نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بر اساس تجربه شخصی ( کیفیت امتحان، سطح نمره، پاسخگویی )

رأی دهندگان
342. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • IELTS Tehran

128 37.43%
  • IELTS Sanjesh-Chabahar

130 38.01%
  • دانشگاه آزاد

84 24.56%
صفحه 14 از 63 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 622

موضوع: کدام مرکز را پیشنهاد میکنید ؟ IELTS Tehrah، IELTS Sanjesh،دانشگاه آزاد یا سنجش و دانش

پیش فرض پاسخ : کدام مرکز را پیشنهاد میکنید ؟ IELTS Tehran یا IELTS Sanjesh << نظرسنجی >>

سلام دوستان

من مي‌خواستم براي گرفتن IELTS اقدام كنم و به همين دليل توي دو تا مركز ماك آيلتس دادم كه يكيشون گفت سطحم 5.5 و يكي ديگه گفت 6 است. براي اطمينان توي ايران IELTS هم جنرال ثبت نام كردم تا ببينم سطح واقعيم چيه و 15 ژانويه امتحان دادم بدون اينكه خيلي راجع به IELTS و تكنيك‌هاش اطلاع داشته باشم و با كمال تعجب 13 روز بعدش نمرات اومد اورالم 7 شد. Speaking فكر مي‌كردم 5.5 يا 6 مي‌شم ولي بهم 7 دادن Writing هم در بهترين حالت فكر مي‌كردم 6 مي‌شم ولي بهم 7.5 دادن البته Reading رو كه به نظرم خيلي آسون بود و فكر مي‌كردم فقط يكي دو تا غلط از 40 تا دارم ولي 6 شدم! كارنامه هم 2 روز بعدش تو DHL بود كه فرداش اومد در خونه.

در مورد تهران آيلتس نمي‌دونم ولي ايران كه تو Speaking و Writing حداقل به من خيلي خوب نمره دادن و اگه باز بخوام امتحان بدم تو ايران مي‌دم البته به نظرم Speaking خيلي به سليقه ممتحن بستگي داره و شايد اوني كه با من مصاحبه كرد (يه خانم Native كه خيلي هم خوش برخورد بود) كلا دست بالا نمره مي‌داده. ضمنا مي‌خواستم بگم من 20 دقيقه زودتر از زمان مصاحبه‌ام رسيدم ولي تا رسيدم منو فرستادن تو يكي از اتاقا براي مصاحبه. به نظرم كل مصاحبه هم 10 الي 12 دقيقه طول كشيد.

نكات مثبت مركز ايران به نظر من:
    صندلي‌ها راحت بود و بزرگ
    صداي بلندگو خوب بود و چند بار در سالن تست شد
    ثبت نام اينترنتي و راحته مخصوصا اگه بخواي كنسل يا ترانسفر كني آزمونو پول مستقيم مياد تو حسابت آنلاين ولي در تهران آيلتس خيلي بدبختي داره

نكات منفي:
    بي‌ادب و پرخاشگر بودن مراقب‌هاي ايراني خانم در امتحان كتبي
    دير شروع شدن امتحان (از ساعت 7 صبح اونجا بوديم ولي تا سالن پر بشه و امتحان شروع بشه شد 10-9.30)
    اشغال بودن دائمي تلفن مركز
    ارسال مدارك به روش Simplified به دمشق: 26 نوامبر 2006
    شروع پروسه در دمشق: 3 دسامبر 2006
    ترانسفر فايل به ورشو: هنوز به ورشو ارسال نشده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineer Azad uni of tehran

پیش فرض پاسخ : کدام مرکز را پیشنهاد میکنید ؟ IELTS Tehran یا IELTS Sanjesh << نظرسنجی >>

سلام به همه دوستان
    به نظر من از نظر نظم و ديسيپلين مخصوصا اعلام نتايج تهران آيلتس بهتر هست اما از نظر speaking و writing ايران آيلتس خيلي سخاوتمندانه نمره ميدهند! در اين هيچ ترديدي نكنيد!!!!
    من دو بار آيلتس دادم دفعه اول در سوئد بدون آمادگي قبلي ثبت نام كردم و L:5 R:5.5 W:6 S:6.5 و اورآل 6 شدم
    3ماه بعد تهران آيلتس با آمادگي خيلي بيشتر امتحان دادم و واقعا شگفت زده شدم : L:5 R:6 W:6 S:6 و اورآل باز هم 6 !!!!
    نتيجه اي كه من گرفتم :
    آزمون آيلتس اصلا قابل پيش بيني و فرموله نيست!!!!!
    1- ممتحن ايراني تهران آيلس به من 6 داد در حالي كه ممتحن بريتيش به من 6.5 داده بود!!!!!
    2- ليسنيگ من روزاي آخر توي خونه در حد 7 يا گاهي هم 7.5 مي زدم اما نمره ام با امتحان اول كه بدون آمادگي داده بودم يكي شد!!

