صفحه 11 از 33 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 328

موضوع: گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

سلام دوست عزیز(blacknight).ایا واقعا راسته معافیت پزشکی حین خدمت رو راحت ترمیگیرن. اعزامم1/6/92پدافند سمنانه.سوالم اینه اگر معاف نشم تجدیدی دوره هم میشم؟کل این پروسه چقدر زمان میبره؟لطفا مراحلشو توضیح بدین ممنون میشم.منتظرم

Junior Member

سلام وخسته نباشید خدمت اقا حمید رضا.ممنون ازاین که اطلاعات جامع وخوبی رو گذاشتید.من اعزامم6/1هست.میخواستم در اموزشی بر معافیت اقدام کنم.ایا به نظر شمااینکه میگن معافیت حین خدمت راحتتره به چه دلیله شماقبول دارین؟؟حلا اگر معاف نشیم تکلیف اموزشیمون چی میشه تجدید دوره میشیم؟در این مورد توضیح بدین ممنون میشم چون وقت ندارم.باتشکر فراوان از شما دوست عزیز.

Junior Member

سلام من معاف شدم به خاطر واریکوسل درجه 3

در حین خدمت معافی رو گرفتم 6 ماه هم خدمت کردم...

الان 18 روز میشه که از معافیت من میگذره هنوز نامه ی معافی من توی یگان نیومده!

میخوام بدونم چقد طول میکشه نامه بیاد؟

به من گفتن غیبت کن برو خونه تا نامه ات بیاد بعد که آمد بیا تصفیه کن ممنون میشم دوستان منو راهنمایی کنن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza64 نمایش پست ها
    من حین خدمت معاف شدم توی آموزشی. کلا 1 ماه خدمت کردم که البته نزدیک به 18، 19 روز یا مرخصی بودم یا بهداری یا بیمارستان ارتش. شما اول باید به مسئول بهداری گروهانتون بگید اسمتون رو توی دفتر بنویسه بعد اون میره از فرمانده گروهان امضا رو می گیره و ساعت 7 صبح باید جلوی رکن 1 به خط بشید به همراه سربازهای گروهان های دیگه بعد فرمانده گردان میاد و دفتر رو امضا میکنه. همگی به بهداری میرید و اونجا به نوبت میرید داخل و اگه دکتر لازم بدونه برگه اعزام به بیمارستان میزنه. بعد میرید پذیرش بیمارستان و برگه اعزام رو نشون میدید و تعیین میکنه که اتاق شماره چند باید برید با توجه به بیماریتون. اونجا هم به نوبت میرید داخل و دکتر اگه لازم باشه براتون با توجه به نوع بیماریتون عکس، سی تی اسکن، ام آر آی، نوار قلب و ...... مینویسه اگر هم تشخیص بده که مشکلتون خیلی جدی نیست بهتون میگه. بعد از اینکه کارهایی رو که دکتر گفت انجام دادید با مدارک (مثل همون عکس و سی تی اسکن و ...) میرید پیش همون دکتر بازم. بعد عکسارو میبینه اگه لازم باشه براتون تعیین تاریخ شورا میکنه. بعد اون برگه رو میبرید قسمت شورا (برای من که تو تهران هستم اتاق شورا تو همون بیمارستان خانواده هست) براتون پرینت کامپیوتری صادر میکنه ( فقط حتما یادتون باشه به اون مسئول پشت کامپیوتر بگید خیلی مشکلم جدیه اصلا نمی تونم دیگه تحمل کنم و از اینجور حرفا، که براتون تاریخ شورا را زود بزنه، من خودم انقدر تو مخش رفتم که تاریخ شورا را 4 روز بعد، یعنی در اولین فرصت تعیین کرد( اینم بگم هر بیماری ای شوراش توی یه روز خاص تشکیل میشه مثلا جراحی مغز و اعصاب مثلا سه شنبه هاست، چشم و .. مثلا دوشنبه ها و ... ) توی برگه پرینتی که بهتون میدن تاریخ شورا را نوشته و مدارکی که باید روز شورا همراه داشته باشید (1. برگه پرینت باید همراهتون باشد. 2. با لباس خدمت باید در شورا شرکت کنید- 3. 5 قطعه عکس پشت نویسی شده- 4. کارت ملی و شناسنامه و کپی.) و نوشته که 48 ساعت استراحت پزشکی. خلاصه روز شورا میرید، توی برگه نوشته ساعت 8 صبح باید اونجا باشید هر چی زودتر برید بهتره چون به ترتیبی که زودتر برسید اسمتون رو توی یه برگه یکی از سربازها می نویسه و با توجه به اون میرید داخل. بعد از 1، 2 ساعت به نوبت میرید داخل و مدارکی رو که بهتون گفتن بیارین رو ازتون میگیرن می ذارن داخل یه پوشه و منگنه می کنن و میدن دستتون بعد ازون میرید توی صف و به نوبت می رید داخل. اصلا از شورا نترسید البته وقتی پاتون به اتاق شورا برسه قبل از اینکه وارد بشید انقدر اضطراب می گیرید که کلی میترسید اما اصلا نگران نباشید اینا زودگذره من خودم به خاطر اتفاق های مختلف 3 بار رفتم شورا ( بار اول مدارکم ناقص بود رفتم هفته بعد، بار دوم یکی از مدارکم رو مهر کپی برابر اصل نکرده بودم، بار سوم معاف شدم، برای همین اصلا بار سوم که رفتم هیچ استرسی نداشتم و همه سربازها دور من جمع شده بودن و براشون از داخل اتاق شورا میگفتم و استرسشون کم میشد). داخل اتاق 3 تا دکتر بودن که فقط 2 تاشون روی صندلی نشسته بودن و مدارک رو نگاه می کردن دکتر سوم، دکتر سرهنگ بود که کارش نظارت بود. خلاصه هم اینکه مدارکتون رو نگاه می کنن (فقط سعی کنید از وقت استفاده کنید چون دکترا اصلا وقت حرف زدن بهتون نمی دن فقط خودتون باید تا میتونید توی 20 ثانیه پشت سر هم حرف بزنید( یه چیزی هم بگم مدارکتون رو یه دفعه نذارید جلوی دکتر. کل مدارک پزشکیتون رو بگیرید توی یه دستتون و یکی یکی بذارید جلوی دکتر و در موردش توضیح بدید و بعد مدرک بعدی رو بدید.) اینم بگم اگه معاف بشید بهتون میگن برو بیرون بعدا صدات می کنیم. اگه هم معاف از رزم بشید که همونجا یه برگه بهتون میدن که توش نوشته معاف از رزم و 48 ساعت هم استراحت.) بعد از اینکه همه سربازها معاینه شدن و تموم شدن میان به اونایی که گفته بودن بیرون باشید صداتون میکنیم میگن بیاد تو و یه برگه بهتون میدن که توش نوشته 2 ماه استراحت و همه چی تموم میشه و خیالتون راحت. بعد میرید پادگان ازون برگه 4، 5 تا کپی بگیرید و 3 تاشو بدین به رکن 1. برید وسایلتونو تحویل بدید و برید خونه. بعد از 2 ماه برید پادگان و پروندتون رو بگیرید و ببرید نظام وظیفه و 2 تا فیشو پرداخت کنید و عکس و مدارک رو بدید و برید خونه منتظر کارتتون باشید.

موفق باشید

اینو یادم رفت بگم اونایی که توی آموزشی معاف میشن باید بعد از تموم شدن آموزشی برن پادگان و نامه تالیفشون رو بگیرن ببرن بیمارستان که بیمارستان یه نامه هم برای اون پادگان بفرسته تا غیبت نخورید
    سلام
    آیا اهدا کلیه در حین خدمت سربازی مشمول معافیت پزشکی می شود؟
    اگر کسی در حین خدمت سربازی فرار کند و در مدت فرار کلیه خود را اهدا کند،پس از معرفی خود به یگان باز هم می تواند از معافیت پزشکی مربوط به اهدا کلیه استفاده کند و در صورت پاسخ مثبت آیا به مسئله فرار او هم رسیدگی می شود؟یا با توجه به معافیت پزشکی رسیدگی به مسئله فرار منتفی می شود؟
    ممنون از پاسخ شما...لطفا منو راهنمایی کنید

