صفحه 11 از 14 نخستنخست ... 234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 136

موضوع: چگونگی تعامل با گمرک کانادا در بدو ورود

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با گمرک کانادا در بدو ورود

نقل قول نوشته اصلی توسط she2015 نمایش پست ها
    میشه لطفا آدرس این فرم و بهم بدین b4a

ممنون
    http://www.cbsa.gc.ca/publications/f...laires/b4a.pdf
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

سلام دوستان کسی اطلاعی در مورد فرمb4 که باید در هنگام ورود به کانادا پر کرده باشیم دارید فرمی که در مورد لوازم و بارم ون هست قبلا این صفحه بود اما الان باز نمی شه فرمb4 و b4a

http://www.cbsa-asfc.gc.ca/publicati...ageur-eng.html

ApplyAbroad Superstar

با گوگل دوست باشید برای همه امور زندگی در اینجا خیلی بدردتون می خوره. عبارت canada b4 form رو در گوگل جستجو کنید فرم در همون لینک اول هست.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

نقل قول نوشته اصلی توسط she2015 نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی اطلاعی در مورد فرمb4 که باید در هنگام ورود به کانادا پر کرده باشیم دارید فرمی که در مورد لوازم و بارم ون هست قبلا این صفحه بود اما الان باز نمی شه فرمb4 و b4a

http://www.cbsa-asfc.gc.ca/publicati...ageur-eng.html
    لینک جدید
    http://www.cbsa.gc.ca/publications/f...res/b4-eng.pdf

Junior Member

با سلام
    دوستان عزیز من تازه دیروز وارد مونترال شدم. در بخش مهاجرت فرودگاه به من فرم b4 را ندادند منم اصلا حواسم به این موضوع نبود بخاطر 14 ساعت سفر . حالا چه کاری درباره این فرم میتونم انجام بدم؟

Junior Member MarjanMBA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد - شهید چمران و فوق MBA

دوستان بدو ورود طبق اطلاعاتی که بدست اوردم باید فرم ب 4 را پر کرد در خصوص وسایل موجود که حمل کردیم و در اینده وسایلی که اورده میشه bsf 715 ......که من این فرم رو پیدا نکردم. در راهنمای وب سایت سی ای سی نوشته دو نسخه کپی تهیه شود از وسایل حمل شده و وسایلی که در اینده اورده میشود. من وسایل گران بها تر رو میخوام بعد ببرم مثل فرش یا اینده شمعدون نقره ...فکر میکنید بگم یا نه.
    ارسال مدارک : اپریل 2013 *صدور ویزا: 4 اپریل 2015**لند: 28 اپریل 2015
    ارسال مدارک اسپانسری همسر 23 نوامبر2015*تایید اسپانسری و ارجاع به ترکیه دسامبر2015*اپدیت و سوالات تکمیلی 17 مارچ 2016*ارسال مدارک17 اپریل*اپدیت سربازی همسر 23 اپریل* پاس ریکوئست 10می

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Phd student of business Tehran uni

نقل قول نوشته اصلی توسط MarjanMBA نمایش پست ها
    دوستان بدو ورود طبق اطلاعاتی که بدست اوردم باید فرم ب 4 را پر کرد در خصوص وسایل موجود که حمل کردیم و در اینده وسایلی که اورده میشه bsf 715 ......که من این فرم رو پیدا نکردم. در راهنمای وب سایت سی ای سی نوشته دو نسخه کپی تهیه شود از وسایل حمل شده و وسایلی که در اینده اورده میشود. من وسایل گران بها تر رو میخوام بعد ببرم مثل فرش یا اینده شمعدون نقره ...فکر میکنید بگم یا نه.
    بله،بايد بفرماييد كه در آينده مي آوريد.بايد از لوازمي كه در آينده قرار است ببريد عكس بگيريد و پرينت كنيد و در اولين لندينگ بهمراه خود ببريد و زماني كه آفيسر از شما سوال كرد ،عكسها را تحويل ميدهيد.

Junior Member

سلام
    من 18 آوریل وارد کلگری شدم
    برخورد آفیسرها خیلی خوب بود . من از هر فرم دو تا داشتم که اونجا بهم گفتن نیاز نیست.
    لیست چند تا فرش همرام بود که خودشون اونجا اون لیست رو زیر فرم b4 من اضافه کردن و یه کپی ازش گرفتن و مهر زدن بهم دادن.
    پرینت عکسها رو هم که اصلا نگاه نکردن.
    فرم 311 رو توی هواپیما دادن و من پر کردم.بقیه رو هم از قبل اماده کرده بودم
    ویرایش توسط oommiidd : April 20th, 2015 در ساعت 10:27 AM

Junior Member MarjanMBA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد - شهید چمران و فوق MBA

