صفحه 46 از 100 نخستنخست ... 36373839404142434445464748495051525354555696 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در هندوستان و مسائل مرتبط

Banned

پیش فرض پاسخ : تجصیل در هندوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan46 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

سایت بعضی از دانشگاههای هند را که خواندم، دیدم بعضی از دانشگاهها امتحان ورودی دارند
    من سوالی داشتم در مورد تست های ICET و Entrace test (GCET) test . لطفا اگر در مورد این تستها هر گونه اطلاعاتی دارید بهم بگید ممنون میشم. چه نوع امتحانی هستند؟ موارد امتحان هر کدام چه هست؟ سطح امتحان چقدر هست؟

ممنون و پیشایش تشکر میکنم
    سطح امتحان اولا بستگی به نوع دانگاهی که میخواهید در اون پذیرفته بشید داره و ثانیا تعداد داوطلبان. امتحان اگر برای علوم پزشکی بسیار سخته اما اگر برای رشته های علوم کامپیوتر و دو سه تا رشته دیگه امتحان ورودی دارند باشه چندان مشکل نیست. کلا امتحانات در هند بسیار سخت هست و مثل دانشگاه! فوق حرفه ای آزاد! نمیشه به راحتی دروس رو پاس کرد حداقل دوستانی که در علوم پزشکی هستند کلام بنده رو تایید میکنند دوستان دیگه از رشته های دیگه بهتر میتونند توضیح بدند اما مثلا برای رشته ای مثل داروسازی تا وقتی با تمام بوهای مواد شیمیایی در آزمایشگاه انس نگیری و اذیت نشی و کلافه نشی و تازه یه پروجکت استاد بهت بده از 9 صبح تا 5 غروب انجام دادنش طول بکشه بعیده بتونید دوام بیارید. تمام اینها کف بیان شد برای دانشگاه های سطح یک بود. اما اگر کیخوایید عثمانی و آکسفورد!!!!!!!!!!!!!!!شرق! و ... برید بحثش جداست.
    در ضمن برای پذیرش گرفتن دانشگاه های سطح یک برای 3 یا 4 ماه دیگه کلاسها شروع میشه باید از الان کارهاتونو انجام بدید وگرنه سیت ها همه به سرعت پر میشن

Member xbox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    bachelor of commerce / pune university

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی در هندوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط sorosh نمایش پست ها
    قطعا گزینه های بهتری هست اما خب وضعیت زبان و قوبلی در آزمون سراسری برای جاهایی مثل آلمان و ... شرایط رو برای دوره های مذکور کمی سخت میکنه.
    اما در کل من هم موافقم و برای هند صرفا برای دوره های پزشکی .داروسازی و دندانپزشکی اقدام کنند بهتره البته با فاکتور گرفتن از رشته های حوزه آی تی.
    برای رشته های پزشکی کشور فلیپین و دانشگاه سنت توماس در شهر مانیل خیلی مناسب تر است.
    در نبرد بین شیر و آهو، بسیاری از آهو ها برنده میشوند.
    چون شیر برای غذا میدود و آهو برای زندگی.
    پس: هدف مهم تر از نیاز است!

Member xbox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    bachelor of commerce / pune university

در زمینه گرفتن آزمون زبان برای ورودی دانشگاه ها - حداقل که برای دانشگاه پونا بدین صورت بود :

بنده حدود 4 سال پیش آزمون ورودی دادم.... تا به الان که به یاد میارم هیچ وقت جواب این آزمون نیامد.

