صفحه 15 از 100 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در هندوستان و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : تجصیل در هندوستان

سلام
    من ترم آخر دندانپزشکیم تو "بنگلور" من نمیدونم چرا خیلیا میان اینجا مهندسی بخونن بابا فامیل ما یکیش تو تهران دندانپزشکه باور کنین روزی 2 میلیون درامدشه منم دارم میرم ایران پول پارو کنم بیخود نیاین اینجا واسه مهندس خونی بشینید ایران بخونید

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی در هندوستان

بچه ها من معدل دیپلم و پیشم افتضاحه یعنی به معنای واقعی کلمه گند زدم! همه ی دانشگاها هم که شرط معدل دارن....
    چیکار باید بکنم؟!!
    همیشه بهترین راه را برای پیمودن میبینیم، ولی تنها راهی را که به آن عادت کرده ایم را میرویم...

Junior Member EMAD RSH آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی در هندوستان

شما میتونید این مسئله را در انجمن های مربوطه مطرح کنید ولی به نظر من شما باید با نمره زبان خوب معدلتون را جبران کنید .
    موفق باشید

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

با سلام یک سوال داشتم

من دیپلم هنرستان و فوق دیپلم در رشته الکترونیک داشتم

تا جایی که من متوجه شدم برای هند پیش دانشگاهی می خواهد که من ندارم آیا می شود به جای پیش دانشگاهی مدرک فوق دیپلم را ارائه داد.

ایا می توانم مدت تحصیل خود را کمتر کنم .

با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electro-Optical Science& Engineering NCKU

نقل قول نوشته اصلی توسط chem_applied نمایش پست ها
    دوستان من از IISc بنگلور دکتری پذیرش گرفتم با بورس. می خواستم بدونم با توجه به اینکه من ایران هم قبول شدم ، کدوم بهتره برای ادامه تحصیل؟ ایران یا هند؟
    ممنون از کمکتون.
    من ۶ سال تو هند زندگی‌ کردم. اونجا درس خوندم (فیزیک).
    دانشگاهی که شما قبول شدید به هیچ وجه قابل قیاس با ایران نیست.
    امکاناتی که هند داره در بهترین دانشگاه ایران یک دهمش هم پیدا نمی‌شه.
    هند در علوم پایه بسیار قویست. شک نکن.
    یه راه ساده برای اثبات حرفم اینه که تعداد و کیفیت مقالات اونا رو در بیاری.
    هند یه کشور بازه و با همه جای دنیا در ارتباط .....
    خواهشا کسی‌ اگه چیزی نمیدونه از روی حدس راهنمایی نکنه.
    شما تمام دستگاههای SYTHESIZING &CHARACTERIZATION را یکجا در دانشگاه خواهید داشت.

همهٔ دستگاههای ایران به اندازهٔ اون یه دانشگاهی‌ که پذیرش گرفتی‌ نمیشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه

ساله ۲۰۰۱, ۴ نفر تو زیر گروه ( نه گروه) شیمی‌ الی‌ ۷۰ تا مقاله ژورنال دادن.
    این کافی‌ نیست؟
    این دانشگاه ( در شیمی‌)قابل قیاس با بهترینها در دنیاست.
    منتها هندیها بی‌ ادعان...... بعضی‌ها پر ادعا
    من خودم خیلی‌ از جاها مخصوصا آمریکا دیدم که استاد خیلی‌ فعال نیست.
    حتا ت‌ز دکترای ۲ نفر که از آمریکا مدرک گرفتن دیدم که اشتباهات فاحش و زشتی داشت.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

دکتر جعفر مهراد ، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان با اشاره به رتبه 23 تولید علم شیمی کشورمان در سطح جهانی اظهار داشت : در راستای حرکت به سوی جامعه‌ ای مترقی و پیشرفته و دستیابی به اهداف سند چشم ‌انداز 1404 برای پیشرفت راهی جز نشر مقالات علمی، تجاری‌سازی نتایج تحقیقات و تولید ثروت وجود ندارد.

وی تصریح کرد: تجربه سالهای گذشته نشان می‌دهد که مقالات پژوهشی شیمی دانشمندان کشور در مقایسه با سایر رشته‌های موضوعی، بیشتر به مجلات علمی بین‌المللی معتبر سپرده شده به طوریکه در فاصله سالهای 1996 تا 2008 میلادی دانشمندان شیمی ایران با تولید 10 هزار و 749 مقاله رتبه بیست و سوم جهان را به خود اختصاص دادند.
    دکترمهراد افزود: فاصله تولیدات علم شیمی ایران با جمهوری چک و کشور ترکیه در سالهای مزبور اندک است. جمهوری چک در این سالها 11 هزار و 413 مقاله و کشور ترکیه 11 هزار و 187 مقاله به چاپ رسانده و به ترتیب رتبه‌های 21 و 22 جهان را در اختیار دارند.
    سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام افزود: آمریکا، ژاپن، چین، آلمان و انگلستان در این مدت به ترتیب با تولید 222404، 127740، 1255610، 100619 و 73509 مقاله شیمی در رتبه‌‌های اول تا چهارم جهان قرار دارند و کشورهای فرانسه‌، روسیه، هندوستان، اسپانیا و ایتالیا به ترتیب جایگاه 6 تا 10 تولید مقاله‌های علم شیمی را در سطح جهان به خود اختصاص داده‌اند.
    وی اظهار داشت: در فاصله بین رتبه‌های 10 تا 20 اسامی کشورهایی مانند کره جنوبی، لهستان، برزیل و تایوان مشاهده می‌شود که جزء کشورهای در حال توسعه‌اند.
    دکترمهراد گفت: پس از ایران که جایگاه 23 تولید علم شیمی را به خود اختصاص داده است، اوکراین، مجارستان، اتریش، مصر، پرتغال و دانمارک قرار دارند.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط Shaparak.r نمایش پست ها
    دکتر جعفر مهراد ، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان با اشاره به رتبه 23 تولید علم شیمی کشورمان در سطح جهانی اظهار داشت : در راستای حرکت به سوی جامعه‌ ای مترقی و پیشرفته و دستیابی به اهداف سند چشم ‌انداز 1404 برای پیشرفت راهی جز نشر مقالات علمی، تجاری‌سازی نتایج تحقیقات و تولید ثروت وجود ندارد.

وی تصریح کرد: تجربه سالهای گذشته نشان می‌دهد که مقالات پژوهشی شیمی دانشمندان کشور در مقایسه با سایر رشته‌های موضوعی، بیشتر به مجلات علمی بین‌المللی معتبر سپرده شده به طوریکه در فاصله سالهای 1996 تا 2008 میلادی دانشمندان شیمی ایران با تولید 10 هزار و 749 مقاله رتبه بیست و سوم جهان را به خود اختصاص دادند.
    دکترمهراد افزود: فاصله تولیدات علم شیمی ایران با جمهوری چک و کشور ترکیه در سالهای مزبور اندک است. جمهوری چک در این سالها 11 هزار و 413 مقاله و کشور ترکیه 11 هزار و 187 مقاله به چاپ رسانده و به ترتیب رتبه‌های 21 و 22 جهان را در اختیار دارند.
    سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام افزود: آمریکا، ژاپن، چین، آلمان و انگلستان در این مدت به ترتیب با تولید 222404، 127740، 1255610، 100619 و 73509 مقاله شیمی در رتبه‌‌های اول تا چهارم جهان قرار دارند و کشورهای فرانسه‌، روسیه، هندوستان، اسپانیا و ایتالیا به ترتیب جایگاه 6 تا 10 تولید مقاله‌های علم شیمی را در سطح جهان به خود اختصاص داده‌اند.
    وی اظهار داشت: در فاصله بین رتبه‌های 10 تا 20 اسامی کشورهایی مانند کره جنوبی، لهستان، برزیل و تایوان مشاهده می‌شود که جزء کشورهای در حال توسعه‌اند.
    دکترمهراد گفت: پس از ایران که جایگاه 23 تولید علم شیمی را به خود اختصاص داده است، اوکراین، مجارستان، اتریش، مصر، پرتغال و دانمارک قرار دارند.
    آره دوست عزیز ما 10000 تا مقاله دادیم، کاشکی به جای اینکه با این حرفها خودمان رو گول بزنیم یکم با خودمان رو راست باشیم، از این 10000 تا مقاله ای که چاپ شدند چند تاش وارد صنعت شدند، چند تا از این مقالات با داده های صحیح چاپ شدند.... من خودم شاهدم که اساتیدزیادی دارند در یک ماه چندین مقاله چاپ می کنند ولی همه ی انها رو بزاری روی هم نمی تونی انها رو در یک ژورنال معتبر Elsiver به چاپ برسونی (من منکر همه ی اساتید نیستم هستند کسانی که واقعا کار می کنند ولی انگشت شمارند). ما همیشه دنبال ظاهر سازی هستیم و می خواهیم به دنیا بگیم که ما هم می تونیم مقاله چاپ کنیم در حالی که فقط داریم خودمان رو یک قدم به عقب تر هول می دهیم. اکثر مقالات شیمی ایران در ژورنالهای پاکستانی و هندی که همه پولی هستند و دارای IF بسیار پایینی هستند چاپ می شوند. بعضی از این ژورنال ها حتی مقاله رو نمی خونند (اگر اسمشان رو خواستین بهتون می گم)

