صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32

موضوع: Creative Writing, Playwrighting, Journalism, Literary Criticism

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : Creative Writing, Playwrighting, Journalism, Literary Criticism

یحتمل موارد پذیرش رشته ادبیات داستانی مثل سایر حیطه های ادبی است یعنی ج آر ایی اکثرا جنرال،ریزنمرات و تافل برای آمریکا عرض کردم...اروپا کشور به کشور فرق داره !
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

سلام من کارشناسیمو مترجمی انگلیسی خوندم.ایلتسمم ۶/۵ هست به نظرتون چه رشته ای می تونم برای مستر بخونم؟ هدفم بیشتر المانه.ایا میتونم ژورنالیسم Journalism بخونم؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط vika نمایش پست ها
    سلام من کارشناسیمو مترجمی انگلیسی خوندم.ایلتسمم ۶/۵ هست به نظرتون چه رشته ای می تونم برای مستر بخونم؟ هدفم بیشتر المانه.ایا میتونم ژورنالیسم Journalism بخونم؟
    سوالتون رو فقط 1 بار بپرسين...اين بار چون يه بندي به آخرش اضافه كردينن حذف نكردم پستتون رو !!!!
    بله...ميشه...شما به جاي اينكه از ما بپرسيد بايد از دانشگاه هاي آلمان بپرسيد...تجربه همه ماها جوابهاييه كه دانشگاه هاي كشوراي مختلف دادن بهمون دوست گرامي :-)
    باهاشون تماس بگيريد...به نظر من ميشه...لااقل در فرانسه و بريتانيا مي دونم ميشه...هرچند ادبيات شانس بالاتري داره تا مترجمي اما شدنيه :-)
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farnaz_21 نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون
    رفتن به آمریکا سخت نیست؟ خودم دوست دارم برم اروپا مخصوصا ایتالیا اما رشتمون همونطور که شما گفتین تو کشورای محدودی هست. رفتن به انگلیس که تقریبا غیر ممکنه اما آمریکا چی؟ توی رشتمون چی مهمه؟ دانشگاه که قاعدتا تاثیری نداره چون فقط دو تا دانشگاه تو ایران این رشته رو دارن. باید نمونه نوشته شده براشون بفرستیم یا فقط از روی مدرک و نمرات باید اقدام کرد؟

سلام. پوزش من یوزرم رو عوض کردم. نه سخت نیست. مثلا دانشگاه آیووا در رشته ی نویسندگی خلاق، نمره ی تافل حداقل 85 می خواهد و معدل 3/33. آزمونgre را لازم نمی داند اما قید کرده است که اگر داشته باشید، بهتر می توان کمک مالی دریافت کرد. منظورم gre عمومی ست. نمونه کار هم می خواهند. اما اروپا را نمی دانم؛ چون بجز دانشگاه اسکاتلند و یک دانشگاه در انگلیس، دیگر دانشگاهی به طور رسمی این رشته را پذیرش نمی کند. من خودم در حال اقدام برای پذیرش از دانشگاه آیووا هستم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط chopanrrr نمایش پست ها
    سلام. پوزش من یوزرم رو عوض کردم. نه سخت نیست. مثلا دانشگاه آیووا در رشته ی نویسندگی خلاق، نمره ی تافل حداقل 85 می خواهد و معدل 3/33. آزمونgre را لازم نمی داند اما قید کرده است که اگر داشته باشید، بهتر می توان کمک مالی دریافت کرد. منظورم gre عمومی ست. نمونه کار هم می خواهند. اما اروپا را نمی دانم؛ چون بجز دانشگاه اسکاتلند و یک دانشگاه در انگلیس، دیگر دانشگاهی به طور رسمی این رشته را پذیرش نمی کند. من خودم در حال اقدام برای پذیرش از دانشگاه آیووا هستم.
    مرسی از جوابتون
    من بین هنرهای نمایشی و ادبیات نمایشی تو اروپا یا نویسندگی خلاق آمریکا موندم، اینکه تفاوت زبان دارم بازده این رشته رو پایین نمیاره؟ من از یه نفر شنیدم میشه اونجا با مترجم کار کرد یعنی فارسی بنویسیم و یه مترجم به انگلیسی برگردونه، درسته این؟ نمونه کار ترجمه داستان رو میخوان؟ کتاب چاپ شده چی؟ چقدر میتونی تاثیر داشته باشه؟

Junior Member

(چرا سوال غیر تکراری رو حذف میکنید؟ اینکه نمونه کار برای پذیرش باید چه شرایطی داشته باشه و اجازه مترجم و.. واقعا ممکنه برای خیلیا سوال باشه. معذرت میخوام البته از جسارت. )

