صفحه 108 از 120 نخستنخست ... 8589899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 1196

موضوع: چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط tuxic نمایش پست ها
    دوستان اگه دانشجو هستید،‌ می تونید با استفاده از کد پروموشنی که روی سایت فدراسیون دانشجویان کانادا هستش از UFile به رایگان برای پر کردن اظهارنامه استفاده کنید. من تا الان از ابزار دیگه ای استفاده نکردم به همین دلیل نمی تونم مقایسه کنم. اما UFile این قابلیت رو داره (فکر کنم امسال اضافه شده؟) که اطلاعات مالیات سال قیلتونو از اکانت CRA تون بخونه و در آخر هم نتایج ممیزی (رسمی) رو بلافاصله می فرسته به اکانت تون.
    پارسال هم اين گزينه بود ولي خوب حتما بايد با CRA اكانت داشته باشيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط tuxic نمایش پست ها
    دوستان اگه دانشجو هستید،‌ می تونید با استفاده از کد پروموشنی که روی سایت فدراسیون دانشجویان کانادا هستش از UFile به رایگان برای پر کردن اظهارنامه استفاده کنید. من تا الان از ابزار دیگه ای استفاده نکردم به همین دلیل نمی تونم مقایسه کنم. اما UFile این قابلیت رو داره (فکر کنم امسال اضافه شده؟) که اطلاعات مالیات سال قیلتونو از اکانت CRA تون بخونه و در آخر هم نتایج ممیزی (رسمی) رو بلافاصله می فرسته به اکانت تون.
    اینو اضافه کنم که ریفاند هم امروز (حدود ده روز بعد از فرستادن اظهارنامه) واریز شد به حسابم.
    لطفا اگه پیام خصوصی میدین توجه کنید صندوق پیام هاتون پر نباشه...

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    شما بايد ٢٠١٤ و ٢٠١٥ را فايل كنيد .
    در مورد سالهاي ٢٠١٦ و ٢٠١٧ كه اينجا نبوديد ، اگر اينجا حساب بانكي نداشتيد و سود نميگرفته و يا درآمدي اينجا نداشتيد نياز نيست پر كنيد ولي بايد اطلاع بديد كه تو اين سالها خارج از كشور بوديد و اگر بنفيتي بهتون پرداخت شده بر گردانيد . كلا اگر بيشتر از شش ماه در سال بيرون از كانادا باشيد بايد اطلاع بديد .بايد تاريخ مجدد ورودتون را هم اعلام كنيد.
    اگر فردی چند ماه آخر سال رو هم حضور ندشته باشه ، جساب بانگی هم نداشته باشه و همینطوردرآمدی هم در کانادا و در ایران نداشته باشه نباید فرم مالیات پر کنه؟ و دیگه اینکه به کجا و چطور باید اطلاع داد؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط haghighyomid نمایش پست ها
    اگر فردی چند ماه آخر سال رو هم حضور ندشته باشه ، جساب بانگی هم نداشته باشه و همینطوردرآمدی هم در کانادا و در ایران نداشته باشه نباید فرم مالیات پر کنه؟ و دیگه اینکه به کجا و چطور باید اطلاع داد؟
    بايد ببينيد كه واقعا خودتون را ساكن كجا ميدونيد؟ خانه به كجا ميگيد شما ؟ اينجا زندگي ميكرديد و خانه داشتيد ؟؟
    حساب بانكي داريد اينجا؟؟ گواهينامه داريد؟؟ چند ماه خارج از كانادا بوديد و به چه هدفي از كانادا خارج شديد؟؟
    بايد فرم هاي مربوط به تكس يا GST را پر كنيد و تاريخ هاي ورود و خروجتون را اعلام كنيد.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    بايد ببينيد كه واقعا خودتون را ساكن كجا ميدونيد؟ خانه به كجا ميگيد شما ؟ اينجا زندگي ميكرديد و خانه داشتيد ؟؟
    حساب بانكي داريد اينجا؟؟ گواهينامه داريد؟؟ چند ماه خارج از كانادا بوديد و به چه هدفي از كانادا خارج شديد؟؟
    بايد فرم هاي مربوط به تكس يا GST را پر كنيد و تاريخ هاي ورود و خروجتون را اعلام كنيد.
    تاریخ های ورود و خروج قسمت خاصی داره ؟چون من فقط یک تاریخ لند دیدم

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط hiver نمایش پست ها
    تاریخ های ورود و خروج قسمت خاصی داره ؟چون من فقط یک تاریخ لند دیدم
    ميتونيد تلفني به CRA اعلام كنيد ،بجز اون تو برگه GST ميشه اعلام كرد ، و جاي ديگه هم همون روز ورود و خروج از كانادا هست كه اكثر نرم افزار ها ميپرسن و نتيجه اش تو صفحه اول تكس ريترن اعلام ميشه

سوال دارم سوال مهم

به خصوص یادمه تو پست های سال های گذشته ghlobe بهش اشاره کرده بودند

did you own or hold specified foreign property where the total cost amount of all such property, at any time in 2017, was more than $100,000 CAD?

Foreign Property - definition
    Foreign Property is property you owned outside of Canada, and your share of foreign property in which you had an interest. It does not include:

property in your registered retirement savings plan (RRSP), registered retirement income fund (RRIF), or registered pension plan (RPP);
    mutual funds registered in Canada that contain foreign investments;
    property you used or held exclusively in the course of carrying on your active business; or
    your personal use property.

سوال مهم من ملکی دارم که به نامم هست و ارزشش هم بیشتر از 100000 هست.
    فقط قضیه این گونه هست که منزل مال پدر مادرم هست ولی به نام من هست. یه آپارتمان چند طبقه هست که مادر پدرم اجاره اش رو بر میدارن استفاده می کنند ولی در زمان حیات به نام من کردند ولی من در آمدی ازش ندارم.
    از طرفی مادر پدرم هم کانادا زندگی می کنند و اطلاع دقیق ندارم چی زدند این سوال رو تو فرماشون. فقط میدونم به احتمال زیاد درآمدش رو اعلام نکردند.
    فقط نگرانی من اینه که بعدا بخوام انتقال بدم پولش رو ممکنه شر بشه بگن چرا نگفتی
    گفتم مشورت بگیرم

پس های هفتگی اتوبوس مترو که مال کل GTA هست و هفته ای 63 دلار هست شامل tax deductible و return میشه؟ یا اونا رو هم حذف کردند؟

چون زده: the public transit claim period for 2017 has been reduced

اگر کم کردند کسی میدونه چه فلسفه ای داشته؟ آخه کلا باید دولت حمایت کنه.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط canadasurfer نمایش پست ها
    سوال دارم سوال مهم

به خصوص یادمه تو پست های سال های گذشته ghlobe بهش اشاره کرده بودند

did you own or hold specified foreign property where the total cost amount of all such property, at any time in 2017, was more than $100,000 CAD?

Foreign Property - definition
    Foreign Property is property you owned outside of Canada, and your share of foreign property in which you had an interest. It does not include:

property in your registered retirement savings plan (RRSP), registered retirement income fund (RRIF), or registered pension plan (RPP);
    mutual funds registered in Canada that contain foreign investments;
    property you used or held exclusively in the course of carrying on your active business; or
    your personal use property.

سوال مهم من ملکی دارم که به نامم هست و ارزشش هم بیشتر از 100000 هست.
    فقط قضیه این گونه هست که منزل مال پدر مادرم هست ولی به نام من هست. یه آپارتمان چند طبقه هست که مادر پدرم اجاره اش رو بر میدارن استفاده می کنند ولی در زمان حیات به نام من کردند ولی من در آمدی ازش ندارم.
    از طرفی مادر پدرم هم کانادا زندگی می کنند و اطلاع دقیق ندارم چی زدند این سوال رو تو فرماشون. فقط میدونم به احتمال زیاد درآمدش رو اعلام نکردند.
    فقط نگرانی من اینه که بعدا بخوام انتقال بدم پولش رو ممکنه شر بشه بگن چرا نگفتی
    گفتم مشورت بگیرم
    قيمت ملك در روز خريد با توجه به دلار كانادا در اون سال چقدر بوده؟؟ اگر كمتر از صد هزار تا بوده نيازي نيست اعلام كنيد .
    البته طبق قوانين ملاك براي مهاجرين قيمت ملك در سال مهاجرت هست .
    دومين راه اينه كه روزي كه خواستيد ملك را بفروشيد و پولش را بياريد اعلام كنيد كه در تمام اين سال ها ملك را براي اين نگه داشته بوديد كه وقتي ميريد ايران ازش استفاده شخصي بكنيد و اجاره نداديد .
    ولي كلا اگر پدر و مادر چيزي را به نام فرزند كنن تا زير هجده سال مسئوليت اظهار در فرم هاي مالياتي با پدر و مادر هست و بعد از هجده فرزند خودش بايد اظهار كنه .

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط canadasurfer نمایش پست ها
    پس های هفتگی اتوبوس مترو که مال کل GTA هست و هفته ای 63 دلار هست شامل tax deductible و return میشه؟ یا اونا رو هم حذف کردند؟

چون زده: the public transit claim period for 2017 has been reduced

اگر کم کردند کسی میدونه چه فلسفه ای داشته؟ آخه کلا باید دولت حمایت کنه.
    الان كلا حذف شده ،البته براي تكس ٢٠١٧ تا قبل از جولاي را ميتونيد اظهار كنيد.
    با همون فلسفه اي كه هزينه ورزش بچه ها و تكست بوك دانشجو ها را حذف كردن .
    البته سعي شده جاهاي ديگه جبران بشه، من نميدونم براي جبران هزينه ترنزيت چيكار كردن ولي مثلا براي بچه ها به UCCB قبلا تكس ميخورد ولي الان ديگه تكس نميخواد براي اون داده بشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)