صفحه 18 از 100 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در هندوستان و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : تجصیل در هندوستان

این مطلب برای کسانی مفید هست که میخان بیان هند! مخصوصا شهر پونا

اگه تو اینترنت سرچ کنید یا از دوست وآشنا پرس و جو کنید حرفهای متفاوتی راجع به هند میشنوید! که این کاملا طبیعیه چون هرکی نظر شخصیشو میگه. ولی همه تو یک موضوع نظر مشابه دارن و اون اینه که " خیلی از مردم هند فقیر هستند" یا به قول معروف تو هند گدا گشنه زیاد هست. از طرفی , خیلی ها میگن که هندوستان یه کشور ارزونه و هزینه زندگی در هند نسبت به جاهای دیگه کمتره ( که البته ظاهر قضیه , واقعا همینطوره!). من چند ساله که هند زندگی میکنم. بطور خلاصه بگم... این مسئله فقر هندیها باعث شده که هندیها به خارجی ها به چشم یک چمدون پول نگاه کننن. یعنی فکر میکنن جیب خاجی ها پر از پوله!!! و اصلا حالیشون نمیشه که این خارجی دانشجو یا توریسته یا تاجره؟! و به هر شکلی که بشه از خارجی ها پول میگیرن. که این باعث میشه در نهایت , مخارج کلی شما خیلی زیادتر از اونی بشه که انتظار داشتید. یکی از بدترین حالتها اینه که شما به کسایی برخورد کنید که اصطلاحا بهشون میگن دلال یا همون کسایی که پول میگیرن تا به شما کمک کنن بیاین هند و یا اینجا به شما یه کمکهایی بدن واسه انجام کاهاتون. اینجاست که شما باید به جای 1000 تومان 500000 تومان خرج کنید!!! یک نمونه از این دلالها در شهر پونا کسی هست به اسم "عرفان" که یک هندی هست تقریبا فارسی هم میتونه صحبت کنه. این شخص سر تعداد خیلی زیادی از ایرانی ها کلاه گذاشته که چند موردشو خودم از نزدیک دیدم
    بعدا مطالب بیشتری در این باره مینویسم
    هر سوالی راجع به هندوستان دارید بپرسید در حد توانم پاسخ میدم

برخی از کاهایی که دلالها پول میگیرن براش , ولی میشه این کار رو بدون هیچ هزینه ای انجام داد ( هر کدومش راه داره. خیلی ساده)ا

گرفتن پذیرش برای کالج زبان یا رشته دانشگاه 200 تا 800 هزار تومان
    کمک کردن در انجام کارها برای چند روز اول ورود به هند 200 تا 300 هزار تومان
    گرفتن return visa گرفتن
    از 100 تا 400 هزار تومان
    .
    .
    .
    و هزار و یک کار دیگه که شاید اصلا فکرشم نکنید

I have got my bachelor degree in pune, and I strongly do not recommend freshman who wish to study in india for many reason
    1- low standard of living
    2- expenses are high if you wish to live same as iran standards
    3- the bachelor certificate is not much recognized by Europeans
    4- weather is hot or rainy
    5- Iranian people over there has not put a good picture of our culture

and many more.
    PEACE COMES WITHIN, DO NOT SEEK IT WITHOUT

سلام. مرسی‌ از دوستانی که تجربه زندگی‌ در هند رو دارن و میان اینجا به بقیه کمک می‌کنن.

یه چند تا سوال از دوست عزیزمون سلیکس ( ببخشید دیگه با بهنویس مینویسم)

۱- سطح پائین زندگی‌ از چه نظر؟ می‌شه یه مقدار موضوع رو بازتر کنین؟ مثلا بگین که چه چیز هایی کیفیت خیلی‌ پائین تر داره یا غیر قابل تحمله؟

