صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32

موضوع: Creative Writing, Playwrighting, Journalism, Literary Criticism

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

پیش فرض Creative Writing, Playwrighting, Journalism, Literary Criticism

Has anybody ever applied for one of these majors?
    What universities are considered as the best in these fields?

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Creative Writing, Playwrighting, Journalism, Literary Criticism

نقل قول نوشته اصلی توسط le-ciel نمایش پست ها
    Has anybody ever applied for one of these majors?
    What universities are considered as the best in these fields?
    Are these guys majors really? me thought they were courses included in different litreature majors!
    after many wanderings, many years...<br />,Of absence, these steep woods and lofty cliffs<br />And this green pastoral landscape, were to me<br />!More dear, both for themselves and thy sake

le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

Sure they are fields of study!
    just google it!

why the hell are we talking english here????
    من خبرنگاری یا Journalism اپپلی کردم
    و تجربم:
    دانشجو وقتی میخواد برای اینجور رشته های اقدام کنه باید دو نوع باشه:
    1. یا کل دیدگاه و تلاشش این باشه که بر پایه ی استعداد خودش بره جلو و به قولی 80% خودش و 20 % دانشگاه راش بندازه
    2. استادا نقش بسزای در کارش داشته باشن ! یعنی 50 % استاد و 50% دانشجو !

اگر اولی هستید هر دانشگاهی که این رشته های رو داره اپلی کنید انشاالله که موفق میشید !
    اما اگر دومی هستید حتما سعی کنید دانشگاه تاپی رو ترجیحا توی امریکا یا انگلستان انتخاب کنید چون بقیه ی جاها در این رشته ها به قولی : totally sucks !

le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط Greatone نمایش پست ها
    و تجربم:
    1. یا کل دیدگاه و تلاشش این باشه که بر پایه ی استعداد خودش بره جلو و به قولی 80% خودش و 20 % دانشگاه راش بندازه

اگر اولی هستید هر دانشگاهی که این رشته های رو داره اپلی کنید انشاالله که موفق میشید !
    اما اگر دومی هستید حتما سعی کنید دانشگاه تاپی رو ترجیحا توی امریکا یا انگلستان انتخاب کنید چون بقیه ی جاها در این رشته ها به قولی : totally sucks !
    کدوم دانشگاه ها اپلای کردید؟

Junior Member

درود
    من فوق لیسانس ادبیات فارسی از دانشگاه اصفهان هستم
    آیا برای من امکان پذیرش در مقطع دکتری در دانشگاه های خارج در این رشته ها یا
    رشته های مشابه مانند نقد روانشناسی - در حیطه ادبیات فارسی- ...هست؟
    اگر بلی، کجا؟
    با این توضیح که رزومه تقریبا مناسبی دارم (مقاله، تدریس، معدل بالا، کار... دبیری انجمن..)
    لطفا پاسخ بدهید.

ممنون

درود
    کسی در رشته های نقد ادبی و بین رشته ای و رشته های مربوط به آن پذیرش گرفته است؟
    اگر آری امکان دارد تجربیاتش را به اشتراک بگذارد؟
    سپاس
    ویرایش توسط FanTasTic : September 19th, 2014 در ساعت 02:33 AM

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

نقل قول نوشته اصلی توسط Greatone نمایش پست ها
    و تجربم:

سلام. من اتفاقی این بخش رو دیدم و از اونجایی که خانم من هم تمایل داره برای خبرنگاری یا ارتباطات و رشته هایی از این دست اقدام کنه، ممنون میشم تجربه تون رو در اختیار ما بگذارید.

Junior Member

سلام، من دانشجوی ادبیات داستانی هستم، میخواستم ببینم آیا رشته ای مرتبط تو کشورای غیر انگلیسی زبان اروپا هست؟
    خودم علاقم رفتن به ایتالیاس و میخوام بدونم اگر رشته ای هم اسم رشته من نیست، میتونم برای ارشد ادبیات ایتالیایی اقدام کنم؟ الان ترم یک هستم اما میخوام زبان رو شروع کنم چون برای ادبیات باید زبان کشور مقصدم رو قوی کنم، میشه کمکم کنین اطلاعات بیشتری داشته باشم و بتونم انتخاب کنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farnaz_21 نمایش پست ها
    سلام، من دانشجوی ادبیات داستانی هستم، میخواستم ببینم آیا رشته ای مرتبط تو کشورای غیر انگلیسی زبان اروپا هست؟
    خودم علاقم رفتن به ایتالیاس و میخوام بدونم اگر رشته ای هم اسم رشته من نیست، میتونم برای ارشد ادبیات ایتالیایی اقدام کنم؟ الان ترم یک هستم اما میخوام زبان رو شروع کنم چون برای ادبیات باید زبان کشور مقصدم رو قوی کنم، میشه کمکم کنین اطلاعات بیشتری داشته باشم و بتونم انتخاب کنم؟
    سلام. من ادبیات داستاتی خوانده ام و 3 سال قبل فارغ التحصیل شدم. مشابه رشته ما تنها در چند دانشگاه انگلیس و البته در اسکاتلند نیز وجود دارد. یعنی با عنوان رشته نگارش خلاق یا همان ادبیات خلاق. اما در دیگر کشورهای اروپایی وجود ندارد. بله می توانید برای آن رشته اقدام کنید اما همان طور که خودتان نیز اشاره کردید، باید زبان کشور مقصد را بسیار عالی یاد بگیرید و البته مطالعات زیادی درباره زبان و ادبیات آن کشور بکنید. جهت یاداوری بگویم که بهترین کشور و دانشگاه ها برای رشته ادبیات خلاق یا به قول ما ایرانی ها ادبیات داستانی، کشور آمریکا ست، بخصوص دانشگاه آیووا.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط chopanr نمایش پست ها
    سلام. من ادبیات داستاتی خوانده ام و 3 سال قبل فارغ التحصیل شدم. مشابه رشته ما تنها در چند دانشگاه انگلیس و البته در اسکاتلند نیز وجود دارد. یعنی با عنوان رشته نگارش خلاق یا همان ادبیات خلاق. اما در دیگر کشورهای اروپایی وجود ندارد. بله می توانید برای آن رشته اقدام کنید اما همان طور که خودتان نیز اشاره کردید، باید زبان کشور مقصد را بسیار عالی یاد بگیرید و البته مطالعات زیادی درباره زبان و ادبیات آن کشور بکنید. جهت یاداوری بگویم که بهترین کشور و دانشگاه ها برای رشته ادبیات خلاق یا به قول ما ایرانی ها ادبیات داستانی، کشور آمریکا ست، بخصوص دانشگاه آیووا.
    مرسی از جوابتون
    رفتن به آمریکا سخت نیست؟ خودم دوست دارم برم اروپا مخصوصا ایتالیا اما رشتمون همونطور که شما گفتین تو کشورای محدودی هست. رفتن به انگلیس که تقریبا غیر ممکنه اما آمریکا چی؟ توی رشتمون چی مهمه؟ دانشگاه که قاعدتا تاثیری نداره چون فقط دو تا دانشگاه تو ایران این رشته رو دارن. باید نمونه نوشته شده براشون بفرستیم یا فقط از روی مدرک و نمرات باید اقدام کرد؟

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین