صفحه 104 از 120 نخستنخست ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111112113114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 1196

موضوع: چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

سلام دوستان، من به تازگی (SEP 2017) ارشدم رو اینجا شروع کردم. الان یه تکس فرم دانشگاه برای من فرستاده (T4A) که هیچ ایده ای ندارم چطوری باید پرش کرد. راهنماش رو هم خوندم نتیجه ای حاصل نشد
    چند نفری که توی ریسرچ گروپ هستن همه تکسشون رو میدن به یه کامپنی به اسم H & R. آیا به نظرتون لازم هست یا خودم میتونم انجام بدم؟ آیا جایی هست مختص دانشجو ها تکس رو راهنمایی کرده باشه؟ ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط RickC137 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من به تازگی (SEP 2017) ارشدم رو اینجا شروع کردم. الان یه تکس فرم دانشگاه برای من فرستاده (T4A) که هیچ ایده ای ندارم چطوری باید پرش کرد. راهنماش رو هم خوندم نتیجه ای حاصل نشد
    چند نفری که توی ریسرچ گروپ هستن همه تکسشون رو میدن به یه کامپنی به اسم H & R. آیا به نظرتون لازم هست یا خودم میتونم انجام بدم؟ آیا جایی هست مختص دانشجو ها تکس رو راهنمایی کرده باشه؟ ممنون
    خودتون که می توانید با کمک نرم افزارهای رایگان پر کنید اما کتابخانه های محلی را سر بزنید، معمولا برای افرادی که فرم های شون پیچیدگی خاصی نداره - مثل مورد شما - برنامه هائی دارند که مراجعه می کنید و برای تکمیل کمک تون می کنند.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Hero

همين كمپاني كه نام برديد قيمت دانشجويي هم داره .شما اگر تازه امسال وارد شديد براي GST سال قبل هم بايد اپلاي كنيد.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

شما کافیه فرم t4 و t4a و t2202a رو از دانشگاه بگیرید . یکی از نرم افزارهای رایگان مالیات رو نصب کنید در فرمهای که دارید چندین مربع وجود داره که هر مربع دارای شماره هست و داخل هر مربع مبلغی نوشته شده. تنها کافی هست در ترم افزار جلوی هر شماره مبلغ مورد نظر رو وارد کنید. به همین راحتی. پولتون رو بیخودی به این شرکتها ندید
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Hero ali.1361 آواتار ها

سلام

دو تا سوال داشتم من در انتهای سال 2016 moving expense داشتم اما در تکس سال 2016 وارد نکردم، آیا میشه برای امسال وارد کرد؟
    و اینکه چطور میشه از کردیت unused tuition, education, and textbook در صورتی که در سال 2017 دانشجو نبوده باشیم استفاده کرد؟

ممنون

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.1361 نمایش پست ها
    سلام

دو تا سوال داشتم من در انتهای سال 2016 moving expense داشتم اما در تکس سال 2016 وارد نکردم، آیا میشه برای امسال وارد کرد؟
    و اینکه چطور میشه از کردیت unused tuition, education, and textbook در صورتی که در سال 2017 دانشجو نبوده باشیم استفاده کرد؟

ممنون
    تونستن كه ميشه فقط حواستون باشه كه همه رسيد ها را داشته باشيد چون نود درصد آديت ميشيد
    اگر سالهاي قبل دانشجو بوديد و تكستون را فايل كرديد، عدد ها را بايد داشته باشيد روي نوتيس سال قبل، اگر نداريد از CRA بگيريد و اگرنتونستيد ، بديد جايي براتون فايل كنه چون اگر درآمد داشتيد سال قبل ريفاند خوبي بهتون ميده و دقت كنيد كه درست فايل كنيد.