اما در مورد هند، من کاملا با شما موافقم و خودم خیلی از مقالات شیمی اساتید شیمی هند رو خوندم و واقعا خیلی از این مقالات در بهترین ژورنالهای شیمی دنیا چاپ می شن که این نشاندهنده ی کیفیت بالای کار انهاست. اما واقعا آدم باید خیلی بی انصاف باشه که اهمیت تولید علم امریکا رو با تز چند دانشجو که معلوم نیست از کجا فارغ التحصیل شدند مقایسه کند....

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط M.jorfi نمایش پست ها
    آره دوست عزیز ما 10000 تا مقاله دادیم، کاشکی به جای اینکه با این حرفها خودمان رو گول بزنیم یکم با خودمان رو راست باشیم، از این 10000 تا مقاله ای که چاپ شدند چند تاش وارد صنعت شدند، چند تا از این مقالات با داده های صحیح چاپ شدند.... من خودم شاهدم که اساتیدزیادی دارند در یک ماه چندین مقاله چاپ می کنند ولی همه ی انها رو بزاری روی هم نمی تونی انها رو در یک ژورنال معتبر Elsiver به چاپ برسونی (من منکر همه ی اساتید نیستم هستند کسانی که واقعا کار می کنند ولی انگشت شمارند). ما همیشه دنبال ظاهر سازی هستیم و می خواهیم به دنیا بگیم که ما هم می تونیم مقاله چاپ کنیم در حالی که فقط داریم خودمان رو یک قدم به عقب تر هول می دهیم. اکثر مقالات شیمی ایران در ژورنالهای پاکستانی و هندی که همه پولی هستند و دارای IF بسیار پایینی هستند چاپ می شوند. بعضی از این ژورنال ها حتی مقاله رو نمی خونند (اگر اسمشان رو خواستین بهتون می گم)

اما در مورد هند، من کاملا با شما موافقم و خودم خیلی از مقالات شیمی اساتید شیمی هند رو خوندم و واقعا خیلی از این مقالات در بهترین ژورنالهای شیمی دنیا چاپ می شن که این نشاندهنده ی کیفیت بالای کار انهاست. اما واقعا آدم باید خیلی بی انصاف باشه که اهمیت تولید علم امریکا رو با تز چند دانشجو که معلوم نیست از کجا فارغ التحصیل شدند مقایسه کند....
    دوست عزیز ما این بحث رو برای دفاع از هند گذاشتیم نه برای ایران!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه

Prof. Dr. Murali Sastry یکی‌ از بزرگترین و پایه گذاران علم nanobiotechnology , هستن
    ایشون چندین مقاله در Nature دارن.

Presently he has made so many links between Nano bio and marketing!
    He is a Chief Scientific Officer Tata Chemicals Innovation Centre

...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)