صفحه 2 از 145 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1443

موضوع: تحصیل در لهستان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در لهستان

نقل قول نوشته اصلی توسط toxin
    سلام دوست عزیز.
    واقعان خیلی خوسحال شدم که بلاخره یکی با تجربه پیدا شد که در مورد لهستان اطلاعات داشته باشه.
    مقداری راهنمایی از شما می خواهم.
    من میخوام برای تحصیل برم لهستان .در همین uitm وتقریبا همه کارهام انجام شده ولی با خواندن مطالب شما من دچار تردید شدم ؟
    من دارم برای تحصیل در مقطع لیسانس و رشته مدریت بین الملل ثبت نام میکنم.
    با موسسه که حرف زدم گفت تقریبا ماهی 300 تومان هزینه زندگی در لهستان است .می خواستم بدانم ایا این واقیت داره یا خیر؟
    و در مورد کار هم گفتتند هفته ای 20 ساعت کار میتوانی بکنی و پیدا کردن کار در لهستان راحت است.ایا این گونه است؟
    البته من لهستان را از بین 3 کشور اکراین-بلاروس و هند انتخاب کردم ایا انتخاب درستی هست یا نه؟
    در کل اگر من را راهنمایی کنید خیلی متشکر میشوم
    با تشکر بسیار.
    دوست گرامی،
    من در مورد این مدرسه عالی تحقیق کردم و با آن ها هم تماس گرفتم. این یک مدرسه عالی خصوصی است که در چند سال اخیر پیشرفت زیادی داشته و جزو یکی از بهترین مدارس عالی لهستان در رنکینگ های مختلف قرار گرفته است. و البته دانشگاه نیست. در لهستان دانشگاه باید توان ارائه PhD و DSc را داشته باشد و به همین دلیل اینجا یک مدرسه عالی است (مدرسه عالی مدیریت و انفورماتیک). بنابر این نگران مدرک آن نباشید و مدرک آن معتبر است و برای ادامه تحصیل هم قابل قبول است.
    در مورد هزینه زندگی بستگی به سطح توقع شما دارد. اما برای یک زندگی دانشجویی به غیر از خرج مربوط به محل سکونت چیزی در حدود 300 یورو در ماه کاملن کافی است.
    در مورد کار کردن متاسفانه خیلی راحت نیست به دلیل عدم آشنایی با زبان لهستانی. اما اگر شما به این زبان شنایی دارید گیر آوردن کار نیمه وقت امکان پذیر است. هر چند اگر انگلیسی شما بسیار خوب باشد هم باید بتوانید کاری گیر بیاورید. ولی این را هم در نظر بگیرید که آمار بیکاری در لهستان حدود 10% است و بسیاری از لهستانی در کشورهای دیگر اروپا جویای کارند.
    همچنین به نظر من انتخاب لهستان در مقایسه با روسیه سفید کاملن بجاست. اما در مورد هند اطلاعی ندارم.
    (با عرض پوزش امروز به همین مختصر بسنده می کنم و فردا دوباره در خدمت خواهم بود. لطفن بفرمایید در چه موردی بنویسم)
    موفق باشید.

Junior Member

دوست عزیز از پاسخ کامل شما کمال تشکر را دارم.
    البته خود دانشگاه مثل اینکه قراردای با شرکت های امریکایی داره و دانشجوها برای کار در تعطیلات تابستانی به امریکا می فرستد.الله اعلم
    خیلی خوشحال میشوم اگر بیشتر در مورد لهستان و زندگی کردن در ان توضیح دهید
    واینکه هزینه اجاره خانه در شهر اگر اشتباه نکنم rzeszow چقدر است؟
    با تشکر .

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

البته من لهستان را از بین 3 کشور اکراین-بلاروس و هند انتخاب کردم ایا انتخاب درستی هست یا نه؟
    صد در صد لهستان بهتره!
    لهستان عضو پیمان شنگن هست و در سال های اخیر پیشرفت های قابل توجهی داشته... البته بعضی دانشگاه های هند هم در سطح بالایی هستن که البته پذیرش از اونها راحت نیست...

