فراوان داره از جمله اینکه به شدت دانشجوهای خوب تحقیر می شن و فقط چاپلوسی و تملق و روابط خانوادگی اینجا باعث ترقی می شه و نه هیچ چیز دیگه.
    4-همه چیز در این کشور براساس روابط و دوستی بین خودشان است. اینجا قانون یعنی روابط خانوادگی و رشوه! تعجب نکنید اگر حتی آتش نشانی از شما رشوه بخواهد.
    5- دلالهای ایرانی همیشه در کمین شما هستند برای خال کردن جیبتان.
    6- شما بعد از اتمام تحصیلتان باید دست کم 5 سال تمام در قبرس به طور پاره وقت کار کنید تا اقامت بگیرید. و گرفتن حق شهروندی اصلا برای خارجی ها امکان پذیر نیست.

در مجموع اینجا هیچ ربطی به اروپا نداره و استاندارد های زندگی بسیار پایینه تا جایی که زندگی در ایران را ترجیح خواهید داد. پولتان و عمرتان را بیهوده تباه نکنید.
    با سلام من کلی از مطالبی که شما دوستان عزیز گذاشته بودید رو خوندم و استفاده کردم ممنون
    ولی سوالی که ذهن منو درگیر کرده اینه که چرا باید همه این هزینه ها رو بکنی از مملکتت از هموطنات دور باشی به چه قیمتی؟؟؟؟
    جایی که مردمش حتی زبونتو نمیفهمن و با اینکه از نظر فرهنگی تاریخی و کلی چیز دیگه به گرد پای تو هم نمیرسن باحات اینجوری رفتار کنن؟؟؟؟؟
    به نظر من تحصیلات عالی در دانشگاههای معتبر خارج از کشور نه تنها عیبی نداره بلکه حق هر کسیه که توانایی و امکاناتشو داره
    ولی هر جور با خودم کلنجار میرم کشورایی مثه قبرس و امثالهم هیچ جوره تو کتم نمیره
    تورو خدا اگه کسی دلیلی داره بگه تا منم از این گمراهی در بیام ممنون

Junior Member Ali021 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amir9271 نمایش پست ها
    با سلام من کلی از مطالبی که شما دوستان عزیز گذاشته بودید رو خوندم و استفاده کردم ممنون
    ولی سوالی که ذهن منو درگیر کرده اینه که چرا باید همه این هزینه ها رو بکنی از مملکتت از هموطنات دور باشی به چه قیمتی؟؟؟؟
    جایی که مردمش حتی زبونتو نمیفهمن و با اینکه از نظر فرهنگی تاریخی و کلی چیز دیگه به گرد پای تو هم نمیرسن باحات اینجوری رفتار کنن؟؟؟؟؟
    به نظر من تحصیلات عالی در دانشگاههای معتبر خارج از کشور نه تنها عیبی نداره بلکه حق هر کسیه که توانایی و امکاناتشو داره
    ولی هر جور با خودم کلنجار میرم کشورایی مثه قبرس و امثالهم هیچ جوره تو کتم نمیره
    تورو خدا اگه کسی دلیلی داره بگه تا منم از این گمراهی در بیام ممنون
    دوست من همۀ جای ایران تهران نیست، همه دانشگاه های ایران هم صنعتی شریف و تهران و امیرکبیر نیستن.
    فکرمیکنید شرایط زندگی دانشجویی تو خیلی از شهرهای ایران با این شرایطی که دوستمون از قبرس گفتن فرق میکنه؟؟ زندگی دانشجویی تو شهرهایی مثل زاهدان و بیرجند و بوشهر و ... دست کمی از این شرایط نداره! پسرخاله بنده که توی اردبیل دانشجو بوده میگفت توی نونوایی به خاطر بلد نبودن زبون ترکی بهش نون نمیدادن، نمیخوام بگم اردیبیل مردم بدی داره اما یکی میره اردبیل از آب و هواش و خوبی مردمش تعریف میکنه ولی یکی مثل پسرخاله من از همه چی اردبیل و مردمش گله داره.
    رنک دانشگاه emu در سال 2012، 1025 بوده؛ چندتا از دانشگاه های دولتی شهرستانهای ما رنکشون نزدیکه این رنکه؟ اصلاً دانشگاه های آزاد شهرستانها توی رتبه های رنکینک جهان جایی دارن؟
    اگر شما توی دانشگاه دولتی شهر محل زندگی خودتون یا شهرهای نزدیک محل زندگی خودتون یا تهران قبول میشید، اگر در دانشگاه های آزاد شهر تهران قبول میشید، نرید قبرس و ایران بمونید که خیلی بهتر از قبرسه؛ ولی اون آقایی که برای فوق لیسانس میره دانشگاه آزاد رامهرمز خوزستان یا دانشگاه آزاد سراوان بلوچستان، یا اون آقایی که برای دکتراش میره دانشگاه آزاد مهاباد آذربایجان و دانشگاه آزاد بردسیر کرمان، همین هزینه های قبرس رو داره با این تفاوت که توی دانشگاهی درس میخونه که اصلاً تو رنکیک جهانی جایگاهی نداره! پس بهتره که قبرس درس بخونه.
    از طرفی سطح علمی بیشتر دانشگاه های اروپایی از قبرس خیلی بالاتره و هرکسی بنا به شرایطی نمیتونه جاهای دیگه پذیرش بگیره به اضافه اینکه قبرس از شما آیلتس نمیخواد که همین آیلتس برای بعضی ها کابوسه؛ تو کشور خودمون هم یکی دانشگاه شریف قبول میشه یکی امیرکبیر یکی هم شهید چمران اهواز و یکی هم شهید باهنر کرمان؛ همشون دانشگاه های خوبی هستن ولی هرکسی براساس سطح خودش تو یکی از این دانشگاه ها قبول میشه؛ دانشگاه emu هم یه چیزی بین دانشگاه های درجه 2 و 3 ایران(با دانشگاه های درجه 1 ما اصلاً قابل مقایسه نیست) و دانشگاه های درجه 1 اروپاست؛ پس کسانی هم هستن که اینجور دانشگاه های درجه 2 یا حتی 3 اروپا رو به دانشگاه های درجه 2 و 3 ایران ترجیح بدن.
    من خودم لیسانسمو یه دانشگاه دولتی تو شهرستان خوندم، فوق لیسانسمو تو یه دانشگاه دولتی توی تهران خوندم ولی برای دکترام دانشگاه دولتی قبول نشدم و این دانشگاه درجه 2 رو به دانشگاه آزاد ایران ترجیح دادم؛ چون برای زندگی هدفم رفتن به آلمانه، آلمان مدارک دانشگاه آزاد رو قبول نداه، درسته دانشگاهش شهریه نداره اما هزینۀ زندگیش بالاست، پس ترجیح دادم دکترامو از emu بگیرم که هم مرود قبول آلمانه هم هزینه هاش پایین تر از آلمانه