صفحه 115 از 120 نخستنخست ... 1565105106107108109110111112113114115116117118119120 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,141 تا 1,150 , از مجموع 1196

موضوع: چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

Senior Member Beginner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc In Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

عرض ادب خدمت دوستان

من در حال حاضر خارج از کانادا هستم

می خوام قبل از آمدن به کانادا حدود 70 هزار دلار رو از ایران wire کنم. در این زمینه آیا حساسیتی وجود داره برای مالیات؟
    منبع پول کاملا مشخص و قابل ارائه هست .

Junior Member

سلام . احتمال زیاد پذیرش همسر من در دوره دکترا تایید بشه(تورنتو). من به عنوان همراه با 2 تا بچه زیر 4 سالم به عنوان همراه میریم و خب فکر کنم به من open work permit بدن.
    من اینکه که شغل من که در کانادا بهش مشغول خواهم شد(الان شغل دوم من هست ) معامله در بازار های سهام بین المللی هست . خب در حال حال حاضر در یک کارگززار بین المللی حساب دارم و کار میکنم و با واسطه واریز و برداشت دارم و مالیاتی به هیچ کی نمیدم.
    وقتی بریم کانادا و یقینا باید در یک بروکر(کارگزاری) دیگه ای مثلا https://www.dukascopy.com که معروف هست و شهروند کانادا رو قبول میکنه حساب باز کنم و ادامه فعالیت بدم.
    پرداخت مالیات.....
    سوال اول: برای دولت کانادا مهمه که کارگزاری من که با اون به بازار متصل هستم در کانادا هست یا خیر ؟ برای این میپرسم وقتی دارم اعلام میکنم که امسال من انقدر سود یا ضرر داشتم که مالیات من حساب بشه، گیر نمیدن که شما مجاز به کار با این کارگزاری نبودید؟؟؟
    سوال دوم اینکه : برای اعلام وضعیت مالی (سود و ضرر) باید استیتمنت حساب کارگزاری خودم و پیوست کنم؟ ( این هم باز برمیگرده به اینکه کانادا گیر نده که شما مجاز به کار با این کارگزری نبودید)
    سپاس از مدیران محترم
    ویرایش توسط Allen4054 : January 15th, 2019 در ساعت 07:21 PM

Junior Member

سلام
    اگر چند تا اپارتمان با اسم خودم اجاره کنم بعد مبله کنم به چند نفر دیگه اجاره با قیمت بالاتر بدم ، اخر سال چطور باید اعلام کنم؟ مالیاتی باید پرداخت کنم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mary7789 نمایش پست ها
    سلام
    اگر چند تا اپارتمان با اسم خودم اجاره کنم بعد مبله کنم به چند نفر دیگه اجاره با قیمت بالاتر بدم ، اخر سال چطور باید اعلام کنم؟ مالیاتی باید پرداخت کنم ؟
    اگر بدون اجازه صاحب اصلی خانه اینکار رو انجام بدید خلاف قانون هست و ممکنه حتی منجر به حکم زندان هم بشه، لینک زیر نحوه اعلام درآمد اجاره خانه برای مالیات رو توضیح داده:
    https://www.canada.ca/en/revenue-age...come-2016.html

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Allen4054 نمایش پست ها
    سلام . احتمال زیاد پذیرش همسر من در دوره دکترا تایید بشه(تورنتو). من به عنوان همراه با 2 تا بچه زیر 4 سالم به عنوان همراه میریم و خب فکر کنم به من open work permit بدن.
    من اینکه که شغل من که در کانادا بهش مشغول خواهم شد(الان شغل دوم من هست ) معامله در بازار های سهام بین المللی هست . خب در حال حال حاضر در یک کارگززار بین المللی حساب دارم و کار میکنم و با واسطه واریز و برداشت دارم و مالیاتی به هیچ کی نمیدم.
    وقتی بریم کانادا و یقینا باید در یک بروکر(کارگزاری) دیگه ای مثلا https://www.dukascopy.com که معروف هست و شهروند کانادا رو قبول میکنه حساب باز کنم و ادامه فعالیت بدم.
    پرداخت مالیات.....
    سوال اول: برای دولت کانادا مهمه که کارگزاری من که با اون به بازار متصل هستم در کانادا هست یا خیر ؟ برای این میپرسم وقتی دارم اعلام میکنم که امسال من انقدر سود یا ضرر داشتم که مالیات من حساب بشه، گیر نمیدن که شما مجاز به کار با این کارگزاری نبودید؟؟؟
    سوال دوم اینکه : برای اعلام وضعیت مالی (سود و ضرر) باید استیتمنت حساب کارگزاری خودم و پیوست کنم؟ ( این هم باز برمیگرده به اینکه کانادا گیر نده که شما مجاز به کار با این کارگزری نبودید)
    سپاس از مدیران محترم
    سلام دوست عزیز. 1. کارگزاری شما مادامی که کانادایی ها را بپذیره و با بانک کانادایی شما مراوده داسته باشه مشکلی نیست. این کارگزاری ها موقع افتتاح حساب مدارک شناسایی کانادایی و شماره مالیاتی شما را درخواست می‌کنند. 2. کارگزاری ها سر سال استیتمنت به شما میدن و بر اساس همون شما اظهارنامه مالیاتی تکمیل میکنید (البته رایج تر هست که استیتمنت را بدید یک حسابدار رسمی براتون اظهارنامه را تنظیم) کنه. طبق قانون موظفید مدارک مالی خودتون را تا سالیان متمادی نگه داربد. اگر کارگزار کلا اف شور هست و پولی با کانادا رد وبدل نمی‌کنید حتما برای آگاهی از تبعات مالیاتی و اجتناب از مشکل با یک حسابدار در کانادا مشورت کنید.
    ویرایش توسط uxmal09 : January 16th, 2019 در ساعت 08:43 AM
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Beginner نمایش پست ها
    عرض ادب خدمت دوستان

من در حال حاضر خارج از کانادا هستم

می خوام قبل از آمدن به کانادا حدود 70 هزار دلار رو از ایران wire کنم. در این زمینه آیا حساسیتی وجود داره برای مالیات؟
    منبع پول کاملا مشخص و قابل ارائه هست .
    مگه میشه از ایران پول wire کرد؟
    حساسیت که حتما وجود داره.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    مگه میشه از ایران پول wire کرد؟
    حساسیت که حتما وجود داره.
    میلیون دلار هم بخواهید صرافی ها براتون حواله می کنن.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    میلیون دلار هم بخواهید صرافی ها براتون حواله می کنن.
    ایشان گفتند wire transfer . اگر اشتباه نکنم حواله کردن قضیش فرق میکنه اصلا هیچ دلاری از ایران خارج نمیش. طرف ریال میگیره در ایران، دفترش تو کانادا دلار میده
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

سلام دوستان
    چند عدد سوال دارم
    1. کسی بوده که از Ufile استفاده کرده باشه؟ نظر و عقیده ای درباره ش ندارین؟
    2. من الان درسم تموم شده، ولی تمام مدت 2018 رو دانشجو بودم. طبق این جمله از ufile:
    You must be a resident of Canada, have tuition fees and have attended school for at least one month during the tax year being prepared.

پس من میتونم برای فایل کردن تکس سال 2018 ازین نرم افزار UFile استفاده کنم صحیحه؟

3. کسی نرم افزار جایگزین برای یوفایل میشناسه که خودش استفاده کرده و خوشش اومده و به دلایلی بهتر از یوفایل عمل کرده براش؟
    4. فایل کردن تکس از 28 ژانویه هر سال شروع میشه یا من در اشتباهم؟

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Member Lili0721 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Applied Mathematics

سلام، من تکس پارسالم رو که اولین فایل کردن تکسم هم بود با همین یوفایل انجام دادم و راضی بودم. چون من اولین بار بود پر می کردم نمیشد انلاین سابمیت کنم و پرینت گرفتم و با پست فرستادم و تکس ریترن هم برام اومد. امسال هم با همین پر خواهم کرد. قبلا تکس فایل نکردی؟ یا با نرم افزارهای دیگه بوده؟ تو سایت دانشگاه من نوشته از اواخر فوریه دانشجوها می تونند تکس ریترن رو فایل کنند . ددلاین هم 30 آپریل هست.
    برای انسان های بزرگ بن بستی وجود ندارد زیرا آنها براین باورند که یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)