صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 139

موضوع: اطلاعات سفر به استانبول (بلیت، هتل و غیره)

ApplyAbroad Veteran
    sardarafra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M/Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : آیا کسی اطلاعاتی در مورد هتل ها در استانبول داره؟

سلام دوستاي خوبم

من براي پيك اپ اكتبر 2010 يعني همين چند روز پيش استانبول بودم به همراه يكي از دوستان همين فروم. رفتيم به هتل DEVMAN. جاي بسيار تمييزيه. توريست هم زياد مي ره اينجا. دوستان توضيح دادند كه چطور مي شه بريد به هتل. من يه نقشه از هتل رو هم ضميمه مي كنم راحتر پيداش كنيد. اتاق يك نفره رو مي داد 60 لير ترك. ماهواره داشت. يخچال كوچك، سرويس بهداشتي بسيار تمييز، نظافت روزانه، ملحفه و پتوي تمييز. تخت هاي راحت و خوب.تلفن و اينترنت رايگان و صبحانه. البته بار صبحانه اش زياد مفصل نيست اما خوبه در برابر پولي كه پرداخت مي كنيد. مدير و كاركنان هم بسيار مودب و دوست داشتني.
    ادرس هتل انتهاي خيابون تقسيم روبروي كنسولگري روسيه در كوچه اسمالي مسجيد قرار داشت. توجه كنيد كه يكي از محله هاي منتهي به خيابون استقلال اسمش اسمالي مسجيد(ت) هستش اما تنها نام يكي از كوچه ها دقيقا همين هست. كلا توصيه مي كنم به جاي دادن پول براي هتل هاي نچندان جالب اونور تقسيم، بريد اين هتل به صرفه تره.
    البته پياده روي داره كمي تا هتل.
    شاد باشيد
    تو با اين پاكدامني هاي حقير، خود را هلاك خواهي كرد. شرارت را بياموز. خود نوينت را بر خاكستر خود پيشين بنا كن! (نيچه)

Member rezarchitect آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture and Urban Planning-KTH

پیش فرض پاسخ : اطلاعات در مورد سفر به آنکارا (ویزا، هتل، بلیط ...)

سلام به دوستان و مخصوصا امیر آقای عزیز...میشه بفرماین که چه آپشن هایی برای مسافرت از آنکارا به استانبول موجود هست؟ و شما کدوم یک رو توصیه می‌کنید؟ پیشاپیش ممنون از رهنمایتون.
    "For every two minutes of glamour, there are eight hours of hard work"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezarchitect نمایش پست ها
    سلام به دوستان و مخصوصا امیر آقای عزیز...میشه بفرماین که چه آپشن هایی برای مسافرت از آنکارا به استانبول موجود هست؟ و شما کدوم یک رو توصیه می‌کنید؟ پیشاپیش ممنون از رهنمایتون.
    سلام
    من هم همین سوال رو دارم + چه هتلی رو تو استانبول پیشنهاد میکنید؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط rezarchitect نمایش پست ها
    سلام
    شما کلا 3 راه دارید: قطار ، اتوبوس ، هواپیما

قطار رو بنده توصیه نمی کنم چون تا حالا این مسیر رو با قطار ترکیه نرفتم ولی اینطور که شنیدم تا نصف راه رو با قطار سریع السیر طی می کنید و بعد از 300 کیلومتر بقیه مسیر رو با قطار های معمولی (از همین ها که تو ایران هست) طی می کنید. مسیر اول رو طی 1.5 ساعت و مسیر دوم رو طی 3 ساعت.

راه دوم اتوبوس هست که ارزانترین راه هست. تقریبا هر 30 دقیقه یک اتوبوس به سمت استانبول حرکت می کنه. که 5- 6 ساعت در اتوبوس خواهید بود (مسافت 400 کیلومتر) .
    که این ها هم دو نوع تک صندلی و معمولی هستند که قیمت اولی بین 25-35 و دومی 45-50 لیر هست.
    شرکت های معتبر که توصیه می کنم از اونها بلیط تهییه کنید. شرکت های : metro , varan , ulusoy, nilufer, ses, kamilkoç و چند شرکت دیگه که شما اینها رو داشته باشی کافیه. در این بین مترو زیادی اسم در کرده ولی شرکت های نیلوفر و کمیلکوچ و واران رو بنده به شما توصیه می کنم.
    حرکت هم از ترمینال بزرگ آنکارا به اسم آشتی هست که می تونید توسط مترویی که در تابلو ها با اسم آنکارای ankaray و به رنگ سبز نشان داده شده به اونجا بروید. موقع تهیه بلیط هم به طرف بگید که می خواهید توی ترمینال "بایرام پاشا" و یا "اسنلر" پیاده شوم. این بایرام پاشا و اسنلر هر دو اسم یک ترمینال هست اولی اسم ترمینال هست دومی اسم منطقه. که از اونجا هم به وسیله مترو می تونید در عرض 20 دقیقه به مرکز شهر برسید.