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

سلام
    اهداء کلیه منجر به معافیت پزشکی میشه. حتما به فرار هم رسیدگی میشه. چند روز دوندگی و مقداری جریمه نقدی.
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    سلام
    اهداء کلیه منجر به معافیت پزشکی میشه. حتما به فرار هم رسیدگی میشه. چند روز دوندگی و مقداری جریمه نقدی.
    سلام حمید جان
    خیلی خیلی ممنونم که به سوال من جواب دادی،منو از نگرانی بزرگی درآوردی،میشه یه چیزی بپرسم؟شما به جوابی که دادی اطمینان کامل داری؟البته ببخشید که اینو پرسیدم سو برداشت نشه فقط به خاطر نگرانی زیاد هستش که چنین سوالی پرسیدم در واقع منظورم اینه که شما مثلا یه سربازو دیدی که دقیقا چنین شرایطی داشته باشه و این مراحل رو طی کرده یا کلا تجربه شخصی در این مورد داری و به عینه دیدی یا از کسی و جایی شنیدی؟بازم ببخش از روی استرس و نگرانی می خوام مطمئن بشم که جوابت درست هستش...

با اجازه چند تا سوال دیگه در این مورد داشتم،ممنون میشم اگر با دقت و کامل و تو سریعترین زمان که برات ممکنه به عنوان یه دوست به سوالای من جواب بدی و منو از نگرانی در بیاری:
    1)شما مطمئن هستید اهدا کلیه با توجه به اینکه تو حین فرار از خدمت صورت گرفته صد در صد منجر به معافیت پزشکی میشه؟و مسئله فرار اصلا تغییری تو رای کمیسیون پزشکی ایجاد نمی کنه؟
    2)رسیدگی به فرار همزمان با رسیدگی به معافیت پزشکی و به موازات اون صورت می گیره یا قبل از اون؟یعنی اول به فرار رسیدگی میشه و بعد از صدور حکم به معافیت پزشکی رسیدگی میشه؟یا همزمان به هر دو رسیدگی میشه؟
    3)توسط چه مرجعی به فرار رسیدگی میشه؟توسط قضایی خود یگان مربوطه یا می فرستن سازمان قضایی نیروهای مسلح؟
    4)اگر بفرستن سازمان قضایی نیروهای مسلح بهتره خودمو به سازمان قضایی معرفی کنم یا همون یگان مربوطه بهتره؟
    5)با توجه به سه مسئله:خودمعرف بودن،مدت غیبت که تقریبا 3 ماه هستش(چند روز اینور اونور) و وضعیت بد جسمانی که تازه جراحی شده و مشمول معافیت پزشکی هم می شود از روی تجربه معمولا چه مجازاتی برای سرباز فراری در نظر گرفته می شود؟فقط جریمه نقدی یا ممکنه مجازات دیگه هم باشه؟
    6)اگر بجز جریمه نقدی امکان مجازات دیگری هم باشه آیا میشه اونهارو با جریمه نقدی پرداخت کرد و معادل نقدیشو پرداخت کرد؟
    7)پروسه رسیدگی به مسئله فرار معمولا چه جوری هستش و چه مراحلی داره و بویژه سوال مهمم در این مورد اینه که چه مدت طول میکشه؟در مورد پروسه رسیدگی به معافیت پزشکی چطور؟و چه مدت طول میکشه؟
    8)آیا مدرک تحصیلی که لیسانس هستش تاثیری روی مجازات و نوع رای صادره برای فرار و همچنین تاثیری روی معافیت پزشکی حاصل از اهدا کلیه و رای کمیسیون پزشکی داره؟یا ربطی نداره؟اگر تاثیر داره چه تاثیری و به چه میزان و شدت؟

