صفحه 11 از 31 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 328

موضوع: گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

سلام دوستان
    من اعزام اردیبهشتم میخواستم واسه معافیت پزشکی اقدام کنم میشه راهنمایی کنین
    الان میتونم اقدام کنم یا باید حین خدمت اقدام کنم؟

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

سلام
    اهداء کلیه منجر به معافیت پزشکی میشه. حتما به فرار هم رسیدگی میشه. چند روز دوندگی و مقداری جریمه نقدی.
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    سلام
    اهداء کلیه منجر به معافیت پزشکی میشه. حتما به فرار هم رسیدگی میشه. چند روز دوندگی و مقداری جریمه نقدی.
    سلام حمید جان
    خیلی خیلی ممنونم که به سوال من جواب دادی،منو از نگرانی بزرگی درآوردی،میشه یه چیزی بپرسم؟شما به جوابی که دادی اطمینان کامل داری؟البته ببخشید که اینو پرسیدم سو برداشت نشه فقط به خاطر نگرانی زیاد هستش که چنین سوالی پرسیدم در واقع منظورم اینه که شما مثلا یه سربازو دیدی که دقیقا چنین شرایطی داشته باشه و این مراحل رو طی کرده یا کلا تجربه شخصی در این مورد داری و به عینه دیدی یا از کسی و جایی شنیدی؟بازم ببخش از روی استرس و نگرانی می خوام مطمئن بشم که جوابت درست هستش...

با اجازه چند تا سوال دیگه در این مورد داشتم،ممنون میشم اگر با دقت و کامل و تو سریعترین زمان که برات ممکنه به عنوان یه دوست به سوالای من جواب بدی و منو از نگرانی در بیاری:
    1)شما مطمئن هستید اهدا کلیه با توجه به اینکه تو حین فرار از خدمت صورت گرفته صد در صد منجر به معافیت پزشکی میشه؟و مسئله فرار اصلا تغییری تو رای کمیسیون پزشکی ایجاد نمی کنه؟
    2)رسیدگی به فرار همزمان با رسیدگی به معافیت پزشکی و به موازات اون صورت می گیره یا قبل از اون؟یعنی اول به فرار رسیدگی میشه و بعد از صدور حکم به معافیت پزشکی رسیدگی میشه؟یا همزمان به هر دو رسیدگی میشه؟
    3)توسط چه مرجعی به فرار رسیدگی میشه؟توسط قضایی خود یگان مربوطه یا می فرستن سازمان قضایی نیروهای مسلح؟
    4)اگر بفرستن سازمان قضایی نیروهای مسلح بهتره خودمو به سازمان قضایی معرفی کنم یا همون یگان مربوطه بهتره؟
    5)با توجه به سه مسئله:خودمعرف بودن،مدت غیبت که تقریبا 3 ماه هستش(چند روز اینور اونور) و وضعیت بد جسمانی که تازه جراحی شده و مشمول معافیت پزشکی هم می شود از روی تجربه معمولا چه مجازاتی برای سرباز فراری در نظر گرفته می شود؟فقط جریمه نقدی یا ممکنه مجازات دیگه هم باشه؟
    6)اگر بجز جریمه نقدی امکان مجازات دیگری هم باشه آیا میشه اونهارو با جریمه نقدی پرداخت کرد و معادل نقدیشو پرداخت کرد؟
    7)پروسه رسیدگی به مسئله فرار معمولا چه جوری هستش و چه مراحلی داره و بویژه سوال مهمم در این مورد اینه که چه مدت طول میکشه؟در مورد پروسه رسیدگی به معافیت پزشکی چطور؟و چه مدت طول میکشه؟
    8)آیا مدرک تحصیلی که لیسانس هستش تاثیری روی مجازات و نوع رای صادره برای فرار و همچنین تاثیری روی معافیت پزشکی حاصل از اهدا کلیه و رای کمیسیون پزشکی داره؟یا ربطی نداره؟اگر تاثیر داره چه تاثیری و به چه میزان و شدت؟

ببخش که سوالام خیلی زیاد شد،اما ممنون میشم به همشون کامل و با دقت و در صورت امکان زود و با اطمینان کامل جواب بدی،چون من خیلی استرس و نگرانی دارم و خیلی هم عجله دارم،شاید باورت نشه دوست عزیز اما به خاطر این مسئله پای مرگ و زندگی در میونه و زندگی من داره به خاطر این موضوع از هم می پاشه،من خیلی نگرانم،مطمئن باش شما با جواب دادن به سوال های من کمک خیلی بزرگی بهم می کنی و منو از مشکل خیلی بزرگی نجات میدی،من اگر لایق باشم خیلی دعات می کنم،باز هم ممنونم ازینکه به سوالای من جواب میدی و باز هم معذرت می خوام...از دوستان دیگه هم خواهش می کنم اگر اطلاعاتی راجع به سوال های من دارند منو کمک کنند و از نگرانی در بیارند...خیلی ممنونم...
    ویرایش توسط hashtgerd : October 1st, 2013 در ساعت 01:33 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hashtgerd نمایش پست ها
    سلام حمید جان
    خیلی خیلی ممنونم که به سوال من جواب دادی،منو از نگرانی بزرگی درآوردی،میشه یه چیزی بپرسم؟شما به جوابی که دادی اطمینان کامل داری؟البته ببخشید که اینو پرسیدم سو برداشت نشه فقط به خاطر نگرانی زیاد هستش که چنین سوالی پرسیدم در واقع منظورم اینه که شما مثلا یه سربازو دیدی که دقیقا چنین شرایطی داشته باشه و این مراحل رو طی کرده یا کلا تجربه شخصی در این مورد داری و به عینه دیدی یا از کسی و جایی شنیدی؟بازم ببخش از روی استرس و نگرانی می خوام مطمئن بشم که جوابت درست هستش...

