صفحه 14 از 14 نخستنخست ... 4567891011121314
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 139 , از مجموع 139

موضوع: اطلاعات سفر به استانبول (بلیت، هتل و غیره)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Pick Up ویزا آمریکا از آنکارا - 2015

نقل قول نوشته اصلی توسط aAzadeh_S نمایش پست ها
    سلام دوستان، من می خواستم آدرس پست رو برای پیکاپ استانبول انتخاب کنم با توجه به اینکخ پاسپورت رو باید به سفارت آنکارا تحویل بدم، امکان سفر از آنکارا به استانبول بدون پاسپورت وجود داره؟ کسی ابن کارو کرده لطفا منو راهنمایی بکنه؟ خیلی ممنون
    دوست عزیز تا اونجایی که بقیه توضیح دادن با قطار یا اتوبوس می‌شه رفت به استانبول. اما ترجمه‌ی یکی از مدارک شناسایی مثل شناسنامه یا کارت ملی به همراه اصلش رو با خودتون ببرید. البته امکان تعویض دفتر پست انتخابی‌تون هم وجود داره. به اینجا مراجعه کنید.

Junior Member

سلام و وقت بخیر
    بله. من وقتی برای مصاحیه رفته بودم آنکارا، استانبول هم رفتم(برای تفریح)
    از میدون کیزیلای در آنکارا سوار مترو شوید و به ترمینال اتوبوس رانی برین(به ترکی میشه آشتی). متاسفانه مترو آنکارا بالابر برقی نداره و برای همین من چون چمدون زیاد داشتم با تاکسی رفتم(حدود 20 لیره). در آشتی دقت کنین که تا وارد میشین نماینده اتوبوسرانی میاد برای فروش بلیط. اولا بلیط وی آی پی بخرین و نه معمولی. چون راه دوره و واقعا توی اتوبوس های غیر وی آی پی اذیت میشین. حدود 50 لیره کرایه اش هست. در ضمن حتما ساعت حرکت رو بپرسین تا مثلا بلیط سه ساعت بعد رو نفروشن بهتون.
    می تونین به زیر زمین آشتی برین و پای اتوبوس سوار شین. هم چونه می زنین سر قیمت و هم اگه صندلی خالی باشه سریع حرکت می کنین. تو استانبول همه جا می تونین با مترو برین. یه کارت بخرین و حدود یه لیره کرایه مترو هست با کارت ولی بدون کارت فکر کنم دو لیره اس. آخر سر که خواستین استانبول رو ترک کنین کارت رو بفروشین به همون باجه ای که از آون خریدین. از مترو می تونین به فرودگاه استانبول هم برین. با تاکسی نرین خیلی گرونه.
    هتل و هواپیما برگشت رو حتما از همینجا رزرو کنین. هتل رو می تونین توی محله ینی کاپی بگیرین. مثل کیزیلای می مونه و در عین حال به مترو نزدیکه. هتل مارمارای اونجا معروف و در عین حال گرونه!
    good luck

سلام
    دوستانی که میخوان واسه پیکاپ برن و قصد ندارن دوباره این چند روز رو آنکارا بمونن و میخوان این دفه،استانبول هتل بگیرن، از استانبول برن آنکارا، پاس رو تحویل سفارت بدن و برگردن استانبول و استانبول رو بگردن و پاس رو استانبول تحویل بگیرن، یه پی دی اف درست کردم از مسیر رفت و برگشت از استانبول به آنکارا با اتوبوس و توضیحات تکمیلیش
    واسه تایید برخی مسیرها از یه دوستی که تو استانبول بود کمک گرفتم
    امیدوارم مفید باشه
    دعا فراموش نشه
    یا حق
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Never Give In, Never Give Up

نقل قول نوشته اصلی توسط malahhoo نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که میخوان واسه پیکاپ برن و قصد ندارن دوباره این چند روز رو آنکارا بمونن و میخوان این دفه،استانبول هتل بگیرن، از استانبول برن آنکارا، پاس رو تحویل سفارت بدن و برگردن استانبول و استانبول رو بگردن و پاس رو استانبول تحویل بگیرن، یه پی دی اف درست کردم از مسیر رفت و برگشت از استانبول به آنکارا با اتوبوس و توضیحات تکمیلیش
    واسه تایید برخی مسیرها از یه دوستی که تو استانبول بود کمک گرفتم
    امیدوارم مفید باشه
    دعا فراموش نشه
    یا حق
    خيلي عالي بود خيلي ممنون
    چندتا سوا دارم
    قطار ٣ ساعت راهه تا انكارا از تو سايت خود قطارها نگاه كردم
    ١ميشه لطفا بگيد اگر بخواهيم با قطار بريم چه طوري ميشه رفت ؟
    ٢روزهاي تعطيل هم اتوبوسها و قطار ها حركت دارن؟
    ٣ اگر براي خريد بليط قطار نياز به پاس هست خوب اول كه پاس ها پيشمونه مي تونيم بليط رفت و برگشت بخريم البته اگر ديگه جايي تو قطار پاسو چك نمي كنن نظرتون چيه ؟
    ٤ ٦يا ٧ ساعت فقط از زماني كه سوار اتوبوس هستيم يا كلا از زمان حركت اين زمان طول مي كشه ؟
    ٥اخرين سوال وقتي پست رو عوض كرديم حتما پاس مياد استانبول يا احتمالش هست كه به پست اول بره ؟ اگر بره پست اول خيلي سخت مي شه .
    ٦سوال اضافه كلا چند روز طول مي كشه پاسو بدن چند شب بمونيم خوبه؟
    Thank you in advance

