صفحه 17 از 120 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1196

موضوع: چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

Senior Member

پیش فرض پاسخ : چگونگی تعامل با اداره مالیات کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط elham_ghazal نمایش پست ها
    ممنون از لطفتون ، پس میگید ، دیگه پیگیری نکنم، چون میخوام دوباره از طریق call center شون چند روز دیگه پیگیری کنم.
    من خیلی از آدم ها رو دیدم که ایران هستند و سالهاست دران CCTB رو میگیرن.
    پیگیری بکنم یا نکنم.
    اگر هم اینطوری که شما میگید باشه ، ما که مارچ رو کامل اونجا بودیم ، پس باید مارچ رو حداقل بهمون میدادن. درست نمیگم ؟
    اگر ساکن کانادا هستید (resident) میتونید Cctb بکیرید. حالا ممکنه چند ماهی مسافر باشید، ایران یا هر جای دیگه. اگر فکر میکنید که ساکن نیستید و هزینه های کانادا مثل اجاره و موبایل و .... را پرداخت نمیکنید و اصطلاحا leave کردید. مجاز به دریافت اون مزایا و هر مزیتی که شامل رزیدنت ها هست ، نیستید.
    لینکی که معرفی کردم و جمله بندیش گویاست.
    تماس هم بگیرید، ضرر نداره.

Senior Member

دوستانی که بصورت دانشجویی وارد کانادا میشوند و فرزند دارند بعد از ۱۸ ماه مجاز به گرفتن مزایایی از قبیل CCTB و child assistant fee میشوند.

ApplyAbroad Senior Veteran
    soroush88 آواتار ها

دوستان کسی میتونه اطلاعاتی در این زمینه بده؟
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%DB%8C%D9%84
    نگرانی یک اتلاف وقت تمام عیار است. چون چیزی را تغییر نمی دهد. تنها کارش این است که خوشحالیتان را می رباید و شما را به شدت مشغول هیچ و پوچ می کند.

ApplyAbroad Superstar

از سال ۲۰۰۷ این قضیه رو کنسل کردن و چیزی پس نمیدن
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Member Z_MOAZEMI آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    epidemiology

نقل قول نوشته اصلی توسط negnegy نمایش پست ها
    دوستان اگه میتونید تو این سایت که مال خود دولت کانادا هست ثبت نام کنید:
    http://www.cra-arc.gc.ca/menu-eng.html.
    خیلی زندگی رو راحت تر میکنه ! دسترسی به اکثر فایل های مهم مثل مالیاتی و مثلا چه قدر امسال میتونید RSSP پس انداز کنید و غیره رو داره.
    و یه چیز جال که امروز از دولت فخیمه کانادا مبلغ 42 سنت Canada child tax benefit برای یک سال ! دخترم دریافت کردم. پول پست نامه 1 دلار بوده و جالبیش اینکه من اصلا اقدام نکرده بودم! و البته در نامه ذکر شده که حتما آخر سال هنگام پر کردن فرم های مالیاتی از این نامه به عنوان رفرنس استفاده کنیم!
    سلام. چطور میشه توی این سایت ثبت نام کرد؟ SIN نامبر رو میخواد، ولی برای من رو قبول نکرد. البته ما تازه چند روزه که لند کردیم. ممکنه به این دلیل باشه؟
    NOC: 3112 ,CIO:May-2010 , 1st file no: Oct-2010, Ankara office, In Process: May-2012, Medical: February-2014, Pass Request 9-May-2014, Landing 3-Sep-2014

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Z_MOAZEMI نمایش پست ها
    سلام. چطور میشه توی این سایت ثبت نام کرد؟ SIN نامبر رو میخواد، ولی برای من رو قبول نکرد. البته ما تازه چند روزه که لند کردیم. ممکنه به این دلیل باشه؟
    بله. سال آینده که مالیات امسال رو تسلیم کردید می تونید ثبت نام کنید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Senior Member

