صفحه 101 از 120 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1196

موضوع: چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

سلام
    ما تقريبا بعد از ٤سال ونيم كه از پي ارمون گذشته حالا ميخوايمديگه تو كانادا ستل شيم براي كارهاي مالياتي چكار بايد بكنيم ودر امد خارج از كانادا رو چطوري حساب ميكنن وچه مداركي ميخوان واصلا ايا اين در امد بهش ماليات تعلق ميگيره؟ممنون

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط nika2001 نمایش پست ها
    سلام
    ما تقريبا بعد از ٤سال ونيم كه از پي ارمون گذشته حالا ميخوايمديگه تو كانادا ستل شيم براي كارهاي مالياتي چكار بايد بكنيم ودر امد خارج از كانادا رو چطوري حساب ميكنن وچه مداركي ميخوان واصلا ايا اين در امد بهش ماليات تعلق ميگيره؟ممنون
    همونقدر كه حساب بانكي تون را نشان بديد و بگيد اينقدر هر ماه توش پول ميومده كافيه . بله تو كانادا به كليه درآمدها تو هر جاي دنيا كه باشه ماليات تعلق ميگيره البته اگر اعلام كنيد. اگر سال ٢٠١٧ وارد شديد براي ماليات هم كافيه كه فصل ماليات كه شد ، ماليات سال ٢٠١٧ تون را پر كنيد .
    ولي اگر سال ٢٠١٨ وارد شديد نيازي به فايل كردن ماليات نداريد تا سال بعد.فقط فرم GST/HST را پر كنيد و اگر بچه زير ١٨ سال داريد فرم CTB

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی دانشگاه اصفهان

ممنون ميشم كمك كنيد
    من با ورك پرميت يكساله براي فرصت مطالعاتي در دانشگاه منيتوبا اومدم، و از دانشگاه هيچ پولي دريافت نكرده و self funded هستم،خواستم بدونم دولت به من كمك هزينه اي بهم ميده يا خير؟ و ديگه اينكه راهي هست كه از پرداخت ماليات معاف بشم؟ سوال ديگه اينكه فرزندم ماه ديگه متولد ميشه أيا به اون هم كمك هزينه تعلق ميگيره يا خير؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mhbmi نمایش پست ها
    ممنون ميشم كمك كنيد
    من با ورك پرميت يكساله براي فرصت مطالعاتي در دانشگاه منيتوبا اومدم، و از دانشگاه هيچ پولي دريافت نكرده و self funded هستم،خواستم بدونم دولت به من كمك هزينه اي بهم ميده يا خير؟ و ديگه اينكه راهي هست كه از پرداخت ماليات معاف بشم؟ سوال ديگه اينكه فرزندم ماه ديگه متولد ميشه أيا به اون هم كمك هزينه تعلق ميگيره يا خير؟
    در مورد شما بايد ببينيد كه در حال حاضر كانادا را خانه خودتون ميدونيد يا نه ؟؟
    يعني با همسرتون اينجا زندگي ميكنيد؟؟ خانه بيرون از دانشگاه اجاره كرديد يا تو خانه هاي دانشگاه هستيد ؟؟
    اگر بعد از جواب به سوال هاي بالا به اين نتيجه رسيديد كه كانادا شده خانه شما و موقت اينجا نيستيد براي يكي دو سال و بعد بخوايد برگرديد كشور خودتون ، پس شما طبق قانون رزيدنسي بايد تكستون را فايل كنيد.
    حالا ديگه بحث اين پيش مياد كه داريد از امكانات اينجا استفاده ميكنيد و بالطبع بر حسب درآمدتون بايد ماليات هم بديد ، البته توي محاسبات مالياتي درآمد هاي پايين عملا چيزي ماليات پرداخت نميكنن و فقط ماليات را فايل ميكنن كه بنفيت ها را دريافت كنن.
    در مورد فرزندتون هم اگر هجده ماه از حضورتون در كانادا گذشته باشه از ماه نوزدهم بهتون CTB تعلق ميگيره كه همان كمك هزينه بچه ها هست
    اين لينك براي اين كه ببينيد چقدر بايد ماليات پرداخت كنيد

