صفحه 92 از 120 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 1196

موضوع: چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    دوستان قانون مالیات برای پولی که کسی در کانادا به عنوان هدیه دریافت میکنه و وارد حساب بانکی میشه و بعد از یک ماه بابت خرید خونه استفاده میکنه چیه؟
    به هديه و لاتاري و ارث ماليات تعلق نميگيره

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    به هديه و لاتاري و ارث ماليات تعلق نميگيره
    چطوری به دولت ثابت میشه که این پول هدیه است و مثلا درآمد شخصی از جای دیگه نیست؟

ApplyAbroad Superstar

اصلا چیزی لازم نیست بگید. اگر روزی روزگاری مدارک خواستند باید صورتحساب بانکی و مدارک انتقال و اظهاریه از هدیه دهنده ارائه کنید. برای همین اکثر دوستان که درآمدشان را از ایران می آورند اینجا بهش می گن هدیه!
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Senior Member fanta آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    احتمالا شما پارسال از family tax cut استفاده كرديد كه اختلافتون ٢٠٠٠ تا شده. مربوط به موقعي بود كه همسر شما تو براكت مالياتي مشابه شما نبود و به صورت مجازي درآمد را با هم تقسيم ميكرديد تا تكس كمتري پرداخت كنيد. امسال اين قانون را كامل برداشتن.
    بله شما درست میگین، نمیدونستم که این قانون رو از امسال کلا برداشتن. یک سوال، خوب با برداشته شدن این قانون دیگه چه دلیلی میتونه وجود داشته باشه که زوجها با هم دیگه تکس پر کنند؟ منظورم اینه که مثلا من و همسرم میتونیم جداگانه تکس رو فایل کنیم و من تمام هزینه های مشترک رو تو فایل خودم بیارم تا شاید به براکت پایینتری منتقل بشم
    Don't feed the trolls

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    بله شما درست میگین، نمیدونستم که این قانون رو از امسال کلا برداشتن. یک سوال، خوب با برداشته شدن این قانون دیگه چه دلیلی میتونه وجود داشته باشه که زوجها با هم دیگه تکس پر کنند؟ منظورم اینه که مثلا من و همسرم میتونیم جداگانه تکس رو فایل کنیم و من تمام هزینه های مشترک رو تو فایل خودم بیارم تا شاید به براکت پایینتری منتقل بشم
    تکس شما و همسرتون همیشه جداگانه فایل میشد (ولو اینکه در نرم افزار مالیاتی با هم پر شده باشد) و از نظر اداره مالیات دو فرد مستقل حساب میشوید. منتهی چند سالی اجازه میدادند که زوجها قسمتی از درآمدشان را بهمدیگر منتقل کنند و الان دیگر امکانش نیست. هزینه های مشترک منظورتون چه مواردی هست؟

Senior Member fanta آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    تکس شما و همسرتون همیشه جداگانه فایل میشد (ولو اینکه در نرم افزار مالیاتی با هم پر شده باشد) و از نظر اداره مالیات دو فرد مستقل حساب میشوید. منتهی چند سالی اجازه میدادند که زوجها قسمتی از درآمدشان را بهمدیگر منتقل کنند و الان دیگر امکانش نیست. هزینه های مشترک منظورتون چه مواردی هست؟
    مواردی که یکی از زوجین اما نه هر دو میتونند لیست کنند مثل هزینه کلاسهای فرزندان
    Don't feed the trolls

ApplyAbroad Guru

مواردی که یکی از زوجین اما نه هر دو میتونند لیست کنند مثل هزینه کلاسهای فرزندان
    بله کلا بهتره این جور موارد رو در صورت امکان همیشه زوج با درآمد بالاتر فایل کنه.

ApplyAbroad Hero

اگر كه درآمد هاتون بالاي ١٢ هزار دلار هست هيچ مزيتي نداره ، البته اگر بدونيد كه هر چيزي را چه كسي اظهار كنه . در بيشتر موارد نرم افزار ها طوري طراحي شدن كه بهترين شرايط باشه و اين فقط وقتي با هم همزمان فايل ميكنيد امكانپذير هست.

ApplyAbroad Hero

سيستم تكس كانادا بر پايه خود اظهاري هست و فقط بعضي موارد بصورت رندوم بررسي ميشن كه در صورت بررسي بايد ثابت كنيد كه راست ميگيد. ولي در مورد هديه نيازي نيست كه كاري كنيد اگر مشكلي باشه بايد موقعي باشه كه پول را ميزاريد توي بانك باشه كه ازتون منبع پول را بخواد .

سلام به همگی

من چند تا سوال داشتم،

1- چرا کانادا این همه مالیات میگیره !!؟ برای همه چی !! آیا همه جای کانادا این طور هست ؟؟
    2- در مورد مالیات بردرآمد، آیا هم مالیات بردرآمد فدرال حساب میشه هم استانی ؟؟ یعنی جمع این دو مالیات ( فدرال + استانی ) از حقوق کم میشه ؟؟
    3- مالیات بر اجناس همون مالیات بردرآمد استانی هست یا مالیاتی جدا هست ؟؟
    4- مالیات بر ملک معمولا چقدر هست ؟؟ هر سال هست یا هر ماه ؟؟ آیا برای ملکی که قصد زندگی داریم، باید مالیات بر ملک پرداخت شود ؟؟ یا ملک دوم، مالیات بر ملک واجب میشود ؟؟
    5- تاسیس شرکت مالیات جدایی هرساله داره یا علاوه بر مالیات بردرآمد و مالیات بر جنس هست ؟؟
    6- حداکثر مالیات بردرآمد چقدر هست ؟؟ آیا از 35 درصد بیشتر هست ؟؟
    7- اگر از بانک وام بگیریم، آیا وام هم مالیات داره ؟؟
    8- اگر مسکنی رو در ایران اجاره داده باشیم، بخوایم پولش رو وارد کانادا کنیم، باید برای این پول هم به کانادا مالیات بدیم ؟؟
    9- روشی هست که درآمد بالا داشته باشیم ولی مالیات کم بدیم ؟؟
    10- با این همه مالیات، امکان پول دار شدن در کانادا هست ؟؟ یا هر چی بدست آوردیم 50 درصدش رو باید بدیم به کانادا ؟؟
    11- برای آب و برق و تلفن هم باید مالیات داد ؟؟
    12- اگر پدر و مادرمون هر چندماه بخوان، پولی رو برامون ارسال کنن، باید مالیات این پول رو هم بدیم ؟؟
    13- چطور امکانش هست که یک شخص به دولت بابت مالیات بدهکار بشه ؟؟ ( اگر مالیات به موقع پرداخت شود هم باز امکانش هست ؟ )
    ویرایش توسط elhameli : April 1st, 2017 در ساعت 08:20 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)