صفحه 121 از 123 نخستنخست ... 2171111112113114115116117118119120121122123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,201 تا 1,210 , از مجموع 1222

موضوع: زندگی در قبرس (تهیه بلیط، مسائل مربوط به ویزا،هزینه های زندگی، وسایل ضروری...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در قبرس (تهیه بلیط، مسائل مربوط به ویزا،هزینه های زندگی، وسایل ضروری...)

نقل قول نوشته اصلی توسط Sogolifathi نمایش پست ها
    سلام.خسته نباشید.اقامت میشه راحت گرفت اونجا?من 50سالمه.بهترین و نزدیکترین راه برای گرفتن اقامت چبه?ممنون میشم اگه جواب بدین
    راحت ترین راه خرید خونه هست. حتی پیش خرید هم اگه بکنین میتونین واسه اقامت درخواست بدین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در قبرس (تهیه بلیط، مسائل مربوط به ویزا،هزینه های زندگی، وسایل ضروری...)

نقل قول نوشته اصلی توسط Kunnari نمایش پست ها
    با سلام
    آیا میشه هم در بخش ترک زندگی کرد و هم در بخش یونانی ؟
    مسله اصلا دیگه این نیست که شما چون تو قبرس شمالی بودید نمیتونید برید قبرس جنوبی تمام شهروندای اتحادیه اروپا و کشورهایی که ویزای شنگن احتیاج ندارن میتونن از قبرس شمالی وارد جزیره بشن و از مرز عبور کنن. اینی که ما نمیتونیم اینکارو انجا بدیم به خاطر پاسپورت ایرانی ماست که باید واسه قبرس جنوبی ویزا بگیریم. وگرنه دیگه اون ماجرا که میگفتن اگه مهر قبرس شمالی داشته باشی نمیتونی بری جنوبی درست نیست. حتی دیگه واسه بقیه کشورهای دنیام مهم نیست اگه اومده باشید قبرس شمالی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Comboy نمایش پست ها
    in the building i live, there are electricity bills of above 300 lira monthly, but 30~50 is average
    you don't drink cola everyday, 19 litres of drinking water 5 lira which lasts 1 week if you cook and drink
    bread is 1.25, i also buy the more expensive ones for luxery but mostly 1.25 suffice