اما در مورد ايران آيلتس يكي از دوستان من كه به مراتب زبانش از من خيلي پايين تر هست سه بار در ايران آيلتس امتحان داد و هر سه بار اسپيكينگ 6.5 شد به نظر من ايران آيلتس اگر در يك سطح معقول از صحبت كردن باشيد خيلي راحت 6.5 مي دهند . در حاليكه در تهران آيلتس در شرايط مشابه يعني يك سطح معقول نسبي حداكثر 6 مي دهند!!!

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سنجش همون تهرانه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - علم و صنعت

نقل قول نوشته اصلی توسط en milad نمایش پست ها
    سنجش همون تهرانه؟
    نه منظور از سنجش ایران آیلتس هست

من 5 مارس ايران ايلتس آكادميك امتحان دادم
    انتطار اين نمره ها را داشتم
    l 5.5
    r 7
    w 6
    s 6
    ولي نمره ها اين شد
    l 6
    r 5.5
    w 5
    s 6
    تازه من دست پايين گرفته بودم اين شد نمي دونم چرا رايتينگ اينهمه كم شدم چون اگه يك متن ساده و بدون غلط املايي و روان بنويسي 6 رو شاخشه ولي من 5 گرفتم يعني به اندازه كسي كه كمترين اطلاعات را در مورد رايتينگ داره.
    ولي به نطر من در اسپيكينگ حق رو رعايت مي كنند. ولي در نمره دهي به رايتينگ خيلي وحشتناكند و يكمي هم مشكوك در ضمن در ريدينگ در سه تا كتاب آخر كمبريج زير 7 نزده بودم در حالي كه در امتحان 5.5 شدم .

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

دوستان عزیز
    لطفا در این تاپیک فقط پیشنهادات خودتونو درباره مراکز مختلف آیلتس بنویسید. ممنون می شم اگه نظرات شما بر اساس تجارب شخصی یا اطلاعات موثقی باشد که به روشنی بیان شود تا بقیه دوستان بتوانند نتیجه گیری درستی داشته باشند.
    برای گزارش نمرات آزمون در مراکز مختلف به تاپیک های مربوطه مراجعه کنید. درصورتیکه اعتراضی به نتایج کارنامه خود دارید در تاپیک اعتراض از مراکز برگزاری IELTS و نتایج عنوان نمایید.
    دوستان لطفا پیام نفرستید. پیام های خصوصی و ... چک نمی کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - علم و صنعت

نقل قول نوشته اصلی توسط SIG نمایش پست ها
    دوستان عزیز
    لطفا در این تاپیک فقط پیشنهادات خودتونو درباره مراکز مختلف آیلتس بنویسید. ممنون می شم اگه نظرات شما بر اساس تجارب شخصی یا اطلاعات موثقی باشد که به روشنی بیان شود تا بقیه دوستان بتوانند نتیجه گیری درستی داشته باشند.
    برای گزارش نمرات آزمون در مراکز مختلف به تاپیک های مربوطه مراجعه کنید. درصورتیکه اعتراضی به نتایج کارنامه خود دارید در تاپیک اعتراض از مراکز برگزاری IELTS و نتایج عنوان نمایید.
    فکر کنم موضوع این تاپیک رو باید یک تغییر کوچیک توش اعمال کنید و اونم اینکه الان چند ماهی هست (از آذر) که مرکز آزمون دانشگاه آزاد هم داره آیلتس برگزار می کنه. پس یک گزینه سومی هم میشه توی عنوان تاپیک اضافه کرد.

پیش فرض پاسخ : کدام مرکز را پیشنهاد میکنید ؟ IELTS Tehran ، IELTS Sanjesh یا دانشگاه آزاد< نظ

من آخرین بار دانشگاه آزاد امتحان دادم. نمره اسپیکینگم نسبت به ایران آیلتس کمتر شد و واقعا همینطوره ایران آیلتس تو اسپیکینگ بهتر نمره میده. ولی توی اعلام نتایج و نحوه برگزاری و رفتار با کاندیدا ها آزاد بهتر بود. دقیقا بعد از 13 روز نتایج تو سایت آیلتس موجود بود و از همه بهتر که من نمره لازم رو گرفتم
    هزینه هم 240000 تومانه

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanyzd نمایش پست ها
    فکر کنم موضوع این تاپیک رو باید یک تغییر کوچیک توش اعمال کنید و اونم اینکه الان چند ماهی هست (از آذر) که مرکز آزمون دانشگاه آزاد هم داره آیلتس برگزار می کنه. پس یک گزینه سومی هم میشه توی عنوان تاپیک اضافه کرد.
    گزینه آیلتس در دانشگاه آزاد از آخر اسفند 89 به دو گزینه قبلی نظرسنجی بالای تاپیک (و همچنین عنوان تاپیک) اضافه شد. کاربران محترمی که می خواهند به کیفیت برگزاری آزمون، پاسخدهی و .... در این مرکز آزمون رای مثبت بدهند می توانند در نظرسنجی شرکت کنند.
    با تشکر

پیش فرض پاسخ : کدام مرکز را پیشنهاد میکنید ؟ IELTS Tehran ، IELTS Sanjesh یا دانشگاه آزاد< نظ

لطفا هرکی دانشگاه آزاد امتحان داده نظرشو راجع بهش بگه ؟