راه دیگه هم هوایی هست که تقریبا هر یک ساعت یک پرواز به سمت ستانبول برقرار هست. ولی نکته اصلی این هست که بلیط رو باید حداقل 3 روز قبل بخرید تا زیاد پیاده نشید اگر روز قبل بگیرید تا 500 لیر برای رفت و برگست پیاده میشید. ولی اگر قبلا گرفته باشید رفت و برگشت رو می تونید به 140 لیر هم تهیه کنید.
    توی این مورد هم توجه داشته باشید که فرودگاه رو صابیحا گوکچن انتخاب نکنید (پرواز ها به این فرودگاه کمی ارزانترن) این فرودگاه با مرکز استانبول 40 کیلومتر فاصله داره و اگر بخواهید سوار تاکسی شوید باید 100 لیر تقدیم راننده تاکسی کنید و اگر هم سوار سرویس های مخصوص فرودگاه (هاواش) شوید 12 لیر پیاده می شوید که در خوشبینانه ترین حالت و در صورت نبود ترافیک (استانبول هم مثل تهران بد جور ترافیک داره) 1.5-2 ساعت در راه خواهید بود . ولی فرودگاه دیگر استانبول به اسم آتاتورک خیلی نزدیکتر به مرکز شهر هست و به وسیله مترو می تونید در عرض 30 دقیقه به مرکز شهر برسید.

باز سوالی بود در خدمتم

نقل قول نوشته اصلی توسط saba64 نمایش پست ها
    سلام
    من هم همین سوال رو دارم + چه هتلی رو تو استانبول پیشنهاد میکنید؟
    مرسی
    در مورد هتل تو استانبول گزینه های زیادی هست. و هتل تو استانبول خیلی خیلی زیاد هست.
    شما سطح توقعتون رو از هتل بفرمائید تا بنده نسبت به اون شما رو راهنمایی کنم. ولی در کل منطقه های آکسارای هست که مرکز ایرانیها هست. (زیاد با کلاس نیست) همه جور هتلی هم هست ارزون قیمت تا لوکس.
    منقطه تکسیم هم هست که اونجا با کلاس هست ولی قیمت ها نسبت به آکسارای گرونتر
    منظقه سیرکجی (طرف های مسجد سلطان احمد) هست که خیلی خوشکل و باکلاس هست + اینکه مرکز توریست ها هست اون دور و بر هم هتل هست. همه جوره (ارزان تا لوکس)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنچه در سفر به استانبول باید بدانیم

سلام
    من قصد دارم روز يكشنبه سفري به استانبول داشته باشم، پرواز من با هواپيمايي ماهان ميباشد، براي من سوالي پيش آمده است ممنون ميشوم پاسخ دهيد:

- من از طريق اينترنت قيمت هتلها را چك كردم، به نظر من قيمت هتلها نسبتا بالا ميباشد، من قصد دارم به هتل سه ستاره بروم، آيا هتلي در سطح شهر ( محلات آكساراي و تقسيم) ميشناسيد كه هزينه هر شب اقامت در آن بين 40 تا 50 دلار باشد به اضافه صبحانه، زيرا هتل را فقط براي خوابيدن ميخواهم، قصد دارم از صبح تا شب بيرون بروم، بيجهت چرا پول اضافه براي هتل بدهم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به آنکارا جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

سلام، دوستانی که تجربه سفر از آنکارا به استانبول رو دارند ممکنه راهنماییم کنند.

بهترین راه برای اینکه از آنکارا به استانبول بریم چیه؟ میشه با جزییات هر چی بیشتر اعم از نحوه خرید بلیت و نحوه رفتن به ترمینالها توضیح بدید.
    هتل 3 ستاره کدومها مناسبه؟ بهتره هتلها رو تو کدوم قسمت استانبول جستوجو کنم که هم انیت داشته باشه و هم به مراکز دیدنی نزدیک باشه؟
    مراکز خرید ارزان و مراکز دیدنی استانبول چند تا رو معرفی می کنید؟

ممنونم

Moderator

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به آنکارا جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

نقل قول نوشته اصلی توسط kahani نمایش پست ها

بهترین راه برای اینکه از آنکارا به استانبول بریم چیه؟ میشه با جزییات هر چی بیشتر اعم از نحوه خرید بلیت و نحوه رفتن به ترمینالها توضیح بدید.
    هتل 3 ستاره کدومها مناسبه؟ بهتره هتلها رو تو کدوم قسمت استانبول جستوجو کنم که هم انیت داشته باشه و هم به مراکز دیدنی نزدیک باشه؟

