صفحه 119 از 123 نخستنخست ... 1969109110111112113114115116117118119120121122123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,181 تا 1,190 , از مجموع 1222

موضوع: زندگی در قبرس (تهیه بلیط، مسائل مربوط به ویزا،هزینه های زندگی، وسایل ضروری...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در قبرس (تهیه بلیط، مسائل مربوط به ویزا،هزینه های زندگی، وسایل ضروری...)

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_tarlani نمایش پست ها
    ایا اطلاع دارید در کالج EMU دبستان وجود داره؟ شهریه ان چقدره؟
    هزینه اجاره اپارتمان 2 خوابه تمییز در فاماگوستا ماهانه چقدره ؟ ایا پول یکسال در ابتدای اجاره باید پرداخت بشه؟
    هزینه زندگی در گیرنه و لفکوشا نسبت به فاماگوستا بیشتر است یا فرقی نداره؟
    با تشکر.
    ---------------------------
    حالا اون دانشگاه رو مطمئن نیستم ولی میدونم یه دونه هست در اون شهر انگلیسیه زبونش ولی متاسفانه اسمش رو نمیدونم.
    اجاره اگز سالیانه پرداخت شه ارزونتره من دوستانی داشتم که یک ساله داشتن و در ابتدای سال پرداخت کردن اما باید از صاحب خانه بپرسید شاید قانون همشون یکی نباشه. ولی دو خوابه تمیز ماهانه بخواین پرداخت کنید با300 -350 پوند خیلی چیزهای خوب پیدا میشه در هر سه شهر. با 250-300 هم پییدا میشه ولی خب ممکنه ایراداتی داشته باشه از قبیل وجود حشرات و یا محله و درر دسترس نبودن وسایل حمل و نقل اما چون فرمودید تمیز اون قیمت رو حساب کنید.
    فکر کنم همه چیز در فاماگوستا ارزان تر است. هزینه زندگی در لفکوشا به نسبت گیرنه شاید فقط در امر اجاره خونه ارزونتر باشه اونهم خب نه زیاد در حد 10-20 درصد. دلیلشم احتمالا واسه اینه که لفکوشا یک سری معایب داره مثلا گاهی زباله ها به شدت زیاد میشه و جمع اوریش طول میکشه (البته خوبیهاشم سرجاشه که جاش تو این تاپیک فکر نکنم باشه توضیح بدم). ولی در گیرنه سابقه نداره ویا به ندرت و چون توریستی تره خب خونه هم گرونتر. فاماگوستا چون کلا جای زیادی واسه تفریح و استراحت نداره نسبت به هردو ارزونه ولی همون در حد 15 درصد.
    ( این لینک رو ببینید تحقیق کنید دبستان داره یا نه همونه که گفتم شنیده بودمم انگلیسیه زبونش باز تحقیق کنید).
    http://tmk.mebnet.net/homepage.asp
    ویرایش توسط fiorella : July 31st, 2015 در ساعت 09:53 PM

پیش فرض پاسخ : زندگی در قبرس (تهیه بلیط، مسائل مربوط به ویزا،هزینه های زندگی، وسایل ضروری...)

نقل قول نوشته اصلی توسط fiorella نمایش پست ها
    ---------------------------
    حالا اون دانشگاه رو مطمئن نیستم ولی میدونم یه دونه هست در اون شهر انگلیسیه زبونش ولی متاسفانه اسمش رو نمیدونم.
    اجاره اگز سالیانه پرداخت شه ارزونتره من دوستانی داشتم که یک ساله داشتن و در ابتدای سال پرداخت کردن اما باید از صاحب خانه بپرسید شاید قانون همشون یکی نباشه. ولی دو خوابه تمیز ماهانه بخواین پرداخت کنید با300 -350 پوند خیلی چیزهای خوب پیدا میشه در هر سه شهر. با 250-300 هم پییدا میشه ولی خب ممکنه ایراداتی داشته باشه از قبیل وجود حشرات و یا محله و درر دسترس نبودن وسایل حمل و نقل اما چون فرمودید تمیز اون قیمت رو حساب کنید.
    فکر کنم همه چیز در فاماگوستا ارزان تر است. هزینه زندگی در لفکوشا به نسبت گیرنه شاید فقط در امر اجاره خونه ارزونتر باشه اونهم خب نه زیاد در حد 10-20 درصد. دلیلشم احتمالا واسه اینه که لفکوشا یک سری معایب داره مثلا گاهی زباله ها به شدت زیاد میشه و جمع اوریش طول میکشه (البته خوبیهاشم سرجاشه که جاش تو این تاپیک فکر نکنم باشه توضیح بدم). ولی در گیرنه سابقه نداره ویا به ندرت و چون توریستی تره خب خونه هم گرونتر. فاماگوستا چون کلا جای زیادی واسه تفریح و استراحت نداره نسبت به هردو ارزونه ولی همون در حد 15 درصد.
    ( این لینک رو ببینید تحقیق کنید دبستان داره یا نه همونه که گفتم شنیده بودمم انگلیسیه زبونش باز تحقیق کنید).
    http://tmk.mebnet.net/homepage.asp
    با تشکراز پاسخ سوال قبل.
    هزینه اجاه را به پوند فرمودید.مگر واحد پول قبرس شمالی لیر ترکیه نیست؟
    ایا شما در حال حاضر در اونجا اقامت دارید؟ هزینه زندگی در فاماگوستا نسبت به انکارا واستانبول چطوره؟
    با تشکر.

