صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: اولویت بندی کشورهای آسیایی برای ادامه تحصیل در رشته های فنی و مهندسی

پیش فرض اولویت بندی کشورهای آسیایی برای ادامه تحصیل در رشته های فنی و مهندسی

به نظر شما کدام یک از کشورهای آسیایی برای ادامه تحصیل در رشته های فنی مهندسی بهتر هستند.با ذکر دلیل

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : الویت بندی کشورهای آسیایی برای ادامه تحصیل در رشته های فنی و مهندسی

به نظر من كه مالزي رو در گزينه هاي بعدي قرار بدين خيلي بهتره. مثلا كره جنوبي خيلي از دانشگاهاش اگر معدل ليسانس حدود 17.50 باشه ميتوني شهريه رو ندي يا مثلا دانشگاه پوهانگ حتي يه خورده هزينه زندگي رو هم تقبل ميكنه. به فرضم كه فقط شهريي ندي. با ماهي 500تا 600دلار ميتوني تو سئول راحت زندگي كني .از طرفي اگر شهريه دانشگاه هاي مالزي رو بياري هزينه ي ماهانه فكر نكنم خيلي تفاوتي با كره داشته باشه.اما كره كجا و مالزي........
    اگرم نشد تايوان و هنگ كنگ و حتي چين خيلي بهترن. چين كه امسال 4 يا 5 تا دانشگاش تو سايت تاپ يونيورسيتي رنك زير 100 داشتن. تو بيشتر شهر هاشم با ماهي 300 دلار ميشه سر كرد.هزينه دانشگاه هم برابر مالزي هست. واقعا چين بعضي شهر هاش عاليه!
    به نظر من(بازم ميگم نظر منه و شايدم اشتباه باشه) مالزي ارزش نداره ادم عمرشو بذاره.هند شايد بهتر باشه از نظر علمي كه حتما هست. من جاتون بودم بيشتر رو كشور هاي شرقي تحقيق مي كردم. حتي تركيه!
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Member xbox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    bachelor of commerce / pune university

پیش فرض پاسخ : الویت بندی کشورهای آسیایی برای ادامه تحصیل در رشته های فنی و مهندسی

بنظر شخصی و تجربه ای که داشتم ، عرض می کنم سنگاپور از همه لحاظ ، چه از لحاظ فرهنگ مردم و برخوردشون ، زیبایی ، نظافت ، پیشرفت ، نظم و ترتیبی که داره ، خلوتی و بدون ترافیک بودن ، حتی از توکیو ژاپن هم بهتره! (توکیو فقط از لحاظ پیشرفت خارق العاده و گرونی سر تره).
    در نبرد بین شیر و آهو، بسیاری از آهو ها برنده میشوند.
    چون شیر برای غذا میدود و آهو برای زندگی.
    پس: هدف مهم تر از نیاز است!

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

سنگاپور بسیار پیشرفته و زیباست ولی هرچی ما در مالزی به رینگت میدیم اونجا یکم بیشتر باید به دلار بدید! یک ساندویچ subway اینجا میخوریم 20 رینگت (7000) اونجا 42 دلار پول دادم! بسیار کشور گرونی هست. ولی از تمیزی و پیشرفت خوب کم نداره.

Member mohhhamad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyarsh نمایش پست ها
    سنگاپور بسیار پیشرفته و زیباست ولی هرچی ما در مالزی به رینگت میدیم اونجا یکم بیشتر باید به دلار بدید! یک ساندویچ subway اینجا میخوریم 20 رینگت (7000) اونجا 42 دلار پول دادم! بسیار کشور گرونی هست. ولی از تمیزی و پیشرفت خوب کم نداره.
    البته مازیار باید بیشتر در مورد ساندویچش توضیح میداد.شاید رفته مالزی فلافل خورده اومده تو سینگا مثلا هات داگ با خاویار خورده(همچین جیزی هست؟؟؟!)

اما جدا از شوخی یه نکته خیلی مهمی که هست وامیدوارم با توجه به سنت ایرانی ها بزرگوار توش گند زده نشه اینه که دید خوبی نسبت به ایرانی ها تو سنگاپور وجود داره وبورسهای خوبی هم به ایرانی ها میدن.اگر گرفتنش برای بعضی ها تو سال اول ممکن نباشه احتمالش هست تو سالهای بعد بتونه بگیره.
    بطوری که این بورس باعث شده خیل عظیمی از بچه های باستعداد وپرتلاش و واز خانواده های زحمت کش وبعضا فقیر که عمرا فکر خارج رفتن به ذهنشون نمیرسد(تنهابه علت جنبه مالیش) الان اونجا هستند وبه راحتی دارند زندگی میکنند.
    این کاربر ،غیر فعال است.

