صفحه 10 از 33 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 328

موضوع: گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

پیش فرض پاسخ : گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

من شنیدم اگر شورای عالی کسی رو سرباز یا معاف از رزم کرده باشه از داخل خدمت اجازه اقدام دوباره نمی دن اگر هم بدن به سختی میدن.

من دیسک کمر دارم پزشک های متخصص 3 تاشون تائید کردن یکیشون هم حتی نوشته که باید جراحی بشه. ولی در کمال ناباوری شورا من رو مغاف از رزم کرد و من اعتراض زدم و شورای عالی هم من رو مغاف از رزم کرد.
    حالا می خوام بعد اعزام اقدام کنم. می گن دیگه سخت بزارن اقدام کنی.

Senior Member Harrison آواتار ها

اخ اخ اخ..این تاپیک اپدیت شد..داغ دل من تازه شد...2 3 سال پیش خودم این تاپیکو ایجاد کرده بودمو اخرم تو سربازی معاف نشدم . شاید حکمتی توش بوده ..اون موقع پذیرش امریکام پرید..حتما قسمت نبوده..الان هم منتظر ویزای امریکام...
    بگذریم..کمی از شرایطم بگم شاید به درد بعضی ها خورد..اولا بیماری هایی مثل واریکوسل یا زانو یا پوستی یا کلا هر بیماری که قابل معاینه در روز کمیسیون باشه خیلی به نوشته نامه بیمارستان اعتماد نکنید چون همونجا ممکنه معاینه کنند و بزنند زیر همه چی...حکایت مام همین بود کل پزشکای اتوپد ارتش و سپاه منو میشناختن نوشته بودن معاف.. حتی منو از مطب پرت کردن اقا واست نوشتیم برو بیرون دیگههه... اما نشد...نامه بیمارستان من واسه بقیغة اللاه بود...اونجام یه اترتوپد گفت انقد مشکلت حادده که باید همین الان عملت کنم..خلاصه اونم نوشت مشکل حاد..طبق قانون معاف بودم...روز کمیسیون یه خانوم دکتری بود که معروف بود کلا تو کار معافی نیست یا اعزام میزد یا معاف از رزم..واسه منم زد معاف از رزم...فکر کردم دارم خواب میبینم..
    خلاصه یه دودوتا چهار تا کردیم دیدم اعتراض کنم نظرشون همونه...سریعتر اعزام شم برم ..هرجام بیافتم بالاخره یا سپاهم یا ارتش...پزشکای داخل بیمارستانم منو میشناسن...اگه قرار باشه معاف شم دیگه کارم هم به کمیسیون نظام وظیفه نمیافته دیگه..قسمت باشه از همونجا معاف میشم...کلا ادمی نیستم زود تسلیم شم...اما چون از قبل درسم هم دوندگی زیاد کرده بودم دیگه دیدم اینا کوتاه نمی ان..بگذریم...
    روز های مزخرف شروع شد... افتادم نیرو هوایی ارتش...پادگان شهید خضرایی...معروف بود به جهنم سبز...
    برای من خیلی سخت بود..کلا بچه سوسول نبودم..چون اگه مثل دوستام از قبل میدونستم قراره برم سربازی پی شو به تنم می مالیم و برام مهم نبود..چون 2سال پیگیر بودم و همه برام نوشته بودن معاف و پذیرش امریکا هم داشتم ثانیه به ثانیه سربازیم حتی شبایی که نگهبان بودم یه دستم اسلحه بود یه دست دیگه جزوه زبان..(چون دیگه زبانم تاریخ گذشته شده بود) تماما تو این فکر بودم این لعنتی کی تموم میشه..من باید برم..همه دوستام رفتند.. الان اون ورند..از همون هفته اول خواستم واسه معافی اقدام کنم..نرفتم..گفتم بذار یکی که از من زودتر رفته بره کمیسیون ببینم چی میشه من جاییو سوتی ندم..
    تقریبا نصف بچه ها تو پادگان معاف از رزم بودن!!! هرکی معاف از رزم بودن رو مثکه انداخته بودن اینجا!!! نیرو زمینی اینجوری نبود..اونجا شاید تو هر گروهان 150 نفری چند نفر معاف از رزم بودن..
    همه اینهارو گفتم که بیمارستان بعث که ما سربازا میرفتیم همه پزشکای اونجا فیلمای مارو حفظ بودن چون هرکی یه مشکلی داشت...شاید نیرو زمینی از این لحاظ بهتر باشه چون اکثرا بچه ها سالمن..کسی مشکلی داره به چشم میاد...