Junior Member

با تشکراز پاسخ سوال قبل.
    هزینه اجاه را به پوند فرمودید.مگر واحد پول قبرس شمالی لیر ترکیه نیست؟
    ایا شما در حال حاضر در اونجا اقامت دارید؟ هزینه زندگی در فاماگوستا نسبت به انکارا واستانبول چطوره؟
    با تشکر.
    ----------

اجاره را در شهر فاماگوستا خیلی از صاحبخانه ها به لیر میگیرند (معمولا سالانه رو) اما در اکثر جاها در قبرس شمال و از جمله لفکوشا و گیرنه به پوند دریافت میشه. واحد پول لیر هست. اما دانشگاه و خوابگاه به یورو ، خانه معمولا به پوند ، هزینه اب و برق به لیر و فروشگاه ها به هر چهار واحد پوند لیر دلار یورو پول دریافت می کنند. که بهتره فروشگاه رو لیر بدهید.

بله.

خب باز انکارا نسبت به استانبول ارزونتر ولی نه در حد کلان ، و هر دو از قبرس در مواردی ارزونتر هستند.
    مثال= هزینه تاکسی در قبرس تقریبا 30 درصد گران تر از این دو شهره. ولی خب از اتوبوس اینا استفاده کنید تفاوت خیلی زیاد نمیشه. ضمن اینکه در قبرس برای دانشجوها اتوبوس کاملا رایگانه (چون موقع ثبت نام یک مالیاتی در حد 50-60 یورو بابتش برای استفاده در کل سال میگیرند) ولی اون دو شهر رو مطمئن نیستم. البته در نظر داشته باشید از اون طرف چون ترکیه ترافیک داره و قبرس نه ، خب هزینه حمل و نقل چه ماشین شخصی چه تاکسی بالا میره.
    هزینه رستوران یک جای معمولی در استانبول اگر 15 لیر باشه ، همون غذا در یک رستوران معمولی قبرس 20 -22 لیره.
    در فروشگاه مواد غذایی خیلی تفاوت انچنانی نیست. اما تنقلات مثل چیپس پفک بستنی شکلات و... در ترکیه خیلی ارزونتره. اگر مثلا یک بستنی در قبرس 3 لیر باشه ، در ترکیه 1 لیر.

----------

اجاره را در شهر فاماگوستا خیلی از صاحبخانه ها به لیر میگیرند (معمولا سالانه رو) اما در اکثر جاها در قبرس شمال و از جمله لفکوشا و گیرنه به پوند دریافت میشه. واحد پول لیر هست. اما دانشگاه و خوابگاه به یورو ، خانه معمولا به پوند ، هزینه اب و برق به لیر و فروشگاه ها به هر چهار واحد پوند لیر دلار یورو پول دریافت می کنند. که بهتره فروشگاه رو لیر بدهید.

بله.

