صفحه 8 از 100 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در هندوستان و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : تجصیل در هندوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط sabboorr
    یکی از دوستام میگفت حیدر آباد قطعی آب زیاد داره !
    آیا واقعا همینطور هست ؟!میگفت ی کوقتایی بیشتر روز آب ندارین ( الیته همون آب لوله کشی بدرد نخورشون که واسه شستشو فقط خوبه )
    قطع آب داره.اما نه زياد.اونجا وقتي برق ميره آب هم ميره.مثل بعضي جا هاي ايران.بعد بيشتر خونه ها هم منبع ذخيره دارن.آب لوله كشي رو هم نميشه خورد يا بايد جوشوند يا اينكه آب معدني بخري.
    در ضمن فكر نكنم اين موضوع خيلي مهمي باشه كه يكي بخواد بخاطرش از رفتن به يه جا منصرف بشه.در ضمن امسال رو كه يادته؟ما تابستون تو ايران از ساعت 11 صبح آب نداشتيم تا 8 شب.تازه روزي هم حد اقل 4 ساعت برق مي رفت.
    فكر كنم به نتيجه خوبي رسيده باشي.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بهترین دانشگاه ها برای ارشد

برخی که در حیدرآباد هستن دانشگاه JNTU را پیشنهاد می کنن .خواستم بپرسم نظر دوستان درباره این شهر و دانشگاه چیه؟
    و اینکه چرا برخی از دوستان computer science را بهترین گرایش برای ارشد می دونند؟چرا شبکه ، IT و نرم افرار نه؟

ینگلور از نظر تمیزی و شهریت از حیدر آباد بهتره ولی خوب یه جورایی حیدرآباد تو کامپیوتر و آی تی فعال است و مطرح...... شهرهای میسور، دهلی و بمبئی هم بعد از پونا از شهرهای دانشجویی هستند.
    شاید به این خاطره است که computer science کمی global است و امکان و شرایط ادامه تحصیل و حوزه کاری گسترده تری دارد.... در حقیقت تمام گرایشات را لحاظ می کند.
    Life salutes you when you make others happy

سلام
    اولا گه من جای شما بودم و زبان انگلیسی در حد تافل یا آیلتس بلد بودم به اروپا فکر میکردم نه به هند.چراکه با همون انرژی که در هند و در دانشگاهی مثل پونا صرف میکنید اگه بیاید اروپا میتونید همزمان دوتا فوق لیسانس رو به انجام برسونید و تازه همه به به و چه چه میکنن که طرف از اروپا مدرک گرفته و ضمن اینکه در اروپا در دانشگاهها دسترسی به امکانات بسیار زیادی فراهم هست....البته به این بستگی داره که چه هدفی دارید...

computer Science بهترین گرایشی هست که میشه انتخاب کرد..دانشگاههای بسیار زیادی هم این گرایش رو ارایه میدن. بعضی از دانشگاهها و کالجهاسیلابسی ارائه میدن که شخص میتونه جذب بازار کار بشه که کار عملی بیشتر داره و بهش marketing approach میگن.و برخی سیلابسها اصطلاحا Scientific Approach هست و تئوری زیاد داره و برا افرادی خوبه که میخوان PhD بخونن . مثل کالج فرگوسن دانشگاه پونا و دپارتمان کامپیوتر دانشگاه پونا....

دانشگاه بنگلور خوشنام نیست چراکه حرف وحدیث دربارش زیاده هرچند شهر بنگلور از پونا تمیزتر هستو ضمنا جزو دانشگاههای گروه B هست...

در شهرهای دیگه هم باید شرایط آب و هوایی رو در نظر بگیرید و انتخاب کنید...اما اگه از IIT پذیرش بگیرید حتی از اروپا و آمریکا هم بهتره اما شهریش 3 سال پیش 8000دلار در سال بود.

