صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 90

موضوع: لطفا منو راهنمایی کنید ( نوشتن CV براي گرايش معماري )

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد portfolio

تا جاييكه من ديدم اكثر دانشگاه ها تو سايتشون يا اگه شما سوال كني توس coordinator هاشون معيارهاي پورتفوليويي كه ميخوان رو به لحاظ كيفي و كمي مشخص مي كنن. حتي در مواردي تفوت هايي هم در نوع خواسته هاشون هست.
    1. مشخص ميكنن خودشون. از 15 تا 20 شيت براي رشه هاي ديزان هست. بايد تو سايتشون باشه يا اگه بپرسي بهت ميگن.
    2. اگه شيت ها رو در مقياس A4 بفرستي براي محكم كاري خوبه تا اگه فايل ها باز نشد ...
    3. بهتره توضيحاتت كامل باشه و نقش تو در پروژه و فرآيند رو تصويري و با متن تا جاي امكان توضيح بدي.
    4. همزمان ميفرستي مگه خلافشو بخان. تو چند تا پورتفوليو ميتوني بفرستي.
    5. سايت دانشگاه بهترين مرجعه.

كلا سوالاتت رو سايت دانشگاه يا coordinator بايد جواب بدن يا مشخص كرده باشن.

سلايق و زمينه هاي كاري دانشگاه ها مشخصه. اينو از زمينه هاي تحقيقاتي، faculty، ميشه فهميد كه تمركز و خواسته هاشون در چه زمينه هايي هست.

ThinK DifferenT

Junior Member

سلام
    Portfolio شامل اصل کارهای شما نمی شه و باید به تعداد دانشگاههایی که می خواین درخواست بدین Portfolioدرست کنید. در سایت اکثر دانشگاهها نوشته که Portfolio نباید از 15 صفحه یکرو یا دورو بیشتر بشه و سایزش هم نباید از A4 بزرگتر باشه. در ضمن نباید کارهارو به صورت CD بفرستین و حتما باید دفتره درست کنید یا با فرمت عمودی و یا افقی. البته جزئیات بیشتر رو در سایت هر دانشگاه ببینید. مثلا گاهی اوقات می گن که رزومه رو هم در صفحات اول Portfolio بذارید و...
    اصلا لازم نیست اصل کارهاتونو بفرستین. کامپیوتری بودن کارهاتون اصلا بد نیست و امتیاز هم محسوب می شه.
    درسته که بهتره پروژه ها رو کامل معرفی کنید ولی صفحه ها نباید خیلی شلوغ بشن. نوشته هام باید خلاصه باشن. یه عکس بزرگ از ماکت یا 3D کار می تونه به خوبی کارو معرفی کنه. به جز اون اشاره به فرایند طراحی هم خوبه.
    فرستادن Portfolio همزمان با مدارک دیگه هستش. فقط گاهی اوقات اونو باید به آدرسه متفاوتی بفرستنی.
    موفق باشید.

بعضی سوالاتونو قبلا راجع بهش صحبت شده اما خوب حالا برایه اینکه یه دسته بندی وجود داشته باشه بدم نیست!

1- معمولا نمیگن چندتا کار اما اصولا همه ی پروژه هایه دانشگاهیتونو باید بذلرین( از هر پرژه حداکثر 5 صفحه) و حتما یه تحقیق به طوره کامل (نه خلاصه) و اگر تو رزومه نوشتین سره کار میرین چندتا پرژه کاری هم باشه خوبه. من تو دانشگاه هایی که apply کردم ندیدم تعداد صفحه زده یاشن معمولا قطر میزنن 1 اینچ، 3اینچ ... وفرمتی که همه قبول داشتن A4 بود

2- همون طور که یاسمن گفت اصله کارو نباید بفرستین اصلا کارایه ما که به اندازه A4 کوچیک نیست

3- در مورده اطلاعات هر پرژه بسیار بسیار مختصر در مورده مسائلی که شما طرحتونو بر اساسه اون طراحی کردین مثله اقلیم خاص و یا از مدارکه گرافیکیتون قابله فهم نیست اطلاعاتی بدین و تا جایی که ممکنه اگه این اطلاعات اهمیته زیادی داره اونارو گرافیکی کنین مثله کانسپت

4-نمیدونم منظورتون چیه! اما قرار نیست که شما تو چند مرحله براشون مدارک بفرستین شما همه مدارکتون و از جمله portfolio رو با هم پست میکنین

5- مشخصاته فیزیکیش و کلیاتش تو سایت هر دانشگاه فرق میکنه و اینکه هر طرحو چه جوری بذارین و چه جوری اونو ارائه کنین دیگه کاملا شخصیه، اصلا اونا میخوان به همین ها نمره بدن دیگه!

مثله همین جا که نمیدونیم استادا به چه کاری نمره بهتری میدن اونجا هم همین طوریه چیزی که مشخصه اول طرحه اما در مورده ارائه دیگه هر جور طرح بهتر معرفی بشه دیگه کامپیوتری یا دستیفرقی نداره، اگر کاره دستتون خوبه و همه پرژه هاتونو کامپیوتری ارائه کردین بهتره چندتا از اسکیسا و کارایه دستتونو جداگانه بذارین اگر که خوب نیست که خوب بی خیال شین!