خب باز انکارا نسبت به استانبول ارزونتر ولی نه در حد کلان ، و هر دو از قبرس در مواردی ارزونتر هستند.
    مثال= هزینه تاکسی در قبرس تقریبا 30 درصد گران تر از این دو شهره. ولی خب از اتوبوس اینا استفاده کنید تفاوت خیلی زیاد نمیشه. ضمن اینکه در قبرس برای دانشجوها اتوبوس کاملا رایگانه (چون موقع ثبت نام یک مالیاتی در حد 50-60 یورو بابتش برای استفاده در کل سال میگیرند) ولی اون دو شهر رو مطمئن نیستم. البته در نظر داشته باشید از اون طرف چون ترکیه ترافیک داره و قبرس نه ، خب هزینه حمل و نقل چه ماشین شخصی چه تاکسی بالا میره.
    هزینه رستوران یک جای معمولی در استانبول اگر 15 لیر باشه ، همون غذا در یک رستوران معمولی قبرس 20 -22 لیره.
    در فروشگاه مواد غذایی خیلی تفاوت انچنانی نیست. اما تنقلات مثل چیپس پفک بستنی شکلات و... در ترکیه خیلی ارزونتره. اگر مثلا یک بستنی در قبرس 3 لیر باشه ، در ترکیه 1 لیر.
    با تشکر از پاسخ قبلی.
    به نظر شما برای یک زندگی خانوادگی (2 بزرگسل و 1 کودک 6 ساله) انکارا مناسبتره یا فاماگوستا یا یکی دیگر از شهرهای قبرس شمالی؟( از لحاظ هزینه وامکانات و..)

Junior Member

با تشکر از پاسخ قبلی.
    به نظر شما برای یک زندگی خانوادگی (2 بزرگسل و 1 کودک 6 ساله) انکارا مناسبتره یا فاماگوستا یا یکی دیگر از شهرهای قبرس شمالی؟( از لحاظ هزینه وامکانات و..)

----------------

------------
    کاش میزان سرمایه تون رو هم ذکر میکردید تا بهتر نظر بدم. درسته که خیلی از دوستان انتقاد میکنند که بعضی ها هزینه ها رو زیاد میگیرند یا یک سری دیگه خیلی کم اما باید در هر مورو واقعیت رو گفت چون قبرس هم مثل همه جا شامل روزها و شرایط خوب بد سخت اسون هست پس همه چیو باید در نظر گرفت چون ادم میره و میبینه کم حساب کرده. و خدای نکرده مهاجرت عاملی واسه اعصاب خوردی میشه. پس با اجازه من برای یک زندگی راحت برای شما تخمین میزنم که نیاز به چقدر دارید و کدوم به نظرم بهتره. که شما از تجربه های ما استفاده کنید و روزهای خوب به حداکثر برسه.
    از نظر امکانات= هر دو امکانات اموزشی دانشگاهی حمل و نقل و اموزشی خوب دارند. (برای دبستان انگلیسی زبان در انکارا اطلاعات ندارم).
    از نظر پرواز= هر بار سفر به قبرس خیلی سخته چون باید عوض کرد و عملا ده ساعت طول میکشه تازه قبل و بعد پرواز رو هم حساب کنید 24 ساعت کامل باید درگیر باشید. فقط به لندن و خود شهرهای ترکیه پرواز مستقیم داره.
    از نظر اب و هوا= اگر هوای شبیه به تهران دوست دارید انکارا نزدیکتره و اگر مثل شمال ، قبرس
    از نظر پزشکی و بهداشت= هر دو هم دولتی هست هم خصوصی. در قبرس برای دانشجو بیمارستان دولتی کاملا رایگانه. (هرچند شلوغی و در دسترس نبودن تمام وقت دکترها رو در نظرد داشته باشید). بیمارستان های خصوصیش گرون ولی همه جور امکانات دارن. ترکیه هم بیمارستان های خوب داره. ولی احتمالا شلوغ تر باشه.
    از نظر امکاناتی مثل وسایل تعمیرات خونه و کامپیوتر و موبایل و لپ تاپ و ... ترکیه بهتره.
    از نظر داشتن سفارت = ترکیه بهتره. چون به هر حال در قبرس کنسول ایران هست و یکی دو بار در هفته بیشتر نیستند مسوولینش.
    از نظر امنیت= شک نکنید قبرس عالیه. ( بعضی چیزا دیگه همه جا مشترکه مثلا یه کوچه فرعی ناشناس در غروب به بعد نباید رفت !!! ). ولی کلا از ترکیه بسیار امن تره چه سیاسی چه اجتماعی فرهنگی.
    از نظر کار و شغل = در قبرس بسیار سخت پیدا میشه. البته اگر روسی /انگلیسی/ ترکی/ بدونید و مثلا مهارت داشته باشید در کامپیوتر یا در بخش مشاور املاک یا تورلیدری و رستوران داری ، راحت تر میتونید شغل بگیرید. ولی یادتون باشه همیشه دو تا از این زبان ها که گفتم در کنار فارسی باید بلد باشید تا امید پیدا کردن کار بالای 60 درصد شه. ولی در ترکیه با دونستن ترکی کامل و اتمام تحصیلات دکتری و گاهی ارشد در کنار زبان فارسی راحت تر شغل پیدا میشه.
    تورم= در قبرس دو - سه برابر ترکیه. هر شش ماه اجناس و حمل و نقل حدود 10-15 درصد گرون میشه در قبرس.
    کیفیت غذا و بهداشت رستوران ها= در همه جای قبرس عالی و تمیز.
    از نظر فقر و تکدی گری= در قبرس وجود نداره زیاد.
    پس به این نتیجه میرسیم بدون در نظر گرفتن داشتن شغل و با حساب اینکه کسی از سرمایه خودش بخواد استفاده کنه =
    ماهی 300 تا 350 پوند برای خونه در قبرس و 300 یورو تقریبا درترکیه.
    از اینجا به بعد برای هر نفر دارم میگم هزینه رو = ماهی تقریبا 500 لیر خرج خورد و خوراک در قبرس و 300 - 400 لیر در ترکیه . ( با احتساب ماهی دو بار رستوران معمولی مایل به خوب رفتن).
    ماهی تقریبا 300 لیر برای رفت و امد ( با احتساب استفاده نکردن از اتوبوس رایگان و استفاده از دلموش و گاهی تاکسی ) در قبرس و 150-200 لیر برای ترکیه.
    اب و برق و گاز تفاوت زیادی نداره ولی اگر خونه در ترکیه شوفاژ داشته باشه خب خیلی هزینه میاد پایین. , ولی بدونین در قبرس بیشتر کولر گازیه و ماهی 200-400 لیر هزینه برقه . البته خیلیا هم سرما و گرما براشون مهم نیست و خاموش میکنن و پنکه یا بخاری کوچیک میذارن خب هزینه میاد پایین میشه 100 لیر.
    در نهایت نظر من و با توجه به میانگین بقیه دوستان که از نزدیک میپرسیدیم هزینه ها رو = برای هر کس در قبرس بدون هزینه دانشگاه و اجاره خونه = ماهی 1500 لیر باید داشته باشید. ( چون به هرحال برای خدای نکرده دارو یا خرج های پیش بینی نشده مثل لوازم تحریر هم باید حساب کرد). در ترکیه رقم میتونه تا 1000 لیر بشه.
    پیشنهاد من = اگر بتونید از روز اول خونه بخرید ( با تحقیق کامل و فقط برای شخص خودتون و سند قطعی). در هر دو کشور به نفعتونه تا چند سال اجاره خونه دادن.