ممنونم
    درود
    بهترین راه هواپیما هست که اگه میخوای ارزون باشه باید حتما قبل از حرکت کردن از ایران گرفته باشی که قیمت پایین باشه اگه هم که نه هر موقع بری ترمینال آنکارا اتوبوسها هر ساعت به استانبول حرکت دارن.
    برای ترمینال آنکارا با مترو از کیزیلای میری برای فرودگاه هم از کیزیلای با اتوبوس میری.
    هتل های ارزون و سه ستاره ای که زیاده تو استانبول تو منطقه ای به اسم Aksaray هست که همه جا پر هتله که میتونی خودتم بگیری یا به آژانس بگی برات بگیره.
    مرکز خرید که همه جا پره و مارک هایی مثل Lcwakiki و seven hill و colinz و colizion و غیره هست که اگه آف باشه کلیه مراکز هستش و میتونی بگیری فرقی نداره.
    برای خرید کردن باید بری منطقه ای به اسم Zeytin birni که همه عمده و جنسای خوب و ارزون هست که میتونی هر چی خواستی به قیمت مناسب بخری.
    جاهای دیدنی استانبول:
    Taksim=istiglal cadesi که بهترین و معروفترین خیابون استانبول هست که از وسطش تراموا رد میشه و کلی مغازه هه و چیزای شیک پیک هستش.
    Bogaz turu که سوار کشتی میشی و یه طور کشتی میکنی و کلی جا مسبینی و همچنین از زیر پلی که اروپا رو به آسیا وصل میکنه میگذری.
    Buyuk ada چزیره ای خیلی خشگل که با کشتی میرن و اونجا اصلا ماشین نیست و با درشکه میگردن و جای خشگلیه.
    Ayasofia مسج ایاصوفیه
    Kapali carsi بازار سرپیشده قدیمی و خیلی شیک هست و خیلی هم مشهور که مغازه های مجللی داره.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kahani نمایش پست ها

ممنونم

من خودم با اتوبوس از آنکارا به استانبول رفتم و قیمت بلیط 55لیره بود. هر ساعتی از آنکارا به استانبول اتوبوس هست. من ترجیحا 12 شب رو انتخاب کردم که فردا صبح استانبول باشم و به کارم برسم. اگر به موقع اقدام کنید بلیط های 70-80 لیره هواپیما از سایت thy.com رو می تونید بگیرید (خودتون با کارت اعتباری یا بعضی آژانس های مسافرتی). البته این نکته رو باید بگم که این پروازها می رن به فرودگاه سابیها در استانبول که طرف آسیایی هست. برای هتل در استانبول که قسمت خوب استانبول باشه و به جاهای دیدنی نزدیک باشه، طرفای سلطان احمد میشه پیدا کرد. یعنی هم به همه جا دسترسی داره، هم کاملا توریستیه و محیط خوبی داره.
    البته جاهای دیدنی از نظر من sultan ahmet cami، Topkapi palace، Bosphorus، Hagia sophia، یه قلیون Gulnane تو مقبره sultan mehmet هست که قبل از سفر یه نگاهی بندازین بهشون. که همه اینا دسترسی خوبی از محله سلطان احمد دارن. پیشنهاد میدم به محله kumkapi هم سر بزنید. یه خیابونی که پر از رستوران و نوازنده است و حال و هوای زیبایی داره.
    اگر مثل من انسان محتاطی هستید تو آکسارای هتل نگیرید. شدیدا توصیه می کنم قبل از رفتن از سایت booking.com هتل بگیرید که مناسب ترین قیمت ها رو خواهید یافت. اگر بیشتر اهل "ببینیم چی میشه" باشید هم می تونید بدون رزرو، اونجا برید تو هتل و حتی چونه بزنید و قیمت پایین تری از مبلغ پیشنهادی اونا بگیرید.
    ویرایش توسط sanazjd : August 1st, 2014 در ساعت 08:20 PM

