صفحه 119 از 120 نخستنخست ... 1969109110111112113114115116117118119120 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,181 تا 1,190 , از مجموع 1196

موضوع: چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط atefehhy نمایش پست ها
    سلام
    من امسال برای برار اول میخوام فایل های مالیاتی رو پر کنم و از نرم افزار studio tax هم استفاده کردم مشکلم اینجاست که وقتی مبلغ باکس ۱۰۵ فرم T4A رو وارد میکنم یه مبلغی بدهکار میشم به دولت کبک در حالیکه این اسکولارشیپ مستقیما رفته به حساب دانشگاه برای پرداخت شهریه. نمیدونم که اشتباه کارم کجاست.
    سلام دوست من،
    امسال به طرز عجیبی 104 و 105 هر دو این رو نشون میدن.
    در حالی که پارسال دولت به محض وارد کردن این عدد شما رو طلبکار نشون میداد.
    (اگه اشتباه میکنم دوستان تصحیح کنن) احتمال میدم که خود اداره مالیات یه Reassessment انجام میده توی اگوست و پولتون رو به شما برمیگردونه و ریفاند میخوره اکانت شما.
    و اینکه لطفا با simpletax و یا ufile امتحان کنین ببینین که همچین چیزی رو میبینین یا نه؟

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

نقل قول نوشته اصلی توسط atefehhy نمایش پست ها
    سلام
    من امسال برای برار اول میخوام فایل های مالیاتی رو پر کنم و از نرم افزار studio tax هم استفاده کردم مشکلم اینجاست که وقتی مبلغ باکس ۱۰۵ فرم T4A رو وارد میکنم یه مبلغی بدهکار میشم به دولت کبک در حالیکه این اسکولارشیپ مستقیما رفته به حساب دانشگاه برای پرداخت شهریه. نمیدونم که اشتباه کارم کجاست.
    این لینک رو کامل بخونید شاید مفید باشه

https://www.canada.ca/en/revenue-age...ts-awards.html
    ویرایش توسط alikanosala : April 11th, 2019 در ساعت 06:09 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام دوست من،
    (اگه اشتباه میکنم دوستان تصحیح کنن) احتمال میدم که خود اداره مالیات یه Reassessment انجام میده توی اگوست و پولتون رو به شما برمیگردونه و ریفاند میخوره اکانت شما.
    و اینکه لطفا با simpletax و یا ufile امتحان کنین ببینین که همچین چیزی رو میبینین یا نه؟
    من با Ufile پر کردم و مشکلی با ۱۰۵ نداشتم، ریفاندم رو هم گرفتم. البته من انتریو هستم نه کبک و سال اولم هم نیست.
    لطفا اگه پیام خصوصی میدین توجه کنید صندوق پیام هاتون پر نباشه...

Member
    رشته و دانشگاه
    rangeland management

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام دوست من،
    ممنونم که جواب دادین. الان simpletax رو امتحان کردم و بدهکار نشدم ولی مورد عجیبش برام تفات ریفاند simpletax و studio tax . تو studio tax قبل از وارد کردن اطلاعات فرم T4A حدود ۴۰۰ دلار ریفاند از کیک داشتم و بعد وارد کردن اطلاعات این فرم بدهکار شدم با simpletax بعد از وارد کردن اطلاعات بدهکار نشدنم ولی ریفاندم از کیک رو زیر ده دلار نشون میده. و نمیدونم ایا هزینه ایی که بابت بیمه دانشجویی رو شهریه میدیم قابل claim کردنه یا نه
    Six Months From Now You Can Be In A Completely Different Space, Mentally, Spiritually and Financially. Keep Working & Believing In Yourself

