صفحه 16 از 120 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1196

موضوع: چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

دوستان اگه میتونید تو این سایت که مال خود دولت کانادا هست ثبت نام کنید:
    http://www.cra-arc.gc.ca/menu-eng.html.
    خیلی زندگی رو راحت تر میکنه ! دسترسی به اکثر فایل های مهم مثل مالیاتی و مثلا چه قدر امسال میتونید RSSP پس انداز کنید و غیره رو داره.
    و یه چیز جال که امروز از دولت فخیمه کانادا مبلغ 42 سنت Canada child tax benefit برای یک سال ! دخترم دریافت کردم. پول پست نامه 1 دلار بوده و جالبیش اینکه من اصلا اقدام نکرده بودم! و البته در نامه ذکر شده که حتما آخر سال هنگام پر کردن فرم های مالیاتی از این نامه به عنوان رفرنس استفاده کنیم!

Member pejman57 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer -software

سلام به دوستان

یه سوال کانادا اگر کسی کالج بره و شهریه بده ولی کار نداشته باشه آیا این شهریه در قالب فرم های مالیاتی و... بعدا بهش برمیگرده؟ممنون
    FN:2011/02/07 **CSQ:2013/08/27**FFN:2013/12/10**UPDATE:2014/01/25**MEDICAL:2014/03/07**VISA:2014/05/08

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman57 نمایش پست ها
    سلام به دوستان

یه سوال کانادا اگر کسی کالج بره و شهریه بده ولی کار نداشته باشه آیا این شهریه در قالب فرم های مالیاتی و... بعدا بهش برمیگرده؟ممنون
    نه، ولی شهریه کردیت مالیاتی ایجاد میکنه که میتونید ذخیره اش کنید برای آینده که کار میگیرید و صاحب درآمد میشوید و آن وقت از مالیاتتان کم کنید. یا اگر همسرتان کار میکند به ایشان منتقل کنید که از مالیاتشان کم بشود.

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

اگه سوالم تکراریه عصبانی نشید.
    من بخوام مال و اموال داخل ایران رو اعلام کنم که بعدا در صورت فروش بتونم پولش رو راحت منتقل کنم به کانادا باید موقعی که داریم فرم مالیاتی پر میکنیم اعلام کنم؟
    و سوال دیگه اینکه این فرمهای مالیاتی خودش میاد در خونه یا باید خودمون پیگیرش باشیم....

به خدا کل این فروم رو قبلا خوندم الان دیگه بعد چند سال همه چی رو قاطی کردم...
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

سلام دوستان
    ما اول مارچ لند کردیم و بعد از یکماه برگشتیم.
    در فرودگاه فرم های Canada child tax benefit رو بهمون دادند و در اون یکماه که اونجا بودیم فرم ها و مدارکی رو که خواسته بودن پر کردیم و فرستادیم.
    20 می یه نامه دوستمون که ادرسشو داده بودیم دریافت کرد که توش نوشته بود . بخاط اینکه شما residancy تون ثابت نشده به شما تعلق نمیگیره. ما یک بچه داریم و همه مدارک لند و هر چی داشتیم و فرستاده بودیم.
    از ایران 30 می یه نامه کامل با کپی همه مدارک و کپی sin card و با توضیحات براشون فرستادیم و 4 جون بدستشون رسید. براشون توضیح دادیم که ما کارت PR داریم و شرایط رو داریم.
    امید داشتیم که 20 جون یکجا همه چند ماه رو بحسابمون بریزن ولی تا امروز هم صبر کردیم و خبری نشد.
    قبل ارسال نامه اخر هم در نامه ارسالی خودشون شماره داده بودند و تماس گرفتیم و یه خانمی بود گفت من دسترسی به پروندتون ندارم ولی توضیحات شما رو منتقل میکنم.
    باید بگم خانواده دوستمون که با ما اومده بودن و شرایط مشابه داشتند مبلغ بعد دو ماه بحسابشون ریخته شد و مرتب هم واریز میشه براشون.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    ویرایش توسط elham_ghazal : June 28th, 2014 در ساعت 05:20 PM

