صفحه 1 از 33 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 328

موضوع: گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

Senior Member Harrison آواتار ها

پیش فرض گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

دوستان لطف کنند تجربیاتی که حین خدمت یا آموزشی معافیت پزشکی گرفتن بنویسند
    تجربیاتی از قبیل نوع بیماری، یگان خدمت و پادگان،مدت خدمت، و توضیح کلی‌ در مورد مراحل انجام شده
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

تاپیک خوبی زدین ولی متاسفانه این مسئله جدیدا خیلی به وجود اومده به خاطر گیر های که نظام وظیفه میده فکر کنم چند ماه دیگه خودمون باید بیایم و تجربیاتمون رو بگیم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت پزشکی

از دوستان عزيز خواهشمندم در مورد معافي پزشكي حين خدمت را توضيح فرمايند كه از چه زماني بايد اقدام كرد ؟ يعني از بدو ورود به آموزشي يا بعد از دوره آموزشي ؟ و چگونه؟

من تجربه ایی ندارم،،اینطور که از دوستان شنیدم روز ۴ام آموزشی میان و اعلام می‌کنن هرکی‌ مشکله پزشکی‌ داره بیاد و بگه،،،که بررسی می‌شه،،بعدشم اگه مشکل واقعا باشه ۲ماه مرخصی میدان که باید ادم بیفته دنبال کارا،،،هیئت بدوی میره،،،و بعدش هم شورای عالیه پزشکی‌،،شورای عالی‌ پزشکی‌ هم ۹۰% معاف می‌کنه اگه هیئت بدوی نظر به معافیت داده باشه،
    موفق باشید

پیش فرض پاسخ : معافیت پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط nav نمایش پست ها
    از دوستان عزيز خواهشمندم در مورد معافي پزشكي حين خدمت را توضيح فرمايند كه از چه زماني بايد اقدام كرد ؟ يعني از بدو ورود به آموزشي يا بعد از دوره آموزشي ؟ و چگونه؟
    دوست عزیز من تجربه ای ندارم ،،اما تا اینجا که فهمیدم،،،اینجوری نیست که همون روز اول بشه کاری کرد
    یه تجربه از دوستم براتون تعریف کنم،،،ایشون لیسانس بود،،طبیعتا اول ماه زوج اعزام می‌شدن که روز جمعه بوده !!! و ایشون با دوستاشون کوه تشریف داشتند!!! البته تاریخ سربازی از همون روز حساب می‌شه،،،شنبه که می‌رن یه سری صحبت اینا،،،میگن برین ۲شنبه بیایید :د ۲شنبه وسایلشونو میدن میگن برین ۴شنبه بیایید :د ۴شنبه شب اونجا میمونن :د، تا ۵شنبه :د دوباره این رفیق ما ۵شنبه شب میره شمال تفریح :د، شنبه صبح تهران بوده دیگه که پادگان آموزشیش هم ۰۱ بوده :-) خلاصه همینجوری ۱هفته میگذره،،،هفته ۲ هم اونجا بودنو آموزش شروع می‌شه :-) و در هر مرحله ای هم می‌شه به پزشک مراجعه کرد
    موفق باشید
    ویرایش توسط Harrison : December 21st, 2010 در ساعت 02:30 AM

Junior Member hamidreza64 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aerospace- turin

