صفحه 9 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 98

موضوع: اخذ اقامت امریکا از طریق پیوند خانوادگی

Member

پیش فرض پاسخ : اخذ اقامت امریکا از طریق پیوند خانوادگی

سلام
    برادر من الان حدود 50 سال است که ساکن امریکا هستند و سی تیزن هستند. سوال های زیر را دارم:

1- آیا ایشون میتونه برای من که الان سنم بالای 50 سال هست برای گرفتن گرین کارت اقدام کند؟
    2- چقدر طول میکشد تا گرین کارت من اماده شود؟
    3- برای چه شماره ویزایی باید اقدام کند و اگر لینکی در این زمینه سراغ دارید لطفا برایم بنویسید.

پیشاپیش از جوابهای دوستان تشکر میکنم.

سلام دوستان.
    من دوست‌پسرم امریکایی هست و میخوایم با هم ازدواج کنیم. 2 سال بیشتره که همو میشناسیم. میخواستم بدونم که از زمان ازدواجمون چقدر طول میکشه تا من بتونم همراهش برم امریکا؟ گرین کارد برام مهم نیست فقط این مهمه که بتونم همراهش برم یا اگه تو اروپا موند باهاش بمونم به عنوان همسرش. چون قبلا خودم برای ویزای توریستی امریکا اقدام کردم و بهم ندادن. الانم اقامت دانشجویی اروپا رو دارم. ممنون از جواباتون پیشاپیش.

Junior Member

سلام من قراره با فردی که گرین کارت داره ازدواج کنم ولی نمیخوام صبر کنم تا f2a بگیرم. میخام تا اون زمان بتونم پبشش بمونم. از کلی وکیل سوال پرسیدم هر کردووم یه چیز گفتن. واقعا گیج شدم.. یک وکیل در امریکا بم گفت که اول ویزای توریستی بگیر بعد ازدواج کن و با ویزای توریستی برو اونجا.اونا بیرونت نمیکنن تا وقتی f2a بیاد که 3 سالی طول میکشه...به یک وکیل در ایران گفتم گفت نه اینطوری تو ویزات مشکل پیش میاد. قبل اینکه ویزا f2a رو بگری باید 6 ماه برگردی ایران و شاید بهت دیگه f2a ندن چون ویزای تورستی رو نمیشه به f2a تبدیل کرد.. به وکیل اولی گفتم گفت اصلا قضه تبدیل ویزا نست. من ترفندهای خودمو دارم!!!...به یکی دیگه گفتم گفت میشه ولی باید ویزاتو تمدید کنی کفتم ویزای توریستی به کسی که شوهرش امریکا باشه نمیدن!! گفت نه کی گفته! یعنی هر کی یه چیزی میگه!! شما نظرتون چیه؟ این راه شدنیه؟ اون وکیل اول بم گفته قرارداد تضمینی بام میبنده که تو 3 سال ختما ویزا f2a رو بگیری و تو این مدت نه اجازه داری نه نیازی هست که از امریکا خارج بشی

Junior Member

یه سوال دیگه!!! این اقاقیی که قراره باش ازدواج کنم از طریق EB3 رفته و اخرای پروسه گرفتن گرین کارتشه .اگه قبل اینکه گرین کارتش بیاد باش ازدواج کنم همزمان منم میتونم گرین کارت بگیرم؟؟ یا باید قبل از درخواست گرین کارتش باش ازئواج می کردم؟؟

با سلام دوستان ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایین
    من از طریق همسرم دارم برای گرین کارت اپلای میکنم (من ساکن کانادا هستم با ویزای دانشجویی و خانمم فعلا ایران که در رفت و آمد هستن به امریکا)
    ۱-فرم های I-130 و g-1145 و g-325a (برای هر دو) را داریم پر میکنیم. ترجمه سند ازدواج و عکس و کپی گرین کارت هم اماده کردیم. آیا فرم یا مدرک دیگری هم نیاز هست؟ فرم I-485 چطور؟
    ۲-مبلغی که باید پرداخت بشه در این مرحله ۴۲۰$ هست؟
    ۳-میتونم اپلیکیشن رو از کانادا هم پست کنم؟ یا حتما باید از داخل امریکا پست بشه؟

