صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 139

موضوع: اطلاعات سفر به استانبول (بلیت، هتل و غیره)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا کسی اطلاعاتی در مورد هتل ها در استانبول داره؟

منطقه آکسارای و شازده باشی خیلی نزدیک هم هستن. خیلی با هم فرقی نمی کنه. آکسارای شلوغ تره و درضمن دسترسی اش به وسایل نقلیه عمومی بیشتره. شازده باشی یک کمی آرومتره اما به همون نسبت از خطوط اتوبوس و تراموا دورتره. در کل به نظر من شازده باشی راحتتره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sekine
    منطقه آکسارای و شازده باشی خیلی نزدیک هم هستن. خیلی با هم فرقی نمی کنه. آکسارای شلوغ تره و درضمن دسترسی اش به وسایل نقلیه عمومی بیشتره. شازده باشی یک کمی آرومتره اما به همون نسبت از خطوط اتوبوس و تراموا دورتره. در کل به نظر من شازده باشی راحتتره.
    مرسي از جوابتون. كدومش به تكسيم نزديكتره؟

[/quote]
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahar2008

2.با تور برم يا خودم؟ اگه آژانس خوب سراغ دارين بهم معرفي كنين.
    3.همينطور هتل خوب با قيمت مناسب كه به سفارت و بانك نزديك باشه.

آژانس جزیره بهشت را هم امتحان کنید ,(تبلیغ آژانس نباشد :-\)ولی چون چیزی حدود 10 نفر از اقوام ما برای کار گرین کارتشون با این آژانس رفتن آنکارا می گن بد نیست و هم در اونجا شعبه دارد به هتل بیوک آرشان هم رفتن با اینکه 3 تا وکمتر ستاره داره ولی با توجه به قیمت یک هفته با پرواز ترک وترانسفر فرودگاهی وصبحاته یک گشت با ناهار چیزی حدود 400 الی 430 در امده است وانها راضی بودن
    این آژانس حنما برای استامبول هم خدمات می دهد.

یک تجربه:با تور قیمت ها مناسبتر از اقدام خودمان در می آید 8)
    دومین تجربه :روزنامه همشهری را باز کنید وصفحات داخلی که مملو از تبلیغات آژانس های مختلف است را +صفحات آگهی را جدا کرده و در یک دفتر به صورت مرتب هر چند تا آژانس وتور (از اونها که نوشتن ارزانترینند وچه اونها که به نظر گران می آیند ) را به صورت یک فایل مرتب ومنظم سازماندهی کنید. با یک تلفن ساده هم با هتل ها هم با قیمت ها هم با مکان آشنا می شوید بعد با یک بررسی اون چیزی که می خواهید را به امید خدا پیدا می کنید
    سومین تجربه :تجربه دوم ممکن است 2 یا 3 روز به طول بیانجامد چون برق ها میرود وآژانسها برق ندارند! و نمی توانند پشت تلفن خوب خدمات را بگویند
    آینده جایی نیست که به آنجا می رویم، جایی است که آنرا به وجود می آوریم.
    راههایی که به آینده ختم میشود یافتنی نیستند بلکه ساختنی هستند
    و ساختن آن ، هم سازنده و هم مقصد را دگرگون می کند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برنامه ریزی توریسم، آزاد علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar2008
    نقل قول نوشته اصلی توسط sekine
    مرسي از جوابتون. كدومش به تكسيم نزديكتره؟
    آکستارای نزدیک تر هست ... اگه اشتباه نگم با شش تا ایستگاه تراموا میرسی بهش عین متروی خودمون راحت و تمیز و با ارامش

Junior Member

منم از 14 آگوست تا 20 آگوست استانبول هستم. چون باید به سفارت آدرس بدم هم باید از ایران هتل بگیرم. به جز Deveman که گفتند کسی دیگه تجربه چه هتلی رو داشته؟ میشه اسم هتل ها رو بگید؟ یه جای معمولی نسبتا ارزون که فقط تمیز باشه نسبتا !

