صفحه 12 از 33 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 328

موضوع: گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

دوستان من حین خدمت (شش ماه خدمت کردم) معاف شدم از شورای یگان نهاجا که تو بیمارستان بعثت تشکیل شد. واقعاً پروسه ی سنگین و طولانی و استرس داری بود. نزدیک 3 ماه طول کشید و دلیلش اینه که بیمارستان بعثت دو بار شورا برگزار میکنه که جواب نهایی رو شورای دوم میده. ضمناً من مشکل کبد چرب داشتم. توصیه میکنم حتی الامکان قبل خدمت از طریق همون نظام وظیفه اقدام کنید. چون حین خدمت واقعاً گرفتن معافی پزشکی مخصوصاً واسه لیسانس و فوق لیسانس خیلی سخته. درسته که تو آیین نامه مدرک تحصیلی فقط واسه بیماریهای چشم ذکر شده اما تو شورا دیدگاهشون نسبت به یه لیسانس به بالا اینه که خدمت براش راحته و تا ساعت 2 میرن خونه. واسه همین خیلی سخت میگیرن. ضمناً اینم بگم که وقتی حین خدمت معاف میشید بعد از تسویه حساب باید با نامه های مربوطه برید نظام وظیفه و پس از تایید رییس شورای پزشکی وظیفه عمومی فیش مربوط به صدور کارت رو واریز کنید تا کارت براتون صادر بشه. اونجا اگه قبلاً معاف از رزم بوده باشید یه کوچولو گیر میدن و ممکنه شورای مجدد بشید و اینکه دوستانی که از یگان سپاه معاف میشن هم یه مقدار گیر میدن و ممکنه دوباره شورا بشن. امیدوارم همتون موفق باشید.

Junior Member

پسر عمو ـــی من بیماری مزمن پوستی داره حدودا 8-9 سالی هست که زیر نظر پزشکه مدارکش رو هم داره
    اینو هم کمیسیون پزشکی معاف از رزم کرده هم کمیسیون عالی معاف از رزم اعلام کرده
    این بنده خدا بیماریش شدیده ( درماتیت سبوروئیک ) سطح سر و لابه لای موها و صورت و بدنش زخم میشه تا حدی که خونریزی شدید پیدا میکنه !!!!
    اینو برای تاریخ 92/11/19 زدن اعزام یعنی یه هفته دیگه
    حین خدمت چیکار کنه ؟ بره دوباره اعتراض کنه ؟ فایده ای داره ؟ مراحلش چقدر طول میکشه ؟
    کسی میتونه همراهش بره ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

سلام دوستان.سوالم اینه که اگر در حین اموزشی اقدام به معافیت پزشکی کنم و مدت زمانی که این پروسه طول میکشه جزو اموزشی حسلب میشه؟

سلام
    ببخشید من سه درخواست معافیت داشتم یکی واریکوسل ،یکی دیسک کمر ، یکی افسردگی که هر سه تا معاف از رزم تایید شدن ولی تو کمیسون منو معاف دائم کردن ولی چون ریس نظام وظیفه شهرمون با من لج کرد منو معرفی به شورا عالی کرد منم نرفتم اونا هم منو معاف از رزم کردن. حالا حین خدمت به نظرتون معاف میشم من دیپلم هستم ؟ راستش اگه معاف نشم حال حوصله سربازی ندارم فرار میکنم؟ من 28 سالمه دیگه اعصاب خدمت ندارم. حالا نمیدونم چکار کنم بدجوری اعصابم خورده ؟ اگه فرار کنم میان دنبالم؟ راهنماییییییییییییییییییی یی کنید تو رو خدا؟

Junior Member

سلام دوست عزیز،من اتمروز به علت ندول سرد تیرویید از کمیسیون بدوی به کمیسیون عالی سپاه معرفی شدم(در حین خدمت9ماهه)
    به نظرت معافم؟چیکار باید بکنم؟

Junior Member

سلام دوستان
    من اعزام اردیبهشتم میخواستم واسه معافیت پزشکی اقدام کنم میشه راهنمایی کنین
    الان میتونم اقدام کنم یا باید حین خدمت اقدام کنم؟

Junior Member

سلام خدمت همه دوستان عزیز
    نمیدونم منو یادتون بیاد یا نه،6،7 ماه پیش اینجا اومدم و چند تا پست گذاشتم برای معافیت چشمم
    بعد از کمیسیون بهم گفتن که شماره چشمام رویه مرزه و باید برم خدمت (شماره 10) که اینجا اومدم و بهتون گفتم،گفتن شماره چشمام حداقل باید 10.25 میبود تا معاف دائم بشم!!!
    حالا ازتون راهنمایی میخوام ،لطفا بگید با این شرایط میتونم دوباره اقدام کنم
    محل خدمتم دانشگاه افسری امام حسین(ع)-سپاه
    بازم شماره چشمام رو قبل از اعزام براتون میذارم
    الان هم 6 ماه از خدمتم میگذره
    لطفا کمکم کنید.
    ویرایش توسط monji110 : February 12th, 2014 در ساعت 06:12 PM

یادش بخیر دوستی یک سال پیش اینجا گفته بود معاف از رزم کارهای سخت بهت نمیدن!
    البته تفکر همه همینه.

ولی توی نیروی زمینی ارتش که من هستم, رزم یعنی جنگ. معاف از رزم هم یعنی معاف از جنگ!
    اگه جنگ بشه شما رو نمیبرن. جز این هیچ تفاوتی با بقیه سربازا نمیکنید. (البته میتونید در حین خدمت پیگیر معافیایی از جمله معاف از نگهبانی و رژه و غیره بشید)

صرفا جهت اطلاع

Junior Member

سلام دوستان
    من یک سوالی داشتم.
    قبل از خدمت برای معافیت اقدام کردم ولی با نظر سخت گیرانه شورای بدوی من معاف از رزم شدم.
    الان 3-4 ماه از خدمتم میگذره و میخوام برای بیماری دیگه اقدام کنم که تشدید شده و با اون بیماری که معاف از رزم شدم فرق داره. حالا شنیدم حتی اگر کمیسیون معاف دائم کنند وقتی مدارک رو ببریم به نظام وظیفه تحویل بدیم ممنکه گیر بدن و بفرستن شورای عالی خودشون (یعنی نظام وظیفه) و نظر شورای ارتش رو رد کنند !

آیا همچین چیزی هست واقعا ؟ و چرا همچین کاری میکنند ؟ حتی با اینکه برای یک بیماری دیگه اقدام کردیم؟

ممنون میشم از راهنماییتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mazyar1128 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک سوالی داشتم.
    قبل از خدمت برای معافیت اقدام کردم ولی با نظر سخت گیرانه شورای بدوی من معاف از رزم شدم.
    الان 3-4 ماه از خدمتم میگذره و میخوام برای بیماری دیگه اقدام کنم که تشدید شده و با اون بیماری که معاف از رزم شدم فرق داره. حالا شنیدم حتی اگر کمیسیون معاف دائم کنند وقتی مدارک رو ببریم به نظام وظیفه تحویل بدیم ممنکه گیر بدن و بفرستن شورای عالی خودشون (یعنی نظام وظیفه) و نظر شورای ارتش رو رد کنند !

آیا همچین چیزی هست واقعا ؟ و چرا همچین کاری میکنند ؟ حتی با اینکه برای یک بیماری دیگه اقدام کردیم؟

ممنون میشم از راهنماییتون
    سلام اين كارو شنىدم جديدا ميكنن،ولى يكى از دوستان همين اتفاق واسش افتاده بود بعد از تسويه نظام وظيفه دوباره شورا كرده بود و معاف نشده بود،شكايت كرده بود دادگاه نظام ٤نفرو تو سازمان به خاك سياه نشوند،انفسال از خدمت شدن،طبق قانون شما از زمانى كه وارد پادگان ميشيد سرباز به حساب ميايد سازمان وظيفه در مورد مشمولان ميتواند تصميم بگيرد،همان طور كه اگر كسى من غير حق معاف بشود جرم محسوب ميشه اگر من غير حق سرباز بشه با عوامل برخورد حتى جدي تر ونظامى ميشود،و موضوع شوراى عالى در قانون صراحتا گفته نشده كه شوراى عالى سازمان وظيفه نظريه شوراى عالى ارتش هم لازم الاجرا هست فقط ماده٤٦قانون اگر بيمارى شما در قانون پيش بينى نشده باشد شوراى عالى وظيفه عمومى تصميم گيرنده هست،اگر تقلب كرده باشيد ومحرز بشود فقط بايد محرز شود،با حدس وگمان رييس سازمان هم نميتوانند شما را از حقى كه به دست آورده
    ايد محروم كنند،،،،،،،،انشاءالله همه سالم باشيد هيچ نعمتى بالاتر از سلامتى نيست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)