ببخش که سوالام خیلی زیاد شد،اما ممنون میشم به همشون کامل و با دقت و در صورت امکان زود و با اطمینان کامل جواب بدی،چون من خیلی استرس و نگرانی دارم و خیلی هم عجله دارم،شاید باورت نشه دوست عزیز اما به خاطر این مسئله پای مرگ و زندگی در میونه و زندگی من داره به خاطر این موضوع از هم می پاشه،من خیلی نگرانم،مطمئن باش شما با جواب دادن به سوال های من کمک خیلی بزرگی بهم می کنی و منو از مشکل خیلی بزرگی نجات میدی،من اگر لایق باشم خیلی دعات می کنم،باز هم ممنونم ازینکه به سوالای من جواب میدی و باز هم معذرت می خوام...از دوستان دیگه هم خواهش می کنم اگر اطلاعاتی راجع به سوال های من دارند منو کمک کنند و از نگرانی در بیارند...خیلی ممنونم...
    ویرایش توسط hashtgerd : October 1st, 2013 در ساعت 01:33 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hashtgerd نمایش پست ها
    سلام حمید جان
    خیلی خیلی ممنونم که به سوال من جواب دادی،منو از نگرانی بزرگی درآوردی،میشه یه چیزی بپرسم؟شما به جوابی که دادی اطمینان کامل داری؟البته ببخشید که اینو پرسیدم سو برداشت نشه فقط به خاطر نگرانی زیاد هستش که چنین سوالی پرسیدم در واقع منظورم اینه که شما مثلا یه سربازو دیدی که دقیقا چنین شرایطی داشته باشه و این مراحل رو طی کرده یا کلا تجربه شخصی در این مورد داری و به عینه دیدی یا از کسی و جایی شنیدی؟بازم ببخش از روی استرس و نگرانی می خوام مطمئن بشم که جوابت درست هستش...

با اجازه چند تا سوال دیگه در این مورد داشتم،ممنون میشم اگر با دقت و کامل و تو سریعترین زمان که برات ممکنه به عنوان یه دوست به سوالای من جواب بدی و منو از نگرانی در بیاری:
    1)شما مطمئن هستید اهدا کلیه با توجه به اینکه تو حین فرار از خدمت صورت گرفته صد در صد منجر به معافیت پزشکی میشه؟و مسئله فرار اصلا تغییری تو رای کمیسیون پزشکی ایجاد نمی کنه؟
    2)رسیدگی به فرار همزمان با رسیدگی به معافیت پزشکی و به موازات اون صورت می گیره یا قبل از اون؟یعنی اول به فرار رسیدگی میشه و بعد از صدور حکم به معافیت پزشکی رسیدگی میشه؟یا همزمان به هر دو رسیدگی میشه؟
    3)توسط چه مرجعی به فرار رسیدگی میشه؟توسط قضایی خود یگان مربوطه یا می فرستن سازمان قضایی نیروهای مسلح؟
    4)اگر بفرستن سازمان قضایی نیروهای مسلح بهتره خودمو به سازمان قضایی معرفی کنم یا همون یگان مربوطه بهتره؟
    5)با توجه به سه مسئله:خودمعرف بودن،مدت غیبت که تقریبا 3 ماه هستش(چند روز اینور اونور) و وضعیت بد جسمانی که تازه جراحی شده و مشمول معافیت پزشکی هم می شود از روی تجربه معمولا چه مجازاتی برای سرباز فراری در نظر گرفته می شود؟فقط جریمه نقدی یا ممکنه مجازات دیگه هم باشه؟
    6)اگر بجز جریمه نقدی امکان مجازات دیگری هم باشه آیا میشه اونهارو با جریمه نقدی پرداخت کرد و معادل نقدیشو پرداخت کرد؟
    7)پروسه رسیدگی به مسئله فرار معمولا چه جوری هستش و چه مراحلی داره و بویژه سوال مهمم در این مورد اینه که چه مدت طول میکشه؟در مورد پروسه رسیدگی به معافیت پزشکی چطور؟و چه مدت طول میکشه؟
    8)آیا مدرک تحصیلی که لیسانس هستش تاثیری روی مجازات و نوع رای صادره برای فرار و همچنین تاثیری روی معافیت پزشکی حاصل از اهدا کلیه و رای کمیسیون پزشکی داره؟یا ربطی نداره؟اگر تاثیر داره چه تاثیری و به چه میزان و شدت؟