در کل من هم لهستان رو نسبت به اون کشور ها ترجیح می دم
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Junior Member

البته خود دانشگاه مثل اینکه قراردای با شرکت های امریکایی داره و دانشجوها برای کار در تعطیلات تابستانی به امریکا می فرستد.الله اعلم
    خیلی خوشحال میشوم اگر بیشتر در مورد لهستان و زندگی کردن در ان توضیح دهید
    دوست گرامی،
    اگر مایل به کار در امریکا باشید، شرکت های زیادی هستند که به عنوان واسطه عمل کرده و دانشجویان را برای 2 یا 3 ماه و در ایام تعطیلات تابستانی به امریکا می فرستند. البته با توجه به رکود اخیر اقتصادی امریکا و سقوط نسبی ارزش دلار نسبت به زلوتی در تابستان گذشته تعداد علاقه مندان برای کار در امریکا کاهش زیادی داشت. بنابر این به احتمال زیاد MITU هم با این شرکت ها در ارتباط است.
    در ضمن جالب است بدانید که تعداد زیادی دانشجوی رشته های پزشکی از امریکا در لهستان تحصیل می کنند که البته این به دلیل مشکلات تحصیل پزشکی در امریکاست.
    نظام دانشگاهی لهستان سمستری است و نه واحدی. البته طبق سیستم جدید (http://en.wikipedia.org/wiki/Bologna_process) هر درسی معادل واحدی هم دارد. هر سال تحصیلی 2 سمستر را شامل می شود که معادل همان "ترم" در ایران است. دانشگاه ها معمولن 3 ماه July, Aug. , Sept. تعطیلند (مدارس فقط 2 ماه).
    زندگی در لهستان مثل هر جای دیگر این دنیا دارای مزایا و معایبی است. عمومن محیط زندگی آرام است و از مردمی با سطح فرهنگی مناسبی برخوردار است.تقریبن بی سوادی وجود ندارد. سینما، کتاب، رقص و موسیقی لهستان نقاط فوت فرهنگ آن است. لهستان، ایتالیا و ایرلند 3 کشور مذهبی (کاتولیک) اروپا هستند و حدود 96% مردم کاتولیک هستند. چند در صد باقی مانده یهودیان و مسلمانان هستند. مسلمانان لهستان غالبن از تیره تاتارها می باشند و رقمی حدود 5000 نفر را تشکیل می دهند. البته این فقط آمار رسمی است. تاریخ لهستان از جنگ وتهاجم بیگانگان پر است. بخصوص جنگ جهانی دوم که با حمله به لهستان آغاز شد و لهستان را به ویرانه ای تبدیل کرده بود. مرزهای لهستان بارها و بارها بطور وسیعی جا بجا شده اند. لهستان پس از یک دوره 123 ساله مجددن استقلال خود را در سال 1918 بدست آورد. با توجه به حمله های تاتارها، روس ها، پروس، آلمان، وایکینگ ها، صلیبیون و ... تاریخ لهستان بی شباهت به تاریخ ایران نیست.
    من حدود 20 سالی است که در لهستان هستم و به شما توصیه می کنم اگر قصد دارید در لهستان زندگی کنید حتمن و حتمن به فکر یادگیری زبان لهستانی باشید. اینجا مشکلاتی مثل نژاد پرستی و یا سکین هد ها حداقل به شدتی که در بعضی کشورهای اروپای غربی وجود دارد دیده نمی شود. تعداد خارجیان هم به نسبت زیاد نیست. در عین حال مردم از زمان حکومت سوسیالیستی سابق زمانی که تعداد زیادی دانشجو از کشورهای عربی اینجا بوده اند و با با رفتارهای ناهنجار خود خاطره بدی از خود به جا گذاشته اند نسبت به خاورمیانه ای ها نظر مثبتی ندارند و متاسفانه بسیاری از آنها ایران را هم یک کشور عربی قلمداد می کنند. و باز هم متاسفانه شرایط سیاسی باعث منفی تر شدن نظر مردم نسبت به ایران شده است. البته این هم عمومیت ندارد و کسانی که با نام و تاریخ "پرسیا" (تلفظ لهستانی) آشنا هستند دیدی مثبت و متفاوتی دارند. تعداد ایرانی ها هم در لهستان چندان زیاد نیست.
    من شخصن Rzeszów نبوده ام و اطلاعات زیادی در مورد این شهر ندارم. تنها می دانم که مناطق جنگلی زیبایی در اطراف آن وجود دارد.
    دانشگاه های لهستان معمولن یکی از فرم های زیر را دارا هستند:
    1- دانشگاه (رشته های علوم پایه + عاوم انسانی)
    2- دانشگاه فنی (پلی تکنیک) (مهندسی+علوم پایه و در بعضی موارد اقتصاد و مدیریت)
    3- دانشگاه علوم تربیت بدنی و ورزش
    4- دانشگاه علوم پزشکی (آکادمی علوم پزشکی)
    5- دانشگاه موسیقی و هنر (آکادمی موزیک - آکادمی هنرهای زیبا - آکادمی فیلم و سینما - و ...)
    در کنار این ها یک رشته "مدارس عالی"هم وجود دارند که اغلب به علوم انسانی یا پایه مرتبطند. هر چند که برای رشته های دیگر هم مدارس عالی و جود دارند.
    طی دهه اخیر به تعداد مدارس عالی خصوصی بطور چشمگیری افزوده شده است.
    بهترین دانشگاه های لهستان عبارتند از:
    1) دانشگاه ها
    Jagellonian University in Kraków
    Warsaw University
    Wroclaw University
    Adam Mickiewicz University
    Kopernik University in Torun
    University of Gdansk

(2 دانشگاه های فنی
    Wroclaw University of technology
    Warsaw University of Technology
    Łódź University of Technology
    Gdansk University of Technology
    Poznan University of Technology

(3 دانشگاه های پزشکی
    Medical University of Poznan
    Medical University of Warsaw

امیدوارم این اطلاعات تا حدی به شما کمک کرده باشد. اگر سئوالی داشته باشید باز هم در خدمتم و پیشاپیش از تاخیر در ارسال پاسخ به دلیل کار زیاد پوزش می طلبم.

Junior Member

این را فراموش کرده بودم توضیح بدم
    شما می توانید یا در خوابگاه زندگی کنید یا اطاق اجاره کنید و یا یک flat. هزینه خوابگاه باید چیزی کمتر از 100 یورو باشد (بسته به خوابگاه و امکانات آن ممکن است تا 50 یورو). برای اجاره اطاق با همه امکانات چیزی بین 120 تا 200 یورو باید در نظر گرفت. اجاره flat هم رقمی است متفاوت از حدود 180تا 500 یورو. البته اینها مربوط به شهری است که من در آن هستم و در مورد Rzeszów اطلاعی ندارم.

موفق و پیروز باشید.

با سلام خدمت دوستان عزیز:
    قبل از هر چیز باید از اقای Zargorsi تشکر کنم بابت اطلاعات مفیدی که ارایه دادند.باید بگم واقعا بجا و درست بود.البته در مورد هزینه ها کمی زیاد از حد بالا گفته شد که این هم کاملا طبیعی هست چرا که زندگی در شهر های بزگتر هزینه بیشتری هم در بر داره.به طور کل میشه گفت هزینه زندگی در Rzeszow از حداقل 300 دلار در ماه با در نظر گرفتن 1 $=3.5 zeloti شروع میشه.
    در مقایسه با سایر دانشگا هها در کشور های مثل هند مالزی و اکراین باید بگم باید بگم مخارج تحصیل اگر ارزانتر نباشد گرانتر نیست.در مورد اعتبار دانشگاه من میتونم مدارکی ارایه کنم نه نشان دهنده مورد تایید بودن این دانشگاه از نظر وزارت علوم ایران باشه کما اینکه مدارک مستندی وجود دارد که نشان میدهد که حدود 30 نفر از یک سازمان دولتی در ایران در سال 2007 از این دانشگاه فارق التحصیل شده اند.به لینک زیر مراجعه کنید:
    http://portal.wsiz.rzeszow.pl/IO/Graduation/index.html
    http://portal.wsiz.rzeszow.pl/strona.aspx?id=2098,1997
    در مورد کار در امریکا دوست عزیز به همین راحتی هم که فکر میکنید نیست و من بعید میدونم که شخصی بتونه مستقل برای این نوع ویزا (j1 ) اقدام بکنه.چرا که در واقع این یه جور طرح فرهنگی هست که بیشتر جهت اشنایی جوانان لهستانی با فرهنگ و ملت امریکا میباشد که البته لازمه ان تحصیل در مقاطع بالا میباشد.یعنی داشتن معرفی نامه از دانشگاه الزامی است.
    با تشکر
    علیرضا عربشاهی