Member
    رشته و دانشگاه
    rangeland management

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    این لینک رو کامل بخونید شاید مفید باشه

https://www.canada.ca/en/revenue-age...ts-awards.html
    ممنونم بابت لینک طبق این لینک و با توجه به شرایط من اصولا اسکولارشیپ من نباید شامل تکس بشه
    If you are considered a full-time qualifying student for 2017, 2018 or 2019, post-secondary school scholarships, fellowships and bursaries received are not taxable up to the total amount required to support you in the program. Consideration must be given to: the duration of the program; any terms and conditions that apply to the award; and the period for which support is intended to be provided by the award.
    از نرم افزار UFILE هم استفاده میکنم امیدوارم نتیجه تغییر کنه
    Six Months From Now You Can Be In A Completely Different Space, Mentally, Spiritually and Financially. Keep Working & Believing In Yourself

Member
    رشته و دانشگاه
    rangeland management

از Ufile استفاده کردم و این دفعه بدون هیچ مشکلی انجام شد و چیزی هم بدهکار نشدم به احتمال زیاد یک جایی رو تو studio-tax اشتباه کردم که نتیجه اینطوری شد. از همه دوستان ممنونم بابت کمکشون.

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    اون ۴۰ یا ۵۰ درصد روی کل درآمد شما که اعمال نمیشه. فقط روی برکت خودش اعمال میشه. کل مالیات رو حساب کنین و تقسیم بر درامد کنین کمتر از این مقادیر در میاد.
    سیمپل تکس این لینک را برای محاسبه مالیات بر درامد بر اساس محل زندگی گذاشته، البته نمیدانم تا چه حد درست است
    https://simpletax.ca/calculator

با سلام
    بنده از طریق همسرم توانستم دو سال پیش اقامت کانادا را دریافت کنم ولی الان ایران هستیم.

همسرم قبلا فرمهای مالیاتی را برای خودشان پر میکردند و GST/HST و Ontario trillium را دریافت میکردند.
    در سال جاری بنده هم پر کردم ولی هر دو در فرمهایمان زدیم که متاهل هستیم. دیروز که حسابمان را در CRA چک میکردیم برای بنده مجموعا حدود 1500 دلار آمده و برای همسرم هیچ پولی نیامده.
    خواستم بدانم اگر هر دو مجرد میزدیم و یا اینکه الان عوض کنیم و مجرد بزنیم، مجموع پولی که دریافت میکنیم بیشتر میشود؟؟
    مرسی از راهنماییتان

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط kayvan1406 نمایش پست ها
    با سلام
    بنده از طریق همسرم توانستم دو سال پیش اقامت کانادا را دریافت کنم ولی الان ایران هستیم.

همسرم قبلا فرمهای مالیاتی را برای خودشان پر میکردند و GST/HST و Ontario trillium را دریافت میکردند.
    در سال جاری بنده هم پر کردم ولی هر دو در فرمهایمان زدیم که متاهل هستیم. دیروز که حسابمان را در CRA چک میکردیم برای بنده مجموعا حدود 1500 دلار آمده و برای همسرم هیچ پولی نیامده.
    خواستم بدانم اگر هر دو مجرد میزدیم و یا اینکه الان عوض کنیم و مجرد بزنیم، مجموع پولی که دریافت میکنیم بیشتر میشود؟؟
    مرسی از راهنماییتان
    شما اگر بنویسید مجرد هستید تقلب و جرم حساب میشود. اگر مقیم ایران هستید اصلا حق ندارید خیلی از این بنفیت ها را بگیرید و بعدا برای شما باعث دردسر زیادی میشود. اداره مالیات اخیرا عده ای از افرادی که این کارها را کرده بودند مورد تعقیب قرار داده است.

برای کسانی که مقیم کانادا هستند بنفیت ها به یکی از زوجین پرداخت میشود نه هر دو.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط kayvan1406 نمایش پست ها
    با سلام

مرسی از راهنماییتان
    می تونید منتظر باشید بعد از چند وقت براتون از اداره مالیات نامه بیاد و بخاطر تقلب تمام پولهایی را که داده اند ازتون پس بخوان.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)