صفحه 17 از 33 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 328

موضوع: گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

پیش فرض پاسخ : گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

نقل قول نوشته اصلی توسط ght113 نمایش پست ها
    پس با این وجود به دردم نمیخوره و اگر دنبال معاف رزم باشم باید قبل از اعزام اقدام کنم که هیچ. اما یک سوال من توی آموزشی نمیوتنم بدون مدرک رسمی یعنی مثلا مراجعه به بهداری اجازه بدن که من رژه و تربیت بدنی نرم.
    شما مدارک پزشکی لازم همراهتون باشه
    میتوانید توی یگان هم به بهداری مراجعه کنید و اگر دکتر نامه بده فکر کنم بتوانید از رژه معاف بشید
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member

سلام. من ٧ ماه از خدمتم ميگذره. چند روز پيش ب دليل يك مورد عمل جراحي كه جز بندهاي معافيت هم ميشه به درمانگاه ناجا مراجعه كردم و اونا هم يه نامه ارجاع به بيمارستان امام سجاد دادن. حالا من نامه رو ببرم امام سجاد خودشون من رو به شورا ميفرستن يا پروسه خاصي داره و بايد درخواست بدم؟ ممنون

Junior Member

دوستان با سلام
    من سه ماه خدمتم ميخواستم بدونم در شوراي پزشكي بايد با لباس نظامي حاضر شد؟
    ممنون ميشم زودتر جواب بده كسي .