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elham_ghazal نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در فرودگاه فرم های Canada child tax benefit رو بهمون دادند و در اون یکماه که اونجا بودیم فرم ها و مدارکی رو که خواسته بودن پر کردیم و فرستادیم.
    20 می یه نامه دوستمون که ادرسشو داده بودیم دریافت کرد که توش نوشته بود . بخاط اینکه شما residancy تون ثابت نشده به شما تعلق نمیگیره. ما یک بچه داریم و همه مدارک لند و هر چی داشتیم و فرستاده بودیم.
    از ایران 30 می یه نامه کامل با کپی همه مدارک و کپی sin card و با توضیحات براشون فرستادیم و 4 جون بدستشون رسید. براشون توضیح دادیم که ما کارت PR داریم و شرایط رو داریم.
    امید داشتیم که 20 جون یکجا همه چند ماه رو بحسابمون بریزن ولی تا امروز هم صبر کردیم و خبری نشد.
    قبل ارسال نامه اخر هم در نامه ارسالی خودشون شماره داده بودند و تماس گرفتیم و یه خانمی بود گفت من دسترسی به پروندتون ندارم ولی توضیحات شما رو منتقل میکنم.
    باید بگم خانواده دوستمون که با ما اومده بودن و شرایط مشابه داشتند مبلغ بعد دو ماه بحسابشون ریخته شد و مرتب هم واریز میشه براشون.
    کلا اگر در کانادا حضور ندارید گرفتن هر گونه بنفیت غیر قانونی هست اگر دوست شما میگیره غیر قانونیه و تبعات قانونی داره
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    اگه سوالم تکراریه عصبانی نشید.
    من بخوام مال و اموال داخل ایران رو اعلام کنم که بعدا در صورت فروش بتونم پولش رو راحت منتقل کنم به کانادا باید موقعی که داریم فرم مالیاتی پر میکنیم اعلام کنم؟
    و سوال دیگه اینکه این فرمهای مالیاتی خودش میاد در خونه یا باید خودمون پیگیرش باشیم....

به خدا کل این فروم رو قبلا خوندم الان دیگه بعد چند سال همه چی رو قاطی کردم...
    در مورد سوال اول اطلاعی ندارم.
    در مورد سوال دوم، خیر، فرمهای مالیاتی رو خودتون باید از سایت دانلود کنید یا توست نرم افزار پر کنید و آنلاین سابمیت کنید. تا زمانی که تشریف نیاوردید جای نگرانی نیست. وقتی تشریف آوردید همه چیز دستتون میاد.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

نقل قول نوشته اصلی توسط elham_ghazal نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دوست عزیز احتمالا برای شما مفهوم residency رو درست توضیح ندادن چون با permanent residency متفاوت است. شما باید مقیم کانادا باشید که بهتون CCTB تعلق بگیره:

http://www.cra-arc.gc.ca/E/pub/tg/t4....html#eligible

در صورتی که ساکن کانادا نباشید و این پول رو بگیرید خلاف محسوب میشه و نه تنها بعدا پول رو پس میگیرند حتی ممکن هست براتون مشکل ساز هم بشه. اثبات اینکه زمانی که این پول رو گرفتید خارج کانادا بودید یا خیر برای دولت کانادا خیلی خیلی راحته.

نقل قول نوشته اصلی توسط negnegy نمایش پست ها
    دوست عزیز احتمالا برای شما مفهوم residency رو درست توضیح ندادن چون با permanent residency متفاوت است. شما باید مقیم کانادا باشید که بهتون CCTB تعلق بگیره:

http://www.cra-arc.gc.ca/E/pub/tg/t4....html#eligible

در صورتی که ساکن کانادا نباشید و این پول رو بگیرید خلاف محسوب میشه و نه تنها بعدا پول رو پس میگیرند حتی ممکن هست براتون مشکل ساز هم بشه. اثبات اینکه زمانی که این پول رو گرفتید خارج کانادا بودید یا خیر برای دولت کانادا خیلی خیلی راحته.
    ممنون از لطفتون ، پس میگید ، دیگه پیگیری نکنم، چون میخوام دوباره از طریق call center شون چند روز دیگه پیگیری کنم.
    من خیلی از آدم ها رو دیدم که ایران هستند و سالهاست دران CCTB رو میگیرن.
    پیگیری بکنم یا نکنم.
    اگر هم اینطوری که شما میگید باشه ، ما که مارچ رو کامل اونجا بودیم ، پس باید مارچ رو حداقل بهمون میدادن. درست نمیگم ؟
    ویرایش توسط elham_ghazal : June 29th, 2014 در ساعت 07:41 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    کلا اگر در کانادا حضور ندارید گرفتن هر گونه بنفیت غیر قانونی هست اگر دوست شما میگیره غیر قانونیه و تبعات قانونی داره
    ممنون از لطفتون ، پس میگید ، دیگه پیگیری نکنم، چون میخوام دوباره از طریق call center شون چند روز دیگه پیگیری کنم.
    من خیلی از آدم ها رو دیدم که ایران هستند و سالهاست دران CCTB رو میگیرن.
    پیگیری بکنم یا نکنم.
    اگر هم اینطوری که شما میگید باشه ، ما که مارچ رو کامل اونجا بودیم ، پس باید مارچ رو حداقل بهمون میدادن. درست نمیگم ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)