نقل قول نوشته اصلی توسط azalia_3000 نمایش پست ها
    خيلي عالي بود خيلي ممنون
    چندتا سوا دارم
    قطار ٣ ساعت راهه تا انكارا از تو سايت خود قطارها نگاه كردم
    ١ميشه لطفا بگيد اگر بخواهيم با قطار بريم چه طوري ميشه رفت ؟
    ٢روزهاي تعطيل هم اتوبوسها و قطار ها حركت دارن؟
    ٣ اگر براي خريد بليط قطار نياز به پاس هست خوب اول كه پاس ها پيشمونه مي تونيم بليط رفت و برگشت بخريم البته اگر ديگه جايي تو قطار پاسو چك نمي كنن نظرتون چيه ؟
    ٤ ٦يا ٧ ساعت فقط از زماني كه سوار اتوبوس هستيم يا كلا از زمان حركت اين زمان طول مي كشه ؟
    ٥اخرين سوال وقتي پست رو عوض كرديم حتما پاس مياد استانبول يا احتمالش هست كه به پست اول بره ؟ اگر بره پست اول خيلي سخت مي شه .
    ٦سوال اضافه كلا چند روز طول مي كشه پاسو بدن چند شب بمونيم خوبه؟
    Thank you in advance
    سلام
    1- دوستمون اینجا یه پست کامل در مورد سفر با قطار گذاشتن
    2-اگر منظور تعطیلات آخر هفته هست، بله
    3-نه تنها برای خرید، بلکه واسه سوار شدن به قطار هم به مدرک شناسایی نیاز دارید، شاید ترجمه شناسنامه هم قبول کنند، یا حداقل برای مسیر رفت از استانبول به آنکارا میشه از قطار استفاده کرد چون پاسپورت هنوز پیش شماست
    4- 6 7 ساعت مسیر، از میدان تقسیم تا سوار شدن به اتوبوس هم یک ساعت در نظر بگیرید
    5- بله، حتما میاد استانبول
    جواب اضافه: شما یک روز واسه رفت و آمد به آنکارا و و حداقل 4 روز در استانبول، البته با خرید بلیط قابل جابجایی فکر اتفاقات غیر منتظره رو هم بکنید.

Never Give In, Never Give Up

پیش فرض پاسخ : آیا کسی اطلاعاتی در مورد هتل ها در استانبول داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh002 نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی تجربه هتل برای ترانزیت داره؟ من در پروازم به شیکاگو مجبورم یک شب در استانبول بمونم به نظرتون کدوم هتل نزدیک فرودگاه بهتره و قیمتش چطوره؟
    از هتل های استانبول خوبش لیون رو شنیدم .

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط haley نمایش پست ها
    طبق شنیده ها تا قبل از تحویل پاسپورت به سفارت فرصت دارید که منطقی هم هست. من خودم یکی دو روز قبلش تغییر دادم.
    من امروز از ایستگاه قطار چک کردم. قیمت بلیط دوطرفه سریع السیر از آنکارا به استانبول ۱۱۲ لیر و یک طرفه ۷۰ لیر است. حدود ۴ ساعت ۱۵ دقیقه هم طول می کشد. برای گرفتن بلیط هم پاسپورت می خواهد. البته امروز تمام بلیط های ممکن پر شده بود و اصلا جا نبود!

حالا سوال فنی این است که مشکل سوار شدن به فطار و یا هتل بدون داشتن پاسپورت چه جوری خواهد بود؟ مثلا با هواپیما دوشنبه بیاییم دوشنبه آنکارا بعد احتمالا با اتوبوس بروی استانبول هتل استانبول چه جوری بگیری؟ امکان دارد شما گزینه ای که استفاده کردید را لطفا بگویید.

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به استانبول (بلیت، هتل و غیره)

ترمینال اتوبوس استانبول:
    ترمینال اصلی اتوبوس استانبول Büyük Otogar یا Esenler Otogar هست. این ترمینال مسجد (در جنوب غربی) و همین طور ایستگاه مترو داره و به سادگی با استفاده از متروی خط قرمز استانبول میتونید در ایستگاه otogar پیاده بشید.
    عکس زیر در مورد ایستگاه های مهم مترو میتونه کمک کنه: [منبع]

استانبول ترمینال اتوبوس دیگه ای هم داره به نام Harem Otogar که تو بخش آسیایی واقع شده.

خرید بلیت رفت از آنکارا به استانبول:
    ما دوشنبه صبح رسیدیم آنکارا. با استفاده از اتوبوس های فرودگاه، ترمینال آشتی (Aşti) پیاده شدیم. چندجا بلیت های مختلف رو قیمت کردیم و آخر سر از شرکت NILÜFER بلیت VIP خریدیم نفری ۵۵ لیر (با یه کم چونه) برای نیمه شب. جهت اطمینان، تاکید کنید که میخواید Esenler Otogar پیاده بشید. از ترمینال آشتی میتونید با استفاده از خط سبز مستقیم برید کیزیلای.
    ما چمدون هامون رو با هزینه نسبتا کمی سپردیم امانت ترمینال. مترو خط سبز رو سوار شدیم و رفتیم گاری (راه آهن) و قبل از تحویل پاسپورتمون به سفارت، برای قونیه بلیت قطار گرفتیم. و بعد از اون هم با خط قرمز و ایستگاه اولوس رفتیم کیزلای. (برای اطلاعات بیشتر در مورد دسترسی به ایستگاه راه آهن آنکارا این پست رو ببینید)

خرید بلیت برگشت از استانبول به آنکارا:
    برای برگشت شنیده بودم که اتوبوس به راحتی گیر میاد و اگه موقع سوارشدن بلیت بخری خیلی ارزون تر میفته. اینجا بود که اشتباه کردم و بر خلاف رفت، خرید بلیت رو موکول کردم به قبل از سفر.

جمعه شب (با توجه به اینکه شنبه صبح بلیت قونیه داشتیم) به سختی بلیت پیدا کردیم و متاسفانه نزدیکترین زمان حرکت ۲-۳ ساعت بعد بود. این سری یکی از نماینده های metro (برخلاف بقیه نماینده های این شرکت) گفت برای حدود ۵ دقیقه دیگه بلیت داره و نفری ۵ لیر هم ارزون تر میداد. بعد از خرید بلیت متوجه شدیم فروشنده باهامون رو راست نبوده. زمان حرکت اتوبوس مشخص نبود و هی میگفتن اتوبوس الآن میاد الآن میاد و ما هم که اصلا ترکی متوجه نمیشدیم. در نهایت، بعد ۴۰ دقیقه یه دلموش اومد و ما رو به یه ترمینال اتوبوس دیگه (Harem Otogar) برد. از اونجا اتوبوس اصلی رو سوار شدیم و به سمت آنکارا راه افتادیم.

از انکارا تا استانبول با اتوبوس حدود ۵-۶ ساعت راهه. در رفت، اتوبوس رو در نزدیکی استانبول به دلایلی (که مجددا ما چون ترکی بلد نیستیم نفهمیدیم) متوقف کردن و مسافرها رو با دلموش راهی کردن. در برگشت هم ما رو از یک ترمینال به یه ترمینال دیگه بردن. برای همین دقیقا نمیدونم چقدر طول میکشه. اگر بلیت برگشت رو هم از قبل خریده بودیم، مشکل خاصی نبود و با توجه به قیمت اتوبوس، سفر نسبتا خوبی از آنکارا به استانبول داشتیم.

هتل:
    در مورد هتل هم، من با ایمیل هتلمون رو رزرو کرده بودم (چون کردیت کارت نداشتم) و وقتی رسیدیم استانبول گفتم که پاسپورت همراهمون نیست. پرینت رنگی ازش داشتم و مشکلی پیش نیومد.
    هتل رو در محله sirkeci گرفتم. محله ای هست بسیار توریستی و با صفا و دور از مراکز خرید و تقسیم و خیابون استقلال (که به همین دلیل شاید خیلی مورد علاقه ایرانی ها نباشه). البته دسترسیش به تراموا و اسکله خیلی خوبه و برای رفتن به تقسیم و ... مشکلی نخواهید داشت.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    ویرایش توسط haley : December 13th, 2015 در ساعت 06:50 AM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به استانبول (بلیت، هتل و غیره)

من ١٠ جون آنكارا بودم ١٢ جون از هتلمون كه best hotel بود با تاكسي رفتيم اتوگار (٢٥ لير) ٩ صبح سوار اتوبوس هاي استانبول از شركت نيلوفر شديم ( نفري ٥٠ لير ) ساعت ٣ بعد از ظهر هم رسيديم استانبول . بعد از پياده شدن مسافرا و كمك راننده با ايما و اشاره و هزار مكافات بهمون فهموندند كه اگه تا ٣.٥ منتظر بشينيم ون مربوط به خود شركت نيلوفر مي برتمون ميدون تكسيم كه هتلمون اونجا بود. از تكسيم هم پياده رفتيم هتل كريستال استانبول .

صفحه 14 از 14 نخستنخست ... 4567891011121314

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)