ApplyAbroad Hero ali.1361 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    تونستن كه ميشه فقط حواستون باشه كه همه رسيد ها را داشته باشيد چون نود درصد آديت ميشيد
    اگر سالهاي قبل دانشجو بوديد و تكستون را فايل كرديد، عدد ها را بايد داشته باشيد روي نوتيس سال قبل، اگر نداريد از CRA بگيريد و اگرنتونستيد ، بديد جايي براتون فايل كنه چون اگر درآمد داشتيد سال قبل ريفاند خوبي بهتون ميده و دقت كنيد كه درست فايل كنيد.
    ممنون
    برای جابجایی همه رسیدها رو دارم ولی توی نرم افزار وقتی تاریخ جابجایی رو میپرسه به صورت دیفالت از سال ۲۰۱۷ شروع میشه یعنی من اگه بخوام تاریخ سال ۲۰۱۶ رو وارد کنم قبول نمیکنه، آیا این جابجایی منحصرا باید در سال ۲۰۱۷ انجام شده باشه؟
    برای کردیت شهریه، عددهای سال قبل رو دارم فقط چون سال ۲۰۱۷ دانشجو نبودم فرم t2202a رو ندارم و وقتی فقط اعداد مربوط به میزان کردیت رو وارد نرم افزار میکنم تغییری در ریفاند داده نمیشه، نمیدونم مشکل کجاست

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.1361 نمایش پست ها
    ممنون
    برای جابجایی همه رسیدها رو دارم ولی توی نرم افزار وقتی تاریخ جابجایی رو میپرسه به صورت دیفالت از سال ۲۰۱۷ شروع میشه یعنی من اگه بخوام تاریخ سال ۲۰۱۶ رو وارد کنم قبول نمیکنه، آیا این جابجایی منحصرا باید در سال ۲۰۱۷ انجام شده باشه؟
    برای کردیت شهریه، عددهای سال قبل رو دارم فقط چون سال ۲۰۱۷ دانشجو نبودم فرم t2202a رو ندارم و وقتی فقط اعداد مربوط به میزان کردیت رو وارد نرم افزار میکنم تغییری در ریفاند داده نمیشه، نمیدونم مشکل کجاست
    نکته اینجاست که دانشجوها چون تکسی نمیدهند چیزی هم بهشون برگردانده نمیشه بخاطر همین ممکنه اصلا چیزی تغییر نکنه

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    مگه شركت هزينه مووينگ را بهتون نداده؟؟
    اگر داده كه ديگه هيچي. اگر نداده و ميخوايد مووينگ را فايل كنيد منتظر باشيد كه بهتون assessment بخوره . ٩٩ درصد موارد مووينگ را بررسي ميكنن و مدارك تكميلي ميخوان.چون تو بيشتر موارد خرج هايي را كه كرديد اونها قبول ندارن .
    در مورد tuition هم مهمه كه عدد هاتون را دقيق بدونيد .
    راستی، کجای t4 نوشته که شرکت به من پول جابجایی داده؟ حالا من اگر claim کنم چی میشه؟ البته باید یه طورایی claim کنم چون ازش ۵۰ درصد تکس گرفتند.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    راستی، کجای t4 نوشته که شرکت به من پول جابجایی داده؟ حالا من اگر claim کنم چی میشه؟ البته باید یه طورایی claim کنم چون ازش ۵۰ درصد تکس گرفتند.
    پارسال برای اسباب کشی به من سی درصد دادن و موقع فرم مالیاتی حسابدار برام فرم اسباب کشی پر نکرد . چون معتقد بود چیزی بر نمیگرده ولی بعد ش که برای یک سری تصحیح اشتباهاتش رفتم اداره مالیات اونجا قضیه اسباب کشی گفتم کارشناس یک فرم بهم داد تا پر کنم حتی گفت پول ناهار و شام اون روزت هم بنویس بدون قبض اونو قبول دارن . جایی تو فرم هم ننوشته بود که قبلا پول گرفتی یا نه . حالا به نظر من شما هم فرم ش پر کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)