صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: تحصیل در کشورهای حاشیه خلیج فارس | عربستان | عمان | عراق | یمن و ...

Banned

پیش فرض تحصیل در کشورهای حاشیه خلیج فارس | عربستان | عمان | عراق | یمن و ...

در این تاپیک به بررسی کشور بسیار بسیار خوب کویت می پردازیم.
    کشور کویت میزبان یکی از بهترین دانشگاههای خاورمیانه به نام American University of Kuwait هستش که از رنک خوبی در میان دانشگاههای جهان و منطقه هستش.

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کشور کویت

دوست عزیز من خودم سالها اونجا زندگی کردم و 1 سالی هست برگشتم ایران.خرج زندگی بسیار بسیار بالاست و هزینه دانشگاه هم سربه فلک میکشه.همه ایرانیهایی که اونجا هستن واسه دانشگاه از اونجا میرن حالا شما میخواین...

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.badshans نمایش پست ها
    دوست عزیز من خودم سالها اونجا زندگی کردم و 1 سالی هست برگشتم ایران.خرج زندگی بسیار بسیار بالاست و هزینه دانشگاه هم سربه فلک میکشه.همه ایرانیهایی که اونجا هستن واسه دانشگاه از اونجا میرن حالا شما میخواین...
    سلام
    آره ؟
    آخه من دارم می رم کویت واسه یه کنفرانس که توی دانشگاه American University of Kuwait هستش. من می دونم که دینار کویت 3300 تومن هستش اما درباره خرج زندگی توی اونجا چیزی نمی دونم.
    حالا شما که اونجا زندگی کردین لطفا درباره این مسائل اینجا تجربیاتتون رو بگید.

مرسی

خونه:خیلی خوش شانس باشی یه نقلی پیدا کنی بالای 170kd+
    خریدن وسایل خونه:میری یه بازار اسمش سوق جمعه هست جنسای دسته دوم اما تمیز میارن.اگه از اونجا بخری 800kd+
    خرج زندگی:آدم ولخرجی نباشی ماهی 150kd بدون حمل و نقل خرج داری
    امنیت:توپ
    آب و هوا:افتضاح

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.badshans نمایش پست ها
    خونه:خیلی خوش شانس باشی یه نقلی پیدا کنی بالای 170kd+
    خریدن وسایل خونه:میری یه بازار اسمش سوق جمعه هست جنسای دسته دوم اما تمیز میارن.اگه از اونجا بخری 800kd+
    خرج زندگی:آدم ولخرجی نباشی ماهی 150kd بدون حمل و نقل خرج داری
    امنیت:توپ
    آب و هوا:افتضاح
    فک می کنی برای ماه مارچ ( 8- 11 ) که من می رم اونجا آب و هوا چه طور باشه ؟
    درباره امنیت بهم گفته بودند که دزدی و این طور مسائل در کشور های عربی به جز ایران خیلی خوبی.
    از فرودگاه تا دانشگاه چه قدر فاصله هستش ؟
    نرخ کرایه و حمل و نقل چه طوری هستش ؟
    کویتی ها انگلیسی بلد هستند ؟

مرسی

Banned

خوب من از کنفرانس برگشتم و واقعا هم ناراحتم که چرا برگشتم! کنفرانس توی دانشگاه کویت برگزار شدش (Kuwait University) . این کوتی ها 1 کاخ ساختند بهش می گند دانشگاه ! سر کلاسا به جای میز پلاستیکی و چوبی مبل هستش !

توی 1 هفته ای که من اونجا بودم 1 چیزایی دیم که تا آخر عمرم نمی بینم.

