صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25

موضوع: اولویت بندی کشورهای آسیایی برای ادامه تحصیل در رشته های فنی و مهندسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

پیش فرض پاسخ : الویت بندی کشورهای آسیایی برای ادامه تحصیل در رشته های فنی و مهندسی

سلام من فکر می کنم که اگر قرار فقط سالی 4000 دلار برای ارشد برق به دانشگاه um یا putra بدم بهتره این پول رو به چند دانشگاه چینی(tsinghua یا پکن) بدم که از نظر کیفیت و رنکینگ بارها و بارها از از دانشگاه های مالزی سرتر هستند
    و در مورد هند هم با نظر hassanrouhi موافقم چون یکی از اساتید من برای یه کار پیمانکاری به هند رفته بود و دقیقا حرفای بالا رو سر کلاس به ما زده بود

پیش فرض پاسخ : الویت بندی کشورهای آسیایی برای ادامه تحصیل در رشته های فنی و مهندسی

ببینید دوستان، اول یابد ببینید برای چه کاری میخواید تشریف ببرید
    خیلی از دوستان به کشور هایی مثل مالزی با هند با دید سکوی پرتاب نگاه میکنند، اگه اینظوری باشه دیگه نباید دو سال زندگی تو اون کشورها براتون مشکلی باشه، حتی اگه کثیف باشه
    مسلما تو آسیا اول ژاپن هست، بعد کره، و یه دنبال اون چین، بعد از اون میرسیم به سنگاپور ...
    برای ژاپن و بعد از اون کره و همچنین سنگاپور، یا باید پول داشته باشی یا بورسیه بشی، چین کشور ارزونیه و شهریه دانشگاهاش هم خیلی زیاد نیست، تازه میشه از بورسیه CSC هم استفاده کرد
    حالا برسیم به کشور های دیگه، حالا میرسیم به اون حرف که قصدتون از رفتن چیه ... من فکر میکنم درسته که مالزی دانشگاه های خوبی داره، ولی اکثرا بین هند و مالزی، مالزی رو به خاطر تمیزیش انتخاب میکنند، که همونطور که عرض کردم اگه هدف سکوی پرتاب باشه، 2 سال تحمل هند کار سختی نیست، چون دانشگاه های هند از اصالت بالاتری برخوردارند، مخصوصا دانشگاه هایی که توش ایرانی زیاد ندارند مثل دهلی، بمبئی و از همه مهمتر IIT ها که همه میدونند تو دنیا چقدر مطرح هستند، ضمنا تو هند هم جاهای تمیز و کثیف داره، مثل همه جای دنیا، درسته که جاهای کثیفش واقعا غیر قابل تحمل هست ولی جاهای شیک و زیبایی هم داره . ضمنا هند دموکرات تر از مالزی هست
    من اینها رو گفتم نه به خاطر اینکه از هند دفاع کنم، برای اینکه بگم شاید ذهنیت برخی دوستان تصویر اغراق آمیزی از هند داشته باشه
    اینکه دانشگاه های هند با ایرانی ها زیاد حال نمیکنند دیگه، تقصیر خودمونه، چون هند مدرک زبان نمیخواد، طرف پا میشه میره هند، بهش میگند hello نیم ساعت طول میکشه جواب بده، خوب خدایی شما جای استاد، با این آدم حال میکنید؟ چیجوری میخود با استاد ارتباط برقرار کنه؟ ولی تو مالزی اینجوری نیست چون لااقل یک حداقل هایی برای زبان در نظر میگیرند
    اگر هم دقت کنید تو هند تو دانشگاه های IIT که مدرک زبان میخواند ایرانی نیست یا خیلی کمه
    و به عنوان حرف آخر اگه دوستان توانایی رفتم به غرب رو دارند دور آسیا رو کلا خط بگشند، در غیر این صوزت، اول ژاپن و کره و هنگ کنگ، سپس چین ، بعد سنگاپور و تایوان، بعد از اینها هم مالزی و هند و بعد از اون فیلیپین

البته اینکه میگند هند هزینه ها کمه، منظور زندگی توی همون حاشیه شهره و مناطق درجه دو
    ولی اگه بخواین توی مناطق شیک و تمیز شهر زندگی کنید کرایه خونه بالاست
    من خودم 4 ماه هند بودم، من توی شهر حیدرآباد بودم، مثلا تو این شهر یک واحد آپارتمان دو خوابه تو منطقه خوب شهر ماهی 500 دلار قیمتش بود در حالی که من توی منطقه متوسط شهر یک آپارتمان 3 خوابه 120-130 متری رو ماهی 200 دلار میدادم
    توی شهری مثل بمبئی هم که کلا هزینه مسکن بالاست

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    برای مهندسی برق و قدرت
    معدل کل14
    معدل تخصصی 15.5
    آیلتس5.5
    کدوم دانشگاه آسیا بترتیب؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط en milad نمایش پست ها
    بله واسه ارشد
    آزاد
    من فکر میکنم احتمال پذیرشت توی ژاپن و سنگاپور کم باشه...کره رو نمیدونم...به نظرم اول هند و بعد مالزی خوب باشن...

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

بنظر شما بتونم utm بگیرم؟
    والله فکر نمیکنم نتونی بری این دانشگاه...حالا البته اگه آیلس 6 داشتی اون وقت علاوه بر همه اینا مثلا ایتالیا یا نروژ یا فنلاند یا سوئد رو هم بهت پیشنهاد میکردم. یو تی ام رفتن کار سختی نیست...

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

بنظر شما بتونم utm بگیرم؟
    اگه بتونی بری کره که عالی هست باید تحقیق کنی...اما من احتمال بیشتر رو به هند و مالزی میدم...کره جنوبی سیاست جذب دانشجو و درآمد کسب کردن رو تاحالا که مثل مالزی و هند نداشته...

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط rezacomposite نمایش پست ها
    اگه بتونی بری کره که عالی هست باید تحقیق کنی...اما من احتمال بیشتر رو به هند و مالزی میدم...کره جنوبی سیاست جذب دانشجو و درآمد کسب کردن رو تاحالا که مثل مالزی و هند نداشته...
    شما در مورد کره میدونید؟
    بنظر شما اونجا هم اقدام کنم؟
    شانسم چطوره؟

سلام دوستان
    Master Computer Science مالزی بهتره یا هند ؟
    اینجوری که من از نوشته ها برداشت کردم مثل اینکه هند بهتره
    ضمنن من معدالم 15.22 از جهاد دانشگاهی هستش

Junior Member kamygt آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of power engineering

سلام دوستان اینجوری ک معلومه قراره دانشگاههای مالزیو به جز یکی‌ دیگه معتبر ندودن!طبقه صحبت یکی‌ از مسویلین.حالا سوال من اینه ک به نظر شما دوستان گرامی‌ دانشگاههای فیلیپین واسه ارشد برق چطورن؟خیلی‌ با مالزی فرق دارن از نظر علمی‌؟ممنون میشم اگه نظر دوستانو بدونم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین