صفحه 16 از 100 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در هندوستان و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electro-Optical Science& Engineering NCKU

پیش فرض پاسخ : تجصیل در هندوستان

Have you ever heard about NCL (National chemical laboratory of India)?
    You can check the number of its patient and their applications every where

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

دوستان

لطفا از موضوع تاپیک منحرف نشوید و فقط در مورد مسائل مربوط به تحصیل در هندوستان بحث کنید

با تشکر

Junior Member EMAD RSH آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    با سلام یک سوال داشتم

من دیپلم هنرستان و فوق دیپلم در رشته الکترونیک داشتم

تا جایی که من متوجه شدم برای هند پیش دانشگاهی می خواهد که من ندارم آیا می شود به جای پیش دانشگاهی مدرک فوق دیپلم را ارائه داد.

ایا می توانم مدت تحصیل خود را کمتر کنم .

با تشکر
    دوست عزیز تا اونجایی که من اطلاع دارم شما باید مدرک فوق دیپلم را به پیش دانشگاهی تبدیل کنید و بعد پذیرش بگیری و فوق دیپلم را هند قبول نمیکنه
    موفق باشی .

Junior Member
    رشته و دانشگاه

بعضی‌ دانشگاهها معادل سازی می‌کنن . این بستگی داره چقدر دنبال کارتون باشید.
    مثلا ممکن شما رو ارجاع بدن دهلی‌ برای مجوز. و به جای سال اول شما را سال دوم ثبت نام کنن.
    ولی‌ اونها تعداد سالها و واحدهای پاس شده رو تطبیق میدن. ۱۱ سال دیپلم و ۲ سال فوق دیپلم روی هم می‌شه ۱۳ سال.
    ولی‌ اینو توجه داشته باشین هند حکومت ایالتی‌ داره و هر ایالت قوا نینش با ایالات دیگه ممکن فرق داشته باشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه

مشکل تمدید ویزای ایرانیان متقاضی دوره زبان دانشگاه پونا/ واکنش رایزن ایران

شهروندان ایرانی که برای دوره های چهار ماهه زبان انگلیسی دانشگاه پونا از دو ماه گذشته وارد هند شده اند در ایمیلی به خبرگزاری مهر عنوان کرده اند که به علت تمدید نشدن ویزای سه ماهه ای که سفارت هند برای آنها صادر کرده است به مشکل برخورده اند.به گزارش خبرنگار مهر، شهروندان ایرانی طی این نامه الکترونیکی تعداد افرادی که به این مشکل دچار شده اند را 150 نفر اعلام کرده و خاطرنشان کرده اند: "دو ماه است که برای تحصیل در مقاطع لیسانس تا دکتری به شهر پونا عزیمت کرده ایم و هنگام مسافرت به هند برگ پذیرش دوره چهار ماهه زبان انگلیسی دریافت کردیم اما پس از مراجعت به سفارت هند در ایران به ما ویزای سه ماهه دادند و اعلام کردند ویزا در هند قابل تمدید است اما الآن پس از گذشت بیش از دو ماه پلیس هند از تمدید ویزا امتناع ورزیده و اعلام کرده است که شما باید به ایران برگردید و دوباره از ایران ویزای خود را تمدید کنید. در ادامه این نامه آمده است: "از آنجا که برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس به اینجا آمده ایم باید برای گرفتن پذیرش دانشگاه و مشخص شدن کالج تا حدود سه ماه دیگر اینجا بمانیم تا وضعمان مشخص شود. از طرف دیگر بچه هایی که به ایران رفته اند برای گرفتن ویزا از سفارت هند با مشکل مواجه شده اند." محمد حسین کریم رایزن علمی ایران در هند در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مشکل عدم تمدید ویزای ایرانیان متقاضی دوره های زبان انگلیسی دانشگاه پونا گفت: "این مشکل حدود 10 روز گذشته به رایزنی علمی منتقل شده است. بلافاصله مشکل را به صورت مکتوب به سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و سرکنسولگری در بمبئی منعکس کردیم و آنها در حال پیگیری قضیه هستند و به نظر می رسد ظرف چند روز آینده پیگیری های سفارت جمهوری اسلامی ایران به نتیجه برسد."
    وی خاطرنشان کرد: "کلیه دوره های زبان انگلیسی و صدور و دریافت پذیرش و صدور ویزا توسط سه مجموعه دانشگاه پونا، واسطه های متقاضیان پذیرش و سفارت هند انجام می شود و دقیقا موضوع به رابطه این سه بازمی گردد. افرادی که دچار مشکل شده اند اگرچه دانشجو نیستند اما چون شهروندان ایرانی هستند مسئولین باید مسئولیت خود را ادا کنند تا این افراد از نگرانی بیرون آیند."
    کریم افزود: "گزارش مشروح پدیده ای که برای دوره زبان انگلیسی دانشگاه پونا پیش آمده است به وزارتخانه های علوم، بهداشت و امور خارجه منعکس شده است و سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و کنسولگری در بمبئی تلاش می کنند که مشکل حل شود."
    رایزن علمی ایران در هند افزود: "مشاور رایزنی علمی در دانشگاه پونا، نماینده داوطلبان دوره زبان و معاون بین الملل دانشگاه پونا پیگیری مشکل هستند و گزارش پیگیری هایشان را منعکس می کنند."

Junior Member

سلام دوستان:
    من می خوام برای رشته ی بیوتکنولوژی اقدام کنم شما کدوم دانشگاه رو پیشنهاد می کنید که توی این رشته قوی باشه و هم مهلت اپلایش برای امسال تموم نشده باشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nasibe نمایش پست ها
    سلام دوستان:
    من می خوام برای رشته ی بیوتکنولوژی اقدام کنم شما کدوم دانشگاه رو پیشنهاد می کنید که توی این رشته قوی باشه و هم مهلت اپلایش برای امسال تموم نشده باشه
    آره عزیزم ماجرا از آنجا شروع می‌شه که یک آقای ایرانی‌ در دانشگاه GNU تمام biodata را بدون اجازه دانشگاه و بصورت پنهان به ایران آورد.
    از اون پس دانشگاههای زیادی این گرایش را برای ایرانی ها تحریم کردن.
    دانشگاه پونه چندتا از دنشجوهای دکتری را اخراج کرد آنها هم مجبور شدن که رشتهٔ دیگری بخوانند.
    در ضمن اینو اضافه کنم که از اواسط ساله ۲۰۰۹ دولت هند برای تمام خارجیها امتحان ورودی گذاشته. این امتحان ۲ قسمت دارد . در زمان اضافه کنم که حتما از سفارت سوال بفرمایید که آیا ویزای این رشته را صادر می‌کند یا نه.
    آخرین ایرانی‌ در هند یک خانم هستن که مشغول به تحصیل در دورهٔ دکتری هستن.
    she is doing nanobiotechnology & nanobioinformatic for gold nanowire for drug and gene delivery
    من ترجیح میدم که شما تحقیق کنید اگر سوال خاص داشتی میتونم براتون بپرسم.
    از جاهایی که رفتنش راحتتره و در این گرایش خوب کار می‌کنن تایلند هست اگه بخوای من برات چندجا پیدا می‌کنم.

Junior Member

سلام
    یعنی من نمیتونم برای هیچ دانشگاهی اقدام کنم؟حتی دانشگاه دهلی؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

Dear All,

The following news has been appeared in DNA newspaper.

550 Iranian students hit by visa rules

Short-term visas may not get easy extensions
    About 550 Iranian students, who are pursuing short-term courses in the city, are being forced to abandon their studies midway due to their inability to get their visas extended.
    The Iranian students at the University of Pune (UoP) and at the English Language Teaching Institute of Symbiosis (ELTIS) arrived in Pune after they were issued short-term visas of three months by the Indian embassy in Teheran.
    According to the students, they were told that the three-month visas would be extended in Pune after securing admission to an institute.
    However, with the Pune police having discontinued that practice, the students fear that they will have to leave for Iran without completing their courses.
    UoP vice chancellor Raghunath Shevgaonkar told DNA that he has written to the external affairs ministry requesting them to look into the matter.

"We gave admission to the students for courses of duration of four months or more. It seems the visa rules have been modified, which has affected the students," he said.
    The V-C said that the UoP is conducting extra classes for the students to complete courses within three months.
    "Sometimes, after joining a course, students also take admission to other short-term courses. This practice will now be affected," he said.
    ELTIS director Shirish Sahasrabuddhe told DNA that the 62 students affected by the visa rule at his institute will have to leave India without completing their course.
    The UoP and ELTIS officials have approached Pune police's special branch (SB) to sort out the issue. According to the police, they are examining the issue although no assurances have been given.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nasibe نمایش پست ها
    سلام
    یعنی من نمیتونم برای هیچ دانشگاهی اقدام کنم؟حتی دانشگاه دهلی؟
    My dear you can try Philippine

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)