صفحه 13 از 120 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1196

موضوع: چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

سلام
    من الان کانادا نیستم و آخر ژوئن کانادا بر می‌‌گردم. همسر و فرزندم ساکن کانادا هستند. همسرم برای پر کردن فرم مالیاتی پیش یه مشاور (سازمان کمک به تازه واردین) رفته بود و ایشون گفتند که باید همسرت باشه. من ۲۰۱۳ کانادا بودم و فرمهای T۴ هم به آدرسم فرستادند.

به نظرتون اگه من آخر ژوئن کانادا بر گردم و فرم‌ها رو پر کنم، مشکلی‌ پیش نه‌ میاد؟ child benefit رو قطع نمی‌‌کنند؟

مرسی‌ از راهنمایتون
    file number: 08,09,2004
    update letter: october 2010
    Medical: september 2011
    Passport request: october 2011

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseyni نمایش پست ها
    سلام
    من الان کانادا نیستم و آخر ژوئن کانادا بر می‌‌گردم. همسر و فرزندم ساکن کانادا هستند. همسرم برای پر کردن فرم مالیاتی پیش یه مشاور (سازمان کمک به تازه واردین) رفته بود و ایشون گفتند که باید همسرت باشه. من ۲۰۱۳ کانادا بودم و فرمهای T۴ هم به آدرسم فرستادند.

به نظرتون اگه من آخر ژوئن کانادا بر گردم و فرم‌ها رو پر کنم، مشکلی‌ پیش نه‌ میاد؟ child benefit رو قطع نمی‌‌کنند؟

مرسی‌ از راهنمایتون
    آخر ژوئن دیره. میتونید همین الان فرمها را دانلود کنید و پر و امضا کنید و برای خانمتان ایمیل کنید تا با مدارک پست کنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    آخر ژوئن دیره. میتونید همین الان فرمها را دانلود کنید و پر و امضا کنید و برای خانمتان ایمیل کنید تا با مدارک پست کنند.
    مرسی‌ ghlobe جان،
    سایت http://netfile.gc.ca/sftwr-eng.html نرم افزار هارو مختلفی‌ برای پر کردن فرمهای مالیاتی گذاشته. سال قبل سازمان کمک به مهاجرین فرمهای ما رو پر کرد و من تجربه پر کردن فرمها رو ندارم. به نظرتون با کدوم برنامه مجانی ادارهٔ مالیات کانادا، راحت فرمها رو می‌‌شه پر کرد؟
    اگه بخوام دستی‌ پر کنم، فرم‌ها رو از کجا باید دانلود کنم؟

ApplyAbroad Guru

مرسی‌ ghlobe جان،
    سایت http://netfile.gc.ca/sftwr-eng.html نرم افزار هارو مختلفی‌ برای پر کردن فرمهای مالیاتی گذاشته. سال قبل سازمان کمک به مهاجرین فرمهای ما رو پر کرد و من تجربه پر کردن فرمها رو ندارم. به نظرتون با کدوم برنامه مجانی ادارهٔ مالیات کانادا، راحت فرمها رو می‌‌شه پر کرد؟
    اگه بخوام دستی‌ پر کنم، فرم‌ها رو از کجا باید دانلود کنم؟
    من از برنامه های مجانی استفاده نکرده ام ولی کلا پر کردن فرم مالیاتی کار سختی نیست. فرمها و دفترچه راهنمای سال 2013 برای استان خودتان را میتوانید اینجا پیدا کنید:
    http://www.cra-arc.gc.ca/formspubs/t1gnrl/menu-eng.html

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    من از برنامه های مجانی استفاده نکرده ام ولی کلا پر کردن فرم مالیاتی کار سختی نیست. فرمها و دفترچه راهنمای سال 2013 برای استان خودتان را میتوانید اینجا پیدا کنید:
    http://www.cra-arc.gc.ca/formspubs/t1gnrl/menu-eng.html
    دقیقن خیلی خیلی راحت بود!
    من اولش ازش می‌ترسیدم، ولی بقدری ساده‌ست که یه بجه هم می‌تونه انجامش بده
    هر چی فرم‌های مالیاتی دارید رو بذارید جلوتون (T4, T5,RRSP...) هر شماره باکسی توی فرم می‌بینید، غینش توی نرم‌افزار هم هست... فقط عددی که جلوش نوشته رو وارد کنید!