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

نقل قول نوشته اصلی توسط mohhhamad نمایش پست ها
    البته مازیار باید بیشتر در مورد ساندویچش توضیح میداد.شاید رفته مالزی فلافل خورده اومده تو سینگا مثلا هات داگ با خاویار خورده(همچین جیزی هست؟؟؟!)

اما جدا از شوخی یه نکته خیلی مهمی که هست وامیدوارم با توجه به سنت ایرانی ها بزرگوار توش گند زده نشه اینه که دید خوبی نسبت به ایرانی ها تو سنگاپور وجود داره وبورسهای خوبی هم به ایرانی ها میدن.اگر گرفتنش برای بعضی ها تو سال اول ممکن نباشه احتمالش هست تو سالهای بعد بتونه بگیره.
    بطوری که این بورس باعث شده خیل عظیمی از بچه های باستعداد وپرتلاش و واز خانواده های زحمت کش وبعضا فقیر که عمرا فکر خارج رفتن به ذهنشون نمیرسد(تنهابه علت جنبه مالیش) الان اونجا هستند وبه راحتی دارند زندگی میکنند.
    بله اگر با بورس تشریف ببرید از پس هزینه DBA درکانادا هم که 250 هزار دلار میشه برمیاید وگرنه مثل 5 تا از دوستای من MBA رو در کانادا و استرالیا میخونید و بعد DBA تشریف میارید یکجایی مثل مالزی که بعد بتونید برگردید و اینبار برای کار.
    محمد جان اینجا مثل ایران اغذیه که نداره برادر من که هرکی با هر عنوانی هرچی خواست بده، اشاره کردم من به SUBWAY، مثل MAC همه جای دنیا شعبه داره. شما تاکسی، سینما و ... هرچی دیگه رو مثال بزنید به همین روال هست مطمئن باشید.

Senior Member pouya4 آواتار ها

من بقیه کشور های آسیایی رو نمی دونم، اما سنگاپور رو با مالزی به هیچ وجه مقایسه نکنین، من دانشگاه های هر دو کشور رو دیدم. سنگاپور از همه کشورای اون منطقه بهتره، شاید فقط ژاپن و یا کره جنوبی هم سطحش باشه.
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Member

یه مسئله ای که کمتر بهش اشاره شده رفتار مردم یک کشور در قبال خارجی ها هست. من از یکی از دوستان خیلی وقت پیش یه مطلبی راجع به ژاپن شنیدم و اخیرا هم راجع به کره و همین باعث شد یه سرچ توی اینترنت بزنم و واقعا نتیجه اش برام خیلی تکون دهنده بود!
    ژاپنی ها که در ذهن همه مردمی با ادب و سختکوش هستند در واقع به شدت نژاد پرست و ضد خارجی هم هستند. این مسئله رو من نه از از قول یه دانشجو بلکه از قول نویسنده یه مقاله در شیگاکو تریبیون (اگه اسم روزنامه درست یادم مونده باشه) میگم که اونجا از امریکایی ها و کانادائی های ساکن ژاپن نقل کرده بود که همه متفق القول بودند تبعیض بر ضد خارجی ها شدیدا وجود داره. مثلا ژاپنی ها از اجاره دادن خونشون به خارجی ها بدشون میاد و اینکار رو نمی کنن و آژانس های خاصی فقط برای خارجی ها خونه پیدا می کنن و گاهی تا سه برابر قیمت. بالای سر در بعضی رستوران ها نوشته ورود خارجی ممنوع!! که این مسئله در هیچ جای دنیا به این زشتی دیده نمیشه! یا اینکه ده ها هزار کره ای که از نسل ها پیش برای کارگری و مرده سوزی (پست ترین شغل از دید ژاپنی ها) به عنوان برده به ژاپن آورده شده بودن الان بعد از گذشتن چند نسل هنوز پسوند های حقارت آمیز در اسمشون دارن و ژاپنی ها باهاشون قاطی نمی شن و کسی اونها رو به عنوان ژاپنی نمیشناسه.و تا همین اواخر حتی دولت هم بهشون حق و حقوق یه زاپنی رو نمیداده و تابعیتشون مشکل دار بوده و با کلی تلاش و فشار آموردن به دولت تونستن حداقل از نظر قانونی ژاپنی به حساب بیان.

یا در مورد کره یه مطلبی میخوندم که کمپین های چند صد هزار امضا شده برای بیرون کردن خارجی ها وجود داره (مخصوصا معلم زبان های امریکایی و اروپایی) و مثلا نویسنده گفته بود که وقتی رفته بوده یه "بار" بهش سرویس ندادن و گفتن ما به خارجی ها سرویس نمیدیم. یا اینکه موارد زیادی از کتک زدن خارجی هایی که با دختر های کره ای بودن گزارش شده و یا مورد یه خانوم سیاه پوست امریکایی که یه خونه رو از طریق آژانس املاک اجاره کرده بوده بعد از اینکه صاحب خونه اش میفهمه که سیاه پوسته قراردادش رو فسخ میکنن.