با اجازه چند تا سوال دیگه در این مورد داشتم،ممنون میشم اگر با دقت و کامل و تو سریعترین زمان که برات ممکنه به عنوان یه دوست به سوالای من جواب بدی و منو از نگرانی در بیاری:
    1)شما مطمئن هستید اهدا کلیه با توجه به اینکه تو حین فرار از خدمت صورت گرفته صد در صد منجر به معافیت پزشکی میشه؟و مسئله فرار اصلا تغییری تو رای کمیسیون پزشکی ایجاد نمی کنه؟
    2)رسیدگی به فرار همزمان با رسیدگی به معافیت پزشکی و به موازات اون صورت می گیره یا قبل از اون؟یعنی اول به فرار رسیدگی میشه و بعد از صدور حکم به معافیت پزشکی رسیدگی میشه؟یا همزمان به هر دو رسیدگی میشه؟
    3)توسط چه مرجعی به فرار رسیدگی میشه؟توسط قضایی خود یگان مربوطه یا می فرستن سازمان قضایی نیروهای مسلح؟
    4)اگر بفرستن سازمان قضایی نیروهای مسلح بهتره خودمو به سازمان قضایی معرفی کنم یا همون یگان مربوطه بهتره؟
    5)با توجه به سه مسئله:خودمعرف بودن،مدت غیبت که تقریبا 3 ماه هستش(چند روز اینور اونور) و وضعیت بد جسمانی که تازه جراحی شده و مشمول معافیت پزشکی هم می شود از روی تجربه معمولا چه مجازاتی برای سرباز فراری در نظر گرفته می شود؟فقط جریمه نقدی یا ممکنه مجازات دیگه هم باشه؟
    6)اگر بجز جریمه نقدی امکان مجازات دیگری هم باشه آیا میشه اونهارو با جریمه نقدی پرداخت کرد و معادل نقدیشو پرداخت کرد؟
    7)پروسه رسیدگی به مسئله فرار معمولا چه جوری هستش و چه مراحلی داره و بویژه سوال مهمم در این مورد اینه که چه مدت طول میکشه؟در مورد پروسه رسیدگی به معافیت پزشکی چطور؟و چه مدت طول میکشه؟
    8)آیا مدرک تحصیلی که لیسانس هستش تاثیری روی مجازات و نوع رای صادره برای فرار و همچنین تاثیری روی معافیت پزشکی حاصل از اهدا کلیه و رای کمیسیون پزشکی داره؟یا ربطی نداره؟اگر تاثیر داره چه تاثیری و به چه میزان و شدت؟

ببخش که سوالام خیلی زیاد شد،اما ممنون میشم به همشون کامل و با دقت و در صورت امکان زود و با اطمینان کامل جواب بدی،چون من خیلی استرس و نگرانی دارم و خیلی هم عجله دارم،شاید باورت نشه دوست عزیز اما به خاطر این مسئله پای مرگ و زندگی در میونه و زندگی من داره به خاطر این موضوع از هم می پاشه،من خیلی نگرانم،مطمئن باش شما با جواب دادن به سوال های من کمک خیلی بزرگی بهم می کنی و منو از مشکل خیلی بزرگی نجات میدی،من اگر لایق باشم خیلی دعات می کنم،باز هم ممنونم ازینکه به سوالای من جواب میدی و باز هم معذرت می خوام...از دوستان دیگه هم خواهش می کنم اگر اطلاعاتی راجع به سوال های من دارند منو کمک کنند و از نگرانی در بیارند...خیلی ممنونم...
    دوست عزیز اهدای کلیه شامل معافیت پزشکی میشه و هر مرحله ای که باشی فوراً ترخیص میشی. یعنی وقتی از زندان سازمان قضایی میبرنت کمیسیون پزشکی یگان مربوطه فوراً رای به معافی میدن و ترخیص از زندان و خدمت میشی اما ممکنه مراحل اداری تا دو روز طول بکشه که برگه تسویه رو کمیسیون پزشکی یگان بهت بده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shsh2012 نمایش پست ها
    دوست عزیز اهدای کلیه شامل معافیت پزشکی میشه و هر مرحله ای که باشی فوراً ترخیص میشی. یعنی وقتی از زندان سازمان قضایی میبرنت کمیسیون پزشکی یگان مربوطه فوراً رای به معافی میدن و ترخیص از زندان و خدمت میشی اما ممکنه مراحل اداری تا دو روز طول بکشه که برگه تسویه رو کمیسیون پزشکی یگان بهت بده.
    سلام
    ممنونم از کمکت دوست عزیز،من دیروز تو شورای پزشکی معاف دائم شدم،حرف شما هم خیلی بهم دلگرمی داد،اما چیزی که هست اینه که نه تنها من به زندان نرفتم،بلکه به فرارم هنوز رسیدگی نکردن و یگانم گفت:شما از طرف شورا 1 ماه استراحت داری تا پرونده معافیت و تسویه کاملت از شورای بیمارستان به دست ما برسه،وقتی که اومد اونوقت ما به مسئله فرارت رسیدگی می کنیم،حالا منظور از رسیدگی تو خود یگانه یا سازمان قضایی؟زندان هستش یا جریمه نقدی؟نمی دونم و با چیزی که شما گفتی برام یه سول و یه نگرانی شد،میشه بهم در این مورد توضیح بدی؟در هر صورت به مسئله فرارم بعد از اومدن نامه تسویه به یگان رسیدگی میشه،ممنونم از راهنماییت...

سلام
    ایا کسی که معاف از رزم میشه هم باید اموزشی بره؟حتی اگه بتونه از جایی امریه بگیره؟
    مدت اموزشی برای معاف از رزم چقدره؟وتو اموزشی چی کار باید بکنه؟ایا راحت تر از بقیه ست

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط salamsalam نمایش پست ها
    سلام
    ایا کسی که معاف از رزم میشه هم باید اموزشی بره؟حتی اگه بتونه از جایی امریه بگیره؟
    مدت اموزشی برای معاف از رزم چقدره؟وتو اموزشی چی کار باید بکنه؟ایا راحت تر از بقیه ست
    تنها تفاوت فرد معاف از رزم در اینه که برخی فعالیت های نظامی طولانی مدت و دشوار رو انجام نمیده (مثل رژه رفتن). در بقیه موارد تفاوتی نداره.

Junior Member

دوستان من حین خدمت (شش ماه خدمت کردم) معاف شدم از شورای یگان نهاجا که تو بیمارستان بعثت تشکیل شد. واقعاً پروسه ی سنگین و طولانی و استرس داری بود. نزدیک 3 ماه طول کشید و دلیلش اینه که بیمارستان بعثت دو بار شورا برگزار میکنه که جواب نهایی رو شورای دوم میده. ضمناً من مشکل کبد چرب داشتم. توصیه میکنم حتی الامکان قبل خدمت از طریق همون نظام وظیفه اقدام کنید. چون حین خدمت واقعاً گرفتن معافی پزشکی مخصوصاً واسه لیسانس و فوق لیسانس خیلی سخته. درسته که تو آیین نامه مدرک تحصیلی فقط واسه بیماریهای چشم ذکر شده اما تو شورا دیدگاهشون نسبت به یه لیسانس به بالا اینه که خدمت براش راحته و تا ساعت 2 میرن خونه. واسه همین خیلی سخت میگیرن. ضمناً اینم بگم که وقتی حین خدمت معاف میشید بعد از تسویه حساب باید با نامه های مربوطه برید نظام وظیفه و پس از تایید رییس شورای پزشکی وظیفه عمومی فیش مربوط به صدور کارت رو واریز کنید تا کارت براتون صادر بشه. اونجا اگه قبلاً معاف از رزم بوده باشید یه کوچولو گیر میدن و ممکنه شورای مجدد بشید و اینکه دوستانی که از یگان سپاه معاف میشن هم یه مقدار گیر میدن و ممکنه دوباره شورا بشن. امیدوارم همتون موفق باشید.

Junior Member

پسر عمو ـــی من بیماری مزمن پوستی داره حدودا 8-9 سالی هست که زیر نظر پزشکه مدارکش رو هم داره
    اینو هم کمیسیون پزشکی معاف از رزم کرده هم کمیسیون عالی معاف از رزم اعلام کرده
    این بنده خدا بیماریش شدیده ( درماتیت سبوروئیک ) سطح سر و لابه لای موها و صورت و بدنش زخم میشه تا حدی که خونریزی شدید پیدا میکنه !!!!
    اینو برای تاریخ 92/11/19 زدن اعزام یعنی یه هفته دیگه
    حین خدمت چیکار کنه ؟ بره دوباره اعتراض کنه ؟ فایده ای داره ؟ مراحلش چقدر طول میکشه ؟
    کسی میتونه همراهش بره ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

سلام دوستان.سوالم اینه که اگر در حین اموزشی اقدام به معافیت پزشکی کنم و مدت زمانی که این پروسه طول میکشه جزو اموزشی حسلب میشه؟
علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)