خوب من از کنفرانس برگشتم و واقعا هم ناراحتم که چرا برگشتم! کنفرانس توی دانشگاه کویت برگزار شدش (Kuwait University) . این کوتی ها 1 کاخ ساختند بهش می گند دانشگاه ! سر کلاسا به جای میز پلاستیکی و چوبی مبل هستش !

توی 1 هفته ای که من اونجا بودم 1 چیزایی دیم که تا آخر عمرم نمی بینم.

متاسفانه تحصیل در این دانشگاه فقط و فقط مربوط به خود کویتی ها هستش و خارجی نمی تونه اونجا درس بخونه! خارجی یعنی همه جز کسایی که پاس کویتی دارند ( آمریکایی ها هم می تونند اما خوب . . )

درباره این شهر :
1- امنیت توپ توپ توپ . . . . ( پولتون رو بندازید زمین ، 1 ماه دیگه بیاد می بینید هنوز همون جاست)
2- نحوه برخورد با ایرانی ها : بسیار بسیار بسیار خوب. این عرب های کویت بسیار مهمان نوازتر از همه قوم های دیگه هستند.
3- حمل و نقل عمومی : تعطیل ! پیاده رو ندارند! ایستگاه اتوبوس از تعداد انگشت های 2 دست کمتر هستش. تاکسی هم گرون!
4- آب و هوا : توی مارچ که بهشت بود!
5- تلفن : خارجی از هتل ما که اسمش موون پیک بود دقیقه ای 3 دلار ! از توی فرودگاه یا هر مغازه کامپیوتری می تونید سیم کارت بخرید که قیمتش 5 دینار هستش که میشه 20 دلار + اینکه توشم 5 دینار اعتبار داره.
6- تفریحات و سرگرمی : هیچی ندارند و کله شهر کشور کویت رو دیدن خودش از 100 تا دیزنی لند و رولر کوستر بیشتر حال میده! + N تا پاساژ توپ که اگه 1 خانوم رو بندازی توش با 100 دلار پول، 1 هفته دیگه هم بیرون نمی یاد ! حتما به مغزه آدیداس یه سری بزنید ! من ازش 600 دلار خرید کردم! اگه همون جنس ها رو می خواستم توی ایران بخرم که عمرا اون مدل های 2011 رو پیدا نمی کردم و تنوع رنگ هم نبود باید 3500 دلار پول می دادم !!!! زارا رو هم آباد کردم و یه 200 دیناری هم اونجا زدم زمین. پشیمون نمی شد. برید مارینا مال یا اوینوز. یه سری هم به ابراج بزنید + Telecom Tower بعد می بینید که برج میلاد پیشش اسباب بازی هستش!
7- غذا : دججاج کی اف سی و ماکدونالد و کینگ برگر و از همه بهتر دومینوز پیتزا و پیتزا هات . اگه تا به حال نخوردید امتحان کنید . قیمتشون مفت هستش ! 6000 تومن می تونید 1 ناهار یا شام خوب بخورید.
8- تمام صراف ها ایرانی هستند. پول ایران ارزشی نداره اونجا پس با خودتون دلار ببرید! هر 1 دینار رو 4 دلار حساب کنید البته صرافی 100 دلار ور به ما 27.5 دینار می دادند ولی هتل ها 25 دینار حساب می کردند.
9- برید هتل کونتینانتال با شبی 18 دینار(آشغال دونی بود) + صبحانه / مارینا با 25 دینار بدون صبحانه / موون پیک دینار با صبحانه60

اگه بازم سوال داشتید از من بپرسید. من کل کویت رو توی این 1 هفته شخم زدم! بسیار بسیار کشور زیبایی هستش و من بازم دوست دارم برم اونجا ایشالا

به قول خودشون : والسلام - خلاص