صفحه 22 از 33 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 328

موضوع: گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

پیش فرض پاسخ : گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌

سلام دوستان من تو تاریخ ۶/۲۳ کمسیون داشتم(البته در حین خدمت برای معافیت اقدام کردم) که بعد از کلی انتظار و خود خوری تو اون روز ی برگه ب من دادنند ک گفتند معاف شدی البته گفتند ک شما باید این نامه رو ببری ب پادگانت حق باز کردنش هم نداری منم اینکارو کردم بردم پادگان فرمانده بازش کرد ک نوشته بود معاف دائم از خدمت و ۴۵ روز هم استراحت در منزل بعدش هم نوشته بود بعد از پایان استراحت باید بری ادره امور بهداشت و درمان واقع در لویزان فرمانده وقتی اینارو خوند ابلاغ کرد ب عاجدانی تیپ و اونا هم گفتند اون یکی برگه رو باید بیاری یعنی همونی ک باید از ادره امور بهداشت و درمان بگیرم الان سوالم اینه ک امکان داره امور بهداشت و درمان تایید نکنه این معافیتو یا اینکه دکترا گفتند معاف دیگه تمومه و فقط اون کارهای اداریشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

شخصی که می تونه معاف بشه ولی امریه میگیره، آیا در حین امریه می تونه نظرش عوض بشه و واسه معافیت اقدام کنه؟

Junior Member

با سلام
    بنده اعزام اول دی هستم و امریه یکی از ادارات را گرفته ام و نمی خواهم ان را از دست بدهم ولی مشکل فتق دارم و دکتر گفته باید عمل کنم می خواستم بدانم با توجه به اینکه اول دی(1 ماه و نیم دیگه) باید اعزام بشوم بهتر است الان عمل کنم و مدارک پزشکی را با خودم به پادگان ببرم و به بهداری نشان دهم تا از بعضی از فعالیت های سنگین مثل رژه یا ورزش معاف شوم یا اینکه عمل را بگذارم برای بعد ار اموزشی؟
    با تشکر

Junior Member

سلام
    من 1 دی اعزام می شم کرمان 05 ، معاف از رزم به خاطر دیسک کمر گرفتم ، دیسکای L2 تا s1 ام مشکل داره ! دکتر اول که بررسی کرد قبل شورا گفت معافی ، ولی شورا معاف از رزم کرد . با این مشکل معاف می شم حین خدمت اقدام کنم ؟ بعد اگه خواستم اقدام کنم همون روز اول اقدام کنم یا بزارم یکم درد بکشم و از درد برم بهداری که بفرستنم بیمارستان ! بعد اگه رفتم دنبال کاراش احتمال هست موافقت نشه و تجدید دوره شم ؟
    با تشکررر

Banned

معاف bmi‌هنوز هم هست یا نه؟

سلام
    در صورتیکه در آموزشی برای معافیت اقدام کنم و معاف از رزم بشم تجدید دوره میشم؟ میشه همزمان برای دو تا مشکل درخواست معافیت داد؟

Junior Member

سلام.
    من حین خدمت معافیت پزشکی گرفتم و می خوام کل فرایندش رو باهاتو در میون بذارم.

من تومور استخوانی خوش خیم تو زانوم داشتم و طبق آخرین تغییرات در صورتی که عمق تومور بیشتر از 1/3 استخوان باشه معافیت دائم تعلق میگیره.
    خرداد ماه من شورای پزشکی رفتم و اون ها تایید کردن و ارجاع دادن به شورای عالی پزشکی تا حکم نهایی رو بدن. عضو شورا از من عکس به روز خواست و من نداشتم برای همین به جای اینکه منو برای گرفتن عکس به روز ارجاع بده معاف از رزم کردن منو. تاریخ اعزامم 1 دی ماه 1395 بود. به نیروی زمینی ارتش پادگان 01 اعزام شدم.

از داخل یگان شروع به اقدام کردم. اول منو فرستادن بهداری و از اونجا برای اعزام به بیمارستان اقدام کردم ولی چون هنوز دفتر چه بیمه هامون نیومده بود اعزامم نکردن. فقط یه هفته معاف از رژه و نگهبانی و ورزش دادن بهم. یه هفته بعدش پام خیلی درد گرفت طوری که عصا به دست شدم و دوباره رفتم بهداری و اونجا با اینکه دفترچه نداشتم منو فرستادن بیمارستان. اونجا در خواست وقت شورا کردم و برام زدن 10 اردیبهشت! هرچی گفتم آقا درد و اینا گفت برو کل مدارکت رو بیار نظر بدم. دوباره اقدام کردم و روز 22 دی ماه اعزام شدم بیماستان. مدارک رو نشون دادم و برای من وقت خارج از نوبت نوشت و شورام افتاد 17 بهمن ماه. بعد گفتم تا اون روز چی برام یه ماه معاف از رژه و رزم و نگهبانی نوشت! کلا اون مدت فقط تو پادگان حضور فیزیکی داشتم و هیچ کاری نمی کردم.