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash9 نمایش پست ها
    دوستان با سلام
    فرقی نمیکنه شخصی یا نظامی ولی فکر کنم نظامی باشه بهتره
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash9 نمایش پست ها
    دوستان با سلام
    بله.بدون لباس اجازه شرکت در شورا ندارید!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2004 نمایش پست ها
    بله.بدون لباس اجازه شرکت در شورا ندارید!
    سلام من چهارشنبه كميسيون منطقه اي اصفهان بودم نيازي به لباس نظامي نبود.
    فقط بنده و يك سرباز ديگه با لباس بوديم.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان بنده 30/2/94در شواراي منطقه اي اصفهان نوبت كميسيون داشتم اين پستو ميذارم و تمام مراحلو براتون ميگم من از راهنمايي دوستان استفاده كردم ولي متاسفانه كسي در كه در شوراي اصفهان شركت كرده باشه مطلبي نذاشته بود. من پستو ميذارم بلكه راهنمايي كوچكي باشه واسه دوستان كه ميخوان اقدام ب معافيت كنن.
    من در آموزشي (مالك اشتر ناجا)اقدام كردم و اونجا با ارايه ام ار اي و توصيه نامه يك متخصص كه ارايه دادم منو فرستادن به بهداري كل استان مركزي و ازونجا نامه زدن براي شوراي اصفهان كه يك برگه صورتي رنگ هست . شما در روزهاي شنبه تا سه شنبه فرصت داريد بريد ويزيت بشيد و نهايتا تعيين نوبت كميسيون . در روزهاي چهارشنبه كميسيون تشكيل ميشه و تعيين نوبت نميكنن.(زير برگه صورتي هم نوشتن)
    من چهارشنبه به تاييد پرسنل بهداري كه گفتن چهارشنبه هم تعيين نوبت انجام ميشه از پادگان مرخصي گرفتم و رفتم اصفهان (درمانگاه صاحب الزمان )
    خيابان ارتش - كوچه سجاديه 1
    اونجا گفتن بايد بري شنبه بياي كه چون من راهم دور بود و مرخصي هم به راحتي نميشد بگيري با اصرار و راهنمايي يكي از سربازا رفتم پيش يكي از دكترها اونم اول قبول نكرد كه كارمو انجام بده ولي چون مادرم باهام بود قبول كرد و برگمو مهر كرد بعد رفتم جلوي در ورودي اونجا يك برگه كه عكسمم روش پنس كرد بهم داد كه نظر پزشك اونجا داخلش نوشته بشه. بعد از ويزيت توسط متخصص درمانگاه كه بدون توجه به مداركم و بدون معاينه برام ام ار اي نوشت كه بايد فقط در بيمارستان شهيد صدوقي اصفهان انجام ميشد.
    وقتي رفتم بيمارستان نوبت ام ار اي رو درست شب سال تحويل برام زد و دوباره تغييرش داد و گفت 27 اسفند بيا ساعت 12 شب!!!
    خلاصه برگشتم و با كلي داستان مرخصي گرفتمو رفتم براي ام ار اي كه متصديش عوض شده بود و گفت همون روز صبر ميكردي برات انجام ميداديم!!!!!!!!
    اون لحظه هم كه اينجوري شدم و...
    ام ار اي رو دادم با دفترچه نيروهاي مسلح 20 تومنه ولي من هنوز برام صادر نشده بود به همين دليل 70 تومن با دفترچه خودم پرداخت كردم. گفت 5 فروردين بيا بگير جوابشو و برعكس اون يكي منشي كه حسابي اذيت كرد گفت اگر دكتر بود ميدادم الان جوابشم برات بنويسه كه نخواي بياي دوباره .
    خوشبختانه من دوستي اصفهان داشتم و منو از دو سه بار از رفت برگشت به اصفهان نجات داد مداركو بهش دادم و جواب ام ار اي رو گرفت در كمال ناباوري با اينكه در اموزشي فشار زيادي ب كمرم امد بطوريكه سه روز خونه نشين شدم جواب ام ار اي ار جواب ام ار اي قبليم كه پارسال داده بودم مشكلم رو خيلي سطحي تر نشون داده بود !!!! من پروترژون بين ديسكهاي s1 , l5 داشتم كه امكان معافيت تا حدودي داشت ولي جواب جديد گفته بود bulging سطحي با dehydration disc !!!
    خلاصه چون خيلي تحقيق كرده بودم و آيين نامه هم حفظ بودم فهميدم كه صد در صد معاف از رزمم ولي دلم نيامد نيمه راه ولش كنم به هر حال معاف از رزمم يه امتيازه مخصوصا توي نيروي انتظامي...
    بعد از اين مراحل جواب رو دوستم برد پيش متخصص و اون نظرش رو روي او برگه عكس دار نوشت و فرستاد پيش يك دكتر ديگه كه اون دوباره يكي ديگه از همين برگه ها صادر كرد ولي ايندفه به يكي از نورولوژهاي بيمارستان صدوقي .
    دوباره مرخصي گرفتم و رفتم اصفهان براي معاينه اون پزشك 31 تومن ويزيت گرفتن و گفتن نظريه براي كميسيون آزاد هست هم براي وظيفه هم كادر !!!
    دكتر مداركمو ديد كامل و نوار عضله نوشت از پاهام 26 تومنم اونجا گرفتن !!!!
    بعد از انجام نوار عضله نظرشو داخل برگه نوشت و مهر كرد و چسب زد !! در ضورتي كه متخصص درمانگاه صاحب الزمان اصلا براش مهم نبود و برگه رو به دوستم داده بود...
    مدارك رو به دوستم دادم و برگشتم .
    اون نوبت كميسيون برام گرفت . تمام مداركو ازش گرفته بودن و يدونه برگه بهش دادن (پيشنهاد ميكنم از تمام مداركتون كپي بگيريد چون كميسيون پرونده رو نگه ميداره) و برگشو برام فرستاد .
    روز كميسيون هم رفتم درمانگاه و ساعت 9:45 رفتم داخل با لباس نظامي ولي اصلا لباس مهم نيست شخصي هم ميتونيد بريد.
    برخلاف طرز فكرم كه الان همه نشستن و من ميرم داخل و ازم سوال ميكنن و معاينه ميكنن منو با دو نفر ديگه فرستادن داخل و جلو در بوديم يكي يكي صدا ميكرد كه بريم نزديك 4-5 تا پزشك و همون متخصص هم اونجا نشسته بودن و گرم صحبت!! من رفتم نزديك دفترچه بيممو گرفت و يه نگاه ب پرونده خيلي سريع انداخت و نوشت معاف از رژه و نگهباني و... كه فهميدم معاف از رزمم. پرونده رو انداخت (دقيقا انداخت) جلوي پزشك ديگه كه اونم نظرشو بنويسه ...
    من خودمو آماده كرده بودم كه ام ار اي قبلي رو ارايه كنم كه گفت من جديدرو كار دارم قديميه رو كاري ندارم ! و معاينه هم نكرد و يه بسته قرص مسكن نوشت دفترچمو داد و گفت منتظر باش بيرون تا جوابشو بگيري . يك سربازم جوابو مينوشت و چنتا چنتا ميداد بيرون و صدا ميكردن.
    كلا 30-40 ثانيه بيشتر داخل اتاق نبودم
    نيم ساعت بعدم برگه رو دادن و گفت بسلامت. داخلش نوشته بود معاف از رژه و ايستادن و نشستن طولاني مدت... پرونده و مداركم كلا نگه داشتن ...
    در روزي كه من كميسيون داشتم كلا يك نفر معاف شد كه سربازا و پرسنل هم متعجب شده بودن و با تعجب بهش ميگفتن معاف شدي!!!
    خلاصه من با علم ب اينكه ميدونستم معاف از رزمم قبل از كميسيون زياد ناراحت نشدم. ولي قصدم امتحان شانسم بود و اينكه شايد با توجه به ام ار اي اولي معافيت بگيرم و با توجه ب اون هم پا پيش گذاشتم براي معافيت دائم.
    در كل اگر ميبينيد مشكلتون شامل معافيت دائم نميشه بيخودي خودتونو خسته نكنيد و هزينه الكي نكنيد قبلش آيينامه رو بخونيد كاملا مشخصه كه معاف ميشيد يا خير.
    ولي اگر مشكل جدي داريد يا لب مرز معافيتيت شانستونو امتحان كنيد . ارزششو داره.
    من كلا با هزينه سوخت و ويزيت ها و ام ار اي حدودا 350 تومن هزينه كردم و يك روز مرخصي استحقاقي هم از كفم رفت.
    پشيمون نيستم به هيچ وجه چون شانسمو امتحان كردم و نميدونستم قرار چه اتفاقي بيوفته شايد اگر اينكارو نميكردم تو طول خدمتم همش حسرت ميخوردم كه اي كاش اقدام ميكردم.
    اميدوارم بعضي جزييات خستتون نكرده باشه و براي دوستاني كه ميخوان اقدام به معافيت كنن مفيد بوده باشه.
    موفق باشيد.

Junior Member

بچه ها لطفا جواب سوالمو بدید خیلی واجبه من قبل اعزامم برای معافیت افسردگی و وسواس اقدام کردم دکتر ناجا بیماریمو تایید کرد و شدید زد ولی کمیسیون بیماریمو رد کرد حکم معافیت از رزم دادن بهم .الان یه ماه از اموزشیم میگذره خواستم تو اموزشی دوباره اقدام کنم که بهم گفتن فعلا نمی تونم از رای قبلیه کمیسیونم باید 6 ماه بگذره تا دوباره بتونم اقدام کنم. حالا سولم اینه :

1- اگه اقدام کنم احتمالش هست معاف بشم الان معاف از رزمم؟
    2- بر اساس تصمیم دکتر قبل اعزامم رای میدن واسه بیماریم یا دوباره از اول تست می گیرن؟
    3-ارزششو داره بعد اموزشی که درست یک ماه دیگه تموم میشه 6 ماه از رای قبلیم میگزره دوباره اقدام کنم یا هر طوری هستش سربازیمو ادامه بدم؟

ممنون

Junior Member

چرا کسی جواب سوال منو نمیده بالا این همه سوال جواب دادید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط SM3525 نمایش پست ها
    بچه ها لطفا جواب سوالمو بدید خیلی واجبه من قبل اعزامم برای معافیت افسردگی و وسواس اقدام کردم دکتر ناجا بیماریمو تایید کرد و شدید زد ولی کمیسیون بیماریمو رد کرد حکم معافیت از رزم دادن بهم .الان یه ماه از اموزشیم میگذره خواستم تو اموزشی دوباره اقدام کنم که بهم گفتن فعلا نمی تونم از رای قبلیه کمیسیونم باید 6 ماه بگذره تا دوباره بتونم اقدام کنم. حالا سولم اینه :

1- اگه اقدام کنم احتمالش هست معاف بشم الان معاف از رزمم؟
    2- بر اساس تصمیم دکتر قبل اعزامم رای میدن واسه بیماریم یا دوباره از اول تست می گیرن؟
    3-ارزششو داره بعد اموزشی که درست یک ماه دیگه تموم میشه 6 ماه از رای قبلیم میگزره دوباره اقدام کنم یا هر طوری هستش سربازیمو ادامه بدم؟

ممنون
    سلام

من خودم معافی چشم گرفتم. پس یه چیزایی از معافی و اینا میدونم. ولی میدونم نظام وظیفه چه جوری بنابراین با احتیاط بسیار بسیار بهتون پیشنهادم رو میگم. ببینید این نظام وظیفه که در و پیکر نداره. پس بطرز ساده ای هر چه هر کی اینجا بگه میتونه حرف مفت از آب در بیاد این از این مقدمه لازم.

1. بله احتمالش هست. من آشنایی داشتم که وسط سربازیش اقدام کرد برای گرفتن معافی از طریق قبول سرپرست یه دادش خل وضعی که داشت و پذیرفته شد و دیگه از ادامه معاف شد. پس امکان این هست کسی وسط سربازی معافی بگیره. شما هم مشخصا شانس دارین. چقدرش رو هیچ کسی الان نمیتونه بهتون بگه چون نهایتا اون دکتری که معاینه میکنه و توضیحات تخصصیش رو میده بره کمیته و خود کمیته مهم اند و حرف نهایی رو میزنند.
    2. نخیر. شما دوباره درخواست میدی. میفرستی. مراحل رو دوباره از نو انجام میدی. یه عموی دیگه ای میبیندت و ...
    3. بله ارزش داره بسته به هدفت از معاف شدن. معلف شدن بما هو معاف شدن، ارزش نیست(دستکم من این طور فکر میکنم). چون اگه معاف شین(پزشکی بویژه) برای استخدام یک سری مشاغل( مثلا بانک) با مشکل روبرو خواهید بود. ولی اگه میخوای از این مملکت در بری یا همچین چیزی و بر نگردی یا بگردی حتی، می ارزه. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

خوش باشی
    Whatever doesn't kill you simply makes you Stranger

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)