Junior Member

با تشکر از پاسخ قبلی.
    ---------

در تکمیل تمام موارد پست قبل درباره این سوال شما:
    از نظر فرهنگ = فرهنگ کلی مردم قبرس بالاتر از ترک های ترکیه است. حال از هر نظر.

Junior Member

اونجا به من گفتن برای دو سال 5000 یورو میشه ولی فکر کنم بیشتر میشه باز یه نگاه به سایت دانشگاه گیرنه بکن . هزینه زندگی کلا تو قبرس ماهی بین 1500تا 2500 دلار برای یه زندگی دانشجوییه و برای سفر یک هفته ای بستگی به سفرت داره که چه هتلی یا مثلا با تور میخوایی بری یا بدون تور .

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

----------------

------------
    کاش میزان سرمایه تون رو هم ذکر میکردید تا بهتر نظر بدم. ر.
    در نهایت نظر من و با توجه به میانگین بقیه دوستان که از نزدیک میپرسیدیم هزینه ها رو = برای هر کس در قبرس بدون هزینه دانشگاه و اجاره خونه = ماهی 1500 لیر باید داشته باشید. ( چون به هرحال برای خدای نکرده دارو یا خرج های پیش بینی نشده مثل لوازم تحریر هم باید حساب کرد). در ترکیه رقم میتونه تا 1000 لیر بشه.
    پیشنهاد من = اگر بتونید از روز اول خونه بخرید ( با تحقیق کامل و فقط برای شخص خودتون و سند قطعی). در هر دو کشور به نفعتونه تا چند سال اجاره خونه دادن.
    ماهی 1500 لیر
    شما واقعا پر خرجین