https://simpletax.ca/calculator

اينم لينك براي محاسبه CTB

https://www.canada.ca/en/revenue-age...alculator.html

سلام دوستان، من سال اول (پارسال)، از طریق سایت های مخصوص، فرم مالیات را پرکردم ، جایی برای اعلام خانه و.. ایران نداشت ، بعد جایی خواندم که باید داراییهای ایران به قیمت روز ارزیابی و اعلام بشه. چطور باید اینکارو کرد ؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط zilloo نمایش پست ها
    سلام دوستان، من سال اول (پارسال)، از طریق سایت های مخصوص، فرم مالیات را پرکردم ، جایی برای اعلام خانه و.. ایران نداشت ، بعد جایی خواندم که باید داراییهای ایران به قیمت روز ارزیابی و اعلام بشه. چطور باید اینکارو کرد ؟
    کجا چنین چیزی گفتند؟
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

دنبال دردسر میگردید؟ معمولا این نرم افزارهای مالیاتی ازتون میپرسه که آیا دارایی دارید یا نه
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Hero

شما نصفه و نيمه قانون را ديديد.
    شما اگر ملكي داريد كه بالاي صد هزار دلار موقع خريد براش پول داديد و الان از اون خانه درآمد كسب ميكنيد ، بايد اعلام كنيد .
    وگرنه اگر حتي خانه تون براي تعطيلات گذاشتيد و اجاره نداديد نمي خواد اعلام بشه.
    البته قانونا مهاجرها بايد قيمت روز ملك شون را موقع ورود اعلام كنن كه اگر روزي خواستن بفروشن و پولش را بيارن فقط براي سود قسمت بعد از مهاجرت ماليات پرداخت كنن، ولي من تا بحال نديدم كسي اين كار را بكنه .

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    شما نصفه و نيمه قانون را ديديد.
    شما اگر ملكي داريد كه بالاي صد هزار دلار موقع خريد براش پول داديد و الان از اون خانه درآمد كسب ميكنيد ، بايد اعلام كنيد .
    وگرنه اگر حتي خانه تون براي تعطيلات گذاشتيد و اجاره نداديد نمي خواد اعلام بشه.
    البته قانونا مهاجرها بايد قيمت روز ملك شون را موقع ورود اعلام كنن كه اگر روزي خواستن بفروشن و پولش را بيارن فقط براي سود قسمت بعد از مهاجرت ماليات پرداخت كنن، ولي من تا بحال نديدم كسي اين كار را بكنه .
    من توی فروم همین قسمت دوم را خوانده بودم که زیاد هم تکرار میشد "
    البته قانونا مهاجرها بايد قيمت روز ملك شون را موقع ورود اعلام كنن كه اگر روزي خواستن بفروشن و پولش را بيارن فقط براي سود قسمت بعد از مهاجرت ماليات پرداخت كنن، " . بقیه را به قول دوستان ، خود نرم افزار میپرسه

ApplyAbroad Superstar

من توی فروم همین قسمت دوم را خوانده بودم که زیاد هم تکرار میشد "
    البته قانونا مهاجرها بايد قيمت روز ملك شون را موقع ورود اعلام كنن كه اگر روزي خواستن بفروشن و پولش را بيارن فقط براي سود قسمت بعد از مهاجرت ماليات پرداخت كنن، " . بقیه را به قول دوستان ، خود نرم افزار میپرسه
    خودتون می دونید اما روال معمولی که می بینیم اینه که هر وقت قصد انتقال دارید، مبلغ را حساب بانکی تون واریز می کنید و اگر بانک سوالی کرد مدارک مربوطه مثل مبایعه نامه یا صورتحساب های بانکی را ارائه می کنید و همین. من تا حالا ندیدم کسی برای فروش ملک در ایران و انتقال مبلغ اون به کانادا مالیاتی داده باشه.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)