ببخشید دوست عزیزی که دارن پذیرش آیوا رو میگیرن، گفتن نمونه کار باید ارائه بدیم؟ میشه بیشتر درباره این نمونه کار توضیح بدین؟کتاب چاپ شده باید باشه؟
    و اینکه آیا درسته که میشه برای creative writing توی دانشگاه با مترجم کار کرد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farnaz_21 نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون
    من بین هنرهای نمایشی و ادبیات نمایشی تو اروپا یا نویسندگی خلاق آمریکا موندم، اینکه تفاوت زبان دارم بازده این رشته رو پایین نمیاره؟ من از یه نفر شنیدم میشه اونجا با مترجم کار کرد یعنی فارسی بنویسیم و یه مترجم به انگلیسی برگردونه، درسته این؟ نمونه کار ترجمه داستان رو میخوان؟ کتاب چاپ شده چی؟ چقدر میتونی تاثیر داشته باشه؟
    خواهش می کنم دوست گرانقدر. خب در حقیقت این تفاوت زبان در رشته ادبیات نمایشی و نویسندگی مثل همدیگر هستند. بستگی به میزان خلاقیت شما و قدرت نوشتاری تان دارد که در کدام حوزه بهتر می توانید فعالیت بکنید. من شخصا نویسندگی را می پسندم. وگرنه بنده از تحصیل در رشته ی ادبیات نمایشی مقطع ارشد در دانشگاه هنر انصراف دادم. چرا که با علاقه و رشته ام در دوره ی لیسانس کاملا در تضاد بود!. نه؛ باید داستانی از خودتان را به زبان انگلیسی برای دانشگاه مقصد بفرستید؛ این همان نمونه کار است. من چیزی در رابطه با ترجمه نشنیدم و اظهار نظری نمی کنم. کتاب چاپ شده خیلی تاثیر دارد در بهتر دیده شدن رزومه ی شما. حداقل برای دانشگاه آیووا که اهمیت زیادی دارد. راستی یک توصیه: نویسندگی آسمان ها با نمایشنامه نویسی و هنرهای نماشی فرق دارد؛ در ضمن من دریافتم که در آمریکا و بخصوص دانشگاه آیووا -چون با بخش پذیرششان در ارتباطم- خیلی رشته نویسندگی خلاق، آینده ی خوبی دارد. از نظر کاری و شغلی می گویم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Literature(MA)

نقل قول نوشته اصلی توسط chopanrrr نمایش پست ها
    خواهش می کنم دوست گرانقدر. خب در حقیقت این تفاوت زبان در رشته ادبیات نمایشی و نویسندگی مثل همدیگر هستند. بستگی به میزان خلاقیت شما و قدرت نوشتاری تان دارد که در کدام حوزه بهتر می توانید فعالیت بکنید. من شخصا نویسندگی را می پسندم. وگرنه بنده از تحصیل در رشته ی ادبیات نمایشی مقطع ارشد در دانشگاه هنر انصراف دادم. چرا که با علاقه و رشته ام در دوره ی لیسانس کاملا در تضاد بود!. نه؛ باید داستانی از خودتان را به زبان انگلیسی برای دانشگاه مقصد بفرستید؛ این همان نمونه کار است. من چیزی در رابطه با ترجمه نشنیدم و اظهار نظری نمی کنم. کتاب چاپ شده خیلی تاثیر دارد در بهتر دیده شدن رزومه ی شما. حداقل برای دانشگاه آیووا که اهمیت زیادی دارد. راستی یک توصیه: نویسندگی آسمان ها با نمایشنامه نویسی و هنرهای نماشی فرق دارد؛ در ضمن من دریافتم که در آمریکا و بخصوص دانشگاه آیووا -چون با بخش پذیرششان در ارتباطم- خیلی رشته نویسندگی خلاق، آینده ی خوبی دارد. از نظر کاری و شغلی می گویم.

دوست عزیز. من ارشد ادبیات انگلیسی هستم و به نویسندگی واقعا علاقمندم. اما نگران بازار کار و مسایل مربوط به اقامتم. میشه لطفا راجع به بازار کارش توضیحی بدین ؟
    و اگه مجبور بشیم به ایران برگردیم آیا مدکش تو ایران معتبر هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه امام رضا

دوستان برای نویسندگی خلاق یا creative writting نحوه و روند پزیرش رو میشه شرح بدین؟ و آیا این رشته بورسیه یا فاند میشه یا نه؟

سلام دوستان من کارشناسی و کارشناسی ارشد معماری خوندم ،برای دکتری میتونم در رشته creative writing تحصیل کنم ؟دانشگاه های آمریکا مد نظرم هست و اینکه فاند هم میدن؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین