صفحه 112 از 120 نخستنخست ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 1196

موضوع: چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

پیش فرض پاسخ : چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط javadth نمایش پست ها
    مالیات استانی هم توی هر استان فرق داره ؟
    قوانین مالیاتی استانی در استانهای مختلف متفاوت هست،مثلا ساکنین بعضی استانها درصد مالیات بیشتری نسبت به در آمد پرداخت می‌کنند برخی کمتر.همینطور قوانین مالیاتی سرمایه گذاری و بیزینس و..

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

من دو ماه پیش فرم مالیات اولم رو پست کردم ولی هنوز خبری از notice of tax assessment نشده، طبیعیه که انقدر طول کشیده ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Iggy نمایش پست ها
    من دو ماه پیش فرم مالیات اولم رو پست کردم ولی هنوز خبری از notice of tax assessment نشده، طبیعیه که انقدر طول کشیده ؟
    با این شماره تماس بگیرید و پیگیری کنید

8009598281

ویرایش توسط alikanosala : June 30th, 2018 در ساعت 06:15 PM

Junior Member

سلام دوستان و خسته نباشید:
    تکس سال2016 من و همسرم که دانشجو بودند توسط یکی از داوطلبان مراکز پر شد و اون موقع چکش رو گرفتیم. اوایل اکتبر 2017 نامه ای همسرم دریافت کرد مبنی بر این که eligible tuition fees va education and textbook amounts رو بازنگری کردیم که فلان مبلغ اعلام شده و برای ساپورت این ادعا مدارک زیر رو تهیه کنید و در 30 روز بفرستید. حالا ما یک مدت نبودیم کانادا و دقیقن نمدونستیم چی باید بفرستیم اخیرا نامه ای اومده که چون شما مدرکی نفرستادید ما این مبالغ رو صفر میکنیم.
    ما غیر از مدارکی که هر سال فرستادیم چیز دیگه ای نخواستیم و ادعا نکردیم. ایا این از تکس سال بعد کسر میشه و دقیقن به چی اشاره داره؟

با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط artsakh77 نمایش پست ها
    تکس سال2016 من و همسرم که دانشجو بودند توسط یکی از داوطلبان مراکز پر شد و اون موقع چکش رو گرفتیم. اوایل اکتبر 2017 نامه ای همسرم دریافت کرد مبنی بر این که eligible tuition fees va education and textbook amounts رو بازنگری کردیم که فلان مبلغ اعلام شده و برای ساپورت این ادعا مدارک زیر رو تهیه کنید و در 30 روز بفرستید. حالا ما یک مدت نبودیم کانادا و دقیقن نمدونستیم چی باید بفرستیم اخیرا نامه ای اومده که چون شما مدرکی نفرستادید ما این مبالغ رو صفر میکنیم.
    ما غیر از مدارکی که هر سال فرستادیم چیز دیگه ای نخواستیم و ادعا نکردیم. ایا این از تکس سال بعد کسر میشه و دقیقن به چی اشاره داره؟

با تشکر
    چه مدارکی ازتون خواسته اند؟ اگر مدارک را دارید الان بفرستید دوباره بازنگری میکنند.
    ]

ApplyAbroad Guru

با تشکر
    مبلغی که تحت عنوان تویشن فی و هزینه تحصیلی ادعای پرداخت در فرم مالیاتی شده منظور است که مدارکی مبنی بر این مقدار تویشن ادعایی باید تهیه و ارسال میکردید. این مبلغ عموما در تسلیم T2202 توسط دانشگاه صادر میشود و جز non refundable tax creditهاست. یعنی پولی برگشت نمیشود ولی تحت شرایطی در آینده می توان از آن برای کسر بخشی از تکس سالهای آتی که مشغول کار شدید استفاده کنید. صفر شدن آن به این مفهوم است که کردید برای این امر برایتان قایل نشده اند چون مدارک لازم را برای اثبات مبلغ ادعا شده ارسال نکرده اید.
    با CRAتماس بگیرید و اعلام کنید علت عدم پاسخ به نامه چه بوده و سوال کنید امکان ارسال درخواست بررسی مجدد را دارید یا خیر.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

خیلی متشکر از پاسخ هر دو:
    Schedule11 va S11 va T2202 را میخواهندکه فقط T2202 راداریم و این فرم راحسابدار داوطلب دولت دیده و با کد خودش از روی ان،نوشته بازهم از ما میخواهند! ضمنا هزینه تحصیلی در فرم مذکور نمیبینم و فقط مبلغ توییشن فی هست.

ApplyAbroad Guru

خیلی متشکر از پاسخ هر دو:
    Schedule11 va S11 va T2202 را میخواهندکه فقط T2202 راداریم و این فرم راحسابدار داوطلب دولت دیده و با کد خودش از روی ان،نوشته بازهم از ما میخواهند! ضمنا هزینه تحصیلی در فرم مذکور نمیبینم و فقط مبلغ توییشن فی هست.
    T2202 فرمی است که دانشگاه به شما میدهد و شامل دو قسمت است: شهریه پرداختی و تعداد ماههای تحصیل تمام وقت که بر اساس آن مبلغی کردیت اضافه بعنوان هزینه کتاب و وسائل تحصیل در ماه به شما میدهند. schedule 11 ضمیمه فرم مالیاتی است که در ان کردیت تحصیلی خودتان را بر اساس فرم T2202 حساب میکنید. پرکردنش اصلا کار سختی نیست. حسابدارتان فرمهای مالیاتی را به شما نداده؟ اگر نداده است خودتان میتوانید فرم مربوطه را پر کنید و همراه یک کپی از T2202 براشون بفرستید. قانون اداره مالیات اینست که تمام فرمها و اطلاعات مالیاتی تان را باید تا شش سال نگهدارید تا در صورت درخواست ارائه کنید.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    T2202 فرمی است که دانشگاه به شما میدهد و شامل دو قسمت است: شهریه پرداختی و تعداد ماههای تحصیل تمام وقت که بر اساس آن مبلغی کردیت اضافه بعنوان هزینه کتاب و وسائل تحصیل در ماه به شما میدهند. schedule 11 ضمیمه فرم مالیاتی است که در ان کردیت تحصیلی خودتان را بر اساس فرم T2202 حساب میکنید. پرکردنش اصلا کار سختی نیست. حسابدارتان فرمهای مالیاتی را به شما نداده؟ اگر نداده است خودتان میتوانید فرم مربوطه را پر کنید و همراه یک کپی از T2202 براشون بفرستید. قانون اداره مالیات اینست که تمام فرمها و اطلاعات مالیاتی تان را باید تا شش سال نگهدارید تا در صورت درخواست ارائه کنید.
    حالا که همه چیز آنلاین شده و فکر نکنم لازم باشه ۶ سال داشته باشیم. مثلا من فرمهای t2202 رو همش آنلاین دارم
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Member Lili0721 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Applied Mathematics

سلام دوستان، کسی اینجا در مورد فرم های TD1 اطلاعاتی داره که برای Tax exempt شدن هست؟ من کار TA انجام می دم تو دانشگاه و از رو هر حقوقم مبلغی مالیات کم میشه. مشکل اینجاست که وقتی مثلا دو ساعت اضافه کاری دارم و حقوقم صدتا بیشتر میشه طبق فرمول هاشون یهو با نرخ بیشتری از حقوقم تکس کم میشه که خیلی زور داره. امسال مسئول اداری دپارتمانمون بهمون گفت که فرم TD1 پر کنیم که توش درآمد و شهریه رو می نویسی و می تونی تیک بزنی که tax exempt بشی. اینجوری دیگه از حقوقم تکس کم نمیشه ولی الان نمی دونم موقع فایل کردن تکسم، چقدر بدهکار خواهم شد به اداره مالیات. چون برای سال پیش اداره مالیات به من بدهکار شد و مبلغی بهم برگردوند. الان نمی دونم کدوم حالت به صرفه و تکس کم تری خواهم داد؟ کسی تجربه ای داره؟
    برای انسان های بزرگ بن بستی وجود ندارد زیرا آنها براین باورند که یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)