صفحه 11 از 100 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در هندوستان و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : میخوام برم هند ! راهنماییم کنید !♥♥♥

سلام
    دوست خوبم به نظر من هم رفتن شما در این مقطع اصلا کار درستی نیست...
    من قبول دارم دانشگاه هاش معتبر هستن خیلیم بهتر از ایرانن اما باور کن محیط زندگیتم مهم هستش...
    میدونی شاید 1 ماه اول حالش ببری که وای عجب دانشگاهی اما بعدش محیط اذیتت می کنه...
    به نظرم رو دانشگاه های مالزی هم فکر کن چون کشورش خیلی قابل تحمل تر از هند هستش

موفق باشی

Junior Member emotion آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجصیل در هندوستان

سلام ، این اولین پست من تو این فروم هست
    خوشحالم که این فروم رو پیدا کردم چون اطلاعات کم سوالات زیادی دارم . لطفا کمکم کنین
    من تصمیم گرفتم برای تحصیل به هندوستان برم به چند دلیل

1. من یه دختر 17 ساله هستم و یخورده برام سخته که برای اولین بار و اونم تنها به یه کشور خیلی دور با یه فرهنگ خیلی متفاوت برم. و احساس میکنم جدا از کثیفی و این حرفا آدم زیاد اونجا احساس تنهایی نمیکنه.
    2. زبانم چندان خوب نیست و تازه میخوام به کلاس زبان انگلیسی برم.
    3. هزینه های هندوستان نسبت به جاهای دیگه خیلی خیلی کمتر هست.
    4. شنیدم به دانشجوهای با استعداد بورسیه های خوبی میدن. که اینش خیلی برام مهمه

رشته من گرافیک هست و امسال تازه دیپلم گرفتم و کنکور کاردانی شرکت کردم
    اگه بخوام برم به نظرتون پیش رو همینجا بخونم ؟
    و کدوم دانشگاه هندوستان برای این رشته مناسب هست ؟
    من یه جایی خوندم که دلیل اینکه دانشجو های هندی انقدر توی امریکا زیاد هست اینه که دولت هند بهشون وام میده و تمام هزینه ها رو متقبل میشه.
    کسی راجع به این موضوع اطلاعی داره؟ اگه اینطور هست امکان داره که من بعد از 3 سال تحصیل تو هند اقامت دائم بگیرم و از این موضوع استفاده کنم؟

میان پنجره و دیدن / همیشه فاصله ایست

نقل قول نوشته اصلی توسط emotion
    سلام ، این اولین پست من تو این فروم هست
    خوشحالم که این فروم رو پیدا کردم چون اطلاعات کم سوالات زیادی دارم . لطفا کمکم کنین
    من تصمیم گرفتم برای تحصیل به هندوستان برم به چند دلیل

1. من یه دختر 17 ساله هستم و یخورده برام سخته که برای اولین بار و اونم تنها به یه کشور خیلی دور با یه فرهنگ خیلی متفاوت برم. و احساس میکنم جدا از کثیفی و این حرفا آدم زیاد اونجا احساس تنهایی نمیکنه.
    2. زبانم چندان خوب نیست و تازه میخوام به کلاس زبان انگلیسی برم.
    3. هزینه های هندوستان نسبت به جاهای دیگه خیلی خیلی کمتر هست.
    4. شنیدم به دانشجوهای با استعداد بورسیه های خوبی میدن. که اینش خیلی برام مهمه

رشته من گرافیک هست و امسال تازه دیپلم گرفتم و کنکور کاردانی شرکت کردم
    اگه بخوام برم به نظرتون پیش رو همینجا بخونم ؟
    و کدوم دانشگاه هندوستان برای این رشته مناسب هست ؟
    من یه جایی خوندم که دلیل اینکه دانشجو های هندی انقدر توی امریکا زیاد هست اینه که دولت هند بهشون وام میده و تمام هزینه ها رو متقبل میشه.
    کسی راجع به این موضوع اطلاعی داره؟ اگه اینطور هست امکان داره که من بعد از 3 سال تحصیل تو هند اقامت دائم بگیرم و از این موضوع استفاده کنم؟

