صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 90

موضوع: لطفا منو راهنمایی کنید ( نوشتن CV براي گرايش معماري )

Member
    رشته و دانشگاه
    Western University, Canada

پیش فرض رزومه معماری

سلام.کسی میدونه که آیا رزومه رشته معماری و یا هنر فرقی با رشته های دیگه داره یا نه؟
    من میدونم که برای این رشته ها باید protofilo داشته باشیم ولی رزومه چی؟تفاوتی نداره؟
    ایا دادن مقاله در این شاخه ها (مخصوصا برای MASTER) مثل سایر رشته ها رایجه؟یا باید به جای مقاله همون protofilo داد؟
    ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره مطرح کنه............

hopeful111
    Guest

پیش فرض لطفا منو راهنمایی کنید ( نوشتن CV براي گرايش معماري )

سلام دوستان
    من لیسانس ناپیوسته رشته معماری هستم و دارم یک CV از خودم تهیه میکنم . با قسمتهای مختلفی که یک cv باید داشته باشه آشنا هستم . میخواستم ازتون بپرسم آیا نیازی هست که در مورد همه ی پروژه های "طراحی معماری" که در طول تحصیلمون گذروندیم توی cv چیزی بنویسیم ؟ یا اینکه فقط در مورد پروژه نهایی بنویسیم کافیه ؟ آیا موقع apply از ما می خوان نمونه پروژه های "طراحی معماری" رو که کار کردیم براشون بفرستیم ؟ اگر قرار باشه که همونجا مدارکمو ببرم ثبت نام کنم چی ؟ همه رو باید ببرم ؟ .... آخه من برای ویزای F2 اقدام کردم و الان منتظرم که clear بشم . ممکنه تا آخر تابستون برم و در این صورت خودم باید مدارکمو ببرم برای ثبت نام .

خیلی ممنون میشم اگر هرچه زودتر جوابمو بدید . ضمنا اگر امکانش هست یک نمونه CV که مربوط به همین رشته هست برام بفرستید که کل کار دستم بیاد . اگر هم مطلب خاصی باید بدونم با توجه به اینکه مدرکم کارشناسی ناپیوسته هست لطفا بگید . ممنونم .

( عنوان موضوع رو تغيير دادم تا واضح تر شه )
    احسان

Member
    رشته و دانشگاه
    URBAN DESIGN

پیش فرض پاسخ : لطفا منو راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط hopeful111
    فقط در مورد پروژه نهایی بنویسیم کافیه ؟ آیا موقع apply از ما می خوان نمونه پروژه های "طراحی معماری" رو که کار کردیم براشون بفرستیم ؟ اگر قرار باشه که همونجا مدارکمو ببرم ثبت نام کنم چی ؟ همه رو باید ببرم ؟
    سلام
    فکر کنم توی cv کافی باشه اگر از پروژه نهایی حرف بزنید اما توی portfolio بهتره که همه کارای طراحی خوبتون رو بزارید و مطمئناً همه رو باید با خودتون ببرید!
    ولی حتماً کارای خوبتون رو بزارید.
    دو جاده در جنگلی از هم جدا می شدند و من آن را که مسافر کمتری عبور کرده بود برگزیدم،
    و همین تمام دگرگونی های زندگی ام را موجب شد.

بعضی جاهای انگشت شمار ممکنه فقط خلاصه پروژه رو بخواهن.
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

به نظر من هر چی رزومتون قوی تر باشه که ضرری نداره
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

سلام . لازم نیست توضیح بدی با جزئیات که تو طرحها چی کار کردین ، ولی خودت کلاتو قاضی کن اگه کسی تو cv اسم طرحها شو ببره تو استاد بدت میاد؟ :-\
    برای انسانهای بزرگ بن بستی وجود ندارد زیرا انها بر این باورند که : یا راهی خواهم یافت ،یا راهی خواهم ساخت.

The more you name there, the more I like it
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

سلام
    راستش تا جایی که من می دونم لزومی نداره که اسم پروژه های طراحی که تو دانشگاه انجام دادید رو در رزومه ببرید و همون پروژه نهایی کافیه.
    اصولا توی رشته معماری حرف اول رو portfolio می زنه، نه رزومه یا معدل یا مقاله یا ... و اینکه فقط براشون بنویسید که مثلا من در دانشگاه این چیزها رو طراحی کردم امتیازی محسوب نمی‌شه، باید همه چیزرو در portfolio نشون بدین.
    به علاوه رزومه نباید از 2 و نهایتا 3 صفحه بیشتر بشه، اگه همه پروژه های دانشگاه رو نام ببرید خودش یک صفحه رو پر می کنه
    بهتره تو رزومه به جز چیزهای معمول بیشتر راجع به سوابق کاری و مسابقاتی یا کنفرانسهایی که احیانا شرکت کردین و مقالاتی که نوشتین توضیح بدین.
    موفق باشید.

یه چیزه دیگه که خواستم به حرفایه یاسمن اضافه کنم اینکه یه تحقیقات ویا پرژه هایه جانبی هست که ارزش زیادی دارن و با توجه به محدودیت portfolio که معمولا نباید بیشتر از 1 اینچ بشه و تازه حوصله استاد رو هم سر میبره میتونید تو cv بهش اشاره کنین و خلاصه اونا تو porfolio بیارین و خیلی هم به cv گیر ندین چون واقعا ارزش نداره البته تو رشته ما، تمامه تلاشتونو برایه بهتر شدنه portfolio بکار ببرین در ضمن اگه جایی کار میکردین و تو cv هم قید کردین بهتره که از پرژه هایه کاریتونم تو portfolio باشه

موفق باشید

hopeful111
    Guest

پیش فرض سوالات در مورد portfolio

از دوستانی که به post قبلی من جواب دادن ممنونم . حالا در مورد portfolio چند تا پرسش دارم و به خاطر همین یک موضوع جدید رو باز کردم که بقیه هم ازش استفاده کنن .

راستش اطلاعات من در مورد portfolio در همین حد هست که میدونم باید پروژه هایی که انجام دادیم رو برای دانشگاه بفرستیم .

حالا میخوام بدونم که:
    1- portfolio باید شامل چند تا از کارامون باشه ؟
    2- باید خود شیت های کارمون رو بفرستیم ؟
    3- آیا نیازی هست که در مورد هر کدوم از پروژه ها اطلاعاتی در مورد مثلا ویژگیهای سایت پروژه . اقلیم محل و چیزایی از این قبیل رو ضمیمه کارمون کنیم ؟
    4- فرستادن portfolio در کدوم مرحله باید صورت بگیره ؟ مثلا بعد از فرستادن CV و letter of interest ؟ اگر از CV ما خوششون بیاد بعدش باید براشون بفرستیم ؟ اگر اینطور باشه تا زمانی که portfolio اونجا هست نمیشه برای جایی دیگه apply کرد ؟
    5- کلا portfolio باید چه مشخصاتی داشته باشه ؟

راستی بچه ها یه چیز دیگه هم میخواستم بگم . من از اونجایی که زیاد تو کار اسکیس و راندو قوی نبودم معمولا ترجیح می دادم پروژه ها مو بصورت کامپیوتری انجام بدم . فکر میکنید اونا به کارهای کامپیوتری اهمیت میدن ؟ میتونه خدای نکرده اثر منفی تو تصمیم اونا داشته باشه ؟ نظرتون چیه ؟

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)