    یادمه رفتم امار گرفتم چند تا ارتوپد داره..رییس ارتوپدی که تو کمیسیون باشه کیه...ادرس مطبشو گرفتم.یک روز بعد از پنجشنبه که مرخصی داشتم...هفته دوم سوم اموزشی رفتم مطبش..تا من و مدارکمو دید اولین چیزی که گفت این بود: تو چه طور معاف نشدی!!!! پاشو بیا کمیسیون خودم هستم..منم 2بار با بابام اینا رفتم مطبش..اخرای اموزشی بود..گفتم دکتر من دارم چند روز دیگه میاما..خنده هاش یادم نرفته..خندید گفت..پاشو بیا دیگه..چقدر میگی!!! وقتی بهت میگم مینویسم یعنی مینویسم دیگه!!! من با خودم گفتم تمومههه دیگه!!!!
    رفتم روز کمیسیون..دیدم منو نمیشناسه اصلا..گفت پوتینیتو در بیار ..معاینه کرد گفت تو لیسانسی؟ کامپیوتری؟ معاف نمیشی که!!!
    بعدا فهمیدم اینا به مدرک حساسن..درسته راجع به بیماریم چیزی راجع بوه مدرک تو قانون ننوشته اما یه قانون نا نوشته هست که میگه اگه طرف لب مرزه لیسانسه ندین!!! سرباز صفر باشه معاف شه!!! چون همش پاسداری با اسلحله باید بکنه یه ذره مشکل داشته باشه میزنه یکیو میکشه!!! لیسانسو نگر داریم به درد کار اداری می خوره یه چیزو یه بار بهش بگی میگیره به اون سرباز صفره 10بار باید توضیح بدی!!!
    بگذریم...تو اموزشی فقط یک نفر معاف شد..یک شب خوابید صبح پاشد دید گوشش سنگینه 80% شنوایی از دست داده!!!بعد اموزشی تقسیم که شدیمو تو یگان اومدیم بقیه بچه هام دیدم کمیسیون میرفتند هیچکی معاف نشد..منم دیگه بیخیالش شدم..جالبه چند تا از بچه هایی که قبل سربازی باهم نظام وظیفه دنبال کارامون میرفتیم یه جا افتاده بودیم...
    من جایی که کار میکردم قسمت مهمی بود یه روز دیدم یه سرباز صفر اومده مثل اینکه معاف شده دقیقا همون مشکل من..خدا شاهده نصف مشکل منو هم نداشت...معافش کردن..تو مدارکش دیدم اسم اون پزشک ارتشی که واسم معاف نوشته بود هست...فرداش رفتم مطب این یکی دکتره...گفتم دکتر یادته 1سال پیش واسم نوشتی معاف الان من افتادم همون جای که هستی..سر حرفت وایسا...معافمون کن دیگه...گفت نه. اظهار تاسف کرد...گفت کاری نمیتونم بکنم..کمیسیون نظام وظیفه و کمیسیون نیرو هوایی ردت کردن...فقط هر موقع خواستی بیا 1 هفته 1هفته واست استعلاجی بنویسم!!! که من خودم کلی اشنای اینجوری داشتم!!!
    بگذریم..ما که معاف نشدیم چه قبل خدمت چه در حین خدمت!!! افتخار خدمت در ارتش رو داشتیم که واسه نوه هامون تعریف کنیم...من بهم زیاد فشار اومد اما مطمئنا هیچ کار خدا بی حکمت نیست..
    تو همون سربازی یه دوستی پیدا کردم کارای پذیرش امریکاشو کردم..رفت امریکا..بعد که منم مدارکمو همون دانشگاه فرستادم پیگیر کارای پذیرشم شد...الان منتظرمه که منم ویزام کلیر شه و برم پیشش...
    توصیه من اینه هیچوقت نا امید نشید ..هر کاری از دستتون بر میاد انجام بدین..اما در مقابل قسمت دیگه کاری نمیشه کرد...عقب اقتادن پذیرش من و سربازی باعث شد یه روحیه تهاجمی پیدا کنم همش دنبال رهایی و کارام باشم...
    ببخشید طولانی شد..موفق باشید مارو هم دعا کنید سریع کلیر شیم به این ترممون برسیم :-)

Junior Member

مرسی از پاسختون دوستان .
    والا شورای عالی پزشکی واسه چشم من بود و الان من مشکل واریکوسل درجه 3 دارم.
    بنظرتون توی این فرصت احتمالا 25 روزه میشه کاری کرد ؟ یعنی از طریق یگان خدمتی اقدام کرد براش؟ میترسم اینا بفهمن من ارشد قبولم گیر بدن و نزارن من واسش اقدام کنم چون مملکت قانون که نداره،هرجور بخوان میتنونن باهات رفتار کنن!!