سلام.
    1.فرهنگ هندی ها خیلی شبیه ما نیست و خیلی فرهنگ هاشون هست که امکان داره آزارتون بده.اما خب فرهنگ هندی ها نسبت به فرهنگ غربی به فرهنگ ما یه خورده نزدیک تره.اما احساس تنهایی کردن به نظرم اصلا اونجا کمتر نیست و من بعضی از دوستانم که 22-23 سالشون هست اعتراف می کنند که واقعا براشون تنهایی اونجا سخت هست.
    2.تا ایران هستید زبانتون رو تقویت کنید(ادامه این قسمت رو جلو تر می گم).
    3.آره هزینه هندوستان نسبت به انگلیس و مجارستان و کانادا کمتر هست اما نسبت به یه جاهایی مثل بلاروس بیشتر هست.تقریبا در حد مالزی هست.یعنی سالی 9-10 هزار دلار.(شما اونجا باید کلا وسایل خونه بخرید اگر خوابگاه نرید)
    4.هندی ها خودشون دارند از گرسنگی می میرند.از این خبر ها نیست بعد از چند ترم بهتون بورسیه بدند.مگر اینکه تا ایران هستید فکر کنم از طریق وزارت علوم ببینید چه بورس هایی دولت هند میده(یعنی قبل از رفتن).

چون رشتتون فنی هست حتما باید پیش دانشگاهی بخونید.پس ایران باید بشینید پیش دانشگاهی بخونید.در حین پیش دانشگاهی زبانتون رو قوی کنید چ.ن ضعف تو زبان لطمه بزرگی به تحصلتون می زاره و اصلا کلاس های زبان هند پیشنهاد نمیشه.
    با توجه به دختر بودن شما من شهر حیدرآباد رو پیشنهاد می کنم.دانشگاه عثمان و جواهر لعل نهرو این شهر مورد تایید هستند و بهتر از بقیه هستند.

در رابطه با اینکه آمریکا و وام دولت هند و ... اگر باشه مال خود هندی ها هست نه برای دانشجو های خارجی.و در رابطه با اقامت دائم گرفتن هند فکر کنم بزرگترین اشتباه عمرتون خواهد بود.راه ها و کشور های خیلی بهتری هست برای تحصیل.راه کاملا اشتباهی رو انتخاب کردید.

در آخر هم این نظر شخصی من بود.
    موفق باشید.

P.S : یه چیز رو هم اضافه کنم که تحصیل در هند اصلا به این سادگی ها نیست که فکر می کنید.شما فکر کنید از نظر بهداشت واقعا مشکل داره اونجا.بهتره چندتا مثال بزنم تا خوب روشن بشه برای شما.فکر کنید آب لوله کشی انقدر مشکل داره که شما برای حمام کردن باید آب رو بجوشونید.با همینطور برای دست شستن یا ظرف شستن.البته جوشوندن آب هم بعضی موقع ها کافی نیست و باید مایع های ضد عفونی کننده اضافه کنید(مخصوصا موقع دستشویی رفتن!)خب به نظرتون سر این مورد چقدر وقتتون گرفته میشه؟(یعنی جوشوندن آب).برای شرب هم که حتما باید آب معدنی بخرید وگرنه یه هفته نشده کارتون به بیمارستان میکشه.
    یه مثال دیگه : شمایی که دختر هستید از این نمی ترسید در راه مدرسه رفتن با چندتا سگ ولگرد (بله در وسط شهر!) رو برو بشید.یا اینکه یه چندتا آدم کثیف و عقب مونده بیان جلو راهتون رو بگیردند و گدایی کنند(به این مورد حداقل روزی 10-15 مورد بر می خورید!)؟!
    یه مثال دیگه:عید نوروز به بعد اونجا هوا گرم میشه و یه داستان جدید رخ میده.بله پشه ها میاد سراغتون.این پشه ها حامل 100 نوع بیماری هستند و از اونجایی که خونه شما به هیچ وجه کیپ نیست(یعنی سوراخ سمبه زیاد داره) کلی از این پشه ها میان تو خونتون و از اونجای که کولر آبی یا پنکه باید روشن کنید تعداد این پشه ها خیلی زیاد میشه و اون موقع دیگه حالتون بد گرفته میشه.راستی سوسک و مارمولک هم تا دلتون بخواد پیدا میشه(مخصوصا اگر خونتون نو ساز نباشه).موریانه هم که به جون مبل هاتون میفته و هر چند وقت یه بار باید از موریانه کش های مخصوص استفاده کنید.
    راستی این هم در نظر داشته باشید روزی یه 7-8 باری به صحنه ادرار کردن هندی ها وسط خیابان(بله در جلوی همه) بر خورد می کنید.با این هم مشکلی ندارید؟!

این ها رو گفتم تا با اطمینن کامل دست به انتخاب بزنید.من یه دوستی دارم الان 23 سالش هست.الان 2 سال هند درس می خونه.در شهر پونا .از تنهایی و فشار مشکلات اونجا مشکل عصبی پیدا کرده.البته به خاطر بعضی از مشکلات و اینکه جلو خانوادش کم نیاره مجبوره درسش رو اونجا ادامه بده.
    آها یه چیز دیگه.اونجا هر وقت بارون بیاد(بارون که چه عرض کنم بیشتر شبیه سیل هست) برق و به دنبال اون آب قطع می شوند.حالا فکر کنید موقع شب امتحان یه همچین چیزی اتفاق بیفته براتون.راستی برای امتحان هم کمتر از 30 صفحه نباید بنویسید(البته اگه بخواید فقط نمره پاس کردن رو بیارید).

اوه ! من کاملا شوکه شدم
    البته از کثیفی میدونستم ولی فکر نمیکردم تا این حد بد باشه . تمام محله ها همینطوریه ؟
    البته به نظر من کسی که میره باید بتونه مشکلاتو تحمل کنه
    وضع خواب گاه هاش چطوره؟
    شنیده بودم که دانشگاه های هند رتبه و اعتبار خوبی دارن. دلیل انتخابم همین بود و هزینه کم.
    من راجع به هزینه از چند نفر پرسیدم گفتند که سالی 7 هزار دلار هست . ???
    واقعا اقامت گرفتن از این کشور انقد کار اشتباهیه؟
    خب با این اوصاف به نظر شما کدوم کشور برم مناسبه؟ (با هزینه کمتر از 12-11 هزار دلار در سال)

راستی یکی از دلایل من برای انتخاب هندوستان احترامی هست که به حیوانات میذارن ;D
    البته منظورم گروه های افراطی نیستن . حداقل مثل ایران شکنجه حیوانات جالب و هیجان انگیز نیست !!

Ali_Mohajer خیلی خوب و جامع جواب داده... البته در مورد آب شرب، باید آب بخرید دیگه جوشوندن و اینا نمی خواد... البته بقیه موارد کاملا صحیح هستند و در مورد کثیفی خیلی چیزای دیگه می شه گفت که اینجای جای نوشتن این حرفها نیست... زیادی کثیف...
    کلا تو هند درس خوندن کار راحتی نیست و اصلا کار هر کسی نیست و روحیه خیلی بالا و انسان مبارزی لازم داره و الا آدم کم میاره... خیلی ها اونجا درس را رها می کنند یا دائما تغییر رشته می دن تا درس آسونتر انتخاب کنند... اصلا به درد آدم های کم طاقت نمی خوره... واسه نمره آوردن هم باید بالا 40-50 صفحه بنویسید 30 صفحه رد!!... کلا من به هیچ کسی پیشنهاد نمی کنم بره هند، مخصوصا تو مقطع لیسانس که سن کمتره و تحمل خیلی مسائل را ندارند... به نظرم به فکر جای دیگه باشید...
    اگر فکر می کنید اینطوری می تونید از زیز کنکور لیسانس فرار کنید بدونید که درس خوندن تو هند از 100 تا کنکور سخت تره و اگر مثل طوری که اونجا محبورید، تو ایران درس بخونید باور کنید بورسیه دکترا بهتون می دن ;D
    در ضمن اصلا هم اقامت گرفتن از هند کار راحتی نیست... مضاف بر اینکه مجبور می شید پاسپورت ایرانی خودتون را از دست بدین و برای اومدن و دیدن وطن خود باید ویزا بگیرید!!!
    تازه اگر در سالهای آتی مجبور نشید بعضی از معضلات و بیماری های باقی مانده از اونجا را تحمل کنید... ساده ترینش ناراحتی معده به خاطره ادویه جات مصرفی تون... پس با چشم باز جلو برید.
    بهترین راه اینه که ایران لیسانس بگیرید و مقطع بعدی جای بهتر و راحت تری را انتخاب کنید... موفق باشید.(اینا را کسی نوشته که پیر این راه ;D به قولی تو این راه مو سفید کرده)
    Life salutes you when you make others happy

2009 و Ali_Mohajer درست میگن. مخصوصا برا کسانی که سن و سال کمی دارند و برا مقطع لیسانس اقدام میکنن فقط 30% موفق هستند.
    در مورد اقامت هم اصلا نشنیدم که کسی اقامت بگیره هرچند سال 2004 جمعی از افراد پلیس با همکاری چند تا ایرونی که یه نفرشون در انجمن اسلامی شهر پونا بود با وعده اقامت دائم ویزای تقلبی 5 ساله به 320 نفر فروختن که 280 نفرشون ایرانی بودن و برا همشون دردسر ساز شد و بعضیهاشون حتی زندانی هم شدند.
    سختترین مقطع هم فوق لیسانس هست و هزینه ها هم ماهی 500 600دلار شده.....هرچند برخی شهرها که معروف نیستند و کوچک و دورافتاده هستند و به طبع سنتی تر و از نظر بهداشتی ضعیفتر هستند هزینه ها نصف این مقدار هست...
    بهتر اینه که روی زبان انگلیسی تمرکز کنید و آیلتس بگیرید و برا یه کشور اروپایی اقدام کنید...
    پیروز باشید.
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

nark , 2009 و مخصوصا ali_mohajer عزیز مرسی از جواب های کاملتون..
    دلیل اینکه میخوام از الان برم اینه که برای فوق برای جای بهتری اقدام کنم.
    ولی نگفتین با این هزینه ای که گفتم کدوم کشور مناسبه ؟( 12-11 هزار دلار در سال ) شایدم هیچ جا !
    راستی به نطر شما من پیش بخونم و برای کنکور سراسری اقدام کنم، که برای رشته هنر قبولی جای خوب سخته.
    یا اینکه پیش نخونم و برم کاردانی ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط emotion
    nark , 2009 و مخصوصا ali_mohajer عزیز مرسی از جواب های کاملتون..
    دلیل اینکه میخوام از الان برم اینه که برای فوق برای جای بهتری اقدام کنم.
    ولی نگفتین با این هزینه ای که گفتم کدوم کشور مناسبه ؟( 12-11 هزار دلار در سال ) شایدم هیچ جا !
    راستی به نطر شما من پیش بخونم و برای کنکور سراسری اقدام کنم، که برای رشته هنر قبولی جای خوب سخته.
    یا اینکه پیش نخونم و برم کاردانی ؟
    سلام.از صحبت های تکمیلی 2009 و Nark ممنونم.

در رابطه با وضعیت خوابگاه ها بعضی از دانشگاه ها به دانشجو خارجی خوابگاه ارائه نمی دن و بعضی ها که ارائه می دند، خوابگاهشون به درد ما ایرانی جماعت نمی خوره(یعنی تحمل نمی تونیم کنیم).شاید بشه گفت 98% ایرانی های هند خونه اجاره می کنند و از خوابگاه در صورت ارائه استفاده نمی کنند.برای خونه هم نزدیک 3-4 میلیون تومان باید وسایل بخرید.

در رابطه با رتبه دانشگاه ها هم بله بعضی از دانشگاه هاش رتبه خوبی دارند اما اون چندتا آزمون ورودی دارند و این دانشگاه هایی که به راحتی بدون آزمون ورودی ثبت نام می کنند اکثرا رتبه خوبی ندارند.

در رابطه با هزینه هم از این خبر ها نیست با سالی 7000 دلار بشه درس خوند.سال اول بر حسب اینکه 9 ماه رو هند باشید باید نزدیک 10-11 هزار دلار به پردازید(بابت هزینه ماهیانه خورد و خوراک و رفت آمد و اجاره خونه و شهریه دانشگاه و وسایل خونه).

در ضمن به حرف هر کسی هم اعتماد نکنید چون خیلی ها غیر از دروغ چیزی نمی گن(حتی بعضی از دانشجوی های ایرانی هند).

در رابطه با چه کشور های دیگه ای می توان انتخاب کرد پایین توضیح کامل می دم.

در رابطه با احترام به حیوانات یک دلیل کاملا اشتباهی هست.چون تو خیلی از کشور های اروپایی و آسیایی و آمریکایی به حیوانات احترام کامل میذارن.یعنی از این خبر ها نیست با یه پاره آجر دنبال سگ و گربه بیفتند.

خب در رابطه با دلیلتون برای اینکه فوق رو یه کشور بهتر برید هم دلیل خوبی نیست.چون شما می تونید ایران بمونید و لیسانستون رو در یه شرایط خیلی آسون تر از هند بگیرید و در همون حین زبانتون رو قوی کنید و آیلتس یا تافل امتحان بدید نمره لیسانستون هم خوب باشه بعد برای یه کشور خوب اروپایی یا آمریکایی اقدام کنید و شانسی هم برای گرفتن بورسیه پیدا کنید.
    در رابطه با پیش خوندن یا نخوندن هم این رو بگم حتما پیش دانشگاهی بخونید چون مدرک فنی حرفه ای ایران پیش دانشگاهی نداره و اگر با مدرک فنی بخواید برید یه کشوری مثل کانادا یا انگلیس یا آمریکا یا هند یا کشور هایی که سیستم آموزششون شبیه این چند کشور هست ، باید اول برید کالج یک یا یک سال و نیم درس بخونید بعد وارد دانشگاه.پس شدیدا تاکید می کنم پیش رو حتما ایران بخونید (حتی اگر نخواید ایران لیسانس بخونید).

حالا یه توضیح کلی در رابطه به چه کشوری زیر 12 هزار دلار خرج داره.
    خب اول اسم کشورهایی رو میگم که می تونید برید با هزینه زیر 12 هزار دلار : هند - مالزی - اوکراین - بلاروس - سوئد - فنلاند - ارمنستان و آذربایجان و تاجیکستان و امثال اینها - فیلیپین

خب حالا توضیحات مختصری در رابطه با هر کدوم و دلایلم برای درس خوندن یا نخوندن در این کشور ها :

هند:توضیحات کامل قبلا گفته شد .

مالزی: دلایل نرفتن : هزینه بالا نسبت به امکانات - کیفیت متوسط تحصیل - سخت تر بودن تحصیل نسبت به ایران - تنهایی - شرایط آب و هوای نه خیلی جالب------ دلایل رفتن : سیستم تحصیل انگلیسی زبان - محیط بین المللی آموزش - کیفیت متوسط تحصیل - اعتبار قابل قبول دانشگاه ها - هزینه پایین نسبت به خیلی کشور ها

اوکراین : دلایل نرفتن :از نظر فرهنگی تفاوت زیادی با ما دارند - ایرانی های محصل در اوکراین گند های زیادی بالا آوردند - محیط برای یک دختر 17-18 ساله به هیچ عنوان مناسب نیست(هم از نظر امنیت هم از نظر فرهنگی) - زبان تحصیل روسی هست-دوری از خانواده و تنهایی ------ دلایل برای رفتن : برای افرادی که پیش دانشگاهی ندارند دوره پیش دانشگاهی و زبان به صورت همزمان برگزار میشه - سطح دانشگاه بد نیست - هزینه تحصیل پایین -در بعضی از رشته ها مثل هوافضا بسیار قوی هستند -

بلاروس: شرایط مشابه اوکراین با این تفاوت که ایرانی ها هنوز اونجا رو به گند نکشیدند و از نظر امنیت خیلی خیلی بهتر از اوکراین هست اما بازم هم پیشنهاد نمیشه به تنهایی برید اونجا درس بخونید(حداقل با خواهری یا برادری یا دوست نزدیکی برید).هزینه شهریه دانشگاه پایین هست و کیفیت خوابگاه خوب.سالی بسته به رشتتون بین 6 - 9 هزینه تحصیل و زندگی میشه.

سوئد: دلایل نرفتن : هوای سرد(البته تا حدی به اوکراین شبیه هست) - رشته های کارشناسی به زبان انگلیسی کم هستند-نیاز به پیش دانشگاهی برای ورود به دانشگاه - نمره زبان می خوان - از نظر فرهنگی تفاوت بالا - دوری از خانواده و تنهایی ----- دلایل رفتن : سیستم آموزی بسیار خوب - تحصیل در یک محیط اروپایی و پیشرفته - هزینه پایین در برابر امکانات بالا - شهریه رایگان

فنلاند : شرایط تا حدی شبیه به سوئد با این تفاوت که برای تحصیل در دوره کارشناسی امتحان ورودی گرفته میشه-هزینه های زندگی از سوئد کمی پایین تر هست و ایرانی اونجا کم هست

ارمنستان و آذربایجان و تاجیکستان و ... : جای بحث کردن ندارند .به این دلیل که رتبه دانشگاه ها خوب نیست و به نظرم ارزش تحصیل اصلا ندارند.(البته نظر شخصیم هست).

فیلیپین : دلایل نرفتن : دور بودن از ایران - شرایط آب و هوایی نه چندان خوب - شرایط فرهنگی و اجتماعی نه چندان خوب. ---- دلایل رفتن :تحصیل به زبان انگلیسی

من خیلی از دلایل رو نگفتم.اما یک جمع بندی کلی می کنم : هند به خاطر کثیفی و هدر ندادن پولتون و سخت بودن درس و رتبه نه چندان خوب دانشگاه ها نرید - مالزی بد نیست و مشکل خیلی حادی نداره و بد نیست اما تحصیل سخت هست و امکانات خوابگاه(بسته به دانشگاه) نه چندان جالب ولی نسبت به هند خیلی بهتر هست - اوکراین به خاطر مشکل امنیتی و اخلاقی بهتر هست نرید(به خاطر سنتون) - بلاروس بد نیست اما هوا سرد و زمستون تاریک.به نظرم اگر با کسی برید شرایطش بد نیست - سوئد : اگر پیش دانشگاهی و زبان رو بمونید ایران بخونید به صورت شدید پیشنهاد می کنم به این کشور برید - فنلاند هم خوبه و اگر کار سوئد رفتنتون جور نشد این کشور هم گزینه خیلی خوبی هست - ارمنستان و آذربایجان و تاجیکستان به نظرم وضعشون از ایران بهتر نیست و ایران بمونید درس بخونید خیلی خیلی به نفعتون هست تا به این کشور ها برید - فلیپین هم از ایران خیلی دوره و مهمتر این که جزء اسیای شرقی هست و جمعیت بالا و از اونجایی که یکی از دوستان محترم (که خیلی ارادت داریم بهش) اونجا درس می خونه و اصلا از نظر فرهنگی و اجتماعی راضی نیست.

خب به نظر من یا سوئد یا فنلاند و یا مالزی و اگر کسی همراهتون بیاد و نخواید زبان و پیش ایران بخونید بلاروس.در غیر این صورت ایران بمونید به نفعتون هست و به فکر اقدام برای فوق لیسانس در خارج از کشور باشید.شما یه نگاهی به نتیجه پذیرش بچه های فروم بندازید.بیشترشون لیسانس و یا فوق رو ایران خوندن اما برای مقطع بالا تر از آمریکا و کانادا و خیلی جا های دیگه بورسیه دارند.پس فکر نکنید درس خوندن در ایران بی فایدست.

در آخر اینها همه نظر شخصی من هستند.امیدوارم بهترین انتخاب رو کنید.اگر هم چیزی از قلم افتاد دوستان لطفا ذکر کنند(مخصوصا در رابطه با کشور ها).
    موفق باشید.

با این شرایط فکر میکنم ایران موندن بهترین گزینه باشه
    البته راجع به سوئد باید فکر کنم چون خیلی دلگیر هست ما یه آشنا هم اونجا داریم که از سرد و بی روح بودن اونجا همش گله داره.
    واقعا ممنونم از راهنماییاتون ، خیلی خیلی کمکم کردین
    چون از موضوع تاپیک ممکنه منحرف بشه ، اگه بازم سوالی داشتم تو پیام خصوصی مزاحمتون میشم ! ;D

Question پاسخ : تجصیل در هندوستان

درود بر همگی.
    ترم بعد درسم در کارشناسی ناپیوسته ی مدیریت فرهنگی (انیمیشن - مدیریت فرهنگی) تموم میشه و می خوام برای ادامه ی تحصیل به هند برم. البته فکر کردم پذیرش زبان بگیرم و اسفند به هند برم تا فروردین که آغاز پذیرش هست در مورد رشته و شهری که می خوام انتخاب کنم، فکر کنم.
    دوست دارم در رشته ای مثل روزنامه نگاری / کارگردانی / تبلیغات یا رشته ای مرتبط با این رشته ها که موقعیت خوبی داره ، رشته ای که بازار کار خوبی هم داشته باشه و موقعیت خوبی در دانشگاه هاداشته باشه بخونم. و برام مهمه که در دانشگاه معتبری تحصیل کنم چون برای مقطع دکترا بتونم از دانشگاه خوبی در اروپا یا امریکا پذیرش بگیرم.
    معدلم حدود 19 هست و دانشگاه علمی کاربردی در تهران درس می خونم.
    ممنون میشم کسانی که بیشتر درباره ی هند می دونن کمکم کنن.
    و اگر ممکنه درباره تفاوت بمبئی و پونا بگین ( در باره ی این دو شهر و دو دانشگاه)
    سپاس

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)