576 دلار؟
    می دونید خرج شهرهای فرانسه به غیر از پاریس ۵۰۰ یورو در ماه تخمین زده میشه؟
    عنقدر تو قبرس دست و دل بازی نکنید!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Comboy نمایش پست ها
    ماهی 1500 لیر
    شما واقعا پر خرجین

576 دلار؟
    می دونید خرج شهرهای فرانسه به غیر از پاریس ۵۰۰ یورو در ماه تخمین زده میشه؟
    عنقدر تو قبرس دست و دل بازی نکنید!!
    ----------
    بحث پرخرجی نیست. پرخرج باشیم که باید 2000 لیر حساب کنیم. تخمین هم در اینترنت و وبسایت ها هست نه در زندگی واقعی. اگر قیمت ها رو از نزدیک دیده باشین اینو نمیگین. خب به من بگین مثلا هر روز یکی نان و پنیر و دوغ یا نوشابه بخواد بخوره خرج همین مواد چقدره در ماه؟ براتون حساب میکنم. یک قوطی پنیر پینار 300 گرمی= 6 لیر. نان = یک عدد نان باگت بزرگ که معمولا این رو میخرن همه = 1/75 لیر. یکیش که کمه واسه دو وعده پس باید دو تا خرید. یک عدد نوشابه کوکا کولا 1 لیتری = 3 لیر.
    خب ! الان همین شد روزی 12 لیر برای یک نفر به شرطی که فقط همین غذا رو بخوره !! ماهی 360 لیر. تازه صبحانه هم نخوره.
    اب و برق و گاز چی؟؟ بله خب گفتم میشه سرما کشید و لرزید و چسبید به یه بخاری از صبح تا شب با سه تا بافتنی نشست و دستکش. ولی اگر در 24 ساعت ، روزی 8 ساعت ایرکاندیشن روشن باشه در زمستون ، خب 200-250 لیر هزینه برق میاد !!! تازه من میگم یک سوم مثلا همون شب موقع خواب !!! دقیقا کجا رو اشتباه میگم؟ حالا رفت و امد هم حساب کنید !!!! ماشین سخصی هم داشته باشید دیگه هزینه بنزین رو صد در صد میدونید چقدره؟؟!!

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

----------
    بحث پرخرجی نیست. پرخرج باشیم که باید 2000 لیر حساب کنیم. تخمین هم در اینترنت و وبسایت ها هست نه در زندگی واقعی. اگر قیمت ها رو از نزدیک دیده باشین اینو نمیگین. خب به من بگین مثلا هر روز یکی نان و پنیر و دوغ یا نوشابه بخواد بخوره خرج همین مواد چقدره در ماه؟ براتون حساب میکنم. یک قوطی پنیر پینار 300 گرمی= 6 لیر. نان = یک عدد نان باگت بزرگ که معمولا این رو میخرن همه = 1/75 لیر. یکیش که کمه واسه دو وعده پس باید دو تا خرید. یک عدد نوشابه کوکا کولا 1 لیتری = 3 لیر.
    خب ! الان همین شد روزی 12 لیر برای یک نفر به شرطی که فقط همین غذا رو بخوره !! ماهی 360 لیر. تازه صبحانه هم نخوره.
    اب و برق و گاز چی؟؟ بله خب گفتم میشه سرما کشید و لرزید و چسبید به یه بخاری از صبح تا شب با سه تا بافتنی نشست و دستکش. ولی اگر در 24 ساعت ، روزی 8 ساعت ایرکاندیشن روشن باشه در زمستون ، خب 200-250 لیر هزینه برق میاد !!! تازه من میگم یک سوم مثلا همون شب موقع خواب !!! دقیقا کجا رو اشتباه میگم؟ حالا رفت و امد هم حساب کنید !!!! ماشین سخصی هم داشته باشید دیگه هزینه بنزین رو صد در صد میدونید چقدره؟؟!!
    in the building i live, there are electricity bills of above 300 lira monthly, but 30~50 is average
    you don't drink cola everyday, 19 litres of drinking water 5 lira which lasts 1 week if you cook and drink
    bread is 1.25, i also buy the more expensive ones for luxery but mostly 1.25 suffice

حالا رفت و امد هم حساب کنید !!!!
    transportation in cyprus? from most left to most right it's 30 minutes of walk

رفت و آمد تو قبرس؟!!! قبرس عنقدر کوچیکه که اگه بپری بالا از این ور گیرنه را می بینی ازاون ور کارپاز