ApplyAbroad Guardian
    solaleh آواتار ها

برای آیندگان:
    از اونجا که در سال های بعد هم ماه رمضان و تعطیلی های عید فطر تو زمان پیک آپ و یا مصاحبه خیلی از شما عزیزان خواهد بود، لذا در صورتی که قصد سفر به استانبول رو هم در سفرتون به آنکارا داشتید و یا پروازتون به استانبول بود این پست بنده رو مطالعه کنید.
    من بعد از پرواز به آنکارا مستقیم رفتم و پاس رو تحویل سفارت دادم و همون روز رفتم استانبول.
    برای رفتن به استانبول چون پاس ندارید دو گزینه دارید: قطار و اتوبوس. من قطار رو امتحان نکردم ولی برای اتوبوس خط سبز رنگ مترو از خود کیزیلای رو سوار میشید( اسم خطشAnkaray هست) و انتهای خط که اسمش Asti هست(میخونن آشتی) پیاده میشید. از مترو که پیاده شدید و راهرو خروج رو بالا رفتید میخورید به سالن اصلی ترمینال آنکارا و روبروتون دفاتر فروش بلیط فراوونه. از آنکارا به استانبول و برعکس 4 شرکت اتوبوس رانی بلیط میفروشن( نیلوفر، مترو، واران و پاموک کاله) . بهترینش که دفترشم اولین دفتری هست که بعد از بالا آمدن از پله ها رو به روتون خواهید دید مال شرکت مترو هست. این شرکت هر یه ربع یه بار یه اتوبوس میفرسته به استانبول( این شرکت خط مستقیم با اتوبوس حتی به تهران هم داره). پاموک کاله هر یه ساعت یه بار. همون موقع میتونین نزدیک ترین بلیط رو بگیرید که مال من 10 دقیقه بعد بود. باید بگم اون روز سه شنبه وسط هفته و روز غیر تعطیل بود. طول سفرتون با تمام توقف هاش تقریبا 6 ساعت هست. بعد از رسیدن اگر با خط مترو بودید ته بلیطتون رو نگه دارید و به متصدی شرکت مترو در ترمینال استانبول بعد از رسیدن نشون بدید. از ترمینال رایگان با شاتل و اتوبوس های خود مترو میتونین در مقصدتون تو خود استانبول پیاده بشید. من با یه شاتل رفتم میدان تکسیم و پولی هم نگرفت.
    در رابطه با قطار، همین امسال قطار سریع السیر هم به استانبول باز شده که 1-2 ساعت تو راه هستید ولی ظاهرا کمی ایستگاه از شهر پرته و تا شهر هم دوباره کلی راهه. قطار معمولی هم یه توقف و تغییر قطار در وسط راه داره و چون من ترکی بلد نبودم و ترک های ترکیه هم اصولا انگلیسی بلد نیستن ترجیح دادم واسه اینکه گم نشم و قطار بعدی رو از دست ندم ریسک نکنم و با همون اتوبوس برم.
    تو استانبول برای هتل اگر افر خوبی از تو Booking.com پیدا نکردید، برید و تو خود هتل چونه بزنید. اطراف تکسیم گرونه و قیمت ها رو الکی میگن. من برای یه سوییت فکر کنم با چونه 60 دلار تخفیف گرفتم. من Regency world Hotels&Suits بودم که تو booking.com یه رقم بالا واسه 3 شب میداد( الان داره سه شب رو واسه یه سویت خانوادگی 870 دلار میده و وقتی رفتم اونجا بهم گفت 150 دلار شبی میشه ولی آخرش با شبی 90 دلار گرفتم)
    ولی قسمت مهمش که حتما در نظر داشته باشید... اگر نزدیک تعطیلی های عید فطر هستید و میخواهید برگردید تا پاس رو تحویل بگیرید و بعد هم برگردید تهران، بلیط نه تنها واسه اون روز بلکه واسه دو روز بعدشم نیست!!! در نتیجه نزدیک تعطیلات حتما حتما روزی که دارید میرید استانبول بلیط برگشت رو هم همون روز بخرید. به دلیل تعطیلی های عید به جای 6 ساعت بنده 15 ساعت!!! تو راه بودم تا برسم به آنکارا. واسه همین حساب کتاب کنید و بلیط رو حتما واسه روز آخر نگیرید تا به موقع به پست برسید.
    برای برگشت به ترمینال استانبول هم از خود تکسیم اتوبوس داره و زیر میدان تکسیم هستند و بگید میخواهید برید Esenler Otogar. بعد از رسیدن به ترمینال هم به دفتری که ازش بلیط خریدید مراجعه کنید. ضمنا تمام این شرکت ها یه بخش دارن که ساک هاتون رو تا خود زمان راه افتادن از زمان خرید بلیط رایگان واسطون نگه میدارن. در نتیجه میتونین بارتون رو سبک کنید و همون موقع تحویل بدید .
    در رابطه با هزینه بلیط هم اول از همه اینکه هزینه بلیط استانبول-آنکارا هم 40-50 لیر هست. ضمنا تو خود استانبول هم حتما از داخل مترو کارت های 10 لیری Istanbulcard از دستگاه های زرد رنگشون بخرید و هرچقدر نیاز هست با یه دستگاه آبی رنگ دیگه شارژش کنید. چون اگر با اون کارت از اتوبوس و مترو استفاده کنید تقریبا هزینه هاش نصف میشه مخصوصا اگر رفت و آمد هاتون و یا تعدادتون زیاده. محدودیت استفاده هم نداره و میتونین همزمان برای دو نفر کارت بزنید.
    ویرایش توسط solaleh : August 10th, 2014 در ساعت 09:49 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)