صفحه 6 از 28 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 276

موضوع: باز کردن حساب در کانادا از بیرون کانادا

Senior Member

پیش فرض پاسخ : افتتاح حساب در کانادا از خارج کانادا

با سلام من ویزای ورود را گرفته ام وتا 9 ماه دیگه هم ایران هستم بهتر است چه نوع حسابی نزد RBC باز کنم جاری یا سپرده ؟با توجه به هزینه ها بنظر شما چه حسابی بهتر است ؟ متشکرم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amira44a نمایش پست ها
    با سلام من ویزای ورود را گرفته ام وتا 9 ماه دیگه هم ایران هستم بهتر است چه نوع حسابی نزد RBC باز کنم جاری یا سپرده ؟با توجه به هزینه ها بنظر شما چه حسابی بهتر است ؟ متشکرم
    در کانادا همیشه حساب جاری (چک) باز کنید. حساب سپرده بدلیل سود خیلی پائین بانکی (یک درصد در سال) بیفایده است. برای سرمایه گذاری از حسابهای مخصوص سرمایه گذاری استفاده کنید.

سلام به همه دوستان انجمن

من میخوام برای ادامه تحصیل از ژانویه ۲۰۱۲ به کانادا برم. قصد دارم برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی، حدودا مبلغ ۶۰ هزار دلار به صورت نقد با خودم به کانادا ببرم. در ضمن من کسی را در ایران ندارم که پول را بعدا برم حواله کنه از طریق صرافی. در سایت اداره گمرک کانادا خواندم که همراه بردم مبالغ بیش از ۱۰۰۰۰ دلار مستلزم پر کردن فرم declaration است. با توجه به این مساله، دوستان با تجربه کدام روش را پیشنهاد میکنند:
    ۱- تهیه ۶۰۰۰۰ دلار نقد و اظهار آن در گمرک کانادا. اینجا خواندم که ممکنه فرودگاه ایران جلوی حمل پول را بگیره (آیا قانونی داره که چه مدارکی باید عرضه کنیم اگه گیر دادند و چطور میشه مبلغ بالا را از ایران خارج کرد؟)
    ۲- تبدیل ۶۰۰۰۰ دلار به چک مسافرتی که حجم کمتری هم نسبت به پول نقد میگیره. آیا دوستان با روال تهیه چک مسافرتی قابل نقد کردن در کانادا آشنایی دارند؟
    ۳- افتتاح حساب در بانک RBC Royal Bank کانادا از همینجا ایران. و بعد ۶۰۰۰۰ دلار را به حسابم واریز کنم. (البته اگر خدای نکرده نتونستم به هر دلیلی وارد خاک کانادا بشم، فکر میکنم پولم به باد رفته!!)

ممنون از راهنمایی تان.

Senior Member

آیا میشه من که هنوز CSQ نگرفتم و برای مصاحبهدارم آماده میشم یک حساب در کبک باز کنم از ایران

اگر می شود لطفا به من بگیدکه چه فرمهایی باید پر کنم و چه مدارکی باید بفرستم و چقدر طول میکشه حساب باز کنم

ارسال مدارک :2010/12/28 تاریخ مصاحبه و قبولی 2013
    /10/22 تحویل مدارک فدرال به سیدنی: 2013/11/01 فایل فدرال: 2013/12/17 آپدیت از پاریس: 2014/01/21 مدیکال: 2014/02/11 پراسس : 2014/02/18 مدیکال رسیو:2014/03/14 پاس ریکوئست:2014/03/17 لندینگ در مونترال:2014/05/01 رشته دیمند 16 امتیازی

Senior Member

سلام
    بفکر کنم سوالم خیلی ابتدایی هست اما خوب سواله دیگه!
    میخواستم بدونم باز کردن حساب در کانادا چه مزایایی داره و اصلا ضروری هست ؟ مثلا برای کسی که کار یا تحصیل جدی نداره و تقریبا خونه نشینه؟
    برای واریز پول از ایران به کانادا باید حساب بانکی داشت یا از طریق صرافی و اینها باید اقدام کرد؟
    ممنون
    Culture lives in everything we do

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mina7 نمایش پست ها
    سلام
    بفکر کنم سوالم خیلی ابتدایی هست اما خوب سواله دیگه!
    میخواستم بدونم باز کردن حساب در کانادا چه مزایایی داره و اصلا ضروری هست ؟ مثلا برای کسی که کار یا تحصیل جدی نداره و تقریبا خونه نشینه؟
    برای واریز پول از ایران به کانادا باید حساب بانکی داشت یا از طریق صرافی و اینها باید اقدام کرد؟
    ممنون
    مزیت اصلی اش ایجاد کردیت (اعتبار) برای شماست ضمن اینکه این روزها بیشتر عملیات مالی الکترونیکی یا با کارت انجام میشه و پول نقد کمتر کاربرد داره. با داشتن حساب بانکی میتونید بگید مزایائی رو که دولت کانادا برای خانواده ها میفرسته مثلا حق اولاد و تخفیف GST رو مستقیما به حساب شما بریزند ولی در غیر اینصورت باید چک براتون بفرستند برید بانک نقدش کنید. پول رو از طریق صرافی هم میتونید بفرستید و در کانادا صرافی به شما چک تضمین شده یا حواله بانکی میده.

Senior Member

پس حالت اورژانس و ضروری نداره که حتما آدم بخواد از ایران حساب باز کنه و اگه نکنه اونجا لنگ بمونه کاراش، مخصوصا اگه حق اولاد و همسر و اینها هم نداشته باشه!

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    مزیت اصلی اش ایجاد کردیت (اعتبار) برای شماست ضمن اینکه این روزها بیشتر عملیات مالی الکترونیکی یا با کارت انجام میشه و پول نقد کمتر کاربرد داره. با داشتن حساب بانکی میتونید بگید مزایائی رو که دولت کانادا برای خانواده ها میفرسته مثلا حق اولاد و تخفیف GST رو مستقیما به حساب شما بریزند ولی در غیر اینصورت باید چک براتون بفرستند برید بانک نقدش کنید. پول رو از طریق صرافی هم میتونید بفرستید و در کانادا صرافی به شما چک تضمین شده یا حواله بانکی میده.
    Culture lives in everything we do

پس حالت اورژانس و ضروری نداره که حتما آدم بخواد از ایران حساب باز کنه و اگه نکنه اونجا لنگ بمونه کاراش، مخصوصا اگه حق اولاد و همسر و اینها هم نداشته باشه!
    مزایایی که بانک RBC برای بازکردن حساب قبل از رفتن برشمرده این دو مورده که مورد دوم به نظر من قانع کننده میاد:

• This will make it easier to transfer funds to Canada and is one of the most cost-effective ways to bring money into the country.
    • It also means you will have your funds readily available when you arrive, making it easier to settle in Canada. For example, if you are looking to rent an apartment and have already opened an account and transferred funds, you will be able to provide a bank statement as proof of funds.
    AOR: Sep.2006 - Update: Oct.2010 - Medical: Aug.2011 - PPR: Oct. 2011 - Visa: Dec.2011

Ba salam
    I have opened an account in RBC,but I am afraid for depositing money,how can I make sure everything is ok,and I will not have any problem,when I arrive there for using my money.
    thank you for your help.

ApplyAbroad Guru

نه ضرورت حادی نداره. میتونید یک مقدار پول نقد برای یکی دو ماه اول بیارید و بعد در کانادا حساب باز کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)