صفحه 11 از 120 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1196

موضوع: چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط BBEHRAD نمایش پست ها
    با سلام
    سال گذشته من و همسرم پس از یک اقامت کوتاه و اخذ اقامت از کانادا خارج شدیم و تا الان هنوز برنگشتیم. اونجا حساب بانکی باز کردیم و مقداری پول هم از خارج ترنسفر کردیم.
    من هیچ اقدامی برای مالیات تا حالا انجام ندادم آیا کار خاصی هست که باید انجام داد؟
    با تشکر
    سلام...دوستان این سوال من هم هست ،،،، آیا کسی میدونه باید اقدامی انجام بشه یا نه؟

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

نقل قول نوشته اصلی توسط mah1369 نمایش پست ها
    سلام...دوستان این سوال من هم هست ،،،، آیا کسی میدونه باید اقدامی انجام بشه یا نه؟
    من فکر میکنم باید فرم مالیاتی باز کنید چون بانک حساب دارید و روش احتمالا بهره اومده. بهره = درآمد . پس باید فرم مالیاتی پر کنید. صد درصد هم از طرف بانک در این خصوص نامه میاد اگه تا الان نیومده باشه.

ApplyAbroad Guru

اگر مقیم کانادا نیستید و در کانادا هم درآمدی نداشتید (منجمله سود بانکی که دوستمون فرمودند) مالیاتی پرداخت نمیکنید. مقرراتش رو اینجا میتونید پیدا کنید:

http://www.cra-arc.gc.ca/tx/nnrsdnts.../nnrs-eng.html

پی نوشت و تصحیح: دوستمان negnegy در پست زیر اشاره کردند که برای کسانی که PR دارند احتمالا خود کارت PR قصد اقامت حساب میشود و بنابراین باید فرم مالیاتی را پر کنند. بنابراین این لینک non-resident احتمالا بیشتر مال کانادایی هایی است که جای دیگری اقامت دارند.
    ویرایش توسط ghlobe : February 15th, 2014 در ساعت 02:16 AM

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر مقیم کانادا نیستید و در کانادا هم درآمدی نداشتید (منجمله سود بانکی که دوستمون فرمودند) مالیاتی پرداخت نمیکنید. مقرراتش رو اینجا میتونید پیدا کنید:
    http://www.cra-arc.gc.ca/tx/nnrsdnts.../nnrs-eng.html
    شرمند ghlobe جان ولی‌ من فکر می‌کنم این کسانی‌ که PR شدند و حساب بانکی‌ دارند می‌رن جز "Factual residents". که می‌شه "Temporarily outside of Canada" . و اینا طبق همین سایت که شما فرمودید باید فرم مالیات پر کنند هر چند مالیات چندانی پرداخت نخواهند کرد:

یا میشن "emigrant" آن وقت مالیات پرداخت نمیکنند ولی‌ هر چند همچنان باید فایل مالیاتی رو پر کنند نه؟

Secondary residential ties that may be relevant include:

• personal property in Canada, such as a car or furniture;
    • social ties in Canada, such as memberships in Canadian recreational or religious organizations;
    • economic ties in Canada, such as Canadian bank accounts or credit cards;
    • a Canadian driver's licence;
    • a Canadian passport; and
    • health insurance with a Canadian province or territory

و چون احتمالا این دوستان خارج از کانادا کار میکنند ولی‌ قصد برگشت دارند شامل این میشن:

Your residency status if you left Canada

• If you are working temporarily outside Canada, vacationing outside Canada, commuting (going back and forth daily or weekly) from Canada to your place of work in the United States, or teaching or attending school in another country, and you maintain residential ties with Canada, you may be considered a factual resident of Canada

The term factual resident means that, although you left Canada, you are still considered to be a resident of Canada for income tax purposes.

http://www.cra-arc.gc.ca/tx/nnrsdnts...mprry-eng.html
    http://www.cra-arc.gc.ca/tx/nnrsdnts.../lvng-eng.html

البته این برداشت من هست و احتمال داره همون جوری که شما گفتید اشتباه باشه واسه همین تصحیحم کنید لطفا.

ApplyAbroad Guru

بسیار ممنون بابت تصحیح. بنده هم فکر میکنم حق با شماست و حداقل احتیاطا هم شده خوب است دوستان فرم ماالیاتی را پر کنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

بسیار ممنون از دوستان... با توجه به اینکه من ۲۰۱۲ لندینگ زده بودم الان فرم ها رو میتونم پر کنم؟ و یا اینکه به نظرتون ایمیل بزنم بهشون و case رو توضیح بدم و ببینم چی میگن؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

بسیار ممنون از دوستان... با توجه به اینکه من ۲۰۱۲ لندینگ زده بودم الان فرم ها رو میتونم پر کنم؟ و یا اینکه به نظرتون ایمیل بزنم بهشون و case رو توضیح بدم و ببینم چی میگن؟
    بستگی داره که در چه تاریخی از 2012 لند کرده باشید. اگر اواخر 2012 باشه میتونید فرم 2012 رو به همراه 2013 بفرستید. البته هر چه زودتر فرمهای 2012 رو بفرستید بهتر است
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

سلام ما سال 2013 در مونترال لند کردیم و بعد از دوماه خارج شدیم وتابستان دوباره می خواهیم برگردیم مونترال می خواستم بپرسم :
    1- چه فرم مالیاتی را باید پرکنیم
    2-آیا پول هایی که برای برگشت مالیات و بچه پرداخت شده را باید برگشت بدیم ؟وچگونه؟
    3-آیا کسی در موقعیت مشابه ما بوده؟
    ApplyAbroad Hero

اولین فرم مالیاتی برای ما که آخرای فوریه 2014 لند کردیم کی باید پر بشه؟
    باید صبر کنیم آخر 2014 پر کنیم یا نیاز هست همین الان برای 2013 هم که نبودیم چیزی اعلام کنیم؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    اولین فرم مالیاتی برای ما که آخرای فوریه 2014 لند کردیم کی باید پر بشه؟
    باید صبر کنیم آخر 2014 پر کنیم یا نیاز هست همین الان برای 2013 هم که نبودیم چیزی اعلام کنیم؟
    خودتون داريد ميگيد ٢٠١٣ نبوديد، پس ماليات ٢٠١٣ مربوط به شما نيست. شما بايد برگه هاي مربوط به سال ٢٠١٤ را سال بعد همين موقع ها پر كنيد.تنها كاري كه بايد بكنيد الان اينه كه مدارك همه چيز را فايل بندي كنيد كه راحت بتونيد فرم ها را پر كنيد ، مداركي مثل هزينه كلاس هاي بچه ها ، هزينه دارو ، قبض هاي هايدرو و......

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)