۲- گفتین که واسه زندگی‌ هم سطح ایران قیمت‌ها بالا میره. خودتون میدونین که تو ایران اختلاف طبقاتی زیاده. منظورتون از زندگی‌ ایران کدوم سطح است؟ لطفا توضیح بدین که مثلا چه چیزهایی رو که تو ایران عرف هست یا همه دارن باید اونجا قیدش رو بزنیم و اینکه مثلا هزینه ماهیانه به چه مبلغی میرسه

۳- راجع به لیسانس گفتین، راجع به فوق هم بگین. آیا شما کسی‌ رو دیدین که از هند بتونه واسه کشور‌های دیگه بورس یا پذیرش بگیره؟

۴- آب و هوا هم که مثل گفته شما است. گرم یا بارانی. اونجا اگه کولر داشته باشیم هزینه برق چطوره؟ قیمت کولر در چه حدودی در میاد؟ آبی و گازی. فکر کنم اونجا باید گازی بگیریم. نه؟

۵- اینکه میگن با ایرانی‌‌ها خوب رفتار نمیکنن، مثلا چه کار می‌کنن؟ چه رفتار بدی دارن؟

ببخشید سوال‌ها زیاد شد. کم کم جواب بدین لطفا.
    مرسی‌

friends, what I am writing is about Pune City and not any other city and It is not include all INDIA

1- means about, quality of living such as hygiene,health,economy,etc is lower than Iran
    2- so to provide above mentioned quality you need to spend more money, I know that we all come from diffrent economical castes thats true and I am talking from my experience of Iranian living in uptown tehran and is on middle class of iranian community,
    3-it depend on your marks really and your educattional background mostly, you can easily continue higher education in other Asian countries , if you read carefully i said that it is not much recognized by Europeans. about other parts of the world I have no idea and I cannot advise anything.
    4-electricity is costly and on hot season they will cut electricity too, so you cannot escape the fact that you have to bear with 50+ heat.
    5- you did not understood my last message"Iranian people over there has not put a good picture of our culture
    " baraxe oon chizi ke shoma motevajjeh shodin Irania oonja kharabkari ziad kardan va mikonan va aberooye har chi iranie bordan.
    any further question, do not hesitate to ask me.. ,
    PEACE COMES WITHIN, DO NOT SEEK IT WITHOUT

نقل قول نوشته اصلی توسط maxsoulfly نمایش پست ها
    سلام. مرسی‌ از دوستانی که تجربه زندگی‌ در هند رو دارن و میان اینجا به بقیه کمک می‌کنن.

یه چند تا سوال از دوست عزیزمون سلیکس ( ببخشید دیگه با بهنویس مینویسم)

۱- سطح پائین زندگی‌ از چه نظر؟ می‌شه یه مقدار موضوع رو بازتر کنین؟ مثلا بگین که چه چیز هایی کیفیت خیلی‌ پائین تر داره یا...............
    .
    .
    .
    .

دوست عزیز , جناب solix جواب بعضی از سوالاتونو دادن ولی به انگلیسی ( امیدوارم مفید باشه)!!!
    در کل میتونم بگم , اگه زندگی راحت و بی دغدغه میخایین اصلا هندوستان و مخصوصا شهر پونا جای مناسبی نیست!
    اینجا 1 خوبی بسیار بزرگ داره :
    اگه بتونی چند سال تحصیلتو اینجا با موفقیت بگذرونی و دووم بیاری, به اندازاه ای با تجربه و مقاوم میشی که میتونی هر جای دنیا زندگی کنی...

اینجا وارد شدن به دانشگاه خوب اصلا راحت نیست! خیلی دوندگی داره تا وارد دانشگاه خوب بشی.( بعضی رشته امتحان ورودی هم داره) ( پول و دلال هم جای خود...)
    اینجا گرفتن نمره در اکثر دانشگاهها بسیار سخت هست( حتی دانشگاههای معمولی) .
    هوا که میدونید اکثرا گرم هست یا اگه گرم نباشه بارونیه. ( البته اینجا یاد میگیری چطوری با گرما و بارون کنار بیای)
    آموزش زبان انگلیسی اینجا اصلا کیفیت خوبی نداره. ولی برای کسایی که با خارجی ها ( چه هندی چه غیر هندی) ارتباط دارند خوب هست و این افراد میتونن زبانشونو تقویت کنن. چون مجبورند به انگلیسی صحبت کنند ( البته اکثر ایرانی ها اینطوری نیستند. چون ایرانی ها معمولا بیشتر با ایرانی رفت و آمد دارند)
    ویرایش توسط applyabroad1 : July 9th, 2010 در ساعت 07:51 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electro-Optical Science& Engineering NCKU

هند یک جامعه فوق‌العاده سنتیه. خارجی‌ پسند نیست.
    دانشگاه‌هاشون برای خودشون خیلی‌ عالیه. ولی‌ برای ما خیلی‌ خوب نیست.
    اونا به اندازه کافی‌ جمعیت دارن نیازی به سرمایه گذاری رو خارجی‌‌ها ندارن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Shaparak.r نمایش پست ها
    هند یک جامعه فوق‌العاده سنتیه. خارجی‌ پسند نیست.
    دانشگاه‌هاشون برای خودشون خیلی‌ عالیه. ولی‌ برای ما خیلی‌ خوب نیست.
    اونا به اندازه کافی‌ جمعیت دارن نیازی به سرمایه گذاری رو خارجی‌‌ها ندارن.
    نظر شما درباره دوره دکترا که فقط researchهست و با هزینه ای حدود یک و نیم ملیون برای خانواده 3 نفره هم همینه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

من راجع به مسالهٔ ماددی بحثی‌ نکردم.
    هزینه‌ها بستگی به شهری که قرار تشریف ببرین هم داره.
    من شخصاً هند رو به کسی‌ پیشنهاد نمی‌‌کنم.
    دوست دارم اینجا مسالهٔ سفارت هند و آزار و اذیت‌های مغرضانه هندیها با مارو هم مطرح کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط fran نمایش پست ها
    نظر شما درباره دوره دکترا که فقط researchهست و با هزینه ای حدود یک و نیم ملیون برای خانواده 3 نفره هم همینه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

Dear Friends,

The Embassy of India had stopped giving any type of visa for the last 4 days. They have started releasing visa from yesterday but they are not sure if it lasts forever. So If you have any friends or relatives who are seeking student visa or research visa, pass this e-mail to them to get their job done as soon as possible. (This news is based on what I was told by International center, after following up the case. They contacted their Embassy in Tehran.)

Regards

نقل قول نوشته اصلی توسط fran نمایش پست ها
    اگر منظورتون از 1.5 میلیون , مخارج ماهیانه زندگی ( شامل: کرایه خانه, غذا, پوشاک,...) هست , به نظر من با این مبلغ یه خانواده 3 نفره زندگی نسبتا عالی میتونه داشته باشه.
    البته باید مراقب باشید به دام دلال هایی مثل عرفان و جعفر (در شهر پونا) نیافتید.
    مثلا اگر شما بخواین یه خونه کرایه کنید, باید به اندازه یک ماه اجاره خونه به بنگاهی که قراردادتون رو مینویسه پول بدین. ولی اگه دلال براتون خونه پیدا کنه احتمالا مجبور میشید 2 برابر این پول رو بدید. این دلال ها اولش باهاتون یه طوری صحبت میکنن که ممکنه فکر کنید بهترین آدم روی کره زمینن!!! ولی به محض اینکه پولشونو بگیرن 180 درجه تغییر شخصیت میدن.
    تا جایی که من اطلاع دارم برای دوره دکترا پیدا کردن استاد راهنما یا همون guide اخیرا خیلی سخت شده. پس بهتره که قبل از اومدنتون یه فکری برای این موضوع بکنید. میتونید از یه دوست یا آشنا بخایین براتون آمار بگیره.یا اینکه اول با ویزای توریستی بیایین اینجا یه بررسی بکنید بعدش اگه صلاح دیدین با خوانواده بیاین.
    من فکر میکنم 400-500 هزار تومان واسه رفت و برگشت و اقامت 6-7 روز ( کافی باشه)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)