صفحه 14 از 120 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 1196

موضوع: چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

این نرم افزار برای کسانی که درآمد اظهار شده شون زیر 31 هزار دلار در سال باشه مجانیه - netfile هم انجام می ده
    http://www.taxtron.ca/
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

سلام دوستان.
    من به یک مشکل برخوردم . من سپتامبر 2013 آمدم دانشگاه تورنتو و یک اسکالرشیپ 40000 و یک RA 4000 تایی دارم که از اینا 20000 تا هم شهریه می دم. سال اول هست کانادا هستم و تا الان یادم به فرم های مالیاتی نبود. آیا من هم باید این فرم ها رو پر کنم؟ در ضمن دانشگاه هیچ فرمی برای من نفرستاده. ممنون می شم از راهنمایی تون.
    فانی ام
    لحظاتم فانی ست
    جز آن دمی که با او می گذرد...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fight4bluesky نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من به یک مشکل برخوردم . من سپتامبر 2013 آمدم دانشگاه تورنتو و یک اسکالرشیپ 40000 و یک RA 4000 تایی دارم که از اینا 20000 تا هم شهریه می دم. سال اول هست کانادا هستم و تا الان یادم به فرم های مالیاتی نبود. آیا من هم باید این فرم ها رو پر کنم؟ در ضمن دانشگاه هیچ فرمی برای من نفرستاده. ممنون می شم از راهنمایی تون.
    مشکلی نیست. برای ارسال فرمهای مالیاتی هنوز وقت دارید. اسکالرشیپ ها معمولا مشمول مالیات نمیشوند. در این مورد از دانشکده تان سوال کنید.دانشگاه باید برای شما فرم T2202a فرستاده باشد که در آن شهریه پرداختی و تعداد ماههای تحصیلی تان مشخص شده. این برای شما یک معافیت مالیاتی ایجاد میکند که قابل ذخیره کردن است یعنی اگر امسال استفاده نشود در سالهای بعد میتوانید استفاده کنید تا مالیات پرداختی تان در آینده را کاهش بدهید. معمولا دانشگاهها مراکزی برای کمک به دانشجویان جهت پرکردن فرمهای مالیاتی دارند که میتوانید از خدماتشان استفاده کنید.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

برای کسایی که دوست دارن خودشون کارهای مالیاتیشونو انجام بدن و تا حالا حداقل یه بار فرم مالیاتی پر کرده اند(منظور اینه که در سیستم مالیاتی کانادا سابقه دارن) این نرم افزار مجانی رو خواستم معرفی کنم (netfile هم داره) کار باهاش بسیار ساده و راحته و نتایج رو خیلی قشنگ و پر شده در صفحات اصلی نشون میده:
    http://www.studiotax.com/en/
    enjoy!
    ویرایش توسط Jill : April 17th, 2014 در ساعت 10:04 PM

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

ما برگه tax assessment رو دریافت کردیم توش یه چیزی نوشته که اصلا نمیفهمم. نوشته
    you have unused federal and alberta tuition and education amounts of $XXXX and $YYYY, respectively, available to carry forward to future years.
    به جای X و Y عدد هست. این یعنی چی ؟
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    you have unused federal and alberta tuition and education amounts of $XXXX and $YYYY, respectively, available to carry forward to future years.

http://support.intuit.ca/turbotax/en.../INF15083.html

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    شما برای شهریه پرداختی تون کردیت مالیاتی دریافت میکنید. ولی امسال مالیاتتون اینقدر کم بوده که مقداری از این کردیت بدون استفاده مونده و درنتیجه به سال بعد منتقل میشه یعنی سال دیگه میتونید از کردیت شهریه امسال تون هم استفاده کنید و مالیات سال بعدتون رو هم کاهش بدید. چون دانشجو هستید و درآمدتون زیاد نیست این کردیت ها را میتوانید همینطوری جمع کنید تا موقعی که کار با درآمد بالا بگیرید و آن وقت کلی از مالیات سال اول کار تان کم خواهد شد.

درضمن کردیت شهریه قابل انتقال به همسر و خانواده درجه اول هم هست یعنی مثلا اگر همسر شما سرکار بروند کردیت اضافی ناشی از شهریه شما را میتوانید به ایشان منتقل کنید تا مالیات ایشان را کاهش بدهید و برعکس.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما برای شهریه پرداختی تون کردیت مالیاتی دریافت میکنید. ولی امسال مالیاتتون اینقدر کم بوده که مقداری از این کردیت بدون استفاده مونده و درنتیجه به سال بعد منتقل میشه یعنی سال دیگه میتونید از کردیت شهریه امسال تون هم استفاده کنید و مالیات سال بعدتون رو هم کاهش بدید. چون دانشجو هستید و درآمدتون زیاد نیست این کردیت ها را میتوانید همینطوری جمع کنید تا موقعی که کار با درآمد بالا بگیرید و آن وقت کلی از مالیات سال اول کار تان کم خواهد شد.

درضمن کردیت شهریه قابل انتقال به همسر و خانواده درجه اول هم هست یعنی مثلا اگر همسر شما سرکار بروند کردیت اضافی ناشی از شهریه شما را میتوانید به ایشان منتقل کنید تا مالیات ایشان را کاهش بدهید و برعکس.
    عجب. چی جالب! پس افتادیم رو پول دیگه؟ من فکر میکردم که بدهکاریم و میخوان یه پولی ازمون هاپولی کنند. مثل اینکه کلا هاپولی شدن پول در کانادا رو فراموش کنم چون اینجا همش به ما فقیر فقرا میرسند
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

من برای اولین بار هست که میخوام فرمهای مالیاتی رو بفرستم. 2 سال قبل به کانادا مسافرت(لند) کردم و برگشتم ایران والان دوباره به کانادا (تورنتو) اومدم. چندتا سوال دارم ممنون میشم اگر پاسخ بدید:

- ایا چون اولین بار هست که فرمهای مالیاتی رو میفرستم نمیشه آنلاین درخواست کنم و باید پست کنم؟ یا اشتباه متوجه شدم؟
    - اگر بخوام از یک حسابدار یا افرادیکه بصورت داوطلب در Tax Preparation Clinics این کار رو انجام میدند کمک بگیرم:

1- چه مدارکی رو باید ارائه بدم؟
    2- با توجه به اینکه SIN number رو باید حتی المکان محفوظ نگهداریم، ارائه این شماره به فردیکه قراره برامون فرمهای مالیاتی رو پر کنه مشکلی رو ایجاد نمیکنه؟

ApplyAbroad Superstar

notice of assessment چند وقت بعد از تسلیم اظهارنامه می آد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)