جواهرلعل نهرو هم یکی از دانشگاههای بسیارخوب هست...شهر حیدرآباد هم اخیرا مورد استقبال ایرانیها قرار گرفته و خوبه و یه امتیاز هم که داره اینکه ایران اونجا کنسولگری داره...اما JNTU در حیدرآباد جزو گروه B محسوب میشه و اعتبار کمتری داره و مثل دانشگاه جواهرلعل نهرو نیست...

به قول یکی از اساتید کالج فرگوسن که دکتری از مریلند داشت"IT , Computer Science, Computer Application" تنها عناوین تجاری هستند که انستیتوها برای جذب دانشجو و بیزینس معرفی میکنن و هسته همه اونها یکی هست و اختلاف در تعداد بسیار محدودی از دروسی میشه که باید گذروند...اما همین اسامی گاها سرنوشت ساز میشن و موقع ادامه تحصیل در مقطع دکتری یا برای جذب شدن در یک کمپانی میتونن حساسیت زا باشن.... من از این نظر computer science رو بهترین گزینه میدونم که در هر دو مورد پذیرش دکتری ویا استخدام در 99% موارد عنوان computer science and related area برای احراز شرایط ذکرمیشه و اگر شما در فیلدهای مرتبط خونده باشی ممکنه که در شرایط برابر نسبت به کسی که در "علم کامپیوتر" درس خونده شانس کمتری داشته باشید و یه مورد دیگه اینکه این رشته به شما این اجازه رو میده که تقریبا در تمامی فیلدهای مرتبط با علوم کامپیوتر در مقطع دکتری ادامه تحصیل بدید در حالیکه اگر فوق لیسانس رو specific به database or networking or IT کنید اونوقت ممکنه که مجبور باشید فقط در همون فیلدها ادامه تحصیل بدید هرچند برای جذب در کمپانی یک امتیاز محسوب میشه...پس تا حدی هم به این مسئله مرتبط هست که چه طرحی برای آینده خود دارید...

در مورد کثیفی هم اگه واقعا با درس خوندن و سخت کوش بودن مشکلی نداشته باشید براتون قابل تحمل خواهد بود و اصلا بهش فکر نخواهید کرد...اما اگه شما نتونی درس پاس کنی اونوقت گیر میدی به کثیفی و این حرفها...اکثر بچه هایی که با این مورد مشکل داشتند در درجه اول نمیتونستن درس پاس کنن و دپرس میشدن و این موارد رو مطرح میکردن که توجیه عملکردشون باشه و بتونن برن یه جا مثل مالزی که هزینش حداقل 1.5 برابر اروپا هست!!!

در آخر اینکه هند اونقدر زیبایی داره و جذابیت داره که 2 یا 3 یا 4 سال دوران تحصیل مدت بسیار کوتاهی هست و نمیتونید همه جاهای دیدنی اون رو ببینید و حتی وقتی اروپا بیاید میبینید که دلتون میخواد هند باشید البته برا تفریح نه زندگی...
    پیروز باشید.
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

Junior Member

البته نظر شما راجع به JNTU و اینکه از نظر وزارت علوم خوب هست و نه ممتاز درسته
    ولی اگر به سایت http://naacindia.org/Universities.asp که سایت رسمی هند برای ارزشیابی دانشگاه ها است بریم،این دانشگاه با GRADE A بالاتر از دانشگاه هایی مانند پونا و حیدرآباد که از نظر وزارت علوم ممتاز هستند قرار داره
    این مسئله واقعا جای سوال داره و عجیبه !!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

من نمیدونم که nacc چه رتبه ای به JNTU داده ولی اینو میدونم که پونا و برخی از کالجهای زیر نظر اون رتبه *A دارند که از A رتبه بالاتری هست. البته این رتبه ها بطور سالانه بررسی و اعلان میشه و ممکنه که یه کالج یا دانشگاه در یه سال تحصیلی بخصوص خوب عمل کرده باشه و رتبه بالا بگیره اما همون مؤسسه سال بعد رتبه پایینتری رو اخذ کنه. رتبه ای که من عرض کردم مربوط به سال 2005-2004 هست ...

