صفحه 21 از 21 نخستنخست ... 1112131415161718192021
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 201 , از مجموع 201

موضوع: زندگی و تحصیل در پادوا

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : زندگی و تحصیل در پادوا

نقل قول نوشته اصلی توسط masschicken736 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی میتونه کمکم کنه یه اتاق اجاره کنم تازه اومدم ونیز و الان هتل هستی نیاز دارم که یه اتاق در ونیز یا پادوا اجاره کنم خواهش می کنم کمکم کنید،
    سلام برای کوتاه مدت تا اینکه یه جا بلند مدت پیدا کنی
    airbnb
    سرچ کن و ببین چی میاد. شهرهای اطراف رو حتما سرچ کن. خیلیها تو اروپا شهرهای اطراف شهر بزرگ زندگی میکنن چونکه اروپا خیلی کوچیکه و قطارها در عرض کمتر از نیم ساعت میرسن شهرهای اطراف. بخصوص وقتی که هزینه رفت و آمد کمتر در میاد. (سایت thetrainline رو چک کن بابت هزینه قطار/اتوبوس flixbus).
    حتی اگر میتونی ونیز زندگی کن اگر که اتاقی چیزی پیدا کردی.
    به نظرم از صاحبخونه airbnb بپرس اگر میتونه یا ۵۰ تایی از اجازه کم کنه که مثلا بخای بلند مدت بمونی.

حداقل برای یک یا دو هفته یه اتاق پیدا کن تا مستقر بشی و بعد برو پیش بچه های بخش اینترنشالتون بهشون بگو شاید کمکت کردن یا ادرس سایتی چیزی میدن بهت.
    به بخش student housing هم ایمیل حتما بزن بگو جایی رو نمیتونی پیدا کنی و ... .

یه مورد دیگه اینکه من خودم تو airbnb برای ۶ ماه زندگی کردم و بعضی ها حتی بعد از مثلا اینکه یک ماه میمونن به صاحبخونه میگن که میشه قرارداد رو مثلا برای یک سال یا شیش ماه دیگه تمدید کرد و معمولا اینکارو میکنن. خوبیش اینه که به هیچ صاحبخونه نمیتونه بازی در بیاره ولی ممکنه هزینه ها یه مقدار بالا باشه از حالت عادی.
    یک مورد دیگه هم اینه که مثلا تو فیسبوک بگردی که اینم خیلی هستش و بچه ها از فیسبوک پیدا میکنن. حالا یا تو گروههای فیسبوکی ایرانیا تو اون شهرتون، یا کلی بگردی تو بخش مارکت.

ولی طبق تجربه ی خودم و خییییییلیها اول برای چند هفته ای یک اتاق شرد (اشپرخونه و اینترنت و سرویس شرد هستش و همه هزینه های اب و برق و اینترنت در پرداختتون هستش و نیازی به پرداخت دوباره نیست) تو airbnb پیدا کن تا پات بازه بشه ایتالیا.

airbnb کارت لازم داره برای پرداخت امیدارم که کارت هدیه ای چیزی از ایران خریده باشی.

به هیچ وجه چشم به کمک کسی نداشته باشه!!! بخصوص غریبه!
    وقتی تازه وارد یک کشور دیگه میشی از ایران مراقب دخل خرجت باش. فروشگاههای ارزون رو پیدا کن احتمالا باید ALDI یا LIDL تو اون شهر باشن (چون تو کل اروپا هستن!) و هزینه ها رو خیلی مدیریت کن.
    یکی دو ماه اول ممکنه یه مقدار اذیت شی.
    ویرایش توسط MAHAN7 : October 29th, 2022 در ساعت 03:29 AM
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)