صفحه 14 از 100 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در هندوستان و مسائل مرتبط

Junior Member

Question تحصیل در رشته زبان انگلیسی یا IT برای فارق التحصیل هنرستان ؟؟

سلام
    کسانی که فارق التحصیل هنرستان هستند هم میتونند برای کارشناسی به هند برن؟؟ اگه فرقی میکنه با کسانی که دبیرستان خوندن و پیش دانشگاهی رو گذروندن لطفاً راهنمایی کنید.
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : درباره هندوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط ferial نمایش پست ها
    بچه ها من می خوام برم هند پزشکی یا دارو سازی بخونم. کسی می دونه که چی لازمه و از کجا باید شروع کنم؟ اینکه چند ساله هست و هزینش چقدره؟
    سلام..چيزي كه من پيدا كرذم اليته در مورد دندانپزشكي هستش اينه كه ميبايست مدارك ديپلم و پيش دانشگاهي و ...را ترجمه و بفرسور روتي براي دانشگاه..من بنگللورر رو انتخاب كردم..دانشگاه راجيو گاندي..يچيزيكه فهميدم بايستي 8ميليون براي ورودي دانشگاه بدين و سالي 8 تا هم هزينه دانشگاه..4تا هم واسه اول كار خونه و غيره..پس 20 ميليون براي شروع ..و 5 سال هست و هر سال 8 ميليون..كلا 47 تا در مياد..

پیش فرض پاسخ : تجصیل در هندوستان

سلام در مورد مقطع دکترا رشته تحقیق در عملیات یا مدیریت صنعتی در هند می خواستم بدونم در کدوم دانشگاه ارائه میشه

دهلی یا حیدرآباد؟

دوستان من از IISc بنگلور دکتری پذیرش گرفتم با بورس. می خواستم بدونم با توجه به اینکه من ایران هم قبول شدم ، کدوم بهتره برای ادامه تحصیل؟ ایران یا هند؟
    ممنون از کمکتون.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط chem_applied نمایش پست ها
    دوستان من از IISc بنگلور دکتری پذیرش گرفتم با بورس. می خواستم بدونم با توجه به اینکه من ایران هم قبول شدم ، کدوم بهتره برای ادامه تحصیل؟ ایران یا هند؟
    ممنون از کمکتون.
    اگه اشتباه نکنم رشته شما شیمی کاربردیه، اگه من جای شما باشم، ایران ادامه میدم. اینجا سطح شیمی واقعاً بالاتره، ثانیاً دردسرش هم کمتره، اعتبارش هم کاملاً معلومه،
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    اگه اشتباه نکنم رشته شما شیمی کاربردیه، اگه من جای شما باشم، ایران ادامه میدم. اینجا سطح شیمی واقعاً بالاتره، ثانیاً دردسرش هم کمتره، اعتبارش هم کاملاً معلومه،
    فکر می کنم این دوست عزیزمان آشنایی زیادی با هند و سطح علمی بین المللی آن ندارد که چنین توصیه ای به شما کرده .اولا هند در شیمی جزو اولین های دنیاست دوم این که پس از تحصیل به زبان انگلیسی فرصت های شغلی وحتی تحصیلی بهتری نسبت به مدرک ایرانی خواهید داشت و سوم این که هند کثیف هست ولی امن تر و دارای ارتباطات وسیع بین المللی است حداقل سری به تعداد کنفرانس های علمی این کشور بزنید

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط fran نمایش پست ها
    فکر می کنم این دوست عزیزمان آشنایی زیادی با هند و سطح علمی بین المللی آن ندارد که چنین توصیه ای به شما کرده .اولا هند در شیمی جزو اولین های دنیاست دوم این که پس از تحصیل به زبان انگلیسی فرصت های شغلی وحتی تحصیلی بهتری نسبت به مدرک ایرانی خواهید داشت و سوم این که هند کثیف هست ولی امن تر و دارای ارتباطات وسیع بین المللی است حداقل سری به تعداد کنفرانس های علمی این کشور بزنید
    دوست عزیز من، بابت کثیفی و امنیت کاملاً حق با شماست، اما بابت تعداد کنفرانس ها، یه مقایسه ساده بین جمعیت دو کشور هم بد نیست، خوب معلومه که در منطقه ای که بیش از یک میلیارد جمعیت داره، تعداد کنفرانس ها باید هم بیشتر باشه!!
    درضمن شما ظاهراً اطلاعات جالبی دارید، اگه ممکنه این لیست برترین کشورهای ار لحاظ علم شیمی که شامل هندوستان میشه رو اینجا در همین تاپیک بزارید که ما هم بدونیم لطفاً!!! ممنونم

تا جایی که من می دونم بهترین های شیمی اینا هستند:
    1.آمریکا
    2.ژاپن
    3.آلمان
    4.انگلستان
    5.فرانسه
    6.چین
    7.ایتالیا
    8. اسپانیا
    9.کانادا
    توی این رنک هندوستان با اون هم جمعیتش از لحاط فناوری شیمی نزدیک به ایران واستاده، که این خودش خیلی معنا میده! فکر میکنم اونقدرا هم نا آشنا نباشم.
    به هر حال من نظرم اینه که اگه میخوان هیئت علمی بشن، اینجا بخونن بهنره.
    ویرایش توسط halandoon : April 14th, 2010 در ساعت 12:29 AM
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط fran نمایش پست ها
    دوست عزیز

رشته ی من شیمی، و فکر نکنم کسی به اندازه ی من دانشگاهها و دپارتمان های شیمی رو بررسی کرده از لحاظ اینکه هند جزو اولین هاست در شیمی ، من کاملا مخالفم و نسبت به کشورهای دیگه حرفی واسه گفتن نداره ولی نمیگم ضعیفه در حد خودش قوی ولی در مقایسه با آمریکا، کانادا یا حتی اروپا (کشورهایی مثل انگلستان آلمان هلند و سوئد). از لحاظ اینکه ایران در شیمی قوی هست می تونم بگم خیلی هم نسبت به دنیا عقب و ضعیفه، خیلی راحت می تونین به مقالاتی که بهترین اساتید شیمی ایران در دنیا چاپ می کنن نگاه کنین خودشون بکشون با impact factor یک چاپ می کنن. حال استثنا هم در این موارد پیدا میشه.....

اما در مورد دوستمان که گرفتن دکترا در هند بهتره یا در ایران، این بستگی به خودش داره که اگر قصد داره اینجا هیئت علمی بشه خودش هم شاید بدونه که دیدگاه اساتید ایران به کشورهایی مثل هند و مالزی خیلی بده و در آینده با مشکل مواجه میشه، اما اگر قصد داره بعدها خارج از کشور زندگی کنه من هند رو پیشنهاد می کنم...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    دوست عزیز من، بابت کثیفی و امنیت کاملاً حق با شماست، اما بابت تعداد کنفرانس ها، یه مقایسه ساده بین جمعیت دو کشور هم بد نیست، خوب معلومه که در منطقه ای که بیش از یک میلیارد جمعیت داره، تعداد کنفرانس ها باید هم بیشتر باشه!!
    درضمن شما ظاهراً اطلاعات جالبی دارید، اگه ممکنه این لیست برترین کشورهای ار لحاظ علم شیمی که شامل هندوستان میشه رو اینجا در همین تاپیک بزارید که ما هم بدونیم لطفاً!!! ممنونم

تا جایی که من می دونم بهترین های شیمی اینا هستند:
    1.آمریکا
    2.ژاپن
    3.آلمان
    4.انگلستان
    5.فرانسه
    6.چین
    7.ایتالیا
    8. اسپانیا
    9.کانادا
    توی این رنک هندوستان با اون هم جمعیتش از لحاط فناوری شیمی نزدیک به ایران واستاده، که این خودش خیلی معنا میده! فکر میکنم اونقدرا هم نا آشنا نباشم.
    به هر حال من نظرم اینه که اگه میخوان هیئت علمی بشن، اینجا بخونن بهنره.
    بهتر است دوست عزیزمان (chem )را بیش از این نگران نکنیم و اجازه دهیم بر اساس هدف گذاری خود تصمیم بگیرد ولی برای اطلاع عرض می کنم که هند در علوم زمین رتبه 18 در شیمی 22 و در فیزیک رتبه 15 را دارد. از لحاظ دانشگاه ها سری به رنکینگ سایت topuniversities.com بزنید و جایگاه iit های هند و برخی از دانشگاه های آن را با حتی کشور های ارو پایی بسنجید . ضمنا فکر نمی کنم رتبه کشور ها را از لحاظ تولید علم با شا خص جمعیت بسنجند. البته من هم خوشحال می شدم اگر ایران در شیمی که هیچ در همه علوم اول بود.ضمنا هیات علمی برخی از دانشگاه های خوب دولتی مان فارغ التحصیل هند هستند .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)