من حین خدمت معاف شدم توی آموزشی. کلا 1 ماه خدمت کردم که البته نزدیک به 18، 19 روز یا مرخصی بودم یا بهداری یا بیمارستان ارتش. شما اول باید به مسئول بهداری گروهانتون بگید اسمتون رو توی دفتر بنویسه بعد اون میره از فرمانده گروهان امضا رو می گیره و ساعت 7 صبح باید جلوی رکن 1 به خط بشید به همراه سربازهای گروهان های دیگه بعد فرمانده گردان میاد و دفتر رو امضا میکنه. همگی به بهداری میرید و اونجا به نوبت میرید داخل و اگه دکتر لازم بدونه برگه اعزام به بیمارستان میزنه. بعد میرید پذیرش بیمارستان و برگه اعزام رو نشون میدید و تعیین میکنه که اتاق شماره چند باید برید با توجه به بیماریتون. اونجا هم به نوبت میرید داخل و دکتر اگه لازم باشه براتون با توجه به نوع بیماریتون عکس، سی تی اسکن، ام آر آی، نوار قلب و ...... مینویسه اگر هم تشخیص بده که مشکلتون خیلی جدی نیست بهتون میگه. بعد از اینکه کارهایی رو که دکتر گفت انجام دادید با مدارک (مثل همون عکس و سی تی اسکن و ...) میرید پیش همون دکتر بازم. بعد عکسارو میبینه اگه لازم باشه براتون تعیین تاریخ شورا میکنه. بعد اون برگه رو میبرید قسمت شورا (برای من که تو تهران هستم اتاق شورا تو همون بیمارستان خانواده هست) براتون پرینت کامپیوتری صادر میکنه ( فقط حتما یادتون باشه به اون مسئول پشت کامپیوتر بگید خیلی مشکلم جدیه اصلا نمی تونم دیگه تحمل کنم و از اینجور حرفا، که براتون تاریخ شورا را زود بزنه، من خودم انقدر تو مخش رفتم که تاریخ شورا را 4 روز بعد، یعنی در اولین فرصت تعیین کرد( اینم بگم هر بیماری ای شوراش توی یه روز خاص تشکیل میشه مثلا جراحی مغز و اعصاب مثلا سه شنبه هاست، چشم و .. مثلا دوشنبه ها و ... ) توی برگه پرینتی که بهتون میدن تاریخ شورا را نوشته و مدارکی که باید روز شورا همراه داشته باشید (1. برگه پرینت باید همراهتون باشد. 2. با لباس خدمت باید در شورا شرکت کنید- 3. 5 قطعه عکس پشت نویسی شده- 4. کارت ملی و شناسنامه و کپی.) و نوشته که 48 ساعت استراحت پزشکی. خلاصه روز شورا میرید، توی برگه نوشته ساعت 8 صبح باید اونجا باشید هر چی زودتر برید بهتره چون به ترتیبی که زودتر برسید اسمتون رو توی یه برگه یکی از سربازها می نویسه و با توجه به اون میرید داخل. بعد از 1، 2 ساعت به نوبت میرید داخل و مدارکی رو که بهتون گفتن بیارین رو ازتون میگیرن می ذارن داخل یه پوشه و منگنه می کنن و میدن دستتون بعد ازون میرید توی صف و به نوبت می رید داخل. اصلا از شورا نترسید البته وقتی پاتون به اتاق شورا برسه قبل از اینکه وارد بشید انقدر اضطراب می گیرید که کلی میترسید اما اصلا نگران نباشید اینا زودگذره من خودم به خاطر اتفاق های مختلف 3 بار رفتم شورا ( بار اول مدارکم ناقص بود رفتم هفته بعد، بار دوم یکی از مدارکم رو مهر کپی برابر اصل نکرده بودم، بار سوم معاف شدم، برای همین اصلا بار سوم که رفتم هیچ استرسی نداشتم و همه سربازها دور من جمع شده بودن و براشون از داخل اتاق شورا میگفتم و استرسشون کم میشد). داخل اتاق 3 تا دکتر بودن که فقط 2 تاشون روی صندلی نشسته بودن و مدارک رو نگاه می کردن دکتر سوم، دکتر سرهنگ بود که کارش نظارت بود. خلاصه هم اینکه مدارکتون رو نگاه می کنن (فقط سعی کنید از وقت استفاده کنید چون دکترا اصلا وقت حرف زدن بهتون نمی دن فقط خودتون باید تا میتونید توی 20 ثانیه پشت سر هم حرف بزنید( یه چیزی هم بگم مدارکتون رو یه دفعه نذارید جلوی دکتر. کل مدارک پزشکیتون رو بگیرید توی یه دستتون و یکی یکی بذارید جلوی دکتر و در موردش توضیح بدید و بعد مدرک بعدی رو بدید.) اینم بگم اگه معاف بشید بهتون میگن برو بیرون بعدا صدات می کنیم. اگه هم معاف از رزم بشید که همونجا یه برگه بهتون میدن که توش نوشته معاف از رزم و 48 ساعت هم استراحت.) بعد از اینکه همه سربازها معاینه شدن و تموم شدن میان به اونایی که گفته بودن بیرون باشید صداتون میکنیم میگن بیاد تو و یه برگه بهتون میدن که توش نوشته 2 ماه استراحت و همه چی تموم میشه و خیالتون راحت. بعد میرید پادگان ازون برگه 4، 5 تا کپی بگیرید و 3 تاشو بدین به رکن 1. برید وسایلتونو تحویل بدید و برید خونه. بعد از 2 ماه برید پادگان و پروندتون رو بگیرید و ببرید نظام وظیفه و 2 تا فیشو پرداخت کنید و عکس و مدارک رو بدید و برید خونه منتظر کارتتون باشید.

موفق باشید

اینو یادم رفت بگم اونایی که توی آموزشی معاف میشن باید بعد از تموم شدن آموزشی برن پادگان و نامه تالیفشون رو بگیرن ببرن بیمارستان که بیمارستان یه نامه هم برای اون پادگان بفرسته تا غیبت نخورید
    ویرایش توسط qwerty123456 : December 31st, 2010 در ساعت 11:37 PM دلیل: ادغام دو پست متوالی

Junior Member

ضمن تشكر از توضيحات بسيار كامل و جامع آقاي حميدرضا خواهشمندم بفرماييد شما دوره آموزشي را در كدام نيرو و كجا تشريف داشته ايد و نام بيمارستاني كه شورا در آن تشكيل شد و نوع بيماريتون و مداركي از قبل كه در همان بيمارستان ارتش گرفته شده را با مهر و امضاء پزشك معتمد خودشان قبول مي كنند و آيا اگر بيماري مورد قبولشان نباشد تجديد دوره آمورزشي مي نمايند و ميزان سخت گيريشان تا چه حد است و شما قبل از اعزام نيز اقدام نموده بوديد و ذكر مدرك تحصيلي و روز چندم آموزشي اقدام نموديد. با تشكر مجدد از قبول زحمت در مورد پاسخ به اين سوءالات.
    ویرایش توسط nav : January 1st, 2011 در ساعت 11:54 AM دلیل: كامل نمودن متن

Junior Member hamidreza64 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aerospace- turin

خواهش می کنم
    1- نیروی زمینی ارتش پادگان شهید انشایی (تهران- افسریه- هجرت)
    2-بیمارستان خانواده
    3- اسپوندلیس (مربوط به ستون فقرات، بخش جراحی مغز و اعصاب) البته من اصلا ازین بیماری خبر نداشتم. (این بیماری به خاطر بلند کردن وزنه های سنگین توی باشگاه بدنسازی اتفاق افتاده بود، دکترم می گفت که بیشتر از 30 تا 40 درصد افراد این بیماری یا دیسک کمر را دارند اما اصلا نمی دونن، چون واقعا نه دردی داره نه علائمی توی جوانی. )من به خاطر اینکه با ماشین چپ کرده بودم (6 ماه قبل از اعزام) 3 تا از مهره های کمرم شکست (البته فقط ترک خورده بود و اصلا مهره ها جابجا نشده بودن و حتی احتیاج به عمل جراحی نداشت درد خاصی هم نداشتم فقط باید توی خونه استراحت می کردم) پیش یه دکتری رفتم که ببینم سربازی معاف میشم یا نه وقتی mri های منو دید گفت شکستگی مهره هات خیلی خیلی کمه و احتمال معاف شدنت اصلا نیست، احتمالا 1 سال معاف موقت میشی. منم به خاطر اینکه واقعا عجله داشتم برای گرفتن پاسپورت اصلا مدارکم رو پزشکی پست نکردم و عادی فرستادم.
    4- اصلا سخت گیر نیستن. معاف از رزم رو خیلی راحت میدن (اما معاف از رزم توی ارتش اصلا معنی ای نداره. یعنی باید نگهبانی بدی، رژه بری و ... فقط وقتی جنگ بشه، نمیبرنتون)
    5- تجدید دوره هم نمی کنن اگه معاف نشید که هیچی دیگه میرید سر خدمتتون
    6- مدرک لیسانس، روز 4 آموزشی (حتی مسئول بهداری هم نداشتیم که فرمانده گروهان به من گفت برو هر کدوم از بچه ها رو که می خوای انتخاب کن به عنوان مسئول بهداری)