در نظر داشته باشید تمام این بدرفتاری ها با اتباع اروپا و امریکا بوده که معمولا در همه جای دنیا به شکل تافته جدا بافته و متفاوت با بقیه خارجی ها بهشون نگاه میشه. و با توجه به اینکه در ژاپن سالهای طولانی ایرانی ها رو متاسفانه به عنوان کارگر میشناختن و اخیرا هم که فرستادن کارگر ایرانی به کره رواج پیدا کرده، دید اجتماع روی ایرانی ها باید خیلی بدتر از اینها باشه (حالا به مسئله جدید تروریسم و آبروریزی های اخیر در دنیا کاری نداریم چون در همه کشورهای خارجی به یک میزان وجود داره).

در ضمن بگم من این مطالب رو صرفا با زدن عبارت foreigners in Korea یا foreigners in Japan در گوگل و خوندن نتیجه های صفحه های اول دیدم و سرچ هدف دار خاصی برای موارد منفی نکرده بودم.

متاسفانه یه واقعیت تلخ که وجود داره اینه که هر ملتی که به نون و نوایی میرسن (بطور طبیعی) نسبت به ملت های کمتر پیشرفته و فقیر تر از خودشون، احساس غرور و برتری میکن و آسیایی ها هم به هیچ عنوان از این لحاظ استثنا نیستن و شاید بد تر هم باشند. یه نمونه جالبش همین مالزی و سنگاپور هست. چینی های مالزی به شدت نسبت به چینی های چین احساس برتری و غرور می کنن و به دید دهاتی و کارگر و (زنان ویژه!) بهشون نگاه میکنن. چینی های سنگاپور همین نگاه بیمارگونه از بالا به پایین رو به چینی های مالزی دارن و اصولا یه جمله معروف دارن که میگه chinese hate chinese
    بهرحال متاسفانه مشکلات اجتماعی بخشی از مشکلات هر دانشجوی خارجی که به کشورهای پیشرفته تر و ثروتمند تر میره هست. قصد من این نیست که بگم کسی اگه کلاهش کره یا ژاپن بیفته هم نره برداره. بهرحال اینها کشورهای صنعتی و پیشرفته هستند ولی شاید برای دانشجویان دکترا و متاهل که روابط اجتماعی گسترده براشون کمتر حیاتیه گزینه های بهتری باشن.
    ویرایش توسط basy : December 27th, 2010 در ساعت 08:48 AM

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    با احترام به تمام نظرات basy عزيز .
    خوب تو خوب بودن كشوري مثله سنگاپور هيچ شكي نيست.اما اينكه طبق نوشته ي يه سايت يا يه كتاب و يا هر منبع ديگه و با توجه به اينكه اون نويسنده احتمالا با چند نفر از اون مثلا ژاپني ها در ارتباط بوده .در حالي كه ژاپن بيش از 120ميليون جمعيت داره و نميشه كل اين مردم رو يه جور ناميد.ميتونم بگم در ارتبط با مردم ژاپن دقيقا 180درجه مخالف حرف شما رو جايي خوندم و در ارتباط با گفته ي حرف شما در ارتباط با مردم كره جنوبي 180 درجه تفاوت ميبينم با چيزي كه يكي از دوستام در حال حاضر در كره هست مي گفت. من نميگم چون دوست من ميگه كره اي ها خوبن پس همه خوبن و چون اون نويسنده ميگه ژاپني ها فلانن پس همه بدن. عين همين مطالب رو تابستون سال گذشته يكي در مورد نروژ قرار داد كه خاطرات يكي از مهاجرين ايراني به نروژ بود كه بصورت سرگذشت نوشته بود كه تو اون كتاب تا مي تونست از نروژ و نروژي ها بد گفت.در حالي كه همين الان همه ميدونن كه مردم اسكانديناوي مردمي محترم هستن.شايد توشون چند تا چيز دار پيدا بشه اما .....
    در هر صورت شرمنده كه از موضوع تاپيك يه خورده خارج شديم.فقط خواستم در تصحيح گفته ي دوستمون اين مطالب رو اضافه كنم
    خدا حافط همگي
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

معمولا دانشگاه های ژاپن و کره به سختی بورس میدن. دانشگاه های ژاپن حرف اول رو میزنن. مالزی برای اونایی که شانسی برای جاهای دیگه ندارن که بورس بشن و میخوان با پول درس بخونن خوبه

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین