صفحه 4 از 100 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در هندوستان و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : تجصیل در هندوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط sandbad
    سلام یکی میتونه در زمینه شرایط پذیرش هندوستان را با یه جائی مثل سوئد مقایسه کنه؟
    اصلا شرایط پذیرشش چه جوریه؟

یا اصلا بعد از گرفتن فوق از هند مسیر برا دکترا چقدر آسونتر میشه؟
    every thing is possible, but you must pay for it

پیش فرض پاسخ : درباره هندوستان

[quote=mahdie ]
    من حدود 3 سال دهلی زندگی کردم. در مورد هزینه ها تقریبا مثله ایرانه با این تفاوت که تورمش کمتره ولی ارزش پولش در مقابل ریال بالا میره!!(الانو نمی دونم ولی چند سال پیش این جوری بود.)
    به نظر من هندی ها در کل آدم های خونگرمی هستن و ارتباط برقرار کردن باهاشون راحته. در مورد تمیزی شهر دهلی هم باید بگم که محله به محلش خیلی خیلی فرق می کنه ولی در مجموع اونقدر کثیف نیست که نشه تحملش کرد اگه تا حالا تهران رو تحمل کردی مطمئن باش اونجا هم می تونی! این نظر شخصی منه که دهلی شهر قشنگی هست معمولا همیشه سرسبز واسه همین ما اسمشو گذاشته بودیم "بهشت سوزان" چون تو تابستون هواش ممکنه به 45 به بالا هم برسه!!!!
    در مورد دانشگاه ها :یه سری دانشگاه ها مثل IIT(Indian Institute of Technology) جز دانشگاه های خوب محسوب می شن. , و استادای خیلی خوبی دارن.

چند سال پیش اونجا بودین؟ هزینه ها چه جوریه؟ این دانشگاهی که گفتین تو چند تا شهر هستش. کدوم منظورتونه؟ فک کنم بمبئی از همه بهتر باشه و تمیزتر. نه؟

هزینه زندگی در هند به صورت زیر است:

1.هزینه خورد و خوراک:

در ضمن واحد پول اقلام بالا تومان می باشد.قیمت ها محصولات بالا ممکن است الان کمی گران تر یا شاید هم ارزان ترشده باشد.

2.هزینه اجاره خانه:

بستگی داره.اما با قیمت 80 هزار تومان برای یه سوئیت می شه شروع کرد تا چند میلیون تومان در ماه.
    برای دیدن قیمت اجاره خانه در شهر بنگلور(Bangalore) از این سایت دیدن فرمایید

3.هزینه دانشگاه:

در سایت دانشگاه موجود می باشد.اما معمولا شهریه دانشگاه ها از ترمی 300 دلار شروع می شود و بنا بر رشته شما افزایش می یابد(مثلا هزینه تحصیل در رشته مهندسی هوانوردی(AeroNautical Engineer) برای یک ترم نزدیک 800 دلار می باشد).گرانترین رشته ها برای تحصیل دندان پزشکی و پزشکی می باشد .

4.دیگر هزینه ها:

بنزین لیتری 1350 تومان
    قیمت ماشین از 500 هزار تومان تا 200 میلیون تومان .
    قیمت موتور از 100 هزار تومان تا 2 میلیون تومان

و در آخر :
    قابل توجه دوستان !!!! از هر 10 نفر که برای تحصیل به هند می روند ، 8 نفر آنها بعد از چند ماه بر می گردند.به چند علت زیر:
    1.توقع بی جا داشته اند (یعنی فکر می کردند هند ، آمریکاست).
    2.برای درس نرفته بودند(یعنی فقط برای خوش گذرانی و فقط به اسم درس رفته بودند).

البته این نظر من هست.
    من یکی از دوستان بنگلور هند درس می خواند.به قول دوستم:اگر بخواهی می توانی بهترین زندگی را اینجا برای خودت بسازی و همینطور می توانی بدترین زندگی را برای خود اینجا بسازی.اگر اهل درس خواندن باشی اینجا خیلی راحت می توانی دوام بیاوری و اگر فقط برای خوشگذرانی می خواهی بیایی بعد از چند ماه خسته می شوی و به ایران برای می گردی.
    خب نتیجه گیری با خود شما.
    امیدوارم اطلاعاتم به درد شما خورده باشد.
    موفق باشید.

علی مهاجر

نقل قول نوشته اصلی توسط B55
    سلام دوستان
    خیلی خوشحال میشم نظرتون رو درباره این رشته Master Of Computer Application )3 year course) در هندوستان بدونم.کسی اطلاعی از این رشته داره؟چون که 3 سال هم طول میکشه میخوام بدونم که کلا ارزششو داره یا نه؟
    پیشاپیش ازتون سپاسگزاری میکنم.
    دوست عزيز هند در رشته هاى مهندسى مدرك دانشگاه هاى ايران رو ارزيابى ميكنه؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    نقل قول نوشته اصلی توسط B55
    سلام دوستان
    خیلی خوشحال میشم نظرتون رو درباره این رشته Master Of Computer Application )3 year course) در هندوستان بدونم.کسی اطلاعی از این رشته داره؟چون که 3 سال هم طول میکشه میخوام بدونم که کلا ارزششو داره یا نه؟
    پیشاپیش ازتون سپاسگزاری میکنم.

ارزیابی نمیکنه؟

من این رو تو سایت یه دانشگاه هندی پیدا کردم:

Since English is spoken widely in most parts of India, MIT-India has no language requirement. In lieu of a language requirement, however, you must take at least one course on India that introduces you to the important cultural, social, and political aspects of the country, preferably

حالا که مدرک زبان نیاز نیست این کورسی که باید تو هند گذروند چیه؟
    میشه به جاش همون تافل خودمون رو بدیم؟

سلام..ببخشید...من این تاپیک رو ندیده بودم...اما به عنوان فردی که یه فوق لیسانس از اونجا گرفته و 2.5 سال زندگی کرده نظر خودم رو میگم...
    در مورد جسد همین مشهد و تهران خودمون هم کارتون خوابهایی هستند که از سرما میمیرن و بعد از 2 3 روز جمعشون میکنن...واللا من که ندیدم و نشنیدم و با در نظر گرفتن اعتقادات مذهبی و فرهنگ اونها این مورد بعید به نظر میرسه....
    در مورد کثیفی ...شوش چطوریه؟...پایین شهر و محله های ما تو ایران چطوریه؟....اگه ایرانگردی رفته باشید و بعضی شهرهارو دیده باشید مطمئن باشید کثیفی اونجا براتون تعجب برانگیز نخواهدبود و تازگی نخواهد داشت..ضمن اینکه در هر شهری محله هایی هست که واقعا تمیز و نمونش تو ایران پیدا نمیشه، حتی در دهلی و پونا و .......طبیعت بی نظیری رو تجربه میکنید که هرگز شانس دیدن اون رو در هیچ جای دنیا نخواهید داشت..مثال سواحل گوا که سال 2004 رتبه اول لیست بهترین ساحل دنیا در شبکه دیسکاوری رو داشت.....
    در مورد رشوه باید بگم متاسفانه فاسدترین پلیس دنیا ،پلیس هند و پاکستان و بنگلادش هست....رسما رشوه میگیرن چون میفهمن ایرانی هستید و چون میدونن ایرانیها مفت بازن و خوب پول خرج میکنن....مدرک هم میشه خرید ولی کسی دیده این مدارک تایید بشه؟...پروسه استعلام مدارک که توسط سفارت ایران انجام میشه 2 3 ماه طول میکشه....
    در مورد هزینه ها از مالزی ارزونتر هست ولی الآن هزینه ها نسبت به 3 سال قبل چندین برابر شده و عمدتا هم به خاطر مسکن هست...
    شهریه برا رشته های انسانی بسیار پایین اما برا فنی و مهندسی قابل مقایسه با دانشگاه آزاد و برا پزشکی خیلی گرونتر از ایرانه....

لیسانسهای 3 ساله در گروه science , Application قرار میگیرن که خیلی مهمه که در کدوم دانشگاه و شهر درس میخونید...مثلا در بنگلور اصلا خوب نیست که سراغ این رشته ها برید چون بچه ها گلابی پاس میکنن و همه هم این موضوع رو میدونن و حداقل تو خود هند براش ارزش قایل نیستند(میزان جذب این بچه ها در بازارکار گواه این مدعاست) پس بهتره که مهندسی 4 ساله بخونید...در مورد پونا شرایط فرق میکنه و حتی در گروه science میتونید با سواد باشید.....

در مورد مدرک زبان، لازم نیست. خود دانشگاه یه امتحان زبان میگیره، اگه پاس کردید که هیچ ،و اگه نه باید کلاسهای دوره زبان رو شرکت کنید که دوباره امتحان میدید و تا 3 بار این شانس تکرار رو داریدودر غیر اینصورت پذیرش شما باطل میشه....البته من ندیدم کسی بیش از 2 بار امتحان بده و عموما پاس میکنن...

اطلاعات و عکس زیاد دارم، اما الان با عرض شرمندگی وقت ندارم..اگه سوال خاصی هست در خدمتم...

[color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Process Control, Åbo Akademi University

این که میگن هند مدرک مهندسی ایران را قبول نداره درسته؟؟نمیشه با داشتن لیسانس آزاد اونجا مثلا پونا فوق گرفت؟؟

هندوستان تمام مدارک آزاد ایران رو قبول میکنه. دانشگاه آزاد یه دانشگاه بین المللی و کاملا شناخته شده هست،حتی برا اروپا و آمریکا...پس نگران نباشید...
    برا لیسانس فقط مهمه که 12سال دیپلم داشته باشید، یعنی بچه های نظام جدید باید پیش دانشگاهی بگذرونن. فوق دیپلم معادل پیش دانشگاهی در نظر گرفته میشه و اینجا کارشناسی ناپیوسته نداریم.
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

Junior Member

تا اونجایی که دیدم اشخاصی که مهندسی ایران رو داشتند در رشته های ساینس تونستند ثبت نام کنند.یعنی فرقی بین مدرک مهندسی ایران و دیگر گرایشها(در ایران لیسانس علوم کامپیوتر داریم؟)نمیگذارند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)