من 14 ساله پیش روانپزشک پرونده دارم.1ماه پیش هم بیمارستان بستری شدم.و بعدش دفترچه رو پست کردم.
    بیماری رو دکترم OCD (اختلال وسواس جبری) و اختلال دوقطبی نوشته.داروهایی هم که مصرف میکنم ایناست: الانزاپین،سدیم والپرات،فلوکسیتین،ریتالین .
    با وجود اینکه دکتر میگفت حتما معاف میشی، در شورای اولیه و شورای عالی معاف از رزم شدم.و گفتن منتظر نامه باش که پست شه برات.
    با این شرایط احتمال داره بشه حین خدمت معاف شد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezagreengab نمایش پست ها
    من 14 ساله پیش روانپزشک پرونده دارم.1ماه پیش هم بیمارستان بستری شدم.و بعدش دفترچه رو پست کردم.
    بیماری رو دکترم OCD (اختلال وسواس جبری) و اختلال دوقطبی نوشته.داروهایی هم که مصرف میکنم ایناست: الانزاپین،سدیم والپرات،فلوکسیتین،ریتالین .
    با وجود اینکه دکتر میگفت حتما معاف میشی، در شورای اولیه و شورای عالی معاف از رزم شدم.و گفتن منتظر نامه باش که پست شه برات.
    با این شرایط احتمال داره بشه حین خدمت معاف شد؟
    دوست عزیز گرفتن معافیت تو آمورشی خیلی راحت تره به شرطی که توی آیین نامه بیماری شما درج شده باشه و به علت مرزی بودن وضعیتتون معاف از رزم شده باشین.
    شما اولین کاری که میکنی اینه که برو یه دکتر نطامی رو پیدا کن. بیمارستانای نطامی تو هر شهری مشخصه. اگه اون معاینت کرد و گفت معافی امید داشته باش اگه دکتر نطامی گفت معاف نمیشی اصلا دنبالش نرو که بی فایدس

یه چیزی دیگه. اصل کلیدی تو معافیت اینه:

اگر بیماریتون تو آیین نامه نیست حتی اگر در حد مرگم باشین باید برین خدمت

Junior Member

دوستان لطفا جواب بدین
    کسانی که برای واریکوسل معافی گرفتن لطفا بگن تو کمیسیون معاینه چه طوریه / پزشک ارتش به من گفته درجه3 هستی و سونوگرافی هم تو بیمارستان ارتش انجام شده.
    تو کمیسیون اگه بیضه جمع شده باشه بالا نمیگن مشهود نیست؟!

Junior Member

سلام.واریکوسل برای لیسانس ها رو معاف رزم میکنن.وسخت میگیرن. بستگی به دکتر داره

Junior Member

سلام به همه.کسی میدونه معافیت در اموزشی چقدر طول میکشه ؟یا اینکه میگن معافیت در حین اموزشی راحت تر میگیرن راسته؟؟؟سوال بعدیم بیمارستان وتشکیل شورا در همون استان محل خدمته یا جاش عوض میشه ؟ممنون میشم راهنماییم کنین

Senior Member Harrison آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط boy1369 نمایش پست ها
    سلام به همه.کسی میدونه معافیت در اموزشی چقدر طول میکشه ؟یا اینکه میگن معافیت در حین اموزشی راحت تر میگیرن راسته؟؟؟سوال بعدیم بیمارستان وتشکیل شورا در همون استان محل خدمته یا جاش عوض میشه ؟ممنون میشم راهنماییم کنین
    پست های اولو میخوندید جواب سوالتونو میگرفتین
    اول که وقت برای پزشک متخصص میگیرید و تشخیص میدهند که برید کمیسیون...حالا این کمیسیون در بیمارستانی هست که پادگان اموزشی شما و یگان شما بهش وابسته هست..معمولا در همون شهره..اگر شهر کوچیکی نباشه.....وقتی کمیسیون نظر به معافی داد بهتون 1 ماه تا 1.5 ماه مرخصی پزشکی میدند تا نامه برسه به یگان و برین تو اون فاصله دنبال کارای ترخیص...
    قسمت صدور کارت یگانتون برین راهنماییتون میکنند

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

اقدام واسه معافیت پزشکی حین آموزشی سبب تجدید دوره میشه یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)