معمولا این دانشگاه ها از دو ماه مونده به زمان بازرسی مأموران NACC شروع به تمیزکاری و رنگ آمیزی کلاسها و تجهیز آزمایشگاهها میکنن و پشت سر هم تریبون آزاد تشکیل میدن و مخصوصا سعی میکنن رضایت دانشجویان خارجی رو در دپارتمانهای مختلف جلب کنن تا اگه مأمور سراغ اونها رفت و از وضعیت آموزشی پرسید جوابی در خور تحسین بدن و به نفع آموزشگاه بشه...
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

Junior Member

بله احتمالا این تفاوت در سال های مختلف ایجاد شده .این هایی که من گفتم فکر کنم برای 2007 باشه :

حیدرآباد : 83:25 http://naacindia.org/repscoresheet.asp?ssrid=5015

پونا : http://naacindia.org/repscoresheet.asp?ssrid=5112 78:55

جواهر : 85.7 http://naacindia.org/repscoresheet.asp?ssrid=4803

Junior Member

با سلام خدمت دوستان جنتا سوال داشتم:

1 من فارغ التحصیل از دانشگاه ازاد با معدل 12.80 هستم واسه ادامه تحصیل به نظر شما کدام دانشگاههارو apply کنم؟ دانشگاه حیدر اباد و دانشگاه عثمانی و دانشگاه تکنولوژی جواهر ؟

2- البته من دارم واسه ازمون IELTS هم اماده می شوم به نظر شما می ارزه واسه ارشد مهندسی برق برم اونجا؟ یا واسه مالزی یا جایی دیگر ادامه بدم؟ لطفاً یاریم کنید
    پيچ جاده، آخر راه نيست مگر اينكه تو نپيچي...

نقل قول نوشته اصلی توسط photon
    با سلام خدمت دوستان جنتا سوال داشتم:

1 من فارغ التحصیل از دانشگاه ازاد با معدل 12.80 هستم واسه ادامه تحصیل به نظر شما کدام دانشگاههارو apply کنم؟ دانشگاه حیدر اباد و دانشگاه عثمانی و دانشگاه تکنولوژی جواهر ؟

2- البته من دارم واسه ازمون IELTS هم اماده می شوم به نظر شما می ارزه واسه ارشد مهندسی برق برم اونجا؟ یا واسه مالزی یا جایی دیگر ادامه بدم؟ لطفاً یاریم کنید
    دانشگاه حیدر آباد و دانشگاه تکنولوژی جواهر از داننشگاه های خوب هندوستان هستند و کمی در پذیرش دانشجو سخت گیر هستند.... فکر نمی کنم با معدل شما و از دانشگاه آزاد به راحتی پذیرش بدن... یه کم سطح توقع را بیارین پایین تر.... البته اگر دانشگاه آزاد تهران باشید اصولا بهتره.... شاید مجبور بشید هزینه مازاد برای بدست آوردن سیت بدین.... دانشگاه دیگه را هم بررسی کنید.... امتحان آیلتس شاید به پروسه پذیرش شما کمک کنه ولی معدل هم خیلی مهم.... البته نمرات درس های تخصصی مهم تره

در مورد مالزی جای دیگه سوالتون را مطرح کنید.
    Life salutes you when you make others happy

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط 2009
    دانشگاه حیدر آباد و دانشگاه تکنولوژی جواهر از داننشگاه های خوب هندوستان هستند و کمی در پذیرش دانشجو سخت گیر هستند....
    من بر خلاف دوستمون معتقدم که دانشگاه هائی مثل تکنولوژی جواهر اصلا در پذیرش سختگیر نیستند و شما به راحتی‌ میتونید اقدام کنید.در مورد اینکه کدوم بهترن باید بتونی‌ از دانشجوهایی که الان دارن اونجا در حیدر اباد برق می‌خونن بپرسی‌

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)