با سلام
    سوالی در مورد مالیات بر درآمد یا income tax داشتم ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن پاسخ بدن چون مهم و حیاتیه.
    اول اینکه من جون وارد کانادا شدم و تازگیا کاری پیدا کردم و مشغول شدم. اما قبل از اومدنم به کانادا برای یه شرکتی قرارداد مشاوره راه دور مربوط به 2013
    داشتم و کارشون رو اونجا انجام دادم اما چکش رو وقتی اومدم کانادا اینجا بصورت رسمی از شرکت دریافت کردم. به خیال اینکه پس اندازیه برام.
    چک بنام من صادر شده ولی میلغی از قرارداد سهم یکی از دوستانم بود که تو کار شریک بودیم. بعد از باز کردن حساب کانادایی و دریافت چک سهم ایشون رو البته بنام همسرشون توسط چک از حساب کاناداییم دادم.
    سوال اولم اینه که درآمد سالیانه شرکتیم رو با توجه به اینکه از ماه هشتم استخدام شدم و حدود 6 ماه از سالم اینجا نبودم چقدر باید اعلام کنم. الان مالیات رو شرکت داره از حقوقم کم میکنه و تازه درآمد سالیانه من خیلی کمتر از اون مبلغی میشه که تو قرارداد هست چون تازه از ماه هشتم استخدام شدم.
    سوال دوم اینکه کپی چک رو نگه داشتم اما من چطور میتونم سهم دوستم رو بعنوان هزینه اعلام کنم یا اینکه مجبور میشم مالیات سهم ایشون رو هم من بدم ؟ چون باید یه جوری پول این مالیات رو تهیه کنم.
    ضمنا همسرم شاغل نیست و اون رو در فرمهای استخدام اعلام کردم.
    ممنون . از الان استرس گرفتم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط on_the_way نمایش پست ها
    با سلام
    سوالی در مورد مالیات بر درآمد یا income tax داشتم ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن پاسخ بدن چون مهم و حیاتیه.
    اول اینکه من جون وارد کانادا شدم و تازگیا کاری پیدا کردم و مشغول شدم. اما قبل از اومدنم به کانادا برای یه شرکتی قرارداد مشاوره راه دور مربوط به 2013
    داشتم و کارشون رو اونجا انجام دادم اما چکش رو وقتی اومدم کانادا اینجا بصورت رسمی از شرکت دریافت کردم. به خیال اینکه پس اندازیه برام.
    چک بنام من صادر شده ولی میلغی از قرارداد سهم یکی از دوستانم بود که تو کار شریک بودیم. بعد از باز کردن حساب کانادایی و دریافت چک سهم ایشون رو البته بنام همسرشون توسط چک از حساب کاناداییم دادم.
    سوال اولم اینه که درآمد سالیانه شرکتیم رو با توجه به اینکه از ماه هشتم استخدام شدم و حدود 6 ماه از سالم اینجا نبودم چقدر باید اعلام کنم. الان مالیات رو شرکت داره از حقوقم کم میکنه و تازه درآمد سالیانه من خیلی کمتر از اون مبلغی میشه که تو قرارداد هست چون تازه از ماه هشتم استخدام شدم.
    سوال دوم اینکه کپی چک رو نگه داشتم اما من چطور میتونم سهم دوستم رو بعنوان هزینه اعلام کنم یا اینکه مجبور میشم مالیات سهم ایشون رو هم من بدم ؟ چون باید یه جوری پول این مالیات رو تهیه کنم.
    ضمنا همسرم شاغل نیست و اون رو در فرمهای استخدام اعلام کردم.
    ممنون . از الان استرس گرفتم.
    شرکت در پایان سال برای شما یک فرم T4 صادر میکنه (و یک کپی اش را هم به اداره مالیات میفرسته) که در آن دقیقا تمام مبالغی که باید در فرم مالیاتی بنویسید ذکر شده. شما با استفاده از آن اطلاعات فرم مالیاتی تان را پر خواهید کرد.
    در مورد چک قرارداد هم از اداره حسابداری شرکت بپرسید که باید چکار کنید. اگر مبلغش را جزو درآمدتان در فرم T4 محسوب کرده باشند مالیاتش را باید خودتان بدهید و بعد از رفیقتان بگیرید.

Senior Member

ممنون از شما. نحوه کار من با شرکت قرارداد موقت 5 ماهه است تا شاید در پایان سال مجددا آنرا تمدید کنن. اما نمیدونم کل حقوق سالیانه رو توش ذکر میکنن یا فقط پول مربوط به 6 ماه
    رو ؟ کلا کسی که تازه وارده و شش ماهه دوم سال کانادا بوده درآمد سالیانه اش رو چطور اعلام میکنه ؟ چون اگر بخوان همون annual income یا کل سال رو اعلام کنن من باید بابت اون 7 ماهی که استخدام نبودم و اون 5 ماهی که کانادا نبودم هم مالیات بدم + این قرارداد که سر به فلک میذاره و من کل موجودیم رو مالیات بدم. در مورد مبلغ چک هم چیزی ظاهرا در اون فرمها ذکر نمیشه چون قرارداد کاملا جداگاناه بصورت consultant agreement بوده. و گفتن کارهای مالیاتیش رو خودتون انجام بدین.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط on_the_way نمایش پست ها
    ممنون از شما. نحوه کار من با شرکت قرارداد موقت 5 ماهه است تا شاید در پایان سال مجددا آنرا تمدید کنن. اما نمیدونم کل حقوق سالیانه رو توش ذکر میکنن یا فقط پول مربوط به 6 ماه
    رو ؟ کلا کسی که تازه وارده و شش ماهه دوم سال کانادا بوده درآمد سالیانه اش رو چطور اعلام میکنه ؟ چون اگر بخوان همون annual income یا کل سال رو اعلام کنن من باید بابت اون 7 ماهی که استخدام نبودم و اون 5 ماهی که کانادا نبودم هم مالیات بدم + این قرارداد که سر به فلک میذاره و من کل موجودیم رو مالیات بدم. در مورد مبلغ چک هم چیزی ظاهرا در اون فرمها ذکر نمیشه چون قرارداد کاملا جداگاناه بصورت consultant agreement بوده. و گفتن کارهای مالیاتیش رو خودتون انجام بدین.
    مالیات بر اساس مبلغ دقیق دریافت شده توسط شماست نه بر اساس مبلغ ذکر شده در قرارداد و این حرفها. اگر گفته اند کارهای مالیاتی تون را خودتان انجام بدهید با یک حسابدار مالیاتی مشورت کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)