صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: مقاله review

Junior Member

پیش فرض مقاله review

با سلام خدمت دوستان

کسی میداند مقاله review یعنی چی و به چه صورت تهیه میشود؟ ;D
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

پیش فرض پاسخ : مقاله review

در يك كلام مقاله review يعني شما كار يا ايده جديدي ارائه نمي دي. يعني مثلا تو يه فيلد خاص نظرات، تجارب و كاراي آدماي مختلف رو بررسي ميكني و نقاط ضعف و قوت رو ميگي و با هم مقايسه ميكني. شايد خودت هم يه سري آزمايش ها انجام بدي و بگي فلان نتايج بدست اومد و مثلا اين تئوري تو اين شرايط بهتر بود و اون يكي تو اون يكي شرايط!! اين ديگه تركي ترين شيوه براي بيان حق مطلب بود.

(من خودم تركم برادرا شاكي نشيد)

Junior Member

من دانشجویه مکانیک هستم یکی از اساتیدم به من گفت میتوانی با نرم افزار ees یک کار review انجام بدی که ظاهرا با نظر شما فرق دارد
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

مقاله review صرفا به مقایسه و جمع آوری داده در یک زمینه خاص می پردازد و نیاز به انجام آزمایش توسط نویسنده ندارد. در ضمن معمولا نوشتن این نوع مقاله از افرادی جایگاه قابل قبول دارد که در آن زمینه دارای تعداد انتشارات قابل قبول باشند.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Junior Member

I agree with the last answer.
    reviewing paper is very hard and you have to do a lot.
    one more
    they accept from famous authors
    not young researchers

it needs a lot of works. it is better to write something new.
    best
    K1

saeede83
    Guest

مقاله review رو معمولا یک ژورنال به صاحب نظران اون رشته سفارش می ده، به قول دوستمون آدم های صاحب نام در اون زمینه، کمتر می شه به دانشجو ها سپرده بشه

سلام به همه

ذکر یک مطلب برای جلوگیری از اشتباه در این موضوع مفید به نظر می رسد. مقاله review را یک نویستده به صورت دلخواه می نویسد و ژورنال از نویسنده در خواست نوشتن مقاله را نمی کند. آن چیزی که از محققان ممکن است درخواست شود نوشتن بخشی از یک handbook و مشابه به آن است.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

مقاله Review رو معمولاً کله گنده های اون رشته مینویسند که کاملاً به اون موضوع مسلط هستند. یعنی نه که دانشجو نتونه بنویسه، نه. بلکه اگه بنویسه چیزه خوبی نمیشه. مگه اینکه کامل به موضوع احاطه داشته باشه. که اون هم لازمش اینه که چند تا مقاله تو همون فیلد داشته باشه قبلاً.
    همه چیز به دست خداست و تو دست خدایی...<br />http://sites.google.com/site/saeedmirshekari/home

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    مقاله review رو معمولا یک ژورنال به صاحب نظران اون رشته سفارش می ده، به قول دوستمون آدم های صاحب نام در اون زمینه، کمتر می شه به دانشجو ها سپرده بشه
    سعیده جان درسته به استاد سفارش میدن اما اون استاد هم به دانشجوی بیچاره میده که انجامش بده

نقل قول نوشته اصلی توسط smirshekari
    مقاله Review رو معمولاً کله گنده های اون رشته مینویسند که کاملاً به اون موضوع مسلط هستند. یعنی نه که دانشجو نتونه بنویسه، نه. بلکه اگه بنویسه چیزه خوبی نمیشه. مگه اینکه کامل به موضوع احاطه داشته باشه. که اون هم لازمش اینه که چند تا مقاله تو همون فیلد داشته باشه قبلاً.
    برا روشن شدن بحث باید بگم که کار paper reviewer اینه که یه فیلد رو انتخاب میکنه و تمام مقالات معتبر رو در اون زمینه جمع آوری میکنه و بهترین و سودمندتزین نکات موجود در اون مقالات رو یه جا گرد آوری میکنه این میشه review کردن یه فیلد خاص اون review هائی که من دیده ام طرف حدود 50 - 70 تا مقاله رو بررسی کرده و همه رو به عنوان رفرنس آورده (بدون شماره)
    کار زیاد سختی نیست و در عین حال خوب پذیرفته میشه
    every thing is possible, but you must pay for it

مقاله review اگر اولین کار شما باشد به راحتی پذیرفته نخواهد شد.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)