اگر چندتا اسم هتل بگید ممنون می شم. اگر هتل های تکسیم پر باشند به نظر می آد از این نقشه ها که آکساری گزینه بهتری از نظر حمل و نقل باشه. نه؟ دوستانی که تجربه استانبول دارند لطفا کمک کنید...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MahdiR
    منم از 14 آگوست تا 20 آگوست استانبول هستم. چون باید به سفارت آدرس بدم هم باید از ایران هتل بگیرم. به جز Deveman که گفتند کسی دیگه تجربه چه هتلی رو داشته؟ میشه اسم هتل ها رو بگید؟ یه جای معمولی نسبتا ارزون که فقط تمیز باشه نسبتا !

اگر چندتا اسم هتل بگید ممنون می شم. اگر هتل های تکسیم پر باشند به نظر می آد از این نقشه ها که آکساری گزینه بهتری از نظر حمل و نقل باشه. نه؟ دوستانی که تجربه استانبول دارند لطفا کمک کنید...
    من هتل klas بودم. چهار ستاره تو شازده باشي كه البته همونطور كه دوستان گفتن خيلي فرقي بين آكساراي و شازده باشي نيست.دسترسيش به نقليه عمومي هم خوب كافيه كوچه هتل را بيايد پايين تا به خيابون اصلي كه هم اتوبوس و هم تراموا داره برسين. خود هتل هم خيلي تميز بود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MahdiR

در این باره توی همین تاپیک من قبلاً اینها رو نوشته م:

من چندین بار استانبول رفتم و این دو هتل رو در منطقه Aksaray پیشنهاد می کنم:
    Grand Emin Hotel , Adress: Mustafa Kemal Pasa Cad. Fabrika Sok. No.13 Yenikapi Istanbul
    Phone : +90 (212) 518 69 10

http://www.grandemin.com

دومی هم Eminent Hotel که متاسفانه آدرس و شماره تلفنش رو ندارم ولی دقیقا روبرویه هتل Grand Emin هست.

هر دوی این هتلها 3 ستاره هستن و به نظر من کیفیتشون هم واقعی بود و از اون چیزی که درباره 3 ستاره شنیدیم کمتر نبود. قیمت ها هم حدود 30 یورو برای اتاق تکنفره بود. البته آژانس در ایران کمی بیشتر از این پول رو از شما می گیره (50 هزار تومن)

میدوارم اینهایی که گفتم مفید بوده باشه.

[این رو هم اضافه کنم که اگه می خواهید با تراموا به آکسارای برید، از ایستگاه تراموا تا هر کدوم از این هتلها - که در واقع روبروی هم هستن- هفت هشت دقیقه پیاده روی دارید که اگه بارتون زیاد باشه ممکنه کمی خسته بشید.]
    ...<br />A man who wants something will find a way, a man who doesn&#39;t, will find an excuse

سلام.
    من تا دو هفته دیگه میرم استانبول و چند تا سؤال داشتم:

1. کسی تا حالا توی Hostelهای اونجا یا میهمان پذیرها هم اقامت داشته؟ من Orient Youth Hostel جا رزرو کرده ام. مرکز شهره، قیمتش به نسبت خوبه؛ Reviewها هم بد نبود.
    نقشه محلش اینه:

کسی چیزی ازش شنیده؟!

2. با توجه به آدرس و این نکته من ساعت10 یا 10:20 شب توی شهر وارد میشم و با توجه به اینکه فرودگاه آتاتورک مقصد پروزامه فکر میکنید میتونم با ترن یا اتوبوس تا مسافرخونه برم؟

از کمکتون ممنون

پیش فرض گردش ارزان استانبول- رفتن به آنکارا با اتوبوس- نکات ایمنی- بسیار مفید

با سلام به دوستان. من یه 5 روزی تو استانبول بودم نکاتی رو بگم که دوستان تجربه نکرده بودن ( یا کرده بودن و ننوشته بودن) که مسافرت کم خرج تر و فان تری داشته باشن راجع به استانبول.
    استانبول سه قسمت عه. قسمت آسیایی که تقریبا باهاش کاری نداریم چون چیزی هم نداره. و این ور(شرق)عه. قسمت اروپایی بالای گلدن هورن که تقریبا معادل میدون ونک ما میشه که همون میدان تقسیم است اسمش.
    قسمت اروپایی پایین زیر گلدن هورن که تقریبا معادل میدون راه آهن میشه که مناطق تاریخی هم اونجا زیاده. منطقه اکسارای اونجاست.

من بعد از تحقیقات مفصل یه هتل چار ستاره گرفتم تو تقسیم به اسم گلدن ایج. شبی 40 تومن. سینگل یه کم گرونتر. خوب . شما معادل 3 ستاره دوبی فرض کنیدش. لوکس نیست. ما هم دنبال لوکسی نمیریم چار روز رو. خوبیش اینه که با میدون تقسیم ( شما بخون ونک) 5 دقیقه راه داره. میدون ونک محل ایستگاه اتوبوس است به همه جا. (شرمنده ام تو این مدت یه تاکسی هم سوار نشدم ولی هر بار حدود 20 لیری پیاده میشید که بچه تهرون از این پولا نمیده) حالا بهتون میگم با همین 20 لیر چه کارایی میشه کرد.جاهای دیدنی : اول که وارد میشید بالاخره یه سر به خیابون استقلال که متصل به تقسیم هست میزنید ( معادل خیابون ولیعصر) که تا 3-4 صبح ملت اونجان. پر از کاف ه و بار و مغازه و کبابی و ایناست. دوستان یه شعبه فورتیس هم 400 متر برید داخل خیابون استقلال پیاده ( بچه تهرون پیاده رویش خوبه) میتونید پولتونو بدید. شنبه یه شنبه تعطیله ( در این روزها شعبه جواهر بازه). راستی زبان اشاره یادتون نره. چون انگلیسی تعطیل هستند همگی. مثلا من رسید ایمیل سفارت رو – اون قسمت ترکیش که نوشته 131 دلار رو نشونش دادم. خوند . فهمید چیکار میخوام بکنم. بجای حرف به هم لبخند میزدیم. بانک پاسپورتتون رو میخواد.

دونر کباب در استقلال ارزان و خوشمزه است. با 4-5 لیر میشه جم و جورش کرد. ( پولاتون رو تو به جاش خرج میکنید). اگه کوکا سفارش بدید بجای آب 3 لیر هم پول یه لیوان کوچیک کوکا میشه.
    دوستان سیگاری. که سیگارشون رو حتما ببرن. بسته ای 3500 تومن دادم. بذار بروبچه هایی که این کاره نیستند ( یعنی خیلی خارجه نرفتند!) رو از دیس کو ها و نای ت کلاب ها حذر بدم. دوستان اینکاره هم یه کم مواظب باشند. ولی اگه تجربه کنید هم خوبه. دو جا هست بالای میدون تقسیم تو خیابون elmadagi که باید دید. یه آب جوب که بخورید نیم ساعتی اونجایید. گپی میزنید. 20 لیر میدید.(گفتم پولتون رو درست خرج کنید!)مواظب باشید دیگران رو میز شما چیزی! نخورند. 200-300 لیر هم حالا تو جورابتون قایم کردید هم کردید. شاید به کار بیاد. خانمها اون ور اصلا نرند بهتره.
    مک دنالد و پیتزا هات هم تو همون تقسیم هست.
    پل گالاتای. روی خلیج است. جای تجمع. ماهیگیری . خوردن ماهی تازه و ارزان. با آب جوب. رو هم 5-6 لیر. طریق رفتن: از تقسیم خط سوار میشید ( روبروی مک دونالد اون ور خیابون -ضلع شمال میدان . به سمت ایستگاه امین انو.)
    امین انو هم به اسکله ها نزدیکه . با 1.5 لیره میشه به ایستگاه های دریایی دیگه رفت و کل تنگه رو دید – لازم نیست 55 دلار بدید به این تورهای ایرانی مسخره. یه نقشه بخرید از هفت تیر گیتا شناسی زجر نکشید اونجا. مثلا از امین انوبا قایق به کاباتاش برید و از اونجا با مترو میتانید به تقسیم برسید. اینم از مسیر برگشتتون.
    امین انو که از آب دور شید بازاری شبیه به تجریش داره. اروپایی ها خیلی حال میکنن. ماها نه زیاد. روسری پیرهنی چیزی سوغات میشه خرید . ارزون. حتی شلوار جین و مانتو برای خانمها. (خرید از مغازه های حسابی برای یه شلوار به حدود 140 لیر و یه کفش به 180 فکر کنید!--- یا اصلا فکر نکنید!)