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    دقیقن خیلی خیلی راحت بود!
    من اولش ازش می‌ترسیدم، ولی بقدری ساده‌ست که یه بجه هم می‌تونه انجامش بده
    هر چی فرم‌های مالیاتی دارید رو بذارید جلوتون (T4, T5,RRSP...) هر شماره باکسی توی فرم می‌بینید، غینش توی نرم‌افزار هم هست... فقط عددی که جلوش نوشته رو وارد کنید!
    بله فرمها پر کردنشون راحته. مخصوصا برای دانشجوها و کسانی که منبع درآمد پیچیده ندارند.... البته این موضوع واسه ما 67 دلار آب خورد. چون رفتیم H&R و چون هر دومون دانشجو بودیم با تخفیف نفری 33.5 آب خورد و در کل هم 107 دلار برگشتی داشتیم. ترانزیت پس ها رو هم که 8 ماه اول خریده بودیم و نشون دادیم و وارد سیستم کرد هیچ فایده نداشت چون گفت که چون شما پولی به عنوان مالیات به دولت کریمه کانادا ندادید اون هم پول اینا رو نمیده. کلا هرچی زده بودیم پرید!!
    فرمها و نرم افزار هم به قدر راحت بود که من تصمیم گرفتم از سال دیگه خودم پر کنم
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    بله فرمها پر کردنشون راحته. مخصوصا برای دانشجوها و کسانی که منبع درآمد پیچیده ندارند.... البته این موضوع واسه ما 67 دلار آب خورد. چون رفتیم H&R و چون هر دومون دانشجو بودیم با تخفیف نفری 33.5 آب خورد و در کل هم 107 دلار برگشتی داشتیم. ترانزیت پس ها رو هم که 8 ماه اول خریده بودیم و نشون دادیم و وارد سیستم کرد هیچ فایده نداشت چون گفت که چون شما پولی به عنوان مالیات به دولت کریمه کانادا ندادید اون هم پول اینا رو نمیده. کلا هرچی زده بودیم پرید!!
    فرمها و نرم افزار هم به قدر راحت بود که من تصمیم گرفتم از سال دیگه خودم پر کنم
    مرسی‌ از همهٔ دوستان،
    فکر می‌‌کنید کار کردن با کدوم نرم افزار از همه راحت‌تره؟

مرسی‌ از همهٔ دوستان،
    فکر می‌‌کنید کار کردن با کدوم نرم افزار از همه راحت‌تره؟
    همون H & R Block نرم افزار مجانی داره که خیلی خیلی راحته کار باهاش... منتها فقط یه ماه مجانیه و الان دیگه فک کنم تموم شد پروموشنش

من در اکتبر 2013 به کانادا وارد شدم. آیا در فرمهای مالیاتی لازم است درامد هایی که قبل و بعد از این تاریخ در ایران داشتم را اعلام کنم؟ اگر باید اعلام کنم و مالیاتهای پرداخت شده برای آنها را هم اعلام کنم، بعد برای اثبات درستی آنها چه مدارکی را می خواهند؟ ترجمه تمامی فیش های حقوق یا گواهی کارفرما برای پرداخت مالیات؟

ApplyAbroad Superstar

سلام

مرسی‌ از راهنمایتون
    حضور فیزیکی شما فکر نمی کنم ضرورت داشته باشه، می تونید فرم های پر شده با نرم افزارها را الکترونیکی (netfile) هم تسلیم کنید. البته فعلا به خاطر این باگ کامپیوتری سرورهای اداره مالیات رو آفلاین کردند و دسترسی بهشون مقدور نیست (گفتند به همان تعداد روزهایی که سرورها آفلاین باشند مهلت پایانی تسلیم اظهارنامه و پرداخت مالیات را از 30 آوریل به بعد تمدید خواهند کرد)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)