سلام به دوستان عزیز

من تازه دیروز 28 اپریل لند کردم و تجاربم رو خواستم در اختیار دوستان بزارم

- من در دکلریشن کارد همه چیز رو واقعی گفتم . مثلا فود رو زدم که همراهمه و گفتم ناتس دارم . (اجیل داشتم )

- اعلام کردم وسایلی دارم که بعد میارم

در هواپیما این فرم به شما داده میشه

بعد از ورود افیسر اول پاس و ویزاتون رو چک میکنه و اگه بار اوله که لند میکنید به قسمت دیگه ای راهنمایی میشد تا برای کارت اقامت اقدام بشه . سپس افیسر دوم نامه اقامت و پاس و ویزا رو چک میکنه
    و ادرس از شما میگیره و نسخه دوم فرم رو به شما میده . همونجا شما رو برای گرفتن SIN راهنمایی میکنه . موقع خروج از این قسمت یادتون باشه به اون کسی که خروج رو نشونتون میده بگید که میخواهید SIN بگیرید تا قبل از خروج بتون برید قسمت مربوطه .
    برای گرفتن SIN هم ازتون پاس و نامه تایید اقامت رو میگیره و یه نامه میده بخونید تا بدونید از SIN چه استفده هایی میشه . همونجا SIN رو میدن و دیگه کارت صادر نمیشه.

بعد از گرفتن بارتون موقع خروج از گیت کارت دکلریشن رو میگیرن و اگه اعلام کردین که بار هایی دارین که بعدا میارید به قسمت دیگه ای هدایت میشن. صف سوم!!!
    - در مورد اون اجیل هایی که همراه داشتم پرسید که گفتم فود دارم چیه و توضیح دادم THEY ARE DRIED AND SALTY NUTS LIKE PISTACHIO AND HAZEL

- در مورد وسایلی که بعدا میارم پرسید و گفت ایا لیستی دارم . بهشون نشون دادم من لباس های زمستونیم و وسایل اشپزخونه و گرانبها مثل فرش و اینه شمدون نقره رو اعلام کردم بعدا میارم

از من خواستن قیمت تخمینی اونا رو بنویسم و منم تخمینی نوشتم . ازم عکس نخواستن اصلا .خود مامور فرم B4 رو تکمیل کرد.

بعد از جمع زدن اظهار نامه و زدن توی کامپیوتر و سیستم اداریشون ...بالاخره تموم شد و یه فرم دادن که جمع کل مبلغ اظهار من به پیوست فرم بی و لیست اقلامی که بعد میارم توش قید شد.و افیسر بهم گفت هر وقت خواستم این اقلام رو بیارم با نشون دادن این فرم به راحتی اورده میشه بدون پرداخت مالیات.

خسته نباشید شما به کانادا خوش امدید.

چند تا نکته کوچیک دیگه

- تو قسمت گمرکی اخر اصلا چمدونی باز نشد.
    - سعی کنید صادق باشید ضرر نمیکنید
    - برخورد افیسر ها قاطعانه ولی دوستانس

موفق باشین
    ارسال مدارک : اپریل 2013 *صدور ویزا: 4 اپریل 2015**لند: 28 اپریل 2015
    ارسال مدارک اسپانسری همسر 23 نوامبر2015*تایید اسپانسری و ارجاع به ترکیه دسامبر2015*اپدیت و سوالات تکمیلی 17 مارچ 2016*ارسال مدارک17 اپریل*اپدیت سربازی همسر 23 اپریل* پاس ریکوئست 10می

Senior Member Azumi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Literature

سلام دوستان. من کل تاپیک رو خوندم. این سوالات برام پیش اومد:

اول اینکه برای خروج مبلغ زیادی پول و طلا گمرک ایران ایرادی نمیگیره؟ منظور از مبلغ زیاد مثلا مبلغی از فروش خانه (بالای 200 میلیون تومان) و طلا هم چند کیلو!
    و اینکه موقع ورود چرا باید ذکر کنیم؟ یه جا خوندم اگه مبلغ زیادی بیاریم از تسهیلاتی که دولت کانادا برای مهاجرا نظر میگیره کم میشه. این درسته؟ اگه آره ممنون میشم یه توضیحاتی بدید که چه مبلغی وارد کنیم بهتره؟!
    یه سوال دیگه: نخندینا، خب سواله: اینکه دوستان نوشتن موقع افتتاح حساب با مشکل مواجه میشید. حالا اگه تمام این مبلغ رو اصلا توی بانک نخوایم ببریم چطور؟ (به دلیل کمتر شدن همون تسهیلات) اصلا امکان پذیره؟

و این سوال رو نمی دونستم کجا مطرح کنم: بهترین راه آوردن وسایل منزل با اون همه سنگینی چیه؟ و هزینه ها رو هم اگه می دونید ممنون میشم بگید.
    با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)