ایا صوفیا : حتما برید. 20 لیر ورودی داره. میتونید 5 لیر هم بدید از این گوشی ها بگیرید که توضیحات هم بده و مثل گنگ ها نمونید. هی مث این ایرانی ها بگید اه چه باحاله و سر در نیارید که اینجا اصلا موضوعش چی هست. بسیار باحال. از امین انو یه خط یا تراموا سوار شید برید اونجا. زبان هم زبان سرخ پوستی است . به پلیس میگی ایا صوفیا تراموا. اونم با اشاره بهت میگه برو اووولا.
    توپکاپی هم همونجاست. 20 لیر ورودی و 5 لیر گوشی. بسیار باحاله. اگه این 50 لیر رو ندید و اینا رو نبینید ضرر کردید. بالای ایا صوفیا هم مسجد سلطان احمد است که موزه نیست. راستی راستی مسجد است. شورتک راه نمیدن و خانمها هم روسری رو تو جیبشون بذارن که وا نمونن . زمان نماز ( روزی هفت هشت ده باز نمازه اونجا) خارجی راه نمیدن. به پلیس میگید ایرانی. مسلمان. یعنی مثلا دارید میرید نماز.یه جا ایرانی بودن به کارمون خورد!! مسجد بزرگ و خفنی عه. اولین بار بود با یه خانم همراه تو مسجد میرفتم. از ترس پلیس که نندازنمون بیرون یه نماز جماعت با دست باز خوندم که چپ چپ واقع شدم. وضو نمیدونم کجا میگیرن ولی اگه ما بگیریم هم چپ چپ واقع میشیم. قنوت هم نمیشه رفت. یه کارای دیگه ای هم میکنن که مثل فیلم مارمولک نیگا کنید هر کار اونا کردن شما هم بکنید.
    جای باحال دیگه دولما باغچه که کاخ نیاوران اوناست. میتونید حال کنید از راه دریا خودتونو برسونید به ایستگاه بشیکتاش ( مثلا از امین انو برید) یا از تقسیم هم خط داره. دولماش ( تاکسی ون ) هم داره. ورودی داره. حرم هم ورودی جداگانه داره. با هم بدید تخفیف میدن . دوشنبه و پرشنبه ها تعطیله. دم دم های غروب بیرون دولما باغچه میشه عین پل تجریش. ملت میان. اغلب دوتا دوتا. پارک ماننده. و بدی نیست.
    برج گالاتا. محل تجمع. میشه بالا رفت ازش. من نرسیدم. از تقسیم میشه با اتوبوس رفت.
    یه کار باحال برای وفت اضافی. از ایستگاه دریایی کاباتاش با 1.5 لیر برید آسیا = اسکوندار و یه نیگایی به مسجدهاش و جوش بزنید بیاید.
    از همون باکاتاش هم قایق داره به سمت سه تا جزیره (برید تعریف کنید ) به اسمهای هایبری آدا ـ بوگوز آدا -؟ آدا. باید فان باشه. فک کن با 10 لیر بری اینجاها کلی وقت بگذرونی یه غذایی بزنی – رو هم بشه 20 لیر. پول 10 دقیقه تاکسی هم بشه 20 تا.
    یه جای دیگه تجمع که نرفتم ولی شنیدم خوبه otakoy است. زیر پل اسیا- اروپا. ماهی و بستنی و نایت کلاب. مسجد خوبی هم میگن داره برای مومن تر ها.

موقع خرید اگه چونه بزنید حال میکنن باهاتون. ارزونتر هم میدن. اگه کوتاه نیومد مثلا قهر میکنید. صداتون میکنن. حتی یه تور دریایی 50 لیری بود مجبور شدم کلاس بذارم برم 30 لیر با یارو تمومش کردم.

راستش من از استانبول به آنکارا هم رفتم. از تقسیم اتوبوس میبره ترمینال. بهش میگن اتوگار . اگه از مامان بزرگتون هم بپرسید اون قدیمی ها هم میگفتن اتوگار. 1.5 لیر به اتوگار. 25 لیر به آنکارا. میگفت 35 لیر- چونه زدم گفت 30 تا. 25 تا دادم. اتوبوسها شبیه سیر و سفر. با تلویزیون و کولر و پذیرایی مختصر. تو راه هم میشه دونر خورد.( اگه خیلی پاستوریزه نیستید و تو تهرون ساندویج میخورید – سانده ویج ها ـ اونجا اذیت نمیشید.) 6 ساعت راهه. میبرتون به ایستگاه ترمینال آنکارا به اسم آشتی. مترو داره به مرکز شهر 1.5 لیر. تاکسی نگیرید خرج تو آنکارا هم دارم واستون!!
    نکات ایمنی. شهر کلا امن عه. کامان سنس داشته باشید ولی.
    تو اونجا ایرانی های عجیب زیاد میبینید. منظورم غیر توریست عه. دزدهایی که در رفتن. پناهنده های کرد. پناهنده هایی که درخواستشون رد شده و آواره شدن و منبغ درآمدشون ایرانی های ناواردی عه که اومدن بگردن و دلار هم تو جیبشونه . چاره= حذر از ایرانی غیر خانواده. حذر از دوست شدن با ایرانی بطور کل. تو ایران بیایید با هر دلار فروشی که خواستید دوست شید. پاس ایرانی برای خیلی از این آواره ها ارزش داره برای جعل. پاستون رو از دست ندید.
    تو هتل 50 لیر گرفتن گرویی و کلید صندوق رو دادن. راحت شدیم پاسمون امن بود جاش. تو خیابون آی دی چک نمیکنن معمولا ولی میگن کارت هتل همراهتون باشه.
    منظورم این نبود که بترسونمتون فک کنید دارید میرید غرب وحشی. ساعت 3 صبح دختر ها و پسرهای توریست و محلی شنگول و شاد رو میبینید که میگردن. شما هم حالتون رو بکنید. ترکها به ایرانی ها (قیافه ما و راه رفتن ما و آرایش خانمهای ایرانی و حتی نیگا کردن ما تابلوست که ایرانی هستیم. حتی وقتی با دامن کوتاه باشید یا یه خالکوبی رو بازوتون) حال نمیدهند. به نوشیدنی دعوتتان نمیکنند و سر صحبت را باز نمیکنند.(میگن غرب زده اند و با اروپایی ها حال میکنند) اگه غیر از این بود از کامان سنس اتان استفاده کنید. چیزی مشکوک است. حذر کنید.

چند قیمت که سرتون کلاه نذارن (چون میذارن). آب بزرگ 1لیر. کوچیک 0.5 لیر. آب جوب 2.5 لیر- جاهای توریستی میشه 3 . اخر شب دست فروشها میدن 4. فری شاپ گرون تر از شهره- جالبه ها- فتو کپی تو آنکارا 0.25 لیر تو استانبول 1 لیر. قیمت بقیه چیزها هم باید کنار بیایید- قیمت فیکسی نداره .هیچ جا! .بستنی 5 لیر.توالت نیم تا یک لیر. راستی توالت مک دونالد هم همیشه هست که رایگان میباشد.
    یه چی دیگه . تو ایران لیر گرون عه. نمیدونم چرا. ولی اگه بخوایید از ایران لیر بگیرید با خودتون ببرید 40-50 هزار تومن ضرر میکنید. اینو نمیدونستم. بچه تهرون کم آورد! یه کار کنید: یه 100 لیر بگیرید که جیبتون خالی نباشه. باقیش رو یورو یا دلار ( چک کنید اون روز تو تهرون کدوم ارزونتر شده جیدا) اونو بگیرید. مثل ریگ تو خیابون صرافی هست اونجا. سه سوته بدل میکنن با زبون سرخ پوستی.
    آنکارا کلا ارزونتره لباس و غذا و همه چی . ولی شهر مرده و بی تاریخی عه. یه مقبره اتاتورک داره که 5 عصر رفتیم بسته بود. یه مسجد 200 قدمی هتل ددمان یا الیت.
    چار تا کلمه ترکی به دردتون میخوره . بیر =1 ایکی = 2 اوچ=3 کاچ پارا = قیمت چند؟ استاسیون= ایستگاه ایلچی ؟= سفارت بیرا= آب جوب دونر=دونر! تقسیم=تقسیم !!! فورتیس بنک = فورتیس بنک

یه سر هم به سایت ویکی تراول بزنید بد نیست. تریپ ادوایزر خیلی مال اروپایی های ناز نازی است. از خیلی چیزا بیخودی شاکی میشن .

این متن هم پرینت بگیرید با خودتون ببرید من راضی ام. خدا راضی باشه.

راستی ویزا هم گرفتم.

Junior Member

سلام .. شبي چند رزرو كردي ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)