نقل قول نوشته اصلی توسط zagrosi
    دوستان عزیز، من سابقه طولانی تحصیل، اقامت و کار در لهستان دارم. آنچه که اینجا با عنوان UITM ذکر شده تنها یک مدرسه عالی است نه دانشگاه. البته تحصیل در مدارس عالی هم اشکالی ندارد اما نباید آن ها را دانشگاه نامید. اگر دوستان سئوالی داشتند من در خدمتشان هستم.
    دوست عزیز :
    ممکن هست که به تعبیر یا ترجمه شما UITM یک مدرسه عالی باشه ولی به این نکته توجه داشته باشید که عنوان UNIVERSITY رو یدک میکشه.یعنی مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس ان با سایر دانشگاههای دیگر از نظر اعتبار و امکان ادامه تحصیل به هیج وجه تفاوتی نمیکند و تنها تفاوت ان در نداشتن دوره دکتری می باشد. که البته ابن برای یک دانشگاه خصوصی که زمان زیادی هم از تاسیس ان نمیگذرد کاملا طبیعی میباشد.البته با توجه به پیشرفت های سریعی که این دانشگاه در حوضه اموزشی بالاخص IT کسب کرده در اینده نه جندان دور شاهد بر پایی دوره دکتری خواهیم بود.

با تشکر
    علیرضا عربشاهی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza arabshahi
    دوست عزیز :
    ممکن هست که به تعبیر یا ترجمه شما UITM یک مدرسه عالی باشه ولی به این نکته توجه داشته باشید که عنوان UNIVERSITY رو یدک میکشه.یعنی مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس ان با سایر دانشگاههای دیگر از نظر اعتبار و امکان ادامه تحصیل به هیج وجه تفاوتی نمیکند و تنها تفاوت ان در نداشتن دوره دکتری می باشد. که البته ابن برای یک دانشگاه خصوصی که زمان زیادی هم از تاسیس ان نمیگذرد کاملا طبیعی میباشد.البته با توجه به پیشرفت های سریعی که این دانشگاه در حوضه اموزشی بالاخص IT کسب کرده در اینده نه جندان دور شاهد بر پایی دوره دکتری خواهیم بود.

با تشکر
    علیرضا عربشاهی
    جناب آقای عربشاهی، نماینده محترم UITM در ایران،

UITM تنها بنا به ترجمه من مدرسه عالی نیست. اسم رسمی آن "Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie" است که اگر با زبان لهستانی آشنا باشید بخوبی می دانید که Wyższa Szkoła در این زبان یعنی "مدرسه عالی" و همانطور که مرقوم فرموده اید عنوان University را تنها "یدک" می کشد چون مسئولان آن آگاهانه و به غلط در ترجمه نام آن به انگلیسی از عنوان University استفاده کرده اند که فکر می کنم خلاف مقررات وزارت علوم و آموزش عالی لهستان هم باشد. و صد البته علت آن جذب دانشجویان خارجی و کسب درآمد بوده است. البته همانطور که شما هم نوشته اید و من هم در پست های قبلی اشاره کردم مدرک آن کاملن معتبر است و با آن می توان ادامه تحصیل داد و این مدرسه عالی خصوصی در طول 11 سال عمر خود پیشرفت های زیادی کرده است اما به هیچوجه نام "دانشگاه" را نمی توان به آن اطلاق نمود. ضمن اینکه تفاوت سطح علمی دانشگاه ها از یک سو و و مدارس عالی از سوی دیگر در لهستان بسیار بسیار زیاد است. باز هم تکرار می کنم که این هرگز دلیلی بر رد این مدرسه عالی نیست و مشتاقان تحصیل در چنین مراکزی هم کم نیستند.

با آرزوی موفقیتتان در جذب دانشجویان ایرانی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zagrosi
    ... در طول 11 سال عمر خود ...
    تصحیح می کنم: ... 13 سال عمر خود ...
    (با پوزش)

با سلام دوست عزیز:
    ببینید دوست عزیز من نمی دونم که شما چرا همچین فکری میکنید ولی ترجمه اسم یک دانشگاه آگاهانه و به اشتباه به یه چیز دیگه جیزی نیست که به همین راحتی اتفاق بیافته و کسی اونو پیگیری نکنه.من در زیر چند تا لینک میزارم از سایتهای مختلف که نتنها اسم این دانشگاه بلکه تمام دانشگاهها با شرایط این دانشگاه را در رنکینگ دانشگاههای لهستان قرار میده نه مدرسه.البته در نهایت بحث ما بازی کردن با کلمات.

http://www.webometrics.info/universi...ity+in+rzeszow
    https://www.moveonnet.eu/directory/i...id=PLRZESZOW03
    http://www3.unict.it/hsi09/

با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)