متاسفانه تحصیل در این دانشگاه فقط و فقط مربوط به خود کویتی ها هستش و خارجی نمی تونه اونجا درس بخونه! خارجی یعنی همه جز کسایی که پاس کویتی دارند ( آمریکایی ها هم می تونند اما خوب . . )

درباره این شهر :
    1- امنیت توپ توپ توپ . . . . ( پولتون رو بندازید زمین ، 1 ماه دیگه بیاد می بینید هنوز همون جاست)
    2- نحوه برخورد با ایرانی ها : بسیار بسیار بسیار خوب. این عرب های کویت بسیار مهمان نوازتر از همه قوم های دیگه هستند.
    3- حمل و نقل عمومی : تعطیل ! پیاده رو ندارند! ایستگاه اتوبوس از تعداد انگشت های 2 دست کمتر هستش. تاکسی هم گرون!
    4- آب و هوا : توی مارچ که بهشت بود!
    5- تلفن : خارجی از هتل ما که اسمش موون پیک بود دقیقه ای 3 دلار ! از توی فرودگاه یا هر مغازه کامپیوتری می تونید سیم کارت بخرید که قیمتش 5 دینار هستش که میشه 20 دلار + اینکه توشم 5 دینار اعتبار داره.
    6- تفریحات و سرگرمی : هیچی ندارند و کله شهر کشور کویت رو دیدن خودش از 100 تا دیزنی لند و رولر کوستر بیشتر حال میده! + N تا پاساژ توپ که اگه 1 خانوم رو بندازی توش با 100 دلار پول، 1 هفته دیگه هم بیرون نمی یاد ! حتما به مغزه آدیداس یه سری بزنید ! من ازش 600 دلار خرید کردم! اگه همون جنس ها رو می خواستم توی ایران بخرم که عمرا اون مدل های 2011 رو پیدا نمی کردم و تنوع رنگ هم نبود باید 3500 دلار پول می دادم !!!! زارا رو هم آباد کردم و یه 200 دیناری هم اونجا زدم زمین. پشیمون نمی شد. برید مارینا مال یا اوینوز. یه سری هم به ابراج بزنید + Telecom Tower بعد می بینید که برج میلاد پیشش اسباب بازی هستش!
    7- غذا : دججاج کی اف سی و ماکدونالد و کینگ برگر و از همه بهتر دومینوز پیتزا و پیتزا هات . اگه تا به حال نخوردید امتحان کنید . قیمتشون مفت هستش ! 6000 تومن می تونید 1 ناهار یا شام خوب بخورید.
    8- تمام صراف ها ایرانی هستند. پول ایران ارزشی نداره اونجا پس با خودتون دلار ببرید! هر 1 دینار رو 4 دلار حساب کنید البته صرافی 100 دلار ور به ما 27.5 دینار می دادند ولی هتل ها 25 دینار حساب می کردند.
    9- برید هتل کونتینانتال با شبی 18 دینار(آشغال دونی بود) + صبحانه / مارینا با 25 دینار بدون صبحانه / موون پیک دینار با صبحانه60

اگه بازم سوال داشتید از من بپرسید. من کل کویت رو توی این 1 هفته شخم زدم! بسیار بسیار کشور زیبایی هستش و من بازم دوست دارم برم اونجا ایشالا

به قول خودشون : والسلام - خلاص

Junior Member

سلام
    هزینه زندگی در کویت چقدره میشه به تومان بگید؟
    انجا میشه اقامت گرفت؟

Junior Member maryumaa آواتار ها

هزینه زندگی برای یه نفر حداقل ماهی یه ملیونه. اقامت و ویزا هم اصلا نمیدن. مخصوصا به ایرانیا. برای کار جای خوبیه اما برای تحصیل نه.

برای دکترا فاندی وجود داره؟(میدونستید کویت رنک 17 دنیا رو از لحاظ تولید ناخالص برخورداره؟! واسه همین گرونه بری اونجا پول در بیاری اینجا یا هرجای دیگه بخوری!)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کشورهای حاشیه خلیج فارس | عربستان | عمان | عراق | یمن و ...

من همسرم کویت کار میکنه و خودم هم چند باری به اونجا سفر کردم. اگه کسیی اطلاعاتی داره یا سوالی داره بیاید تبادل کنیم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)