در واقع این آزمون فرمالیته بود.
    در نبرد بین شیر و آهو، بسیاری از آهو ها برنده میشوند.
    چون شیر برای غذا میدود و آهو برای زندگی.
    پس: هدف مهم تر از نیاز است!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط xbox نمایش پست ها
    برای رشته های پزشکی کشور فلیپین و دانشگاه سنت توماس در شهر مانیل خیلی مناسب تر است.
    پذیرش اونجا بسیار سخت و تقریبا ناممکن هست ظرفیت بسیار پایین حدودا 10 نفری برای متقاضیان خارجی که تقریبا بیش از چند ده برابر این ظرفیت هستند. و آب و هوا هم از نظر شرجی بودن چندان مناسب نیست.
    البته باید یک اضافه نوشتی هم برای پست قبلی بدم اون هم اینکه حتی برای دوره های پزشکی هم شدیدا از رفتن به شهر هایی مثل پونا و بنگلور خود داری کنید چون هند دانشگاه های داری رنکینگ خوب هم داره و البته با سطح علمی بهتر مثل دانشگاه ""جامایا همدرد"" یا خود ""دهلی یونیورسیتی"" یا ""دانشگاه بمبئی"" دانشگا های زیادی هستند در کل اما موسسات اعزام دانشجو در درجه اول چون این دانشگاه ها پذیرششون سختتر هست ترجیح میدن بیخود به خودشون زحمت ندند و از جاهایی که راحتتر هستند پذیرش بگیرند اما در درجه بعد خود دانشجویان هستند که عموما از طبقه متوسط یا متوسط به پایین هستند که میزان بودجه ای که خود یا خانواده برای اونها تخصیص داده در همین حد هزینه در این طور جاهاست چون هزینه تحصیل و زندگی در دهلی به نسبت بسیرا بیشتر از هزینه کردن در بنگلور و پونا هست. البته بازهم هزینه از زندگی در آمریکا یا اروپا پایین تر در می آید البته این غیر از هزینه تحصیل هست هزینه تحصیل برای پزشکی چیزی فراتر از این تفاوت کم! هست و دوستانی که برای پزشکی هند رو انتخاب میکنند به این نکات اهمیت ویژه ای بن و اگر هزینه تقریبا سالی 25000000 میلیونی با یک مقدار بالا و پایین فقط برای شهریه رو ندارند همین فیلیپین که دوستمون گقتند گزینه مناسبی هست فکر کنم هزینه پزشکی 4000 دلار بیشتر نباشه و یه مقدار کمی هم شاید حدود 10000000 تومان دونیشن بگیرند اما التفات داتشه باشید غیر از دو دانشگاه معتبر که در سایت اداره دانش آموختگان خارج وزارت بهداشت هست edd.behdasht.gov.ir بقیه کلا غیر معتبر هستند و قید تایید مدرک رو باید زد اما هند خوبیش اینه که بدون شرط معدل و گذروندن هفت خان مدارک تایید میشند(البته اطلاعات من برای وزارت بهداشت هست بیشتر اما وزارت علوم هم تقریبا همین شرایط با یک مقدار اختلاف وجود داره).
    اما بازهم به دوستان عزیز توصیه برادرانه میشه در صورت وجود گزینه های بهتر اروپایی و ... و حائز شرایط علمی بودن برای اونجاها رو انتخاب کنید چون فیلیپین و هند و مالزی روسیه و ... عمدتا در یک سطح هستند با تفاوت فرهنگی و محیطی که البته روسیه با اینها تفاوت هاش بسیار بیشتر

سلام دوستان این شرایط کلی منه
    کاردانی از دانشگاه آزاد مشهد با معدل 16.5
    لیسانس رشته کامپیوتر از دانشگاه مطهر مشهد با معدل 14.5
    آیلتس 5.5
    و موجودی پولی 25 میلیون
    مقاله چیزی ندارم اما 1پروژه و یه کار تحقیقاتی دارم که هیچ جا ثبت نکردمش
    میخوام رشته کامپیوتر یا ای تی بخونم واس ارشد

ضمننا من واسه نمره آیلتسم ک پایینه میخوام 2باره امتحان بدم و میدونم ک باید 6 یا 6.5 رو بگیرم
    آیا با این شرایط شانسی دارم اگه اره کدوم دانشگاه ها میشه اسم ببرید؟

پیش فرض پاسخ : بهترین دانشگاه ها برای ارشد

آیلتس 5.5
    و موجودی پولی 25 میلیون

ضمننا من واسه نمره آیلتسم ک پایینه میخوام 2باره امتحان بدم و میدونم ک باید 6 یا 6.5 رو بگیرم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmood68 نمایش پست ها
    آیلتس 5.5
    و موجودی پولی 25 میلیون

در بحث پذیرش اصلا به دانشگاه های دارای رنک بالا و یا iit ها فکر نکنید و صرفا شرایططتون به درد پذیرش در دانشگاه های مثل jntu یا دانشگاه پونا و شاید بنگلور بخوره . نمره آیلتس هم نیازی نیست . در بحث هزینه ها هم حدودا سالی 5 تا 6 هزار دلار شهریه دارید که میشه 12000 دلار میمونه بقیه اش که تقریبا با در نظر نگرفتن هزینه های خرید وسایل خونه و پول موسسه و بلیط رفت و برگشت و هزینه های جانبی با کمی صرفه جویی کفایت میکنه.

یه توضیح در مورد دانشگاههای jntu و پونا و بنگلور میشه بدین ؟! ک چه جور دانشگاهی هستن و اینکه کسی هست اینجا ها درس بخونه یا اقدام کرده باشه برای پذیرش اگه آره بهم پ خ بده !

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بهترین دانشگاه ها برای ارشد

با سلام
    معدل کارشناسی نرم افزار 16 و قصد دارم برای علوم کاپیوتر بخوانم اما نمیدانم کدام دانشگاه اقدام کنم.
    ایلتس 5.5 دارم اگر میشه در باره هزینه دانشگاه و چند ساله بودن مدت تحصیل راهنماییم کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دیپلم معماری

سلام برای معماری چرا نمیرید اتریش؟! هم تحصیل تقریبا رایگانه هم مهد معماری هست و بهترین دانشگاه ها و کالج ها رو داره هزینه اش هم تقریبا برابر همون هند در میاد.دانشگاه وین فوق العاده هست در این زمینه.اما اگر هند میخواید اقدام کنید یکی دانشگاه بمبئی در این زمینه قوی هست اما آب و هوای شرجی بدی داره اگر بتونید تحمل کنید.
    اتریش واسه ویزا 10000 یورو bank statement میخواد

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)