ببخش که سوالام خیلی زیاد شد،اما ممنون میشم به همشون کامل و با دقت و در صورت امکان زود و با اطمینان کامل جواب بدی،چون من خیلی استرس و نگرانی دارم و خیلی هم عجله دارم،شاید باورت نشه دوست عزیز اما به خاطر این مسئله پای مرگ و زندگی در میونه و زندگی من داره به خاطر این موضوع از هم می پاشه،من خیلی نگرانم،مطمئن باش شما با جواب دادن به سوال های من کمک خیلی بزرگی بهم می کنی و منو از مشکل خیلی بزرگی نجات میدی،من اگر لایق باشم خیلی دعات می کنم،باز هم ممنونم ازینکه به سوالای من جواب میدی و باز هم معذرت می خوام...از دوستان دیگه هم خواهش می کنم اگر اطلاعاتی راجع به سوال های من دارند منو کمک کنند و از نگرانی در بیارند...خیلی ممنونم...
    دوست عزیز اهدای کلیه شامل معافیت پزشکی میشه و هر مرحله ای که باشی فوراً ترخیص میشی. یعنی وقتی از زندان سازمان قضایی میبرنت کمیسیون پزشکی یگان مربوطه فوراً رای به معافی میدن و ترخیص از زندان و خدمت میشی اما ممکنه مراحل اداری تا دو روز طول بکشه که برگه تسویه رو کمیسیون پزشکی یگان بهت بده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shsh2012 نمایش پست ها
    دوست عزیز اهدای کلیه شامل معافیت پزشکی میشه و هر مرحله ای که باشی فوراً ترخیص میشی. یعنی وقتی از زندان سازمان قضایی میبرنت کمیسیون پزشکی یگان مربوطه فوراً رای به معافی میدن و ترخیص از زندان و خدمت میشی اما ممکنه مراحل اداری تا دو روز طول بکشه که برگه تسویه رو کمیسیون پزشکی یگان بهت بده.
    سلام
    ممنونم از کمکت دوست عزیز،من دیروز تو شورای پزشکی معاف دائم شدم،حرف شما هم خیلی بهم دلگرمی داد،اما چیزی که هست اینه که نه تنها من به زندان نرفتم،بلکه به فرارم هنوز رسیدگی نکردن و یگانم گفت:شما از طرف شورا 1 ماه استراحت داری تا پرونده معافیت و تسویه کاملت از شورای بیمارستان به دست ما برسه،وقتی که اومد اونوقت ما به مسئله فرارت رسیدگی می کنیم،حالا منظور از رسیدگی تو خود یگانه یا سازمان قضایی؟زندان هستش یا جریمه نقدی؟نمی دونم و با چیزی که شما گفتی برام یه سول و یه نگرانی شد،میشه بهم در این مورد توضیح بدی؟در هر صورت به مسئله فرارم بعد از اومدن نامه تسویه به یگان رسیدگی میشه،ممنونم از راهنماییت...

سلام
    ایا کسی که معاف از رزم میشه هم باید اموزشی بره؟حتی اگه بتونه از جایی امریه بگیره؟
    مدت اموزشی برای معاف از رزم چقدره؟وتو اموزشی چی کار باید بکنه؟ایا راحت تر از بقیه ست

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط salamsalam نمایش پست ها
    سلام
    ایا کسی که معاف از رزم میشه هم باید اموزشی بره؟حتی اگه بتونه از جایی امریه بگیره؟
    مدت اموزشی برای معاف از رزم چقدره؟وتو اموزشی چی کار باید بکنه؟ایا راحت تر از بقیه ست
    تنها تفاوت فرد معاف از رزم در اینه که برخی فعالیت های نظامی طولانی مدت و دشوار رو انجام نمیده (مثل رژه رفتن). در بقیه موارد تفاوتی نداره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)