transportation in cyprus? from most left to most right it's 30 minutes of walk

رفت و آمد تو قبرس؟!!! قبرس عنقدر کوچیکه که اگه بپری بالا از این ور گیرنه را می بینی ازاون ور کارپاز
    شما توی ماگوسا هسنید که میگید خیلی زیادی کوچیکه من توی گیرنه زندگی میکنم و خیلی وقتا باید از دولموش یا تاکسی واسه رفت و آمد استفاده کرد. اتوبوسهای دانشگاه رو هم تقریبا همه میتونن رایگان استفاده کننن و.لی اگه بپرید بالا نه ماگوسا رو میبینید نه گوزلیورت رو نه کارپاز رو درسته کوچیکه ولی اینجوریام نیست که همه جا بشه پیاده رفت و اومد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_tarlani نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گرامی.
    بنده سوالی داشتم که امیدوارم افرادی که در قبرس سکونت دارند راهنمایی بفرمایند.
    بنده متاهل و دارای فرزند 6 ساله می باشم و تصمیم دارم برای مدت حدود 1 سال در قبرس زندگی کنم و بدین منظور 2 شهر قبرس شمالی یعنی فاماگوستا و لفکوشیا ( نیکوزیای شمالی ) را در نظر گرفته ام .با توجه به وضعیت بنده کدام یک از این 2 شهر را پیشنهاد می نمایید؟ ملاک انتخاب بنده پارامترهایی چون هزینه اجاره , امکانات رفاهی و درمانی , هزینه تحصیل فرزند و امکانات اموزشی و... می باشد.
    سوال دیگر اینکه ایا در لفکوشیا و فاماگوستا اجاره 1 سال , در اول قرار داد دریافت میگردد و اجاره اپارتمان متوسط 2 خوابه مبله در این 2 شهر در چه حدودی است ؟
    با تشکر از لطف دوستان گرامی.
    ماگوسا شهر دانشجوییه بیشتر. جمعیت دانشجوهاش خیلی زیاده و اگه واقعا قصد درس خوندن نداشته باشید کاری نمیشه اونجا کرد. لفکوشا هم تقریبا میشه گفت شهر اداری هست. بیشتر ساکنین یا دانشجو هستن یا قبرسی. به نظرم اگه فقط میخواید یک سال رو بمونین ولی دانشگاه نرین گیرنه بهترین انتخابه. حداقلش اینه که بیشتر ساکنین اروپایی هستن. طبیعت قشنگتری داره و کارای بیشتری میتونین انجام بدین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط leilasbo نمایش پست ها
    سلام
    می شه دوستان لینک مربوط به املاکی که معروف و مورد اعتماد باشه را معرفی کنند.در ضمن درمورد مدرسه های دبستان وراهنمایی نیز کمی توضیح دهید . من پسرم سال ششم است ونمی دانم اونجا باید راهنمایی ثبت نام کنم ؟ البته ترجیح می دم در مدرسه انگلیسی زبان درس بخواند لطفا درمورد این نوع مدرسه ها اگه اطلاعی دارید بنویسید راستش من برای دکترا می خوام اقدام کنم و هنوز نمی دونم ایا پسرم را همان اسفند ماه وسط درسش بیارم اونجا یا برای سال اینده اورا ثبت نام کنم . فکر کنم این سوال خیلی از مادران متقاضی دکترا باشه .
    اول یه سفر بیاید قبرس به نظر من شهر ها رو همه رو برید ببینین. گول تورهای شرکت های سازنده رو هم نخورید چون یه جورایی نمیزارن برید بقیه جاهای قبرس رو ببینین. مثلا اگه با تور شرکت های سازنده توی ماگوسا بیاین هیچ جوری نمیذارن قبل اینکه قرارداد رو امضا کنین برین گیرنه و لفکوشا رو ببینین خودتون. وقتی شهرتون رو پیدا کردین توی همون شهر یه املاکی خوب پیدا کنین. ولی با وجود املاکی یا شرکت ساخت و ساز یا حالا هرکس که باهاش کار میکنین حتما وکیل بگیرین. بعضی از املاک ها هستن که اینجا خودشون هم تور میذارن اونا خوبن اغلب. من از طریق تور یکی از همین شرکت های املاک اومدم خونه خریدم ولی خوب بود. یه خانمی فارسی زبان هم بود که کارای ترجمه رو انجام میداد. اول شهرها رو دیدم همه رو بعد توی گیرنه رفتیم دو تا از مدرسه ها رو دیدم که بچه ها بتونن درس بخونن بعد ملک و بر اساس اون انتخاب کردیم. اینکار خیلی بهتر بود. ولی حتما وکیل داشته باشین.