امیدوارم خوب پیش بره!

Junior Member

I think there is one more thing to be included in your portfolio . I my self included some of my artistic works and many universities invoke you to have such things(for example one or tow of your best photos , handmade drawings, statues,installations, conceptual expressions or etc).But don't spend too many pages on it.
    Good luck

Junior Member

خیلی ممنون از اطلاعات خوبتون

من رشتم عمرانه و می خوام برای landscaping architecture اقدام کنم ولی من هنوز تجسم کاملی از اینکه شکل و شمایل یک Portfolio دانشگاه پسند می تونه داشته باشه ندارم از اینترنت یه سری نمونه گرفتم ولی نمی دونم نقاشی ها، عکس ها و پروژه هایی رو که کار کردم چطور بچینم .برای رشته های دیگه کلی اطلاعات در مورد نوشتن رزومه و statement هست ولی این رشته!!! البته می دونم این کار به خلاقیت ربط داره ولی فکر می کنم واقعا به چند تا فرمت دانشگاهی احتیاج دارم!!!
    منتظر نظراتتون هستم.
    به کجا چنین شتابان <br />گون از نسیم پرسید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : لطفا منو راهنمایی کنید ( نوشتن CV براي گرايش معماري )

کسی می دونه برای ماستر طراحی صنعتی توی سوئد portfolio چه جوری باشه بهتره؟
    این که UMEA و CHalmers کار خواسته اند و تاریخ هاشون هم با خود studera فرق می کنه به این معنیه که باید برای خودشون جداگانه کار بفرستیم؟ یا توی همون cover sheet همه رو بگذاریم کافیه؟
    A Journey of a Thousands miles Begins with A SINGLE step<br />http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,19693.0.html

Junior Member adel_ist آواتار ها

سلام دوستان.
    من دانشجوی سال آخر کارشناسی شهرسازی دانشگاه فردوسی هستم و قصد دارم برای مستر طراحی شهری اقدام کنم.یکی از سوالهای اساسی من اینه که portfolio ای که مورد قبول باشه در چه حدیه؟ آخه تو کارشناسی گرایش بیشتر به سمت برنامه ریزیه و طبیعتا دست من هم کلی ضعیفه، هر چی کارم دارم ، با کامپیوتر انجام شدن.( هم کامپیوتری و هم با موضوع برنامه ریزی !!!!!)
    چاره چیه ؟ لطفا راهنمایی کنین.
    عادل

Junior Member

پیش فرض نحوه تنظیمportfolio

لطفا در مورد نحوه تنظیم و ارسال portfolio برای دکتری توضیح بدید

خیلی ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    URBAN DESIGN

سلام
    در مورد portfolio فكر مي كنم بايد براي هر پروژه يك پوستر زيبا به صورت فشرده (هر پروژه يك صفحه در يك صفحه كه غالباً A3 هست) طراحي كرد كه در عين حالي كه موضوع و مسئله مشخص هست، تحليل شما و راه حلتون رو نيز پوشش بده. اين كار باعث مي شه تا تنوع موضوعاتي كه كار كرديد و قدرت تحليل تون مشخص بشه. شايد اين مسئله باعث بشه كه يك شيت از كل كارتون طراحي كنيد و مطمئناً كار فوق العاده سختي ست چون آدم دلش نمي ياد خيلي جاي كار رو حذف كنه اما بايد كارتون مختصر و مفيد باشه. اگر حجم زيادي از اطلاعات رو در فضاي كمي ارائه بديد بر عكس عمل مي كنه و كلاً اثر منفي مي ذاره. البته در عين مختصر بودن بايد مفيد و كامل هم باشه.
    در هر پوستر مي تونيد روشي رو كه استفاده كرديد، نشون بدين، مثلاً تحليل يكپارچه، swot، AHP يا حتي نرم افزارهاي GIS، Cad، photoshop و الي آخر. بهتره تنوعي از كارهاي كامپيوتري و دستي رو ارائه بديد.
    براي پرزانته ي كار هم چند نمونه از كارهاي طراحي شهري رو توي پيوست مي تونيد پيدا كنيد. بهتره براي ديدن نمونه هاي بيشتر، مسابقات طراحي شهري يا پوسترهاي طراحي شهري رو توي image ياهو يا گوگل سرچ كنين.
    موفق باشين
    ;D
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    دو جاده در جنگلی از هم جدا می شدند و من آن را که مسافر کمتری عبور کرده بود برگزیدم،
    و همین تمام دگرگونی های زندگی ام را موجب شد.

سلام به همگی دوستان
    لطفا برای تشکر از دکمه تشکر استفاده کنید
    که پست شما پاک نشه
    احسان
    سايه اي نيست دراين سوي پريشاني ها
    تا رهــاي کند ازدســت زمستــاني ها
    اي که صد پنجره از صبح خدا سرشاري
    تو نجـــاتم بده از دست پريشــاني ها

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)