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط goldman_64 نمایش پست ها
    با سلام دوستان ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایین
    من از طریق همسرم دارم برای گرین کارت اپلای میکنم (من ساکن کانادا هستم با ویزای دانشجویی و خانمم فعلا ایران که در رفت و آمد هستن به امریکا)
    ۱-فرم های I-130 و g-1145 و g-325a (برای هر دو) را داریم پر میکنیم. ترجمه سند ازدواج و عکس و کپی گرین کارت هم اماده کردیم. آیا فرم یا مدرک دیگری هم نیاز هست؟ فرم I-485 چطور؟
    ۲-مبلغی که باید پرداخت بشه در این مرحله ۴۲۰$ هست؟
    ۳-میتونم اپلیکیشن رو از کانادا هم پست کنم؟ یا حتما باید از داخل امریکا پست بشه؟

ممنون
    این پروسه بدون وکیل فقط و فقط دردسره. مخصوصا که شما به نظر زیاد با این موارد آشنایی خاصی ندارین.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط den_fa نمایش پست ها
    یه سوال دیگه!!! این اقاقیی که قراره باش ازدواج کنم از طریق EB3 رفته و اخرای پروسه گرفتن گرین کارتشه .اگه قبل اینکه گرین کارتش بیاد باش ازدواج کنم همزمان منم میتونم گرین کارت بگیرم؟؟ یا باید قبل از درخواست گرین کارتش باش ازئواج می کردم؟؟
    تا زمانیکه I-485 اش تایید نشده و تحت بررسی هست میشه به پرونده اضافه بشین.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Junior Member

سلام دوستان. لطفا راهنمایی بفرمایید.

اگر کسی با ویزای B1-B2 , وارد امریکا بشه و در اونجا بخواهد از طریق بند خویشاوند سیتیزن یا PR (مادر برای فرزند مجرد بالای 21 سال) درخواست اقامت بدهد، آیا این درخواست باید در زمان خاصی داده بشه یا هر موقعی (مثلا در بدو ورود به امریکا) می شه در خواست داد. و در کل این پروسه درخواست و گرفتن اقامت تقریبا چقدر طول می کشه؟

یک سوال دیگه هم دارم در مورد تقاضای اجازه ی کار. این شخص آیا می تونه همزمان با درخواست اقامت درخواست اجازه ی کار هم بکنه یا باید صبر کنه؟

ممنونم

Junior Member

با سلام، لطفا اگه ممکنه راهنمایی کنید،
    من سالهاست در آمریکا زندگی میکنم و سیتیزن هستم. قراره که در ترکیه با نامزد ایرانیم که مقیم ایران هست ازدواج کنیم، ازدواج در یکی از دفاتر معتبر ترک خواهد بود.
    سوال های من این هست:
    ـ آیا من میتونم برای شوهرم در همون سفارت آمریکا، استانبول و یا آنکارا، فرمهای گرین کارت رو فایل کنم؟
    ـچه مدت ممکنه تا گرفتن پکیج گرین کارت طول بکشه که ایشون بتونه وارد خاک آمریکا بشه؟

ممنون!

Junior Member

سلام. من دانشجوی دکترا با ویزای f1 هستم.
    به زودی قصد ازدواج با یک شهروند خانوم آمریکایی رو دارم.
    و همچنین قصد گرفتن پاسپورت آمریکا (گرین کارت، شهروندی) برای خودم و پاسپورت ایران (شهروندی) رو برای همسرم دارم.
    ممنون میشم از دوستان اگه بتونن راهنمایی کنند و روند کار، زمان و فرم های لازم یا مراکزی که باید مراجعه کنیم رو مرحله به مرحله توضیح بدن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)