صفحه 14 از 33 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 328

موضوع: گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad2008 نمایش پست ها
    سلام واقعا ممنون از همه واین تاپیک به درد بخور
    من سه سال قبل تو فوتبال زانوم پیچید mri کردم ولی دکتره زیاد مطمئن نبود بعد منم وسط دانشگاه بودم اون موقع زیاد دنبالش نرفتم الان mri گرفتم فهمیدم که رباط صلیبیم پاره شده مینیسکم مشکوک به پارگیه.الانم دو ماه دیگه تاریخ اعزاممه( اول دی)حالا چندتا سوال:
    1.با این شرایط معاف دایم میشم؟
    2.الان اقدام کنم واسه معافیت بهتره یا تو آموزشی؟
    3.اگه الان اقدام کنم غیبت میخورم؟
    4.پیش پزشک که رفتم،بگم چند سال پیش اینجوری شدم و mri قبلی رو نشونش بدم یا نه
    لطفا کمکم کنید خیلی واجبه
    دوسا عزیزم با توجه به تجربه شخصیم، قبل از اعزام به چند دلیل اقدام نکین:
    1- سختگیری فوق العاده شورا
    2- اتلاف وقت خیلی زیاد (انداره 7-8 ماه راحت وقتتون تلف میشه)
    3- تراشیدن هزینه های الکی براتون جهت گرفتن عکس و ...
    4- استرس وحشتناک زیادی که بهتون وارد میکنن که واقعا به تنهایی ارزشش رو نداره

با توجه به مشکل شما، به احتمال 99% فقط معاف از رزم میشین که فایده ای براتون نداره و هیچ فرقی در آموزشی براتون نداره
    و اما راه حل:
    اعزام بشین، در حین خدمت اقدام کنین برای معافی، از همون روز اول سربازی شروع کنین.
    اینجوری:
    1- وقتی ازتون تلف نمیشه چون در حین خدمت هستین
    2- هزینه براتون نداره و اککان معافی بیشتر هستش
    3- آموزشی رو به این بهانه برای هودتون راحتتر مبکنین
    4- اگه معاف بشین که دیگه چون قبلش پرونده در میدان سپاه ندارین، امور سریعتر پیش میره
    5- اگه معاف نشدین تو خدمت پاتون رو با هزینه خودشون عمل میکنین و راحت یک ماه مرخصی میگیرین! و اینجوری سلامتیتون رو هم به دست آوردین

میدونم سخته و آدم میخواد شانس رو امتحان کنه برای نرفتن، ولی اگه این مسیری رو که گفتم نرین، مثل من پشیمون میشین. منم دقیقا مثل شما بودم با دو رباط پاره و مینیسک.
    سوالی اگه بود پیغام خصوصی کنین که زودتر متوجه بشم و جواب بدم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad2008 نمایش پست ها
    سلام واقعا ممنون از همه واین تاپیک به درد بخور
    من سه سال قبل تو فوتبال زانوم پیچید mri کردم ولی دکتره زیاد مطمئن نبود بعد منم وسط دانشگاه بودم اون موقع زیاد دنبالش نرفتم الان mri گرفتم فهمیدم که رباط صلیبیم پاره شده مینیسکم مشکوک به پارگیه.الانم دو ماه دیگه تاریخ اعزاممه( اول دی)حالا چندتا سوال:
    1.با این شرایط معاف دایم میشم؟
    2.الان اقدام کنم واسه معافیت بهتره یا تو آموزشی؟
    3.اگه الان اقدام کنم غیبت میخورم؟
    4.پیش پزشک که رفتم،بگم چند سال پیش اینجوری شدم و mri قبلی رو نشونش بدم یا نه
    لطفا کمکم کنید خیلی واجبه
    در ادامه صحبت هام ابنم در مورد زانو بگم تا روشن تر بشین:
    MRI در زانو و کمر زیاد دقیق نیست و بسته به نظر پزشک داره، پزشکهای اونجا هم اصلا کاری به نظر پزشک اورتوپد ندارن و خودشون رو با سوادتر فرض میکنن! همینقدر فکر کنم کافی باشه بگم که "لقی پای من کاملا واضح بود" ولی دکتر mri گفت تئ عکس هیچی نیست! جوری که خئدم رفتم پیشش و گفتم این پای من دست بزن ببین پاره است یا نه،خیلی راحت گفت من با پای تو کاری ندارم من عکس رو نگاه میکنم و نظر میدم! یاده اون روزا میافتم هنوزم آتیش میگیرم.
    زانو متاسفانه هم نظر پزشک رو نیاز داره و هم نظر mri که غالبا با هم تناقض دارند. اگه دقت کرده باشین دکترهای زانو اول زانو رو معاینه میکنن و نظر میدن و بهد عکس رو خودشون نگاه میکنن تا مطمئن بشن و بعد نظر mri رو نگاه میکنن!
    نمی خواستم نا امیدتون کنم ولی دوست نداشتم با یه امید واهی برین جلو و ضرر بیشتر ببینین.
    موفق باشین

Junior Member

سلام

دوستان من یه سوال داشتم واقعا ممنون میشم راهنماییم کنید. من حدود 10 سال پیش خدمت رو ترک کردم، الان متوجه شدم یک نوع معافیت پزشکی شامل حالم میشه. چطور باید اقدام کنم که از این درگیری ذهنی خلاص شم؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyafcb نمایش پست ها
    سلام

دوستان من یه سوال داشتم واقعا ممنون میشم راهنماییم کنید. من حدود 10 سال پیش خدمت رو ترک کردم، الان متوجه شدم یک نوع معافیت پزشکی شامل حالم میشه. چطور باید اقدام کنم که از این درگیری ذهنی خلاص شم؟
    ممنون
    یعنی سرباز فراری محصوب میشین؟ پس اول باسد بررسی کنین که اگه معاف نشین چه عواقبی داره براتون.
    چون اگه بگیرنتون که میرین بازداشتگاه و از اونجا باید بگین مشکل دارم و این حرفها تا با دستبند ببرنتون شورا! من زیاد میدیدم که خیلی هارو با دستبند میاوردن تا وضعیت معاف بودن یا نبودنشون مشخص بشه.
    ولی اونجا دیدم چند نفری که خودشون چون خودشون رو معرفی کرده بودند مثل بقیه اومده بودند واسه شورا.
    بهتره خیلی دقیق شرایط معرفی (بدون در نظر گرفتن احتمال معافی) رو در تاپیک ها جستجو کنین، اگه دیدین ریسکش کمه یا میصرفه، دیگه شرایط معاف شدن رو بررسی کنین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash84 نمایش پست ها
    یعنی سرباز فراری محصوب میشین؟ پس اول باسد بررسی کنین که اگه معاف نشین چه عواقبی داره براتون.
    چون اگه بگیرنتون که میرین بازداشتگاه و از اونجا باید بگین مشکل دارم و این حرفها تا با دستبند ببرنتون شورا! من زیاد میدیدم که خیلی هارو با دستبند میاوردن تا وضعیت معاف بودن یا نبودنشون مشخص بشه.
    ولی اونجا دیدم چند نفری که خودشون چون خودشون رو معرفی کرده بودند مثل بقیه اومده بودند واسه شورا.
    بهتره خیلی دقیق شرایط معرفی (بدون در نظر گرفتن احتمال معافی) رو در تاپیک ها جستجو کنین، اگه دیدین ریسکش کمه یا میصرفه، دیگه شرایط معاف شدن رو بررسی کنین.

بله همینطوره. من با مشاوره نظام وظیفه تماس گرفتم و گفتن ابتدا باید خودت رو معرفی کنی بعد قاضی تصمیم بگیره در مورد جریمه و بعدش اقدام کنی برای معافیت پزشکی. یه مقداری پیچیده هست و در واقع خودمم الان یه مقداری دچار استرس شدم که قراره چی به سرم بیاد. در واقع اگر معاف نشم مجبورم ادامه خدمتم رو انجام بدم که با توجه به سن و سالم تصورش هم اعصاب خورد کنه. البته چاره دیگه ای برام نمونده چون قصد خروج دارم.

من تصمیم دارم خودم برم خودم رو معرفی کنم و باز خوبه یه قوت قلبی بهم دادین. تنها امیدم اینه که بتونم بعد از معرفی معافیت پزشکی رو بگیرم.

فقط یک سوال دیگه اینکه از کجا باید پزشکهایی که تشخیص میدن معافیت رو پیدا کرد؟ فکر نمیکنم هر پزشکی این توانایی رو داشته باشه.

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyafcb نمایش پست ها
    بله همینطوره. من با مشاوره نظام وظیفه تماس گرفتم و گفتن ابتدا باید خودت رو معرفی کنی بعد قاضی تصمیم بگیره در مورد جریمه و بعدش اقدام کنی برای معافیت پزشکی. یه مقداری پیچیده هست و در واقع خودمم الان یه مقداری دچار استرس شدم که قراره چی به سرم بیاد. در واقع اگر معاف نشم مجبورم ادامه خدمتم رو انجام بدم که با توجه به سن و سالم تصورش هم اعصاب خورد کنه. البته چاره دیگه ای برام نمونده چون قصد خروج دارم.

من تصمیم دارم خودم برم خودم رو معرفی کنم و باز خوبه یه قوت قلبی بهم دادین. تنها امیدم اینه که بتونم بعد از معرفی معافیت پزشکی رو بگیرم.

فقط یک سوال دیگه اینکه از کجا باید پزشکهایی که تشخیص میدن معافیت رو پیدا کرد؟ فکر نمیکنم هر پزشکی این توانایی رو داشته باشه.

ممنون
    راستش این مورد رو دقیق نمیدونم، بستگی به نوع بیماری داره.
    ولی قبل خدمت که من رو خیلی جاها فرستادند، از بیمارستان امام سجاد گرفته تا بقیه الله... کلا بیمارستان های نظامی .. من درین مورد زیاد نمیدونم، شاید سایر دوستان بهتر بتونن جواب بدند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    geology.ferdowsi of university at masshhad

سلام. دوستان اگه موردی، مشکلی دارین و سرباز هستین زودتر اقدام کنین. تو شورای پزشکی بودم که متوجه شدم خیلی از معافیت های پزشکی رو دارن از معافیت دائم به معاف از رزم تغییر میدن. بجنبید زودتر. این که شامل چه چیزهایی هست نمیدونم. اما به عنوان مثال برا دیسک کمر، معافیت دارم داره لغو میشه و تبدیل به معاف از رزم میشه. شاد زی

Junior Member
    رشته و دانشگاه

کلینیک سجاد(بیمارستان سجاد) که مربوط به ناجا هست یکی از اون جاهایی که میشه رفت. ادرسش پشته ورزشگاه امجدیه(شیرودی) هست، هفت تیر. اونجا به صورت ازاد میتونی ویزیت بشی و بری پیش پزشک مربوطه. اونجا از سربازهایی که میبینی بپرس، گاها اطلاعات ارزنده ای دارن و بسیار مفیدن و میگن باس پیشه کی بری.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

معاف از رزمی تو اموزشی موثره و فشاری که روتون هست رو کم میکنه! فقط رو درجه ای که میگیرین تاثیر داره که به نظرم مهم نیست. معاف از رزمی اگه بیوفتین ناجا خیلی مفیده

Junior Member

با عرض سلام خدمت همه دوستان
    بنده 6 ماه که خدمت می کنم و بعد از اینکه کمرم به شدت درد گرفت به دکتر رفتم و اونم MRI نوشت.
    وقتی دکتر نتیجه MRI رو دید گفت تو دیسک کمر شدید دارای و از تو سرباز نمیشه !
    کمرم از همون اول سربازی درد میکرد رفته رفته بیشتر شد که دیگه مجبور شدم برم دکتر. خلاصه بعد از نامه نگاری و غیره بهداری منو نوشت به پزشک معتمد(پزشک خودشون)
    هنوز جواب MRI رو نگرفتم ولی با پرینتی که از MRI ام داشتم دکتر نگاه کرد و این نامه رو برای بهداری نوشت:

بیمار با کمر درد و درد پای راست مراجعه کرده است در معاینه بالینی قدرت غضرقی هر دو پا در +4 است در MRI کمری بالجینگ سنترال دیسک L3-L4 و هرنی پارسنترال راست دیسک L4-L5 رویت می شود.
    البته خوندن دست خط دکتر سخته ولی اینارو نوشته
    الان من منتظر جواب MRI هستم تا نوبت شورای پزشکی بگیرم

احتمالا جواب MRI هم همینه اگه همین باشه چقدر احتمال داره شوارای پزشکی به من معافیت بده؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)