Unhappy پاسخ : گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza64 نمایش پست ها
    خواهش می کنم
    2-بیمارستان خانواده
    3- اسپوندلیس (مربوط به ستون فقرات، بخش جراحی مغز و اعصاب) البته من اصلا ازین بیماری خبر نداشتم. (این بیماری به خاطر بلند کردن وزنه های سنگین توی باشگاه بدنسازی اتفاق افتاده بود، دکترم می گفت که بیشتر از 30 تا 40 درصد افراد این بیماری یا دیسک کمر را دارند اما اصلا نمی دونن، چون واقعا نه دردی داره نه علائمی توی جوانی. )من به خاطر اینکه با ماشین چپ کرده بودم (6 ماه قبل از اعزام) 3 تا از مهره های کمرم شکست (البته فقط ترک خورده بود و اصلا مهره ها جابجا نشده بودن و حتی احتیاج به عمل جراحی نداشت درد خاصی هم نداشتم فقط باید توی خونه استراحت می کردم) پیش یه دکتری رفتم که ببینم سربازی معاف میشم یا نه وقتی mri های منو دید گفت شکستگی مهره هات خیلی خیلی کمه و احتمال معاف شدنت اصلا نیست، احتمالا 1 سال معاف موقت میشی. منم به خاطر اینکه واقعا عجله داشتم برای گرفتن پاسپورت اصلا مدارکم رو پزشکی پست نکردم و عادی فرستادم.
    4- اصلا سخت گیر نیستن. معاف از رزم رو خیلی راحت میدن (اما معاف از رزم توی ارتش اصلا معنی ای نداره. یعنی باید نگهبانی بدی، رژه بری و ... فقط وقتی جنگ بشه، نمیبرنتون)
    6- مدرک لیسانس، روز 4 آموزشی (حتی مسئول بهداری هم نداشتیم که فرمانده گروهان به من گفت برو هر کدوم از بچه ها رو که می خوای انتخاب کن به عنوان مسئول بهداری)

سلام برادر
    واقعا ممنونم از اطلاعات جامع ای که دادی،داداش من دیسک کمر دارم حسابی 3 تا مهرم مشکل داره 2 سال پیش اقدام کردم معاف از رزم شدم ولی دانشگاه قبول شدم نرفتم اان میخوام با مدرک فوق دیپلک حین خدمت واسه معافی اقدام کنم آیا میشم؟؟
    در ضمن پوست دستم اگزما داره ونیز تیروئید هم دارم به نةر شما چی کار کنم معاف میشم؟؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza64 نمایش پست ها
    خواهش می کنم
    2-بیمارستان خانواده
    دوست عزیز تمام مراحلی که برای معافیت در حین خدمت فرمودید چه مدت زمان برد ؟
    اگر کسی معاف از رزم باشد و در حین خدمت برای معافیت کامل درخواست کند و اگر در شورا معاف تشخیص داده نشد تجدید دوره میخورد یا نه؟

صفحه 1 از 33 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)