روز شورا با تمامی مدارک پزکی و مدارکی که خودشون گفته بودن به بیمارستان خانواده رفتم. اونجا اول پرونده تشکیل دادم. بعدش به نوبت رفتیم توی شورا. اونجا دوباره طرف ازم درخواست عکس به روز کرد و گفتم ندارم و برام عکس نوشت. همون لحظه رفتم تو بیمارستان عکس رو گرفتم. برگشتم و تحویلشون دادم. خودشون به ترتیب بهم گفتن چه مدارک پزشکی می خوان. عکس قبل و بعد از عمل از من خواستن و گزارش پاتولوژی.

بعدش ما نشستیم تا حکم صادر بشه و به من حکم معاف دائم دادن. یک نامه موقت دادن که 45 روز استراحت در منزل نوشته بود.
    به پادگان رفتم و طی پرس و جو این 45 روز رو باید بهتون مرخصی در خانه بدن تا حکم اصلی از طرف اداره مرکزی بهداشت و درمان نزاجا بیاد که البته تو این مدت باید به تایید شورای عالی برسه.

فرایندش این طوریه که شورای عالی بررسی می کنه که مدارک صحت داشته باشن و تو نظر شورا صحیح باشه و به زور رشوه و پارتی بازی معافی نگرفته باشین. اگر شک کنن دوباره شورای عالی براتون تشکیل میشه. این بیشتر متوجه بیماری ها و پرونده هاییه که نظر پزشک توش تاثیر گذاره. بیماری هایی که صرفا به مدارک آزمایشگاهی مربوط باشن خیلی کم پیش میاد تا دوباره براشون شورا تشکیل بدن. برا مثال مدارک خودم صرفا عکس از زانوم بود و گزارش پاتولوژی و ناحیه آسیب به وضوح توی عکس جدید مشخص بود.

تو این مدت پی گیری کار هام رو باید انجام بدم چون ممکنه زود تر هم نامه حاضر بشه و بتونم سریع تر کار های معافیتم رو انجام بدم.

چند تا نکته هست که باید توجه کنین:
    -درصورتی که 100% معاف هستین قبل از اعزام اقدام کنین در غیر این صورت معاف از رزم میشین که فقط موجب میشه سپاه نیفتین و یگان هایی نیرو هوایی و نیرو دریایی هم به ندرت معاف از رزم پذیرش می گیرن. یعنی به احتمال خیلی قوی میفتین نیرو زمینی ارتش و یا نیروی انتظامی.

-وقتی اعزام شدین برای وقت شورا اقدام کنین. اگر شرایطتون خاص باشه جلو میندازن و اگر اورژانسی باشه یه هفته ای هم بهتون وقت میدن در غیر انی صورت آموزش رو رفتین و یه یکی دو ماهی هم خدمت می کنین تا وقت شورا برسه. هر چی دیر تر اقدام کنین دیر تر وقت بهتون میرسه.

-توی آموزشی به سلامتتون اهمیت بدین و نذارین براتون اتفاقی بیفته ، حتما اعزام به بیمارستان برین تا نامه معافیت های موقت رژه و اینا رو بگیرین.

-بذارین دفترچه بیمتون هم بیاد چون کار رو براتون خیلی راحت تر می کنه و هزینتون رو هم کمتر!!

-راحتی و یا سختی فرایند همش بستگی به فرماندتون داره. اگر فرمانده ای منطقی داشته باشین براتون راحت تره.

- عواملی که موجب معافیت هم نمیشن اگر مخل خدمت شما باشن و یا مشکل درست کنن براتون میتونن منجر به معافیت بشن. برای مثال در رفتگی کتف باید 3 مرحله به صورت رسمی صورت جلسه بشه در یگان خدمتی تون و بعدش معاف میکنن. با این مدارک.

- تو یگان چون آسیب دیدن شما براشون مسئولیت داره شانس بیشتری دارین. در صورت آسیب دیدن شما یه واسطه نادیده گرفتن شرایط جسمی شما ازشون دیه میتونین بگیرین و هزینه درمانتون رو خودشون باید پرداخت کنن.

-من متخصص نیستم و نمی تونم بگم که آیا معاف میشین یا نه! از متخصص بپرسین!

- تو خدمت درد شما رو نمیبینن پس باید بهشون نشون بدین. من تا زمانی که عصا به دست نشدم کسی باور نمی کرد که اوضاع من چطوریه.

- بعضا اگر بیمارستان و یا بهداری نامه معافیت رژه و اینا داد و فرمانده و یا افسران آموزش گوششون بدهکار نبود تا فرمانده گردان طبق سلسله مراتب برین و صحبت کنین و اگر موثر واقع نشد یه راست برین بازرسی.

- من فرماندم آدمی سخت گیر بود اما فهمیده بود و به سلامت بچه ها خیلی اهمیت میداد برای همین کارم به مراتب راحت تر بود.

- در صورتی که شورا از داخل یگان معاف از رزم کنه بهتون معاف از نگهبانی و سایر چیزا رو می تونه بده که براتون میتونه مفید واقع بشه.

امیدوارم به نتیجه دلخواهتون برسین!

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

منم حین خدمت معافی گرفتم
    شش ماه سرباز بودم
    شش ماه حین خدمت موقت معاف شدم
    بعد پایان موقت هم دایم گرفتم
    کسی سوال داش کمکش میکنم .
    معافیم هم مربوط به غدد متشرحه و بیماری های تیرویید هستش
    هرگونه سوال در این باب دارین جواب میدم و راهنمایی میکنم
    مسج خصوصی بدین تا تاپیک مربوط بهشو بدم بیاین اونجا

نقل قول نوشته اصلی توسط rain_maker نمایش پست ها
    سلام
    در صورتیکه در آموزشی برای معافیت اقدام کنم و معاف از رزم بشم تجدید دوره میشم؟ میشه همزمان برای دو تا مشکل درخواست معافیت داد؟
    سلام.
    زمانی تجدید دوره می شوید که اعزام به بهداری یا بیمارستان اگر اشتباه نکنم بیشتر از 7 بار باشد.بله امکانش هست.

Junior Member

سلام خدمت دوستان امیدوارم تجربیاتم بدرتون بخوره
    من حین خدمت معاف شدم کلا 9 روز خدمت کردم (محل خدمت ارتش 03 برخورداری عجب شیر)
    روال کار :رفتن به بهداری و اعزام گرفتن به بیمارستان منطقه ای تبریز بعد اعزام به بیمارستان 502 ارتش تهران معاینه توسط دکتر معرفی به شورا سعی کنید مدارکت پرشکی تون کامل باشه بعد حاضر شدن تو روز شورا اگه معاف شدین بهتون استراحت پزشکی زیاد میدن (مال من 21 زور برا دوستان 30 روز) تقریبا بعد دو ما خودتون باید برید تهران اداره بهداشت درمان در لواسان نامه معافیت همراه با برگه ثبت در سیستم ثبت در وظیفه عمومی (اگه اسن برگه رو نگیرین دوباره به تهران فرستاده میشین) میگیرین و پادگان رفته و تسویه حساب کرده و به وظیفه عمومی اعزام کنند رفته و بعد از واریز پول تقریبا 1 ماهه کارتتون میاد

تجربیات : دکتر اعزام کننده در پادگان گفت که باید صبر کنی تا دفترچه نیروهای مصلح بیاد که بیست روز تا یک ماه طول میکشه ولی باز میتونین اعزام به بیمارستان بگیرین و از اون جا بقیه موارد
    بیماری من قلب بود و نیاز به عل قلب باز داشت و اگه مال شما هم نیاز به انژیو گرافی عمل. انژیوپلاستی یا ابلیشین داشت حتما با دفترچه نیروهای مصلح انجام دهید که ازتون پول نمیگیرند (عمل من بنتال بود 35 ملیون بود که رایگان انجام شد)
    مشکل من :انورسیم اعورت سعودی و سینوس والسالوا و اعورت دولتی همراه با اختلال عملکرد در قلب بود و دو روز قبل اعزام فهمیده بودم این مشکل دارم )
    میتونین تا اومدن نامه معافیت غیبت کنین بعد از اداره بهداشت درمان پیگیری کنید و شماره بیمارستان رو هم بگیرید چون اول اونجا به شورا عالی معرفی میکند که در اداره بهداشت درمان است
    دفترچه رو هم میتوان با استراحت پزشکی که در دست دارین از پادگان بگیرید

اگه در مورد عمل شدن حین خدمت و معافی قلب مثل مشکل من سوال داشتید شماره من در تلگرام 09337047278

امید وارم مفید باشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)