    من خیلی ها رو دیدم که اومدن خونه خریدن یه قرارداد حالا ترکی یا انگلیسی هم فروشنده گذاشته جلوشون امضا کردن ولی خوب چون اونقد وارد نبودن به این زبونا الان مشکل دارن دستشونم به جایی بند نیست. مثلا چون من خونه رو پیش خرید کرده بودم و باید قسط هاش رو تا زمان تحویلش میدادم وکیلم کل موارد قرارداد و عوض کرد. مثلا گفت که اگه اونا ساخت و ساز رو واسه بیشتر از ۲ ماه متوقف کنن منم دیگه قسطی پرداخت نمیکنم تا ساخت و ساز شروع بشه دوباره. تو این چیزا ادم میبینه وکیل خیلی واجبه.
    یه سری شرکتا خودشون میگن ما وکیل داریم. ولی وکیل اونا که نمیتونه بیاد وکیل شما هم بشه. حقوق بگیر اوناست همه ی قراردادم به نفع اونا میذاره پس خودتون واسه خودتون یه وکیل جدا داشته باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط a.mahdavi نمایش پست ها
    سلام
    مدرسه دولتی برای ششم فقط به زبان ترکی هستش و مدرسه های خصوصی هم زبان اصلی ترکی هست و زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم تدریس میشه.
    شما صندوق پیام هاتون پر هست. و نشد به شما پیام بدم.
    اصلا اینطوری نیست مدارس دولتی همه زبان ترکی تدریس میکنن، انگلیسی زبون دومشونه. ولی من الان بچه های خودم مدرسه انگلیسی خصوصی میرن اینجا توی شهر گیرنه همه ی درساشون از همون روز اول انگلیسیه ، ترکی رو زبون دوم درس میدن زبون سومم به انتخاب خودشون یا المانی یا فرانسه بوده. توی گیرنه جون روس زیاده بچه ها خیلی توی مدرسه همکلاسی روس دارن الا دختر من 9 سالشه روسی رو بهتر از فارسی بلده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    بچه ها سال 90 تفریحی رفته بودم قبرس و 30 روز موندم غافل از اینکه روزای اضافی رو روزی 60 تله جریمه میکنن. و سر جمع 900 تله تو فرودگاه جریمه شدم ولی ندادم ولی بهم گفتن دیگه نباید بیایی قبرس و اگه بیایی باید این پولو بدی گفتم باشه.
    از بخت بد و ضیغ وقت دوباره از سر اجبار قبرس پذیرش گرفتم. سوالم اینه تو فرودگاه باید این یک ملیون و سیصد هزار تومنو حتما بدم؟ هیچ مفری نیست یعنی؟ نامه پذیرش نشون بدم اینا امکانش هست نگیرن؟
    شما تا روزی که ویزاتون اعتبار داره باید میموندین توی جزیره. هر وقت که بخواید برگردید باید اون جریمه رو پرداخت کنین این که خب یه چیزیه ه ردخور نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1 نمایش پست ها
    300 از 1000، یعنی 30% پولو موقع انتقال میگیرن؟! اینکه خیلی ستمه!!
    آوردنش خیلی راحت نیست.ضمن اینکه یعنی باید حداقل هزینه یک ترم رو تخمین بزنیم و با خودمون بیاریم. بعدشم خب یکباره آوردن پول فشار اقتصادی داره...
    کارمزد حواله ۳% هست اینجا نه ۳۰% !!!! بعضی وقتها دوستان چیزهایی رو میگن که اصلا امکان نداره آدم تعجب میکنه.
    همون لحظه که پول رو توی ایران حواله میکنید میتونید اینجا تحویل بگیرید نه ۲۴ ساعت بعد.
    حداکثر مقدار پولی هم که هر نفر میتونه با خودش داشته باشه موقع ورود ۲۰.۰۰۰ یورو یا معادل اون هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1 نمایش پست ها
    دوستان اگه امکان داره کمی هم درباره چگونگی انتقال ارز و پول از ایران به قبرس توضیح بدن؟ و تجربه خودشون که چطور این انتقال رو انجام میدن؟
    اگر شماره تماس یا چیزی خواستید پیام خصوصی بدید بهتون میدم اطلاعات رو. این جا صرافی ها و ادم هایی هستن که قابل اعتمادن و حالا یا خودشون توی ایران هم صرافی دارن یا با صرافی های اونجا کار میکنن. شما توی ایران معادل پولی رو که میخواید براشون واریز میکنین همون لحظه اینجا تحویل میگیرین.
    ویرایش توسط roya_nn62 : February 28th, 2017 در ساعت 03:47 PM دلیل: تکراری مانند پست قبل

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahoonaky نمایش پست ها
    بچه ها من هر چی گشتم پیدا نکردم تبدیل دلار به TL
    حالا هر دلار حدودا چند TL میشه؟
    http://www.xe.com/currencyconverter/...rom=USD&To=TRY
    از این سایت استفاده کنین. مبلغی که به دلار میخواید بزنین معادل لیرش رو بهتون میده.